#nädalakokkuvõte videos

Ma olen alati tahtnud, et meil oleks mingi kindel plaan. A’la reedeti ilmuvad koostööpostitused, pühapäeviti videod, teisipäeviti lood Hedonist.. Olete näinud, et see toimiks? Meie plaanid lendavad alati uperkuuti ja mingit plaani siin luua on keeruline.

Ma olen iseenda üle nii uhke, et ma tõesti terve augusti suutsin teile igal hommikul lugemist pakkuda, aga septembris juba nägin, et ma ei jõua iga päev postitada nagu algusaegadel ja jätkasin lihtsalt kell 8:00 postituste avamist, et teil oleks mugav tulla ja hommikukohvi kõrvale meid lugeda. No ja nagu ikka, mõnel päeval jõuan mitu postitust teha, mõnel päeval jääb sootuks vahele.

Eelmine nädal oli meil üsna toimekas, eriti kolmapäeval, mil tegime oma päevast ka vlogi – käisime pildistamas, lillepoes, ehetepoes, Kirsti Timmeril külas..

Nädala lõpupoole kiskus sellessuhtes kiireks, et Meelis oli neljapäevast-pühapäevani seotud Lions Europa Forumiga, mille korraldustiimis ta oli ja nii tuli meil Hedoniga endale ise tegevust leida.

Näiteks ühel õhtul otsustasime, et lähme valime talle talvekombe.. D-wearis on hetkel kõik lastekombed 99€!

Ma olen see “kiiksuga” ema, kelle lapsel peab olema valikut – et lasteaia kombe ja linna kombe ja kodus trööpamise kombe ja.. linna jope ja kodu püksid ja sünnipäevariided ja dressid ja.. Ühesõnaga, ei ole riided lihtsalt riideid, vaid neil on mingi point. Kikilipsuga porilompi ei roni ja dressidega teatrisse minna ka ei passi.

Suvel otsustas noormees kaheksa sentimeetrit pikkust visata ja hea on, et ma midagi ette ei ostnud, sest noh, muidu oleks seis selline nagu ta hetkel on – kõik dressipüksid näiteks on kukekad.

Ma kirjutasin juba augustis D-weari poodi, et millal talvekraam tuleb… Ma ei tea, mis valu mul on olla kogu aeg varustatud ja valmis. Igal juhul selgus, et oktoobris. Arvake ära, kas ma lugesin päevi? Eelmisel nädalal tuli lõpuks kiri – tulge valima, talvekombed on kohal.

Kell kaheksa õhtul kutsusin ma sõbra järgi, kuna Meelist polnud, et on vaja d-weari minna. Kohe! Kärsitu nagu ma olen. Kui ma Hedonile ütlesin, et lähme talle kombet valima, siis teatas ta, et soovib sinist. Ma proovisin vastu vaielda, et äkki võtaks ikka midagi värvilist. Koha peal soovis ta roosat kombet ja kuigi müüja arvas, et Hedon kannaks selle kindlasti kenasti välja, polnud ma päris seda meelt, et ta päriselt võiks roosa kombega lasteaeda minna. Lõpuks ütles ta, et hea küll, kollane on okei, aga seljuhul tahab ta roosat mütsi… Selline ta seal oli. Keeldus lahkumast ja roosast mütsist loobumast. No parem müts kui kombe, eks..

Õhtu lõpuks vahetas ta roosa mütsi nelja Geiša kommi vastu, sest ma ei taha kuhjata meile koju mütse, millega ta lõpuks ei käi. Pühapäeval oli paras ilm kombe selga ajada ja õue pildistama minna. Alla jättis ta lühikesed jalkariided. Ilmaga absoluutselt sobilik!

Eksperiment: lugeja valis meile järgmise nädala söögid

Lisaks otsustasime me pühapäeva hommikul söögilauas ühe eksperimendi teha – panime Instagram storysse, et kes tahaks valida meile nädala toidukorvi. Mina maksan, aga keegi teine tellib. Kui algul oli üks mees nõus selle enda peale võtma, siis ma olin täiega põnevil, et mida me järgmisel nädalal sööme.. Äkki saadab 20 karpi räimtomatis.. Mingi hetk päeva peale ta teatas, et sorry, tal ikka pole aega tegeleda sellega ja võtsin järgmise sooviavaldaja.. Kuigi pakkujaid oli palju ja näiteks jahuvaba ostukorv tundus mulle päris lahe, või vegan variant või koka koostatud variant.. Siis läksin nö kindla peale välja ja valisin Miiu ehk #kogumispäeviku eelmise aasta eestvedaja Mirjam Hundi.

Mulle on alati tundunud, et Mirjami söögilaud on väga mitmekesine ja ta oskab edukalt leiutada millest iganes imemaitsvaid roogi, siis mõtlesin, et ei saa teda valides mööda panna. Me teeme kogu sellest eksperimendist eraldi video ja ma kirjutan sellest kokkuvõtte järgmise nädala alguses. Ma olen põnevil, sest Mirjami valitud asjadest saan ma teha toite, mida ma ei ole varem teinud (peedikotlette näiteks – olen veganvarianti teinud, aga mitte peet + hakkliha), vegan karrit ma ka pole teinud… Alati ikka lihaga, aga praeguse lihakoguse juures tundub mulle tulevat vegan variant. Sest mulle isiklikult tundub, et lihakraami oli meie pere jaoks vähe – ma ei osta kunagi kahte kanakintsu, kui juba siis juba, vähemalt viis. Hakkliha ei osta ma ka ühe karbi kaupa, ikka kiloga. Ma saan aru, et sellest jagub üheks söögikorraks, aga ma pigem teen alati rohkem kui vähem. Teistpidi – polegi mingit ülesöömist ja allesjäämist. Meelis saab lõuna ajal ainult kapiuksevahelt piiluda, porgandit närida ja lõunasöögist mõelda :D Okei, ma arvan, et me nälga ei jää, aga uuel nädalal siis saate selle kohta kokkuvõtte.

Kuna mulle see sellenädalane variant täiega meeldis, siis kes tahaks meile veel mõnel nädalal toidukorvi valida? Mulle meeldiks just pigem midagi ekstreemset – jahuvaba, suhkruvaba, vegan.. Midagi mis paneks mind leiutama sööke, mida ma muidu ei tee või pole nö meie pere klassikud.. Andke julgelt märku, aga kui päriselt valida tahate, siis jätke email ka, et ma teiega ühendust saaksin :)

10 thoughts on “#nädalakokkuvõte videos

 1. Mina olen see kodukokk, kes teeb Mirjami moodi toite ja ilmselt ka seetõttu mulle Mirjami toiduvalmistusviis meeldib, tema ka oskab edukalt mitte millestki midagi teha, enamus perenaisi seda oskust ei valda.
  2 kanakintsu teie perele on küll ja veel, sellest saab 2 eraldi toitu teha. Saab teha kanasupi/kana klimbisupi ja eraldi kana koorekastmes näiteks. Oluline on kuidas sa neid 2 kanakintsu töötled ja mis järjekorras, et piisaks nii supiks kui ka praeks.
  Pakk hakklihast hakklihavormi või kastet või justnimelt neid Lindströmi kotlette, kui on peeti ostukorvis. Need on väga maitsvad mahlased kotletid. Minu ühed lemmikud. Näiteks pool kilo hakkliha, sellest saaks teha nii frikadellisupi kui ka mitut erinevat praadi teie 3 liikmelisele perele. 2 eraldi toitu.

  Oleks huvitav vaadelda, kuidas sina tooraineid kasutad, minule oled alati jätnud mulje, et eriline kodukokk sa ei ole ja kasutad suhteliselt palju poolfabrikaate ja toidud on imelikud ja ühekülgsed. Selles mõttes ootan huviga, loodan et mu arvamus muutub ja ehk üllatad.

  1. Eee.. sul väga vale arusaam minust jäänud. Ma kasutan väga-väga harva poolfabrikaate, ala mingeid lihapalle vms.
   Mulle meeldib ikka värskest kraamist süüa teha. Liha on põhikomponent, sest ma ei ole veebruarist saadik eriti mingit kartulit-makaroni-riisi tarbinud. Pigem juurde alati salatid või juurviljad või wokilaadne toode.

   Minu viga on see, et kahte suutäit ma ei viitsi kokata. Poolest kilost hakklihast – ma ei vaata ka sellist kogust poes. Mõttetult väike kogus, et teha söök üheks korraks. Ma parem teen rohkem, et jaguks ka Meelisele järgmiseks lõunaks jne. Muidu ma ainult kokkakski kui ma selliseid linnusuutäisi valmistaks.

   Näiteks pühapäeval tegin kotlette – mul oli 800g liha, 400g kruubikartuliputru, sibul-küüslauk – segasin kõik kokku ja sain pannitäie ahjusküpsetatud kotlette. Juurde tegin salati – suur tops kodujuustu, karp kirsstomateid, sibulat (rohelist, punast), törts hapukoort. Mul oli küll ka lapsehoidja siin, aga see kõik sai otsa! Ehk siis 400g hakkliha sööb Hedon juba ära :D

   Kanasuppi keedan ma tervest kanast tavaliselt ja kogu sealne liha jääb ka supi sisse, äärmisel juhul võtan fileed välja.

   PS! Palun mulle imetabast retsepti, kuidas ühest kanakintsust saab kastme millest kolm inimest söönuks saab. Mulle meeldib ikka kanakaste kus ma kana ka näen, mitte, et süües saan aru, et see kana lendas üle poti :D

  2. Paluks ka näiteid, kuidas 500 gr hakklihast tehakse mitut erinevat praadi ja kahest kanakintsust mitu toidukorda kolme liikmelisele perele.

 2. krt ma muidu teie suur fänn ei ole, aga see erinevate ostukorvide idee on küll lahe :) jään ootama!

 3. Minu eredam mälestus teie pere õhtusöögist oli siinsamas blogis pilt, (või oli see FB), kus ootasid Meelist koju ja kirjutasid et olid valmistanud õhtusöögi ja tegid selle tõestuseks ka pildi sellest; vaagnal olid rivis hunnik praetud pelmeene ja hunnik odavaid kalapulki ja veel mingit imelikku manti. Ja need toidud olid ju valmisproduktid mida sa soojendasid õhtusöögiks. Usu, see pilt jäi mu mällu igaveseks.
  “Näiteks pühapäeval tegin kotlette – mul oli 800g liha, 400g kruubikartuliputru, sibul-küüslauk – segasin kõik kokku ja sain pannitäie ahjusküpsetatud kotlette. Juurde tegin salati – suur tops kodujuustu, karp kirsstomateid, sibulat (rohelist, punast), törts hapukoort. Mul oli küll ka lapsehoidja siin, aga see kõik sai otsa! Ehk siis 400g hakkliha sööb Hedon juba ära”
  Täiesti nõus. Plaaditäis kotlette saab kenasti kogu päeva vältel ära süüa, kui see oli kogu pühapäeva söök teil. Täiesti nõus.

  Mirjam valmistab toidukordi. Saad aru, see on pisut erinev.
  “Kanasuppi keedan ma tervest kanast tavaliselt ja kogu sealne liha jääb ka supi sisse, äärmisel juhul võtan fileed välja”.
  Ma elusees ei tee 1-st kanast vaid kanasuppi, vaid teen sellest 1 kanast VÄHEMALT 2-3 eri toitu ja toidukorda, mida saab ka järgmisel päeval süüa.
  3 liikmeline pere saab söönuks 1 kanast vähemalt 2 päeva ja toidukordi on 2- lõuna ja õhtusöök

  1. Ei, me sõime neid kotlette õhtusöögiks :)
   Kanast saab kanasupi ja ühe roa lisaks – kastme/pasta/salati. Mina ei saa aru, kuidas saab ühest kanakintsust kastme kolmele? Siis küll kui sööd seitse kartulit lusikale kastmele kõrvale!

   Jah, saan aru, et toidukorral ja söögitegemisel on vahe, aga ühest kanakintsust saab äärmisel juhul ühe söögikorra ühele. Mul sööb Hedon ühe kintsu koos kartuli/pasta/salatiga :)

   See üks juhuslik kord kui airfryerit katsetasin, on sul meeles. Hea küll :) üldiselt mulle meeldib süüa teha ikkagi värskest toorainest :)

 4. Mulle on just jäänud mulje, et Leenu on super kokk! Nii huvitavaid asju teed. Ei tea kuidas Sa küll mõnele kalapulga mikrotaja mulje oled jätnud Mul ka kanasupp tervest kanast – filee läheb võikule või salatisse. Mingi kahe kintsuga ma küll hullama ei hakka. Ses suhtes ôigesti ütlesid, et oleneb ju, mis kintsu kõrvale sööd. 7 kartulit ja kûbeke kintsu…meil kanatoitude juurde pea alati vaid salat, kuidagi harjunud juba nii. Lapsele keedan veidi riisi kõrvale, aga just nimelt veidi, mitte terve mäe.

 5. Ma teen ka ühest kanast ühe supi (seejuures elan üksi), mida on kokku kuus liitrit. Mul ei ole mingit tahtmist mitu korda nädalas suppi keeta, kuna ma keedan alati ise puljongi ja et saada hea puljong, võtab see aega minimaalselt kolm tundi. Üldiselt keedan aga 12 tundi ja kasutan selleks nädalavahetust. Supi panen kuumalt kaheliitristesse purkidesse ja säilib kenasti kuni on söödud. Mul on nimelt õhtusöök alati supp ja kuuest liitrist jätkub mulle õhtusööki maksimaalselt pooleteiseks nädalaks. Kindlasti võiks ma sealt osa kana välja võtta ja sellest midagi muud teha, aga kuna mulle on oluline ja võimalik jälgida toidus olevaid makrotoitaineid, siis ma eelistan rohkem kana selles supis. Süüa teha on võimalik väga odavalt, aga kui ei pea, siis milleks? Ma mäletan, kui veel omaette elama kolisin ja trenni ei teinud, kulus mul söögile ulmevähe raha, aga siis oli ka loomset valku mu toidus oluliselt vähem.

  Kõike toite teen ma suure koguse, sest igapäevane sundkokkamine viskaks küll vist kopa ette, nii aga mõnu söögitegemisest säilib. Ka töö juurde võtan oma lõuna alati ise kaasa.

Comments are closed.