#beebiblogi

Meie beebi esimene kingitus

Okei, tegelikult on Mallukas ja Sandra juba meie beebile kinke teinud (juba enne kui ma rasedaks jäin), aga päris-päris kingitus saabus eile õhtul Smartpostiga. (Ja-jaaa, mulle võib pakke saata! ;))

photo 1

Saatjaks beebiasi.ee ehk uus väike e-pood, kust tarvilikku titemanti soetada. Lisaks leiab sealt ka rinnapumpasid (tulevikuteema – millist mul vaja muidu oleks?!), mähkmeid, sööke jne – eks uudistage ise.

marimelli beebi sai endale uhke täpilise (nagu Tipile ja Täpile kohane) termoslutipudeli, (meie beebi hakkab kohvi jooma! hehehhe!lutiketi ja kaks lutti, mis öösel ära ei kao ja tunnelis helendavad :D

Ja tegelt on neil veel nii palju lahedaid asju, et mul on tunne, et ma pean sinna poodi kohale minema, asuks nad ainult linnale lähemal, või noh, ma tegelikult ei tea isegi, kus see Ümera keskus on, aga kuskil Lasnas ta on.

Ja teine asi – kardan, et kui ma sinna lähen, siis lahkun sealt sada korda vaesema ja kohvri täie luttide ja tilu-liluga :)

Näiteks tahaks täiega neid kaladega lutte – nagu see ja see või see. Ja see siiliga on ka nunnu ja see linnukesega… Ja see lilla lehmaga lutikett on lahe – mul on täpselt selle juurde sobilik pidžaaama soetatud (seda mul on päriselt ka vaja koos sobiva lutiga!) Ja see närimisrõngas – nagu päris :)

Aitäh, meie esimesele kingitegijale :)

2 arvamust: “Meie beebi esimene kingitus

 1. Kallikene, ära lutte ja lutipudeleid kuhjades kokku osta. Tited kipuvad pirtsakad olema ja kõiki lutte igaüks ei aktsepteeri. Osad lapsed keelduvad üldse luti võtmisest kategooriliselt… Rinnapumbaga sama lugu, vaata ja võrdle netis aga ära kohe osta. Võimalik, et sul pole pumpa tarvis või siis pole sul seda kohe tarvis. Kui just Hiinast tellida ei kavatse siis saab vajaliku ju vastavalt vajadusele koju tuua (Ütleb see, kelle mees tõi poest titevoodi ära kui titt juba kodus oli, vanni ka, vanker oli varem tellitud aga saabus kui titt oli 5-päevane. Ja see kõik oli täiesti OK.)

 2. Tere
  Olen lugemas käinud juba mõnda aega ja mõned mõtted kahe väikelapse emana.
  Esiteks palju õnne uue oodatava ilmakodaniku puhul.

  Mida ma oskan soovitada asjade soetamise kohta:
  1. MÄHKMED – nendega on nii, et mida iganes te ei otsusta kasutada, kujuneb lõplik sobivus välja siis, kui laps käes. Mina korduvakasutatavaid mähkmeid ei kasutanud (kui noorem vend väike oli, siis sai neid mähkemid niipalju pestud (meil pesumasinat tol ajal ka polnud) et elu lõpuni sai kõrini :) ). Ainult potitamisperioodi alguses sai siis kasutada potitreeningu mähkmeid – need oli korduvkasutatavad. Esimese lapsel oli sobivaks lõpuks pampersid – liberotega oli selline nali, et kui laps tegi häda nr 2 oli sõna otseses mõttes üleni kakane.
  Teisel lapsel sobisid aga ainult huggies mähkmed. Muumid ja muud öko-mähkmed jäid kasutamata ja seda eelkõige hinna pärast.
  2. LUTT ja LUTIPUDEL – Esimese lapsega oli lutt suur sinansõber, kuid jah, oli vaja kindlast materjalid kindla kujuga lutti. Lõpuks osutus sobivaks üks NUK luttide variant ja seda siis kasutasime kuni lutist loobumiseni (no muidugi sai lutti ikka mingi aja tagant vahetatud). Ja kuna esimene laps ei saanud 4 kuuselt enam ainult rinnapiimast kõhtu täis, siis sai ka lutipudel meil sellest ajast sõbraks. Ja kuigi neid on ka kümneid kui mitte sadu variante, siis on taas küsimus, milline pudel ja milline lutt otsa (ps kui lutipudeliga koos ikka rinda anda, siis on oluline ,et lutt oleks võimalikult lähedane rinnanibu kujule).
  Teine laps ei võtnud mul lutti suu siisegi mitte. Ka lutipudel oli väga lühikest aega rinna lõpetamise ja tassist joomise õppimise vahepeal.
  3. RINNAPUMP – see on selline asi, et ei tea täpselt, kas läheb vaja või ei. Mina sain ühelt sõbrannalt täiesti tavalise käsipumba. Ma ei mäletagi kumba laps see oli, kes ei saanud hästi rinnast imemisega hakkama ja siis sai lutipudelist lisa anda. Pealegi on väga oluline, kuidas laps imeb – mul teine laps suutis mingil hetkel vist vale imemisvõttega teha sellist põrguvalu, et peaaegu tahtsin rinna andmisest loobuda. Õnneks saime siiski üle ja edasi läks lihtsamaks.
  4. Asjad, mille ostmise ja otsimisega soovitan vaeva näha on vanker ja turvahäll. Ja kindlasti kasutage juhust tuttavate juures erinevaid vankreid/hälle proovida – meil sai just see määravaks, et saime tuttavate pool proovida, vaadata ja beebi sees vankriga sõita ja ei pidanud pettuma – vanker oli meie jaoks sobiv ja mugav ning peaks veel kolmandagi lapse vastu (hetkel seisab vanker mu vanemate juures).

Comments are closed.