Neli sotti nagu maast leitud

27. juunil hilinenud lend on jõudnud sinnamaale, et ma olen 400€ võrra rikkam. Aega läks, aga asja sai. Tänu lennunõuded.ee abile loomulikult.

3. juulil läks esimene nõue teele, mille kohta lennunõuded ütlesid kohe, istu rahulikult, enne kahte kuud ei toimu mitte midagi, nad ei reageerigi, siis saame edasi suhelda Bulgaaria tarbijakaitsega.

Miks Bulgaariasse tekkis mul küsimus

Sest lend hilines väljumisega Bulgaaria lennujaamast ja hilinemise põhjuseks on tõendi peal märgitud “operational reasons”. Kuna tegemist oli tšarteriga ja selle konkreetse lennu ja kuupäeva kohta andmed andmebaasides puuduvad, ei saanud neid andmeid ka kuskilt võrrelda. Eeldatavasti oli tegelik probleem Varna lennujaamas ja Euroopa Liidu määruse kohaselt on pädev asutus selle juhtumiga tegelemiseks Bulgaaria NEB.

5. septembril oligi selgus majas, et SmartLynx pole vastanud ja asi läheb edasikaebamisele. Jälle kaks kuud passimist garanteeritud. Nad ei vasta enne kui see tähtaeg käes on. Ma ei tea, mis inimestel viga on. Ma üritan küll kirjadele kohe vastata ja reageerida. Aga see selleks.

30. oktoobril tuli uus kiri lennunõuetelt: palun andke esimesel võimalusel teada, kui lennuhüvitised laekuvad enne 16. detsembrit 2018.

Just oli Delfis uudis, et SmartLynx kaotas kohtus ja peab üle 80 tuhande hüvitisi tasuma! Ju seepärast ka minu oma tuli suhteliselt kiiresti :)

1.11 oli mul nelisada eurot arvel nagu naksti. Aega läks aga asja sai.

Ma ise ei oleks iial viitsinud mingeid kirju vormistada ja jebida. Ma praegu tahan ühtede Hedoni saabaste eest raha tagasi, mis on praagid. Ma kaks kuud teen neid pilte mida nad nõuavad. Küll ma nad kunagi tehtud saan, aga lihtsalt. Kui keegi teine minu eest teeks ja ma neile % peaks vahelt maksma, jumala eest. Iga kell kasutaks võimalust. Seega, aitäh lennunõuetele appi tulemast!

Seega, teadke oma õigusi ja pöörduge julgelt lennunõuete poole kui teil on lend hilinenud.

PS! Õigus esitada nõue aegub üldjuhul kolme aasta möödumisel lennu toimumise kuupäevast. Tähtajad varieeruvad kuuest kuust kuni 10 aastani. Kõik oleneb iga riigi siseriiklikust õigusest.

Ja kellele ei meeldiks väike rahasüst täitsa suvalisel hetkel? Mulle küll meeldis.

13 thoughts on “Neli sotti nagu maast leitud

 1. Tänks info eest. Saatsin oma nõude ka, kuigi ei tea, kas pole hiljaks jäänud, sest reis hilines juba 01.04.2018. Proovime…

 2. Kellele ei meeldiks odavad lennud? Asju dumping hinnaga tehes juhtub nn ootamatusi, hilinemisi.
  Kvaliteedi saab hinna eest, mida tarbija ei soovi enamasti maksta.

  1. Millest sa räägid? Bulgaaria puhul oli tegemist suhteliselt kalli paketikaga, aga SmartLynx oma vanas headuses :)

  2. Nordica lennud ei ole kindlasti odavad, aga kui tahta kuskile plaanitud ajaks kohale jõuda, tasub neist eemale hoida.

 3. Lugesin et n.ö teenustasu küsivad nad juhul kui klient saab nõutud kompensatsiooni. Mis suurusjärgus see teenustasu teile tuli?

 4. Oi kui huvitav. Mul on üks kevadel toimunud lend, mis hilines päris korralikult ja mille tõttu järgmisele lennule ei jõudnud ning pidime väikse kambaga öö lennujaamas veetma, et järgmisel homikul kõige varajasema lennukiga lõpuks Eesti tagasi saada. Uurin asja, aitäh info eest!

 5. Kas keegi teab, kas ja kust saaks leida infot Turkish Airlinesi 2017. a suvel toimunud lendude kohta? Lendasime Tallinn – Istanbul – Dubrovnik ja teine lend hilines korralikult. Tahaks andmed üles otsida ja ka kaebuse sisse anda.

  1. Sa võid lennunouetest uurida, nad kindlasti oskavad aidata, kust otsida või ehk leiavad kuupäeva järgi ise. Võimalik, et keegi on juba sama lennu peale avalduse esitanud, siis neil andmed olemas :) uuri julgelt

 6. Oi kui toredad uudised. Otsin ka oma lennuinfo nüüd uuesti täpselt välja ja võtan nendega ühendust. Tahtsin spetsiaalselt sinu kogemuse ära oodata enne asjaga edasi tegelemist. See ju päris hea seeme uueks reisiks :D

Comments are closed.