Mmmm.. seda lapsed ostaksid!

Mõni aeg tagasi saatis Lelunurk (uue nimega Taibutera) Hedonile kingituseks magnettahvli, mille peal on hea tähti harjutada. Nädal hiljem olime me ise sünnipäevale minemas ja mõtlesin nende kontor-poest läbi astuda…

Esiteks, nad on küll veebipood, aga kui ma veebist vaatama hakkasin, näitas mulle 485+ toodet, mis sobiks viieaastasele tüdrukule, mõtlesin, et ma lähen lolliks neid asju lapates, et parem oleks kohapeal vaadata ja näppida. Nii me siis ühel õhtul sinna läksimegi ja lahkusime nii… PS! Me läksime ühe kingituse järgi, eks :)

Aga kui me seal juba olime, siis meeldis üks asi ja teine asi, ja mõtlesin, et näed, see oleks hea sellele kinkida ja see sellele, jõulud tulemas, hea varem soetada, saab kulusid natuke kuude peale ära jaotada. Sain alet ka, mida teilegi jagan :)

Kellele mida?

Igaljuhul on seal mänguasju igas vanuses lastele, suurem osa õppe- ja arengu jaoks loodud. Näiteks on seal palju selliseid tooteid, mida lasteaiad, logopeedid ja isegi erivajadustega laste arstid oma töös kasutavad. Metoodilisi/arendavaid õppemänge ja puslesid, mis sobivad hästi ka erivajadustega lastele (samas ei ole mõeldud ainult neile). Mis oli minu meelest nii armas, et neile on mõeldud, et kõik ei ole sama arenguga, sama kiirelt mõtlevad jne.

Ja jumala eest, olgu tänatud, et mul pole tütart, ma ei taha teada, kui palju emotsioonioste ma teeksin. Näiteks olid seal imelised nukumajad, kuhu sa saad siis virnade viisi osta erinevaid asju – tubade kaupa mööblit, tegelasi, isegi auto kuhu terve pere ära mahub.

Siis meeldis mulle täiega üks arstikomplekt, kus kõik asjad töötavad ja neid saab keerata ja mudida ja vererõhku mõõta ja süsti teha ja kuulata ja.. Kohver käib klõpsuga kinni nagu päris. Pildil üleval nurgas. Hedon unustas enda komplekti Ida juurde, seega ma ei saa teile lähemalt näidata hetkel, aga luban, et kohe kui selle tagasi saame näitame lähemalt. See on tõesti äge komplekt. Hedoni lemmik on loomulikult “põlvehaamer” ja need rohupurgid, mille korke saab keerata ja need teevad häält, aga ei avane.

Ja no köögiasjadest ei saa ma ka poja emana üle ega ümber, seda enam, et köögis meeldib Hedonile toimetada nii päriselt kui mängult. Suppe, praade magustoite valmib iga päev ja suurtes kogustes.

Kohapeal hakkasid mulle silma igasugused tordid ja pitsad, puuviljad, juurviljad, toiduained, lõigatavad ja terved. Kohvimasinatest miksrikomplektideni välja. Rääkimata erinevatest serviisidest kuni köögikoristuseni välja (Meelis nägi kohe mingit koristuskomplekti!) Ühesõnaga, nii äge, et tänapäeval on ikka nii palju toredaid asju lastele.

Ja mis peamine, kõik asjad on puidust, värvitud lastesõbralike värvidega ja neile seega ohutud, kui suhu panevad vms.

Ja no milline nukuvanker seal oli. Ja see kohvik-pood oli ülilahe! Ja ostukäru! Oh, ma tõesti tänan, et mul on poiss. Kuigi ka nendele oli tooteid sõna otseses mõttes maast laeni.

Liigume poistemaailma

Mulle näiteks meeldisid rongikomplektid. Väiksematele on mõeldud sellised, kus on sillaks ksülofon, et kui rong üle sõidab, teeb muusikat. Suurematele olid juba erinevate suurte sildade ja tulede-viledega variandid. Ja mis peamine. Sa saad neid kõiki omavahel ühendada. Kui tahad, ostad juurde paar rongi, vedurit, silda, tõket.. Miks mitte osta juurde raudteejaam, või kraana, kui ehitus käib parasjagu või raudteeülesõit! Sellessuhtes kindla peale minek see rongivärk – alati saab kingitustena lisavidinaid osta või lasta neid näiteks teistel kinkida. On taskukohased ja laps rõõmus, et jälle uut kraami saab.

PS! Sobivad kokku ka IKEA rongijuppidega.

Mis ma siis kokku skoorisin?

Leenu lelunurk.ee esinduspoest noosiga väljumas

Selle rongikomplekti võtsime tegelikult ühele Hedoni sõbrale, kelle juures on palju ruumi ja kus saab sellega paremini mängida kui meil. Rongid on hetkel mingi totaalne thing meil kodus. Ta reaalselt mängib TUNDE nendega!

Mõeldes tulevastele (jõulu)kingitustele, jäid mu valikusse veel…

Optiliste efektidega magnetmäng, kus saad esmalt väikeste detailidega pildi kokku panna ja siis on seal kaasas selline plaat või pigem kilemoodi asi, mida liigutades hakkab pilt liikuma.

Tüdrukute variant meeldis mulle isegi rohkem, seal hakkavad liblikad ja mesilased “lendama”. Ja sul on sadaviiskümmend eriversiooni võimalik detailidega teha. See läks ka kingituseks tookord :)

Motoorikakeskus läheb kingituseks meie kõige väiksemale sugulasele, kes alles avastab maailma ja ma arvan, et see tegevuskuubik sobib talle hästi. Saab kinni-lahti teha, ratast keerutada, tähti pöörata, linde liigutada, lilli keerutada jne.

Magnettahvel, mis on suht sarnane sellele, mis Hedonil juba olemas, aga seal saab lihtsalt joonistada, ei pea ainult tähti tegema. See on totaalne stressimaandaja, joonistad midagi ja siis vajutad magnetpallid ükshaaval sisse tagasi ja otsast peale.

Ja siis võtsin vana hea klassika – veepliiatsiga värviraamat. Kusjuures, Hedonil pole seda varem olnudki. Ehk siis tegemist on korduvkasutatava värviraamatuga, kus pliiats tuleb kraaniveega täita ja asu aga joonistama.

Kui pilt ära kuivab on ta jälle mustvalge ja värvimisvalmis.

Ühesõnaga, valik on seal poes megasuur ja kui teil on tunne, et silme eest läheb kirjuks, siis saate neile külla minna. Aga leppige aeg kokku, nad kogu aeg ei ole kohapeal olemas.

Näiteks mulle meeldisid sellised minipusled, 2-3 tükki, mis omavahel kokku panna saab ja millel on reaalne seos, ala “jänes” “sööma” “porgand” – need kolm tükki käivad omavahel kokku ja laps õpib seoseid. Neid oli vähemalt mingi kümme erinevat. Ala kujundid, toidud, loomad, emotsioonid, tegevused, numbrid..

Aga kes netist osta tahab, pole näiteks Tallinnas, et kohapeale minna, siis esiteks, varuge aega ja teiseks, kasutage sooduskoodi. MARIMELL annab kõikidele tavahinnaga toodetele -10% ja kui liitute püsikliendiks, saate 5% lisaks ehk 15% allahindlust ja see pakkumine kehtib aasta lõpuni!

Milline toode teie majast puudu on? :) Ma ausalt, veaks pooled asjad sealt koju! Õnneks rohkem ei mahu! Ma tegelikult saadan alati Hedoni asjad, millest ta välja kasvanud on – lasteaeda. Ma usun, et nende asjade üle oleks igal lasteaial hea meel. Arendavad ja mõnusad, pealegi lapsesõbralikud. Aga veel ei saa viia, Hedonil lusti kui palju. 

4 thoughts on “Mmmm.. seda lapsed ostaksid!

  1. Ei tea, kas see rongitee klapib Ikea rongiteega? Näevad suht sarnased välja ja meil on kodus Ikea komplekt, aga see selline suht igav ja selle Hape komplektidega saaks seda põnevamaks timmida… Aga kas kokku lähevad ja klapivad?

  2. Tänidy info eest. Ei olnud sattunudki sellisesse poodi. Megaägedad asjad.

Comments are closed.