#elulineblogi

Meelis kirjutab: dräägid, tort ja tolmurullid ehk meie nädalavahetus

Imelik on sedasi tagantjärgi mõelda, et issand, meil oligi äärmiselt rahulik nädalavahetus. Noh, võrreldes nende eelmistega, kus üks üritus ajab teist taga. Alles ma kirjutasin, millal tuleb see postitus, et me ei teinud midagi ja passisime kodus. Nüüd. Peaaegu.

Reedel oli mul kõigest kaks üritust kus ma pidin käima – ja no need erinesid teineteisest nagu öö ja päev. Õigemini üks oligi päeval ja teine öösel.

Hommikul kell 10 pidin olema Näituste Messikeskuses, kus toimus „Instrutec“. Tegemist on siis Eesti suurima tehnoloogia messiga. Mina aga osalesin hoopiski ühel seminaril/konverentsil. Kuigi esinejaid oli palju, siis mina soovisin kuulata ühte konkreetset, kes meedias oli päris kurja ja ülbe mulje endast jätnud. Aga tavaelus ja seal kõneledes polnud üldsegi nii kuri kui ma oleks lootnud.

Põgusalt käisin seal messialal ka ringi, aga endale ühtegi sobivat kontakti ei leidnud. Ühe ettevõttega proovisin suhtlemist alustada, aga neil oli kuidagi nii kiire ja siis ma mõtlesingi, et ah, las see jääda. Seminar lõppes kuskil nelja ajal ja ega muud polnudki kui poodi ja õhtuseid ettevalmistusi tegema.

Juba ammu-ammu aega tagasi ostsin ma piletid üritusele „Drag Estonia presents: Aquaria (Winner of RPDR) in Tallinn“.  Hästi kiirelt seletan ka lahti, mis asi see täpsemalt oli (neile, kes võib-olla ei ole nende nimede ja lühenditega kursis). Aquaria on drag (ehk mees, kes esineb kleidis) ja võitis viimase RuPaul’s Drag Race hooaja. Põhimõtteliselt on tegemist nagu modellikonkursiga, kus hunnik drääge pannakse puntras elama, nad peavad omavahel erinevates ülesannetes võistlema ja siis lõpuks keegi võidab. Kümnenda hooaja võitiski Aquaria, ehk 22aastane noormees New Yorgist.

Kell 20.30 algas Meet&Greet Sveta baaris, kuhu oligi mul kaks piletit ostetud. Jah, nimelt kaks, sest ammu aega tagasi rääkisin sõbraga, et tema tuleks ka. Aga mida tema tegi tund enne ürituse algust? Helistas, et kuule sorry, aga ma ei jõua, sest ma alles nüüd jõudsin trenni. Mitte, et me päeva ajal ei oleks sellest rääkinud ja siis ei olnud kordagi juttu mingist trennist. Panin siis kiirelt ürituse lehele kuulutuse, et äkki keegi soovib osta. Aga no usinamad fännid olid ju ammu piletid soetanud ja nii see üks raisku läkski. Ehk siis jah, 40 eurot maha visatud raha.

Üritus ise toimus minu jaoks ikka väge veidras kohas – Sveta baaris. Ma isegi ei oska seda kohta kuidagi kirjeldada. Ma olen aru saanud, et dräägid on ikka alati sellised glamuursed ja fäänsid, aga Sveta baar.. No ütleme nii, et ma väga istuma kuskil ei kippunud. Meet ja greet läks täpselt selliset nagu ma eeldasin. Liinitööna. Ja eestlaslikult vaikselt. Aquaria lihtsalt seisis ja inimesed tulid, tegid pilti ja läksid edasi. Nagu ka mina.

https://www.instagram.com/p/Bp-M_ClB_fC/

Sveta event üle elatud, suundusin põhiüritusele, mis suure huvi tõttu oli kolinud Balti jaama ootepaviljoni. Seal esinesid lisaks Aquariale veel mõned drag’id Rootsist ja UKst.

Admira Thunderpussy
Madame Heinz
Mister Miss Mars
Aquaria

Ega siin muud polegi väga rääkida, või noh, oleks rääkida küll, aga lihtsalt ma ei hakka seda siin postituses tegema. Kas teen eraldi postituse äkki? Andke kommentaarides teada, kas tahate lähemalt lugeda või ei.

Kell kolm öösel olin kenasti kodus ja kuna ma ka jooke ei tarbinud, siis ei vaevanud mind järgmisel päeval mitte mingisugused vaevused (loe mul ei olnud pohmakat). Oo, seda õnne muidugi, mis tabas mind laupäeva hommikul. Nimelt ärkas Hedon alles pool kümme. Mega mõnus eksole. Ma kuulsin läbi une mingi hetk kui Leenu talle ütles, et kell on vähe, maga edasi. See oli kella seitsme ajal olnud. Jumal tänatud, et ta edasi magas.

Laupäeval shoppama…

Siis krapsti üles, kiire hommikusöök ja… Nüüd olime nõutud, et mida teha. Kas käime poes või hakkame koristama? Otsustasime koristamise kasuks. Tõesti pole olnud aega sellega tegeleda viimastel nädalatel. Okei, mingeid meeletuid tolmurulle meil majas ringi ei veerenud, aga ega päris puhas ka ei olnud. Siinkohal on hea, et elame nii väikses korteris, sest koristamise peale just poolt päeva ei kulu. Pesu sorditud ja pessu pandud, tolmukaga põrandad tehtud, tolm võetud, oligi aeg seada sammud shoppama.

Meil on nimelt kohe varsti tulemas jõulushoot ehk siis pere jõulupiltide tegemine. Mida meil aga ei ole, on riided. Üks komplekt meil on, aga teine puudu. Siis mõtlesime, et tavai, lähme kaltsukatesse tuulama. Alustasime kodu lähedalt ja siirdusime Riisaikelisse ning Uuskasutuskeskusesse.

Jõuluriideid me ei saanud, aga Leenu sai miskit pesu endale Bon Bon Lingerie nurgast, mis sinna vist sügisest „laadapäevast“. Mida täpsemalt, ma tõesti enam ei mäleta. Üks asi oli roosa ja see jäi ka meelde, sest see oli suht ilus.

Edasi liikusime Paavli kaltsukasse. Poetasime lapse mängunurka ja asusime riidepuude vahel hilpe otsima.

Ärge muretsege, kord käisin mina, siis Leen, laps üksi ei olnud seal. Natukese aja pärast saime mängunurga juures kokku ja vaatasime, mida keegi kokku krabas. Huvitav oli aga see, et me olime mõlemad ilma teineteisega konsulteerimata võtnud täpselt ühes toonis riided. Häshtäg, me oleme nii ühtekad, eksole. Hedonile midagi meiega harmoneeruvat otseselt ei saanud, aga ilma ta ka ei jäänud. Kokku krabasime siis sellise hunniku riideid.

Tulime koju, soojendasime eelmise õhtul valmis tehtud värskekapsa hautist, sõime ja siis oli lõunaune aeg. Kell oli siis mingi kolm või nii. Suurem osa lapsi ilmselt ärkavad sellel ajal, aga kuna see tempo on meil selline nagu ta on, siis jah, meil on teised uneajad. Loomulikult läksime ka ise magama. Mõnikord laseme Hedonil ka lõunaune skippida, aga siis on kell kuus tuju max paha ja lihtsam on kauem üleval temaga olla, kui et ta kaks tundi jaurab.

Virgusime kuskil kella viiest. Siis seadsime sammud Prismasse, sest meil oli suur plaan teha pühapäevaks kahte torti. Leenu soovis teha võileiva oma ja mina küpsise. Igaüks ikka teeb seda, mida oskab. Et asi huvitavaks teha, siis läksime jala poodi. Hedon küll pisut pirtsutas, aga kui lubasime uued kindad ja mütsi panna, siis oli nõus.

Plaan oli ka küpsisetordi peale viinamarju panna, aga selleks me valmis ei olnud, mis meid seal ootas.

Ei viitsinud mina omale sealt puhtaid nokkida ja võtsin selle asemele hoopis füüsaleid ja mandariine. Võtsime SmartPostist paki ja tulime tagasi koju ning koogitegu või alata. Hedon siiberdas muidugi mõelmi juures, aga jäi siiski minu juurde, sest mina toimetasin ju magusama kraamiga.

Pühapäev seevastu algas meil aga kell 7. Nagu kuidas, palun!? Kallis, laps, kas sa magada ei mõista. Puhka keha või midagi. Mis seal’s ikka. Tegime kohvi, sõime eile õhtul tehtud võileivatorti ja pidasime plaani, kas minna autoga või rongiga. Kuhu?

T1 Mall of Tallinn. Avamise üritus ei ole ikka päris see ja mõtlesime, et lähme vaatame seda siis kui on nagu tavaline päev. Lähme lihtsalt uudistama.

Leenu kirjutab: kui kristallid juhivad sind õigesse kohta

Läksime meie sinna T1, ilma, et me üldse täpselt teaks, mis poed seal on. Okei, seda olin kuulnud, et 900 ruutmeetrine Terranova, aga.. Esimene asi kui me teisele korrusele sõitsime oli sünge must silt WildWoman ja ma ei tea, sinna kohe tõmbas. Õnneks oli kõrval kohe minikohvik, kust Hedon endale ökolimonaadi nõudis, sai, mis tahtis, ma sukeldusin kristallipoodi.

Tegemist on siiski ehetepoega, aga kõik ehted on tehtud erinevatest kristallidest ja nagu ma kuulsin, rääkis teenindaja kellelegi teisele, et nad käivad neid kive otsimas üle maailma ja toovad kokku just erilisi, selliseid mida mujal ei ole, disainivad neist ise ehted ja mõne puhul läheb enne aasta, et sellest ehe saaks, sest nad kujundavad ja joonistavad neile ja nad laagerduvad nö õigeks. Ehted valmistatakse Balil ja kahte ühesugust ehet nende poest ei saa.

Seda, et mulle kristallid meeldivad, teab vist igaüks. Vaatasin seal ringi ja kõik asjad tundusid nii suured ja silmatorkavad ja.. mitte minulikud. Näiteks mu tädi kannab iga kell igasugused kunstiteosed välja, ma pigem olen selline klassikaline ehete suhtes. Ja siis ma tardusin..

Teate, ma olen alati olnud seda meelt, et kristall leiab su ise. Ja nii ma silmitsesin seda roosat karpi või ma ei tea, mis asi see oli (nüüd loen, et druus), aga olin ikka.. eee.. see on liiga suur. Vaatasin edasi.

Kohapeal olnud teenindaja ütles, et mis sa kardad, kui meeldib, proovi. „Ma olen alati öelnud, siin pole ehteid, mida ükski naine välja ei kannaks!“

Ma ei saa öelda, et ma oleks ära nõiutud või muud sellist kui ma selle kaela sain, aga see jäi mind nii räigelt kripeldama kui me sealt poest ära tulime. Ma ainult proovisin, ma ei ostnud seda ära. Aga see häiris mind terve päeva, et äkki ikka oleks pidanud, kui see mind sedasi kõnetas.

Läksin siis nüüd õhtul nende veebipoodi, aga seal seda pole. Üldse oli veebipoes väga palju asju, mida ma poes ei näinud, seega ilmselt erinev kraam. Kirjutasin neile Facebooki, et kas nad saaksid selle mulle ikkagi kõrvale panna, sest see on mul kuidagi hingel.

Lugesin nüüd veel selle kristalli kohta ja ma ei imesta, et see mind tõmbas…

Ja kui aus olla, siis ega seal T1 ükski muu pood väga ei tõmmanud. Tundusid mingid tundmatud nimed ja hinnad tundusid sisseastumatagi kallid. Eks tuleb mingi pool aastakest oodata, siis on ehk vaateratas ja Skypark ka avatud, sest noh, toidupoes võib mujal ka käia. Samas, järgmine kord lähme kindlasti rongiga, Hedonil lõbusam ja rong peatub maja taga. Ma algul polnud kindel kui kaugel rongijaam on ja läksime ikka autoga, kuigi Hedoniga eile rääkisime, et võiks rongiga sõitma minna.

Pärast kiiret T1 külastust tulime koju, sõime seda, mis eilsest alles oli, vaatasime taustaks telekat ja läksime Hedonit magama panema. Kuidas see aga lõppes? Loomulikult jäime me kõik magama. Kui tavaline see on, eksole. Kas ka teie peres?

Ärkasime ja mõtlesime, et sordime Hedoni legod ära, sest ta oli sinna kasti loopinud ka muid mänguasju. See aga eskaleerus sellega, et sortisime ka muid mänguasju ja lihtsalt viskasime minema. Me juba teame eos, et talle on ports uusi asju tulemas. Näiteks tellisime lelunurk.ee’st (uue nimega Taibutera) jõulukingitused juba ära. Miks peaks detsembrini ootama onju? Rahaliselt ka kergem. Ostad midagi nüüd, ja siis alles detsembris. Ei pane rahakotile sellist põntsu, kui kõiki kinke korraga ostes. Ühe kingi ta sujuvalt lihtsalt tegi lahti ja no ei saanud enam käest ära kiskuda.

PS! Lelunurk | kood MARIMELL | -10% ja kui liitute püsikliendiks, saate 5% lisaks ehk 15% allahindlust ja see pakkumine kehtib aasta lõpuni!

Selline nädalavahetus siis seekord.

Kas soovite drag üritusest ka eraldi postitust või piisas sellest kirjeldusest? Ja loomulikult sooviks lugeda hoopis teie poolt seda, kuidas teie isadepäeva veetsite? Mida kinkisite? Kas üldse? Käisite kuskil väljas söömas? Tegite ka ise kooke? Kuidas peaks ühte isa isadepäeval tunnustama?

33 thoughts on “Meelis kirjutab: dräägid, tort ja tolmurullid ehk meie nädalavahetus

 1. Mina loeks küll selle drag ürituse kohta rohkem. See mulle väga võõras teema, aga natuke hakkas nagu huvitama – kes, mis, kuidas ja mis peamine, miks?
  Ja mis Meelist selle juures enim huvitab?

 2. Ma huvi pärast küsin, et mida otsib eluterve mees kuskilt dragi ürituselt? Ma ei küsi seda kuidagi halva mõttega, aga Meelis võiks selgitada, mis teda seal huvitas?

  1. Meelis: korralduslik pool eelkõige. Teiseks vaatan ma RPDR sarja Netflixist ja kui võitja 2km kaugusele tuleb, siis ikka lähed ju vaatama. Seda enam, et see maksis 40€, Berliinis maksaks see 240€.

   Miks inimesed näosaadet vaatavad või teatris käivad? Karaktereid vaatamas. Nii ka mina.

   Ma ei tea, mul tekkis seal hoopis küsimus, miks 70% rahvast moodustasid naised?

  2. Lihtsalt kino, teatrit või raamatuid ei saa ju võrrelda dragi üritusega. Etendust dragidest, filme dragidest, raamatuid dragidest – neid saaks võrrelda. Siis tekiks aga sama küsimus, et miks just dragid. Mis neis on, mis Meelisele meeldib?

  3. Mis karaktereid seal kinos ja teatris vaadatakse? :D Mõtled näitlejaid ja rolle? Ma käin kinos ja teatris tõesti oma lemmiknäitlejaid vaatamas ja filme-etendusi, mis sisult huvi pakuvad. Leonardo DiCapriot vaataks iga kell – väga sex mees. Või Ivo Uukkivi. Ma saan aru, et inimesed küsivadki siin, et miks Meelisele dragide karakterid meeldivad :D

 3. Võileivatort tundub nii maitsev…kas Sa kirjeldaksid, mismoodi Sa seda valmistasid:)?

 4. Räägi, kuidas ja millal Sa oma elus nende dragideni jõudsid? Kus esimest korda kokku puutusid ja miks ja kuidas see teema meeldima hakkas? Olgem ausad, nö tavalisele Eesti mehele (ja ka naisele) on see kõik täiesti võõras maa, nišivärk, väga spetsiifiline teema ja jätab täiesti külmaks.

  Aga miks su sõber siis piletit kinni ei maksnud? :O Miks sina tema eest maksma pidid?

 5. Mind huvitab drag show selles mõttes, et kas Tai oma on parem, ehk siis võrdlus :)

 6. On teie pere meespoolel aga veidrad huvid! Ausalt, mulle tulgu või uksetaha ja tasuta – no ei huvita. Aru ma ei saa, mis seal vaadata on. Aga eks igaühel muidugi omad soovid ja veidrused.

  1. Miks sa teatris v kinos v standupidel käid? Raamatud loed või kontserdil käid? Veidrad huvid sul :D ja kui sa ühtki neist ei tee, oled vapsee veider :D

  2. Selles asi ongi, et teater, kino, kas või raamat annab inimesele palju. Avardab silmaringi, pakkub teatuid emotsioone jne küsimus oligi mida selline asi, mida ei peeta üldiselt normaalseks Meelisele annab? Ja et minna sinna teise mehega? Ma tõesti ei imesta, et publik koosnes enamasti naistest, sest mida antud üritus reaalselt tavamehele annaks?!

  3. Kuidas see siis silmaringi ei avarda? :D Avardab kordades rohkem kui mingi järjekordne Hollywoodi film. Drag-kultuur on väga levinud paljudes maades, RPDR on olnud eetris 10 hooaega, järelikult vaadatakse. 30+ eestlase jaoks on see tõesti väga uus asi vb. Samamoodi meelelahutus ju. Minule endale huvi ei paku, aga minu arust on lahe, et sellist asja korraldatakse.

   See on vahva video teemaga tutvumiseks, 4 heterokutti proovivad dragi: https://www.youtube.com/watch?v=7fgCfC3bM0U

  4. Noh, eks Eesti ongi asjades natuke maha jäänud. Siin on paljude jaoks imelik kui keegi surrogaatema kasutab, samasoolisega abiellub, natuke teisiti riietub jne

  5. Asi on nagu rohkem selles, et käi seal kus sind huvitab, ela sellega, keda armastad. Aga miks seda nii pingsalt kõigile reklaamida?

  6. Mida me reklaamime? Kirjutame lihtsalt kus käime, mis teeme. Kui sulle on see vastuvõtmatu, siis paremal üleval nurgas on rist muidu :D

 7. Dräägid ja antud üritus isiklikult minu jaoks motiveeriv lugemismaterjal pole – isegi teie tolmurullijahi kirjeldus huvitab mind rohkem :-D – aga miks mitte üritust väisata, kui karakterid huvitavad. Leenu kristallijutt oli vahva ja olen selles mõttes samas paadis, et vahel tõesti mõni poolvääriskividest (minu nõrkus) vidin poeb niimoodi naha vahele, et kui ära ei osta, hakkab unedes sinu poole roomama :-D Muidugi…vot see 159 euri rikuks küll kõik ostumõtted ära. Sest ühe poolvääriskivise vidina – ükskõik kui müstiliselt tõmbav ta ka poleks – hind lihtsalt NO WAY saab olla 159 euri. Isegi kui nad teda seal individuaalseks laagerdavad või misiganes. Isegi kui kordumatuse mõttes graveeriksid sinna oma autogrammi Kristallimäevaim ja vanade kreeklaste seppade kaitsejumal Hephaistos isiklikult – ikka ei saa olla 159 euri :-D Aga noh, nõnda arvan mina.
  Igatahes tore lugemine.

 8. Hei, Meelis! Väga toredad on need teie nv kokkuvõtted. Aga Aquaria ise nii vahva ja rõõmus ja siis sina ta kõrval nii mossis ja hoiaks nagu nuttu kinni. Kas emotsioon oli nii laes või see on sinu poseerimisnägu? :D

  1. Mu meelest Meelise nägu on nii üleolev ja ülbe. Jätab ebameeldiva feik mulje.
   Just vaatasin võrluseks MyHitsi pilte, kus oli loomulik ja palju ilusam.

  2. Võiks loomulik olla :D Loomulikke näoilminguid on ka mitmeid, kuhu see ei kuulu.

 9. Kas on ikka päris heteropärane sellisel üritusel teine mees sülle võtta ja nii poseerida? Instagramis on näha ühte sellist pilti igatahes, perekoolist käis ka läbi. Ma seda päris kontserdil või teatris käimisega ja tavapärase meesterahva käitumisega ei võrdleks igatahes. Iseenesest, mis selles halba olekski, pigem on kummaline see pidev eitamine, kui mehed huvitavad, mis seal ikka, on nagu on.

  1. Mida ma keerutan? Nii on. Jumala kama kaheksa, mis me teeme või ütleme, Perekool teab nagunii paremini – meelis gei, mina lesbi, mina surrogaatema naabripoisile, iga nv swingerpeod jne. Noh, mõttetu ju vaielda selliste “teadjatega” :D

  2. Issand, kommentaatorid ütlevad ise välja, et igalühel omad hobid ja huvid ja eelistused, aga ikka on vajalik sinna lõppu veel lisada mingi vastik “teie stiil iseenesest” või “on nagu on” justkui ikka vihjates et EGA see ju ometi päris normaalne kah ei ole. Miks mitte lihtsalt leppida sellega, et igale inimesele meeldivad erinevad asjad, on erinevad maitsed ning nii kaua kuni see kellelegi teisele liiga ei tee, oleks võibolla targem oma üleolevad hoiakud endale hoida :)

   Ja usun et kellelgi ei ole vaja kuidagi tõestada, kui “heteropärane” ta ikka on, kui nii jubedalt kriibib, siis tulevad ilmselt juba omad ebakindlused mängu.

   Oeh

 10. Mul oli nädal tagasi universaal universumis ühe kristalliga korralik kokkupõrge. Muudkui vaatasin ja imetlesin ja kui siis teenindaja selle mulle kätte andis viskasin selle sama kiirelt õhku. Hea, et teenimdaja reageeris kiirelt ja püüdis selle kinni. Ma sain enamvähem elektrilöögi. Kõndisin minema.
  Nädal aega hiljem olin poes tagasi sama kivi ostmas. Ei jäänud hing rahule. Selgus, et yegemist on sügavalt iseendasse vaatamise kiviga.
  Vist on aeg.

Comments are closed.