Mitu sammu teie päevas teete?

Meelise teine üllatuskingitus mulle sünnipäevaks oli mingi megatutikas Polar A360 aktiivsuskell või kuidas neid nimetatakse. Ma poleks ise ka uskunud, et seda nii põnev kasutada on.

Näiteks sain ma teada, et kodus istumise päeval teen ma tervelt 8000 sammu ja käin maha viis kilomeetrit ja et Kristiinesse meie kodust on umbes 800 sammu. Toidupoes käik tekitab keskmiselt 600 sammu lisaks.

Kui ma peol käin, siis saavutan päevase “eesmärgi” paari tunniga tantsides. Aga see päeva norm tekib vist minu enda aktiivsusest. Kui ma selle kella sain, siis kaks päeva oli mul ilgelt tegemist ja vantsisin jalgis mööda linna (ala 25 000 sammu) ja sain poole päeva pealt juba oma nö normi täis. Nüüd ta vist on võtnud selle kuidagi eesmärgiks, sest tavapäeval mingi 12000 sammu tehes, on õhtuks ikka nirune 75% ees vms.

Laupäeva päeval oli hea nali. Käisime reedel sõbrannadega väljas ja siis keset päeva kell värises – 100% täis. Öine tants ja trall oli oma töö teinud :)

Kuigi see kell võimaldab sitaks rohkem, kui mina sellega teen, on siiski hea jälgida, mitu sammu ma teen, mitu kalorit ma põletan ja kui palju kilomeetreid päevas tuleb. Ma olen välja lülitanud kõik nutikella variandid, et ta annaks teada, kui keegi feissis kirjutab või kui keegi helistab vms. Selleks on telefon. Kellal on ikka kella point. Peamiselt.

Aku peab ka suht normilt vastu. Nädalas korra laen. Aga öösiti mul kell käel ei ole, mind ei huvita, kas ja kuidas ma magan. Sellessuhtes, et mul pole vaja mingit megaülevaadet, et käisin kell viis wc-s vms. Ma tean seda niigi, ka ilma kellata :D

Kas teil on ka selline kell? Milline? Palju teie samme päevas teete? Kas kannate kella kogu aeg?

18ww0a8036
Mulle heideti ette, et iga asjaga ja igal pool ka seda kella kanda ei sobi. Ma ei tea, mind ei sega :)

41 thoughts on “Mitu sammu teie päevas teete?

 1. Kannan jah kella koguaeg, sest sünnipäevaks selle Polar Loop Chrystali, see sobib enamus asjadega ja kellele ei meeldi, ärgu vaadaku. Mul on pandud Level 2 peale, aga olemas veel Level 1 ja Level 3 ka. Kui ma jooksen 8 km, saan hoobilt oma päeva aktiivsuse täis, aga näitrk eile olin vaba, tööl ei käinud aga see eest käisime mehega jooksmas hommikul 15 km, siis terve päeva aias rassimist ja õhtul tegin veel oma 8 km rngi jamul tuli üle 43 tuhande sammu ja aktiivsus oli üle 400, aga tõsi ta on, et kui juba seda jälgima hakata, siis tahad muudkui enam ja enam.

 2. Ei ole mingit kella, aga mingi aeg oli üks äpp ja eile tõmbasin selle uuesti ja kuigi see ilmselt ülitäpselt samme ei loe, siis teen tööpäevadel väga väga vähe samme, mingi 1000 heal juhul. Istuv töö.

 3. Minul on polarloop ja kannan pmt koguaeg. Tööl olles tuleb samme umbes 30tuhat.

 4. Palju selliste igapäevaste tegevustega, nagu lapsega kodus trallimine ja poeskäik jms, keskmiselt iga päev kaloreid kulub?

  1. Mul näitab 1800-2200 kodusel reziimil; kui juba väljas käin, kavõi poes, siis üle selle

  2. Segi oled kamminud või? Ise elad mingis ühe toalises uberikus ja kodus tsillides kulutad 2200kcal?

  3. Nii see kell näitab ja mu ühetoaline pole mingi uberik :D

 5. Sammud ta arvutab vastavalt pikkusele ja kehakaalule. Üldiselt nad aind sammudega annavadki 100% alles 12 000- 18 000 sammuga. Aga kui lähed kõndima ja paned sisse ka pulsuanduri siis saad kiiresti täis. Mul on vähemalt nii :)

 6. Minul on Polar Loop Crystal, kannan igapäevaselt ja igal pool, kuna see näeb välja nagu ehe. Alguses kandsin öösiti, et näha,milline unereziim on, kuna olen alati hommikul mega väsinud. Et päevanorm täis saaks pean tegema 14000 sammu. Üldiselt tööpäeval, kui lisatrenni ei tee tuleb päeva aktiivsus 75-80% aga muidu on ikka 100%, mistõttu peaksin ilmselt aktiivsustaset tõstma ( Loopil vähemalt 3 taset, mille vahel valida ).

 7. Mul Polar loop crystal, kõnnin palju, olen pannud endale teise leveli ehk kuskil min 16000 tuleb kõndida, et oleks ok. Harva ei saa täis, enamasti seal 22000-27000 vahel, siiani kõige parem päev aktiivusmontori omades on olnud 34000. Olen tööl käiv inimene. Kannan koguaeg ja mind huvitavad ka ööd ja samuti aitab see loop mul kõnesid õigel ajal märgata ja sõnumeid :D

 8. Vaata, kas su kell loeb “samme” ka siis, kui keha on paigal ja käega liigutad/rapsid/tõstad vm.
  Tavaliselt kellad loevad igat liikumist sammuks aga kas sa reaalselt ka toas ikkagi 8000 täis saad, on kaheldav.
  Keskelt läbi saab 10 000 sammu täis siis kui kõnnid 7 km või kuskil 1,5 tundi järjest ilma pausideta.

  1. Avastasin, et kui kell on paremal käel, siis ta loeb kõvasti rohkem – nt kui hakin. Lambiseid liigutusi ei loe. Ja mis selles imelikku on, et ma kodus 8000 sammu teen? 5000-8000 on keskmine mul kui ma kodust väljas ei käi, hoovis ikka vahel lapsega ju tatsan ja jooksen tal kodus ka järgi :D

  2. Imelikku ei ole midagi. Aktiivsuskell loebki aktiivsust ja iga liikumine on hea, aga kui sa küsid konkreetselt mitu sammu, siis käega liigutamine ei ole samm.

   Mul endal on samuti aktiivsuskell ja ka sammulugeja, mis käib puusapeal ja ütleme nii, et ühega saan ma oma 10 000 sammu palju kiiremini täis kui teisega.

  3. No mul seal erinevad asjad, ma loen konkreetselt samme, mitte liigutusi ju :D
   Nt praegu, kell on 11, ärkasin 7 paiku, hetkel juba 1800 sammu, ilmselgelt õhtuks jälle kodus olles 8000 koos :)

 9. Miks on see just nn aktiivsusmonitor mitte pulsikell, mis neil vahet on? Kas see näitab seda ka et kui trenni teed mis tsoonis sa nn oled kas rasvapõletus, vastupidavus vms?

  1. Pulsikell mõõdab pulssi rinna alt lisavööga. Aktiivsusmonitorid vajavad osa samuti rinnaalust rihma, osad (nt A360) randmelt, mis on väga mugav. Näitab kõik tsoonid ja kalorid, saab sünkida tel/arvutiga, mugav statistikat teha.

 10. Mul on sama kell. Päevas tuleb umbes 15000-18000 sammu, tallipäeval 20000+. Lisaks iga päev 1-2 trenni. Aktiivsus tuleb päeval täis ja õhtuti 150% või rohkem. Öösel ei kanna. Mulle kell meeldib.

  1. Ma tegelt väga muud ei kasutagi kui aint kella ja sammulugejana. Kui jalutama lähen, siis ei pane spets programmi käima jne

 11. Pulsikella pole. Telefonis on üks rakendus küll, kuid tavaliselt unustan selle välja minnes sisse lülitada. Toas ju nagunii mobla kogu aeg kaasas pole, kui liigun.
  Muide, mis selline maksab? Klikkides toote lingile, hinda ei näinud.

 12. Kummal käel sa kella kannad tavaliselt ? Kui oled parema käeline siis õige on kanda vasakul. Nii on tulemused õigemad. :)

 13. Mul on Polar M400 ja kannan teda koguaeg. No kui haige olen või sauna lähen siis võtan käelt ära, aga üldjoontes ikka 24/7 käel. Tavaline tööpäev on 22 000-40 000 sammu.

  1. Kui räägitakse, et päevas tuleks teha 10 000 sammu, siis see tähendab ikkagi sihipärast ja mõõduka pulsiga liikumist. Kõnnin iga päev jalgsi tööle ca 30 minutit ja see teeb umbes 4000-4200 sammu. Pisut sõltub, millist teekonda kasutan. Tagasi on sama palju. Kui soovin siiski lisasamme, siis lähen ekstra õhtul dress seljas veel liikuma. Ise ka imestasin, et ega need sammud nii kerget tulegi ja arvasin, et mina liigun veel suhteliselt palju. Võrrelduna näiteks kolleegidega, kes autoga igal hommikul treppi sõidavad. Ise pean normaalseks käia päevas 12000-15000 sammu. Ja samme ma ei loe, kui kodus köögi ja vannitoa vahet või kontoris printerini jalutan.

 14. Aga mis selle kandmise point on? :D ma ei saa aru miks seda kannad igapäevaselt? Saan aru, et trenni sa ei tee seega treenimise eesmärgil mitte…mida annab sulle teadmine, et kodus istudes tegid 8000 sammu? Kas see annab sulle motivatsiooni kodus edasi istuda või? :D
  Mul on spordikell pulsivööga. Kannan seda enamasti distantsi mõõtmise eesmärgil. Jooksmisel ei ole mulle oluline kui palju samme ma teen vaid oluliseks pean teatud distantsi läbimist :)

 15. Mul on üks küsimus, kas need Polar Loopid näitavad KELLAAEGA ka? ma ei suuda seda kuskilt välja lugeda :D

 16. Olin sellest polarist nii excited ja kuna sina ka kiitsid siis oli eriti kindel et tahan. Valisin välja et tahan polar loop 2te. Tuli välja et polar loop 1 töötab nii androidi kui iphone’ga aga polar loop 2 ainult iOS. Idiooootsus!

  1. Hm, osta siis see A360! Kõik kellel LOOP ütlevad, et minu oma parem ja tahaks hoopis seda. Minul pole loopi olnud, ei oska kommenteerida :)

  2. Mis Sa ajad :) Mu mehel ka Polar Loop 2 ja töötab Androidil väga hästi :) Ainult need nutiteated jah Androidil ei toimi, aga neist ta ei tunne puudust ka.

  3. Minul on Polar Loop 2 ja ühildub küll Androidiga väga hästi! Ja olen ülirahul ka!

 17. Kella pole… samme loeb telefon… aga keskmiselt 13 000 sammu. Eile tuli 270926 sammu :P

 18. krt küll, nüüd mul seda asja ka vaja :/// miks nad nii kirved on :D ?

 19. Minul on ka A360 ja niiii rahul! Nüüd plaanin mehele ka selle sünnipäevaks kinkida.
  Paar päeva tagasi oli aktiivsus 421% :D

 20. Carmin connect – telefonisõnumid, muusika nupp, trenniliikide valik, sammulugeja, unestatistika jm. Ilus pealegi.

 21. Tellisin endale ja mehele Hiinast Iwown i5+ kellad. Nüüd on teist päeva kasutuses alles. Aga ma olen väga rahul. Näeb kena välja, saan sellega oma twlefoni üles otsida ja mis kõige olulisem- annab mulle kenasti märku, kui keegi helistab. Ma muidu magan umbes 75% kõnedest maha. Kärutades samme ei loe, aga homme panen sel ajal kella ehk taskusse vms. 17$ eest on mumeelest täitsa okei asi.

  1. Kas Hiinast ostes neid valget värvi ka on ?Ma pole leidnud kahjuks.

Comments are closed.