Muusikakooli esimene hooaeg selja taga

28Kui keegi veel ei tea, siis sügisest alustasime Hedoniga muusikakoolis käimist. Ja tänaseks on esimene hooaeg nö seljatatud, jaanuarist alustame taas.

Valikusse jäi meil WAFi beebimuusikakool, mis on meie kodust suht kiviga visata. 20 minutit hommikust jalutamist. Õpetajaks on ei keegi muu, kui superstaarisaate võitja Ott Leplandi ema Külli, kes väikelastega tegelenud aastaid. Minu meelest on ta lahe.

Kuigi esimesed tunnid olid sellised natuke organiseerimata, siis mida aeg edasi, seda paremaks tunnid läksid, lapsed harjusid ja aina rohkem rõõmu see neile valmistas.

Detsembri algul mõtlesime, et peaks ju meie õpetajatele ka väikese kingipoisi tegema. Meil on seal Külli ja abiõpetaja Anna. Ausalt, minu isiklik otsus oli, et üks on väärt suuremat kingitust kui teine ja nad pole võrdsed. Nii saigi kokku lepitud, et kohtume kõik stuudios ja proovime meie lapsed ühele pildile saada…

IMPOSSIBLE!

Ma olin selleks juba varem valmis, et me ei saa kümmet last ritta nii, et nad kõik vaataks kaamerasse. Tekkis juba plaan B anname neile igast nodi kätte ja las nad tegutsevad omaette ehk saame ikka pildi kätte. Variant C, mida rakendasime tegelikult kohe esimese asjana – teeme kõigist eraldi pildid, pärast saab kokku lõigata.

hedon_waf
Hedon oli ainuke, kes naeratada viitsis :)

No ja nagu arvata oligi… Korraga nad vaibal ei püsinud – kellel oli vaja emme juurde rutata, kellel natukene nutta, kellel eemale vaadata…

waflapsed

Õnneks olime me teinud kõigist eraldi pildid. Mis tähendas minu jaoks aga ligi seitsmetunnist nokitsemist, et nad kõik õigete pikkuste ja järjekorraga paika saada :) Tulemus oli rohkem kui armas.

blogi_waf
Pildil on põnnid muusikaringis istumise järjekorras :)

Sellise pildi saatsin ma minu printi trükki. Naljakas, kuidas trükihinnad sedasi erinevad. Minu print suutis teha samasuguse foto poole soodsamalt kui teised teenuspakkujad! Reaalselt, alla 40€ ei leidnud ma midagi, kui minu printist sai selle fotolõuendi kätte 25€ eest! Etteruttavalt olgu öeldud, et tellisime sealt seejärel veel ühe suure pildi, mis Meelis ja tema kamraadid oma ülemusele tegid. Samamoodi hiigelsuure, et ikka terve kontorisein täis oleks :)

Külli sai endale suure panoraamvormis lõuendi meie beebidega, kuigi mõni emme arvas, et mis ta sellega teeb ja ta “on sunnitud” selle üles riputama, sest sahtlisse ju ei peida, siis mina arvasin, et kui ta meie nunnusid beebisid koju ei taha, võib selle pildi ju ka WAFi seinale riputada. Meie ruumis on väga paljude erinevate saadete osalisi, kes kõik WAFist läbi käinud.

Rändomilt üks sein meie muusikatunni ruumist, kus on erinevaid tegelasi erinevatest saadetest

Miks meie beebid seal olla ei võiks :) Aga Külli juba andis tagasisidet ka, et nii lahedat kingitust pole ta enne saanud ja kindlasti leiab see koha tema kodus.

Ja Annale tegime kalendri. Olen aastaid kasutanud kalendrid.ee teenuseid. Anna kalendrisse läks iga kuu jaoks üks beebi ja paar ühisfotot ka. Minu meelest täitsa tore kingitus. 

Viimane tund sel aastal toimus juba eelmisel nädalal koos teise grupiga koos, ühislaulmiste, esinejate ja piparkookidega. Uuel aastal siis uue hooga. Lähme jälle pidutsema, sest vahepeal on kaks sünnipäeva – nii Elsal kui Hedonil täitub enne uue tunni algust aasta. Seda peab ju ometi tähistama :)

15 thoughts on “Muusikakooli esimene hooaeg selja taga

 1. Mina, kui õpetaja, ütlen, et laste piltidega-nimedega asjad on üks halvemaid kingitusi üldse. Läheb paar aastat mööda, tulevad uued lapsed ning enam ei mäleta meid, kes olid nn eelmises lennus.
  Palun kinkige selliseid kingitusi oma sugulastele või sõpradele. Õpetajad ei soovi tegelikult selliseid kingitusi. Ja minuga on nõus olnud kõik õpetajad kellega oleme kingituste teemat arutanud.
  Usun, et muusikakooli õpetajatel asi veel keerulisem.. Neil vahetuvad lapsed veel kiiremini ja mõtle ise, kui iga aasta saab laste piltidega kalendri, sellise lõuendi, kruusi laste piltidega-nimedega. Jube!
  Rühma lapsed on muidugi armsad ja kallid aga kuskilt läheb ka piir. Tööd koju ei veeta. Ehk mõistad kuigi tean juba, et vastad nagunii jälle rünnakuga :)

  1. Ma ei vasta rünnakuga. Ütlesime talle kohe, et selle pildi võib panna ka WAFi seinale üles. Pole probleemi. Aga talle meeldis. Ja meile meeldib mõelda, et oleme eriline grupp :)

  2. Mul on kurb lugeda, et õpetaja ei mäleta oma õpilasi :(
   Õnneks ei ole see paljude õpetajate traagika :)

  3. Igakell eelistaks pühendusega pilti, kalendrit, tassi kinkekaardile.
   Kogu raha ja osta ise mis soovid. Aga lapsed keda õpetad leiavad koha südames ja jäävad sinna pikaks ajaks! Olen nõus, et neid kruuse ja pilte lõputult koju ei mahu ja ei peagi mahtuma. Töö juures saab ka neile kena koha leida!

  4. Mina töötan õpetajate kollektiivis (neid on 100 ringis), lisaks on mu kasuema õpetaja olnud 20 aastat. Olen näinud täpselt, mis rõõmu valmistab ja millega õpetajad ei oska mitte midagi peale hakata.
   Kui õpetajal on oma stuudio vms kus neid pilte hoida, siis on väga tore ja see on armas mälestus. Kui sa oled olnud pikka aega õpetaja, siis sa ei taha enam neid nunnusid titepilte endale koju tirida, sest KÕIK su õpilased on ju armsad ja piisab täiesti klassipildist.
   Kõige enam teevad ikka rõõmu praktilised kingid- kinkekaardid või kasvõi puuvilja/toidukorvid. Ei suuda nad lõpmatuseni neid siidisalle ja nimelisi vaase koju tarida ;)
   Aga küll sa jõuad veel Hedoni õpetajatele hoolega alles kinke tegema hakata. Varu selleks aega, kannatust ja valmisolekut, et 30 õpilasega klassis oled sa näiteks pea ainuke, kes viitsib sellega tegeleda….

 2. No niii ongi – igale grupile meeldib mõelda, et nemad on erilised. Nõus sellega et peaks ikka suutma ennekõike kingisaajale mõtelda. Muidugi ütleb õpetaja, et oi kui vahva ja kindlasti kodus seinale panen – ei hakka viisakas inimene ju kinkijaid kurvastama sellega, et kuskile vedelema jätab – ega need WAFi seinadki lõputud ole.

  1. Õpetajatele võiks kinkida kas söödavat (kuigi võib minna nihu ja on kõik selline kraam, mis neile ei maitse) või kinkekaarte, viimase puhul saab saaja ise sobiliku asja valida. Õpetajate kodud on punnis igasugsutest asjadest, mida neile kokku on tassitud ja see on tõepoolest tülikas.

 3. õpetajatele on kõige’igem ikka kinkekaart kinkida- palgad väikesed, siis ometi saavad ise valida ja endale midagi lubada. Võõraste laste pildid, eriti veel seinasuurused, igasugu kruusid ja küünlad on igavad.

 4. Olin ligi 15 aastat õpetaja ja parim, mis seda suurepärast aega meentutada aitab, on fotod. Iga laps on eriline, iga klass on eriline. Igalt lapselt on midagi õppida ja mõne olulise asja peale tulebki alles aastaid hiljem. Õpetaja kasvab ja õpib alati koos õpialstega! Aitäh minu öpilastele nende suurepäraste õppetundideja hetkede eest!

 5. Ma ehk olen liiga vähe aega veel õpetaja olnud aga mul oleks küll sellise kingi üle hea meel. Eks see ole õige muidugi, et kui iga aasta saaks laste piltidega asju siis poleks neid lõpuks kuskile panna. Aga armas mälestus ikka kui mõni rühm teeks. Siiani olen kingituseks erinevaid kinkekaarte saanud ja ma eelistaks iga kell sellist vahvat lõuendit oma seinale. :)

 6. Mis asja te plärisete? Egas te ise ei pea neid meeneid endale koju tassima. Igaüks kingib, mis meeldib :) Ikka kohe vaja maha tegema ja niisama irisema tulla :) Rahu! Pühade ajal võiks ikka mõne grammi sappi alla ka neelata, mitte puht-eestlaslikul moel teiste peale kallata :)
  Väga armas pilt kusjuures ja ilus mälestus!

 7. Tere.
  Ei õnnestunud leida, kus on võimalik leida kontakti antud beebimuusikakooli kohta. Äkki oskad juhendada. Sooviksime ka oma 8kuuse panna :).

  Kõike head.

  1. WAFi lehelt leiab ehk infot, mina nägin Facebookis.. Hetkel vist grupid täis, aga vast saab uuest hooajast :) tasub uurida

Comments are closed.