Modellisaate auhinnad – piinlik, isegi aaretetuppa saamine on suurem võit

Vaatasin eile õhtul modellisaadet, ja need auhinnad on ikka piinlikud, samas mulle meeldib sel hooajal see hoogsus – kiire ja konkreetne.

Vanasti võttis see väljahääletus mingi veerandiku saatest, megaigav – jutud, mida räägiti olid kuivad ja keegi otseselt midagi ei öelnud, mingi häma ja kameeleoni taga ajamine, pildid alati sellised, mis mulle ei meeldinud jne Nüüd on konkreetne papahhpapahh, tule kaasa, mine koju! LIKE!

Öösel mul und ei olnud, siis lugesin veits seda modellisaate toimetaja blogi (leiab siit!) ja leidsin juba loetud lood uuesti ja tuletasin kogu seda reality värki endale uuest meelde.

Müüb ikka draama, veri ja pisarad. Nagu meil oli Xena ja Gerili ja nüüd Anastassia ja Eveliina. Mulle tundub, et see Eveliina on tegelt megabitch, aga ei hooma ise ka veel seda väga hästi. Ta nagu otseselt ei ütle seal pihinurgas midagi, aga samas on räme diiva. Noh, samas Anastassia ainult kräunub ja osatab seal teisi. Mis muidugi on tema nö pluss, ilmselt püsib samamoodi kaua sees nagu Gerili, kes teadis täpselt, mida öelda, mida teha, kuhu vaadata, mismoodi astuda, et saates võimalikult kaua sees olla.

Ja nüüd auhindadest – proovisin guugeldada, aga ei leidnud kuskilt mingit konkreetset auhinnalisti, et mis see võitja siis ikkagi saab… Leidsin hoopis Kanal 2 lehelt saadet tutvustava teksti ja pidin naerukrambid saama:

Uus hooaeg keskendub mitmekülgselt andeka kommertsmodelli leidmisele, keda ootavad moepiiblite glamuursed esikaaned, tulusad reklaamilepingud ning palju luksuslikke auhindu.

No ma ausõna tahaks näha, millise moepiibli esikaanele tänavune võitja jõuab? Kas mõni Eesti võitja on üldse kuskile jõudnud, peale Eesti Cosmo, mida sel aastal isegi auhinnaks pole? Kui tulusa reklaamilepingu võiks võitja saada? Noh, mõne jaoks oleks tulus ka ilmselt tonnine ots, samas pikas perspektiivis see väga tulus pole… ja ma tahaks ikkagi teada, kui luksuslik on auto kasutusõigus? :D

Ausalt, mis asi on auto kasutusõigus? Kas seda ei võiks mainimata jätta avalikult? Mis kuradi auhind see on, et saad paar kuud mingi autoga sõita. Oleks siis, et päriseks. Või no vähemalt kõlaks paremini, et saad endale uue auto, mitte paarikuise kasutusõiguse. Toyota saaks reklaami kätte niiehknaa, ja seda kasutusõigust võiks modellidele kohapeal mainida, avalikult kõlaks paremini, et võitja saab auto vms. See kasutusõigus kõlab nii lamedalt. Sel aastal pole ju isegi mingit modelliagentuuri taga. Saad Kallose või Dormeo reklaamnäoks – seal võiks kamakaks kes olla. Oli veel midagi seal auhinnahunnikus, mida ma ei mäleta? A, need juukse- ja ilutooted Kalloselt terveks aastaks…

See aaretetuba on ka mõistlikum vahevõit – saad igast vajalikku kraami endale kahmata. Eile oligi, see Kätlin vist, võttis Fossili kella – Meelis ütles kohe tabavalt, vähemalt pole Daniel Wellington, nagu kõigil teistel :D Tõesti, see Wellington saadeti vahepeal igale teisele staarile – terve Instagram oli neid ühesuguseid kellasid täis :D Mina krabaks sealt vist ainult Marmara ehteid :)

Foto: Oliver Moosus | Kanal2

Aga kui rääkida minu lemmikutest, siis ilusa näoga on Alice, aga noh, unimütsid ilmselt kaugele ei jõua, kuigi oleks ideaalne ju Dormeo reklaami :D Üllatavalt hea on see segukotimees ja mõmmik Joosep, kes on piltidel päris hea jäänud. Ja vaat, kus tal oli jõudu seda tšikki oma jalal hoida, samas kui teised kutid ägisesid pinge all. Kätlin on ka ilus ja Meelis on jumala kindel, et ta võidab. Ma panustan võidu Antoniole – ikkagi Kasside dünastiast.

Aga noh, olgem ausad, selliste realityte puhul on võitja juba enne teada. Täpselt nagu superstaariski või näosaates või tantsusaates või kus iganes. Või vähemalt on teada finalistid juba enne kui võtted hakkavad. Võitja võib selguda paari väikese nüansiga saate käigus, aga nii, et nullist kedagi otsima hakatakse – võimatu :)

Panen siia ühe lingi, kus on täpselt kirjeldatud, kellest koosneb reality – modellisaate puhul peab kõigil neil tüüpidel ka veits potensiaali olema, aga peamine on veri, pisarad ja draama.

Kui tähelepanelik televaataja nägi, siis olime esimeses osas Meelisega külalised selle laua taga, kus nad kõndima pidid – meie ülesandeks oligi veini valada, klaase kokku lüüa ja neid takistada, et nad pärast ohkida saaksid, et misasja, miks nad nii tegid. Tegelikult panime neid proovile, kas saavad hakkama või ei :) Osad said, osad mitte…

Mis teie modellisaatest arvate? Vaatate? Meeldib rohkem kui varem? Kes on lemmikud ja kelle võitu ootate?

14 Comments

 1. Vaatan küll seda saadet ja lemmik on Kätlin ikkagi eitea millepärast aga on ja muidu on saade huvitav küll ja vaadatav täitsa teistmoodi natukene nendest teistest modellisaadetest mis olid siin hooaegadel see nagu kõige parem :)

 2. Superstaari kohta ei saa päris nii öelda, et võitja teada, kuna siiski televaataja hääletab. Siin aga küll, sest žürii ju otsustab :) aga aaretekamber on tõeeesti võimas, ent sealgi ju oma konks, et igast firmast võid ainult ühe toote valida. Nii, et kahjuks ei saaks ainult Marmara ehteid võtta :( :D peaksid muuga ka leppima :D aga ütleme nii, et küllaltki mõttetu saade küll, aga ikka vaatan, sest nagu ütlesid – draama müüb :D

  1. Kõik need saated on ju tõsielusarjad, kui nüüd tõsiselt mõelda, siis kümnest finalistist nelja puhul on mul alati küsimus – kas ta on ikka hea laulja.. Järelikult on karakter see, mis müüb – välimus, nunnusus, televaatajate magnet nö.

 3. Kui keegi suudaks mulle kunagi selgitada objektiivselt, mis selliste saadete mõtte on, oleks ma päris õnnelik. Ma ei ole üldse meinstriim inimene, enamiku tõsielusaadete peale tulevad mul külmavärinad. Aga eriti õudne on, kui lapseohtu noored end televisioonis lolliks teevad. Käi parem koolis ja saa täisväärtuslikuks inimeseks, see banaalne ja seebikalik draamatsemine, jätab märgi külge. See bitchimine ja pori loopimine, mida see lõpuks annab? Muudab elu ilusamaks? Paneb end kellestki teisest paremana tundma? Näitab see tegelikult lihtsalt seda, et inimene on ebakindel ja elab end välja. Igasugu jama ei pea telekanalid mujalt maailmast üle võtma, ja see on üks selline jama.

  See on minu subjektiivne arvamus. See et mina ei mõista ja ei vaata, on minu valik. Kulutan selle aja parem mõne hea raamatu lugemisele. :)

 4. See hooaeg on kuidagi eriti igav. Ei vaata enam, esimesi osi üritasin vaadata, aga siis avastasin ennast hoopis ajalehte lugemas. ☺

  1. Mu meelest see hooaeg just saade hoogsam ja kuidagi, kuidas ma ütlen – rütmikam. Ühes saates on mu meelest rohkem staffi kui varem.

 5. see saade on jah päris muserdav ja auhinnad. olen seda 5-15min mõned lõigud näinud.

  eks see teismelistele ja igavlevatele reality sarja vaatajatele olegi mõeldud.

  aga see aaretetuba oli jah lahe. saad igast kraami valida igalt poolt. tuleb ka väärtuslikum kui lõpp auhind võibolla:D

 6. Joosep on üks tugev poiss ja selline hästi maalähedane. Auto tagaosa üles tõstmine 16 aastaselt pole probleemi. Tuletõrje auto vedamine tal ka tehtud. Reaalselt on ta selline lõbus, sõbralik goofy.

Comments are closed.