Novembri rahaline kokkuvõte – omfg!

marimell

Esiteks, meil praegu koolitusel paus ja minu äriplaan on kaitstud. Olin kohe esimene ja tegin ära. Ega see allolev pilt palju edasi anna, aga see mis punasena kumab, see vajab timmimist. Pole kõige hullem mu meelest :)

timmimiseks

Aga kui tulla asja juurde, ehk pidin novembris eelarve kirja panema ja teid palusin kõike klikkida ja…

Omfg!

Kui ma läksin vaatama palju novembris klikkide eest raha kogunes, siis.. Pidin südari saama! 354,82€! Tänks! PS! Ma ei võta seda raha välja, see tiksub kuskil tasutal teenuspakkuja kontol, aga märk on maas, et see summa läheb otsejoones kodufondi kontole one day!

No ühesõnaga, kui nii vaadata, et kui teie aitate meil raha koguda, siis 3500-4000€ aastas peaks tiksuma küll, kui reisile ka ei lähe, ei lähegi oma koduga ehk kaheksa aastat aega!

Kui rääkida aga meie eelarvest, siis umbes 20nda kuupäeva paiku hakkas tekkima auke, et ma ei pannud asju kirja ja.. Läks segaseks ühesõnaga. Proovin detsembris hoolsam olla, aga põhilised nö asjad sain ikka teada.

Kogu sissetulek kulus järgnevalt:

25,7% arvetele
16,16% toidule
10,56% lapsele (sh lapsehoidmine)
7,58% kulus konkreetselt Leenu väljaskäimistele ja veinijoomistele
7,41% laenu ja kindlustusmaksete peale (Leenu õppelaen, kasko jne)
5,23% riietele ja välimusele
2,9% kulus transpordile

27,46% olid ettearvamatud kulud – mis polnud planeeritud – Tai siselennupiletid, talvesaapad, ahjupott jne

Jääk: uue palgapäevani on aega, aga mul on arvel 39€! Külmutuskapp on süüa täis ja erilisi kulutusi lähipäevil ei näe. Ja mingid säästud on meil ikka purgis ka, kui vaja peaks minema. Aga üldiselt olen selle kuuga rahul. Loodetavasti tuleb detsember sama hea. Klikake siis ikka neid vilkuvaid reklaame, mis teile meeldivad.

Kusjuures eile pakkus just üks firma, kas tahaksin kuus 50€ teenida, et lisa veel üks bänner oma paremasse menüüsse. Ma pole vastanud :) Võtan vastu ja klikime võidu?

 

25 arvamust postitusest “Novembri rahaline kokkuvõte – omfg!

 1. Väga lahe! Kui tavaliselt panin ristist kinni reklaamid, siis novembris ikka klikkisin .

  Olen nõus ka edaspidi klikkima kui see ainult teid kodule lähemale aitab.

 2. Pole samuti kade ja klikin, kui saan sellega aidata :)
  Ostsime alles aasta tagasi ise kodu ja tean mida see tähendab :)

 3. et siis… pole tänu väärt noh! :D
  klikin järgnevatel kuudel ikka edasi ;)

 4. Ma võtsin omal AdBlocki maha praegu. Tore kui kedagi niimoodi rahaliselt aidata saab, et oma rahakotist miskit ei vähene :)

 5. Ma kohe üldse ei salli neid reklaame :D Aga hea eemärgi nimel ma ju võin.. :D
  Tublid olete! Meil täitus täna just 2 kuud OMA uues kodus!
  Me teeme iga kuu kokkuvõtet, et näha, kuhu raha kaob ja millised on need põhiartiklid. Meie puhul on toit ja lastega rändamine- Ahhaaa , Vudila, teater, kino. Nb! Soovitan liituda nende lõbustuskohtade meililistiga- lisaks reklaamile saadavad nad ka nö äkkmeile soodukatega piletite kohta. Vudilas käisime tänu sellel 7€ per face (muidu 13?)- meil see raha muidugi alles ei jäänud, käisime samal päeval väljas söömas ka :)

  Aga EDU!

 6. Tean, mis tunne on oma kodu tahta ja kui raske on seda oma peast välja saada. Nii, et olen rõõmuga abiks ja klikin ka.

 7. Ma novembris ka klikkisin, et aidata, aga eile pettusin, kui sa rääkisid, kuidas sa oma sõpru facebookis mõnitad täiesti ilma põhjuseta, ise seda aususeks nimetades. Ei taha sellist õeluskotti enam kuidagi aidata.

 8. No ei saa lugeda seda postitust, need bännerid siin nurgas ei kao kuhugi ära ja on 1/3 tektsil ees :(

 9. Mul on endal suure köögiga maja ja no ei ole kade teil unistusteni jõudmisel. Klikime aga edasi :)

 10. Leenu, oled väga tubli, et ära kaitsesid äriplaani. Sulle sobib enda firma, sa oled kohe sellist tüüpi. Hakkan ka klikkima ja loodan, et kunagi varsti teetegi oma kodu-unistuse teoks.

 11. Absoluutselt võta pakkumine vastu :) Ma eemaldasin su blogis adblocki kah, mis see klikkimine mulle halba teeb, kui ma tean, kuhu ja milleks see raha läheb. Heameelega klikin :)

 12. Ja palju ise novembri kuus säästsite OMA kodu jaoks? Või peavadki ainult lugejad “vaeva nägema”

  1. Mul pole täna võimalik iga kuu 200€ vms kõrvale panna. Panen nii palju kui on. Nt varem kogusin ma digikassa raha ka reisi jaoks. Nüüd see lähebki kodufondi. Ja kogu blogi bänneritest saadav reklaamiraha jne läheb otsejoones nüüd kodufondi, mitte nagu varem reisifondi.

   Ühesõnaga, andke aega atra seada, et ma jõuaks selleni, kust kokku hoida ja siis saangi sinna kinnisele arvele raha kanda. Arvestades, et mul 39€ alles oli nö enne palgapäeva, siis võib lugeda selle 39€ sinna kodufondi. Pean selle ülekande ainult sinna tegema!

 13. Mul ei ole ka selle vastu midagi, et kedagi (klikkidega) aidata aga mulle on jäänud mulje, et ega Sa ilmselt raha osas väga ratsionaalselt ei käitu. Minu meelest 7% kuu sissetulekust väljaskäimisele kulutada on ikka üüratu, samuti oled maininud, et tahaks norm toitu ka ikka vahel süüa (a’la ceasari salat vms). Ma oleks nõus iga päev suppi või tatart ka sööma kui see aitaks oma kodu soetada ja no Tai reisist ma üldse ei räägigi, ega see kodu teema teil üleöö tekkinud või enne lennupiletite soetamist ei tulnud see teema üldse jutuks? Ühesõnaga teistelt palud abi aga ma ei näe, et Sa ise väga selleks vaeva näeks. Aga igaljuhul, eesmärk on super :)

  1. Ma olen kirjutanud varem kuskil kommentaaris, et loomulikult ei tulnud oma kodu tahtmine üleöö. Oleme sellest ilmselt terve teadliku koosoldud aja rääkinud. Aga olukorrad muutuvad. Mõtted samamoodi. Mingil hetkel saab mingi asi olulisemaks kui teine jne. Samas ma ei näe ka pointi iga päev tatart süüa ja paisuda, selleks, et ma säästaksin sellega, ma ei tea.. 100€ kuus. See 100€ ei vii mind aastaga või isegi kahega oma koduni. Kokku tuleb hoida mujalt – mingitelt lambistelt väljaminekutelt, nagu ongi väljaskäimised, emotsinaalsed ostud jne

   Ja kuna see Tai reis juba planeeritud on ja makstud jne, siis ma ei jäta seda ju sellepärast ära, et meie järgmine projekt kuhu raha koguma hakata on oma kodu.

   Kuna Tai reisiga ongi nö korras, siis nüüd kõik see raha, mida me enne säästsime reisifondi, läheb nüüd kodufondi.

   St, et ei pea ainult teised aitama, ise aitame ka kaasa võimaluste piires. Mul pole täna võimalik iga kuu 200€ vms kõrvale panna. Panen nii palju kui on. Ja kogu blogi reklaamiraha jne läheb otsejoones nüüd kodufondi, mitte nagu varem reisifondi.

   Ja seda ka veel, et kui ma olen harjunud elama nö palgapäevast palgapäevani, siis on vaja natukene aega, et ma selgitaks välja, kust kokku hoida ja kuidas rahaasju paremini planeerida, see ei tule ka ju üleöö.

 14. Ma ka olen ikka hoolega klikkinud kõike, mis ette jääb – ülla eesmärgi nimel.
  Võta ikka vastu, mis see 1 bänner rohkem või vähem..
  Kuigi ma sellest aru ei saa, et osad lähevad kinni kui ära klikitud, osad aga jäävad alles.. kas siis kui teist korda veel sinna vajutada, läheb uuesti arvesse või ei lähe?

Comments are closed.