Nimesaaga – aita meil otsustada :)

marimell

No ilmselgelt on maailmas tuhandeid nimesid ja meile meeldivad neist vähesed. Ja täpselt nii palju kui on inimesi, on ka erinevaid arvamusi. Ühes oleme me kindlad, Mant me oma lapsele nimeks ei pane, kuigi selline nimi on nimeraamatus täiesti olemas. Või siiski?

Naljakas, et kuigi me oleme Meelisega omavahel nimedest rääkinud küll, siis mida päev edasi, seda enam küsivad inimesed, et noh, mis siis nimeks saab?

Jah, ma olen mõelnud, et üks või teine nimi on ilus ja lahe, aga samas ma olen ikka ka seda meelt, et tahaks lapsele otsa vaadata :)

baby-name-surprised

Kunagi, no nii 10-15 aastat tagasi olid mul kindlad lapsenimed välja mõeldud ja ma olin kindel, et kui tuleb poiss, siis kas Josh või Jos-Jostein ja kui tüdruk, siis Lotta või Trinity-Liza-Lotta. Täna ma enam nii kindel nendes nimedes poleks, kui siis Jostein, aga see pole väga eestipärane. Aga Josh ei ole ka paha, eestipäraselt saakski Jossuks hüüda :)

Leidsin Lipsukese blogist mingi koha, kuhu saab kõik nimed kirja panna ja siis rahvas saab hääletada, no aga teeme proovi. Panin sinna kirja kõik nimed, mis meil läbi käinud on.

Meie enda soov oleks, et oleks M-tähega, nagu me ise. Muidugi üks päris hea tähelepanek tuli ka sellega – „te õpetate lapsele niimoodi ainult ühe tähe selgeks!“ Ehk et kui ta kunagi tähti hakkab õppima, oleks parem, kui terve pere oleks erinevate nimedega, et lapsele võimalikult palju erinevaid tähti selgeks saaks – venna täht ja issi täht ja vanaema täht ja tädi Sandra täht :)

Aga nüüd nimedest ka. Tahaks midagi lihtsat ja eestipärast, samas midagi rahvusvahelist, et ta ei oleks välismaal kohustatud teist nime kasutama, nagu meie (Miilis ja Märilin).

Meie enda valik, koos tähendustega (tähenduste kohta vaatasin siit):

Martin (erinevates tähendustes ikkagi sõdalane, ka Marsi sõdalane, seda nime kandvad poisid on loomingulised)

Manu (Egiptuses levinud nimi, mis pannakse teisele lapsele; Hindi tähenduses aga Maa Valitseja)

Matt(h)ias (heebrea keeles Jumala and)

Marten (sama mis Martin)

Mark (annab tulemuseks mitmeid vasteid, peamiselt ikkagi sõdalane või Piibli järgi särav)

Siit annaks kombineerida Martin Mattias (Jumala antud sõdalane) ja Manu Martin (kõlaga: manuu martään – maapealne sõdalane).

Teiste M-tähega soovitusi: Markkus, Mattis, Marcel, Manuel, Mario, Mooses, Magnus, Mauriitsio, Miguel

Ja mõned nimed, mis pole M-tähega, aga on ka soovitatud: Denver, Trevor ja Kent. Mulle endale meeldib kõige rohkem Kent (tähenduse poolest juht, boss, aus, usaldusväärne)

Ja siis mulle meeldib üks kiiksuga nimi, mille peale kõik silmi pööritavad – Miram. Ja nui neljaks, kui ta on sündides Mirami nägu, siis Miram tast saab. Vähemalt pole see Nuki või Mant!

Ja siis ma proovisin netis ka mingit nime generaatorit, kuhu tuleb sisestada perekonnanimi ja siis ta genereeris mulle kokku: Louis Justin, teise korraga Robert Calvin ja kolmanda korraga Maddox Jefferson :) Mulle see esimene valik täitsa meeldib :)

Aga minge andke hääl nendele nimedele, mis teile meeldivad ja mis mitte, mingil määral on sellest lõppvaliku tegemisel kindlasti kasu :) Saate seda teha siin!

33 arvamust postitusest “Nimesaaga – aita meil otsustada :)

 1. Nii Markus, Manu kui Mattias on kõik ilusad nimed. Ärge mingeid väga võõrapärasid ka pange. Nende kolmega peaks isegi välisriigis kõik ok olema. :)

 2. Mulle hakkas täitsa meeldima variant: Martään, mitte häälduselt vaid ka kirjapildis sellisena :P

 3. Trevor oli kohe selline nimi, mis silma hakkas!!!
  Ja sellise nimega võib maailmale ringi peale teha küll, on ju piisavalt rahvusvaheline ;)

 4. Kuigi see on mulle veidi vastuoluline, siis meeldib Marcel kõige rohkem ( vastuoluline, sest ma olen vähemalt 10x mehele toonitanud, et meie laste nimedes ei saa olema ühtki c ega y tähte, mis muidugi talle ei meeldi, sest noh..ta on prantslane :D)

  Aga kui see kõrvale jätta, siis Mattias on väga ilus :)

 5. Mulle täiega meeldib see Miram. Veel meeldivad mulle Tristian ja Tristan- isegi ei tea miks. Sinu valikust veel Mattias. Hea ja lihtne nimi. Aga ära sa jumala pärast seda nalja tee, et paned lapsele “nalja” pärast nime. Ma ühte sellist perekonda tean, kes oma tavalisele “Matile” pani nii keerulise nime, et kuku pikali, sest jube äge oli. Ja mõtle laps peab ju selle nimega terve elu elama. Nemad ilmselgelt pole seda mõelnud. Üks M tähega nimi veel siia lõppu- Matrix.

  1. Mulle ka täitsa meeldib Miram :D … Nagu päriselt. Kui ma mõtlen teie nimedele ja üleüldse kuidagi sümpatiseeris see, et ilmselt sellise nimega lapsi teisi ei oleks (vähemalt palju mitte) nagu on igasuguseid Kevineid ja Tristaneid. Jummala hea nimi ju. :D

 6. Muidugi otsustab igaüks lõpuks ise, mis ta oma lapsele nimeks paneb ja kuigi moes on mõelda, et lapsel võiks olla universaalne nimi, millega igal maal läbi lööks (sest who knows, äkki 20-aastaselt tahab ju usasse minna vms), siis mulle ikkagi väga võõrapärased nimed ei meeldi. No nende võõrtähtedega. Eestipäraseid nimesid võiks ikka uhkusega kanda ja meie valikus on palju ka nimesid, mis inglise keeles kohmetult ei kõla. Seega on väga tore, et te samamoodi arvate! :D

  Igatahes mulle meeldivad Marten, Markkus, Mattias (võiks ilma h-ta olla) ja mis muud sellised lihtsad. Siiski aga kui te juba praegu pole päris kindlalt midagi ära valinud, siis hoiatan, et enne lõppu võib veel palju muutuda. Mul oli ka lapse nimi algusest saati paigas, aga 2kuud enne sünnitust tundsin, et see ikka ei lähe ja hakkasin muid variante taga ajama. Nüüd olen nimevalikuga väga rahul. :)

 7. Mattias (Mathias) on minu lemmik. Miram ei ole üldse kole, tuttval poeg Miron, kes sai nime vaarisa järgi.

 8. Minu arvates on M tähega nimedest sellised huvitavad: Mikk Marten, Mairold, Mirko Maru.

 9. Ma selle Jostein nime mugandaks Josten’iks. Josten. Tean kahte väikest Jostenit. Vahva nimi, Iseloomuga, minu arust.

 10. Mu arust sobiks teie kahe lapse nimeks Mehis. Kõlab tugevalt ja sobib ülihästi ka teiste nimedega.

 11. Maikel on minu meelest hästi armas ja mehine nimi, rahvusvaheline ka, vaatamata sellele, et võõral maal hakatakse ilmselt kirjapilti väänama.

  Mattias, Märt ja Marten meeldivad ka.

 12. Jostein ärge küll pange.. meenutab mulle millegpärast kohe Jossif Stalinit :D.. Ma ei tea miks..
  Aga Trevor on nii ilus nimi :)

 13. Pange kaks nime. Näiteks Mark Mattias, kuid mõelge eelkõige sellele, et nimi ei pea mitte igal juhul eristuma, vaid nimi peaks kõlama mehelikult ja soliidselt. Olen kokku puutunud vanematga, kelle laste nimed kõlavad nagu muinasjutu- või multifilmitegelased. Laps võib olla vahva, kuid vanemate suhtes tekib kohe eelarvamus, et lemmikkirjandus on vanematel jätuvalt muinasjutud või ulmekirjandus. Niisiis, millised nimed on soliidsed ja arusaadavad ka teistes riikides ? Märt ja Märtel, Märtel või Morten ? ( see viimane siis surmaga seonduv nimi) . Ä täht ajab hulluks. Samas, näiteks Martineid on lasteaiarühmas tavaliselt alati 2 ja samapalju järelikult ka tulevikus ühes klassis. Siis hakatakse last nimetama kas suureks või väikeseks Martiniks. Mida siis valida ? Kõige edukamad pidavat olema lapsed, kellel on klassikalised nimed. Ehk kaaluge varianti, et kui Teie lapsest saab Riigikohtu esimees või kuulus doktor ja kuidas sobib Teie valitud nimi uksesildile tema kabinetiuksel ( kas Teie usaldaksite näiteks lastearsti nimega Manu…). Nime planeerides planeerite tegelikult lapsele ka tulevase ameti ehk töölevõtuvestluse sujuvuse, kindlasti ka suhted lasteaiakaaslastega ja koolis, minimeerite võimaluse, et teda hakatakse koolis kiusama selle tõttu, et eesnimest saab tuletada rumalat hüüdnimejne. Neti otsingumootoritest võiksite uurida ka ajaperioodi, mil see või teine nimi ühes või teises riigis populaarne oli või on. Edu ja rahulikku lapseootamist soovides

 14. Aga kui Miram satub lasteaiarühma, kus on tüdruk Mirjam?
  Ma poleks Miramit arvanud poisi nimeks.
  Martineid on tõesti palju.
  Minu meelest on Maru maru nimi, aga poisil peab ka iseloomu jätkuma.
  Lapsele tuleb otsa vaadata, siis alles saab aru, kes ta on.

 15. Josteini võiksid jätta panemata. Mitte et see poleks ilus, aga jäägu norrakale. Martin meeldib, äkki sp, et mu vend ka Martin. Trevoreid on palju, juba nagu mingi aeg Kevineid oli. Manuel on liiga espanjool. Kahte nime ka ei paneks, parem üks ja lööv. Teil oli seal paar originaalset nime, usaldage oma sisetunnet. Markkuseid on ka palju. Maru ja Miram natsa pehmod nimed, paneks tüdrukule pigem. Aga Martin oleks minu esimene valik sellest listist.

 16. Mulle meeldivad näiteks Heven ja Tever! Sellised vahvad nimed. Ei ole M tähega. Aga ilusad ikkagi :)

 17. Mulle meeldib väga Mattias ja vb paneks kaks nime, et ei tekiks olukorda, et 2 sama nimega last samas klassis või koolis.

  Miram on liiga Mirjami sarnane ja mina sellise nimega mehesse tõsiselt ei suhtuks. Manu ja Mooses on ka liiga piiblist võetud usunimed minu jaoks.

  Aga Mattias on ka minu mõtetes mõlkunud, mida tulevikus oma lapsele nimeks panna:)

 18. Mauro, Morten:)

  Ma ise vaatasin eesti.ee nimeregistrist et palju üht või teist on, oma lastele sain sellised mille sagedus on alla kümne:)

 19. See korraga eestipärane ja korraga välismaa pärane oli minul ka teemaks. Elame Eestis väljas, ja lapse isagi araablane. Seega tundus mitte-eesti nimi igati loogiline valik aga mina jälle ei tahtnud, et lapse vanavanemad keelt väänama peaks ja nii sai poeg nimeks Silver – kui keegi küsima peaks kuidas kirjutatakse, siis hea vastata et nagu see metall :)

  Araabia ning samal ajal M tähega nimedest oli kaalumisel Malik. Hea lihtne välja hääldada ka meie keeles, kuigi ise pärit mujalt :)

  (Malik is an Arabic name meaning “he who owns”, “king” or “master”. It is also an Arabian title. A Malik is the ruling Monarch of a kingdom, called “mamlaka”. )

  Teie valikust tundus Marten üks vahva ja mehine nimi :)

 20. Mattias on kena kuid tohutult levinud nimi. Endale meeldiks Miikael või Madis. Tüdrukule sobiks hästi Mirtel :)

  1. Tüdrukule sobiks hästi Mirtel…jaaaa sest tüdrukute seas Mirtel ei ole “tohutult levinud nimi”?! :D

 21. Kuna ma ise töötan alal, kus puutun tihedalt kokku erinevate nimedega ja väga tihti just laste nimedega, siis igasugused ülipopulaarsed nimed on minu jaoks vägagi out :( samuti ei meeldi mulle kahest nimest koosnevad eesnimed…milleks? Martin, Markus, Marten, Mattias, Trevor…neid on tõesti no niiiiiiiii niiiiiiii palju.
  Teie enda valikutest meeldisid mulle isiklikult väga nimed: Mark (kui poega saan siis kindlasti üks tugev kandidaatnimi :) ), Mario ja Magnus…nende nimedega ei pea laps küll ei häbi tundma ega muretsema, et ühes klassis on järsku 2-3 samanimelist last (ja tihti toplet eesnimed ei päästa sellest). Samuti on minu arvates üks tore nimi Mairon (keegi pakkus ka Mairoldit) :)

Comments are closed.