#elulineblogi

Oh, kuusepuu, oh, kuusepuu…

Tõime ka nädalavahetusel kuuse tuppa. St nulu. Juba kolmandat, või isegi neljandat aastat kasutan ma selleks joulukuused.ee teenust. Hommikul helistad, õhtuks on kuusk käes. Siiamaani pole ka halba varianti saanud, ikka kohevad ja ilusad puud on meie majja jõudnud. PS! Ei saa tasuta või koostöö korras vms. Maksan ja kiidan :)

Tegin oma goproga elu esimese timelapsi ka :) Gerli-Maigret aitas kokku panna ja tulemus on teie ees.

Kuna kedris on mingi neli kasti ehteid, siis sel aastal otsustasime ainult valgete ja hõbedaste ehete kasuks. Lasteehete kasti jätsin lahti võtmata, sest ilmselgelt tahaks Hedon rongiga mängida või jäätist limpsida. Samas arvestades tema nii normaalset suhtumist kuusepuusse, võibolla ei tahaks ka. Aga järgmisel aastal siis teistmoodi kuuks – kuldne ja lapsemeelne :)

2s8a2263

2s8a2279

Etteruttavalt olgu öeldud, et kuna kaasasime Hedoni ehtimisse ja rääkisime, mis see on ja mis need ehted on, et pole pallid, vaid kuuseehted, siis.. Ta pole neid rohkem näppimas käinud ja samamoodi kingitustega, mis juba pakitud ja kuuse all tolmu koguvad.

15293299_1558178524199329_176584114_o

Ma seletasin talle, et need kingitused lähevad alles Jõuluvana kingikotti ja neid praegu võtta ei tohi. Päkapiku toodud kingitusi võib, aga kuuse aluseid mitte. Tal on neist õnneks täiesti suva.

Alles nägin instas pilti, kus imekaunist jõulupuust sai kümne tunniga äraräsitud roots, sest “elu kassidega” on selline. Täna tänan ma jumalat, et meil kassi pole :) Ma läheks ikka meganärvi ja ma arvan, et ma annaks kassi jõuludeks sõbrannale ja tooks uue kuuse :D Õnneks jah, meil selliseid muresid pole.

Ja kui juba kuuskede peale see jutt läks, siis millal teie kuuse toote? Kas eelistate kuuske või nulgu? Kas kuhjate ehetega üle nagu meie või riputate paar lambikest ja kuulikest ja ongi olemas?

Ma saan ju mõistusega aru, et maitsed on erinevad, aga mulle meeldivad ikka külluslikud kuused, et nad ägiseks ehetehunniku all. Aga noh, maitse üle ei vaielda. Mulle ei meeldi ka paljud inimesed, ometi – ma ei pea nendega elama, elagu kus ja kellega tahavad, tehku mis tahavad jne.

 

 

14 thoughts on “Oh, kuusepuu, oh, kuusepuu…

 1. Meie tõime eelmine nàdal ja meil on kunstkuusk..pole okkaid vaja koristada ja kuna vàiksem plika kàib koguaeg nàppimas ja kakkumas siis ka ohutum..kui juba suurem siis millalgi toome vast pàris kuuse ka tuppa. Aga ehteid meil ka palju kyljes sest panime kylge kõik mis oli kuigi plaanisin see aasta ehted vàlja vahetada sest need juba igavad ja tahaks uusi :D meie kuusk siis punane/kuldne

 2. Väga ilusad jõuluehted:) Kas Shishi omad?

  Video oleks võinud pikem ja jutuga olla:)

 3. Toome kuuse, 22 õhtul reeglina, sest 23 on poisi sünna ja siis ei oleks õhtul aega ega jaksu tegeleda sellega. See aasta ma vist ise ei viitsi ega taha midagi teha. 6 aastat juba pole jõulutunnet minus.. Pigem on suurem rõhk koguaeg poisi sünna peal.

  Mul mehel on kiiks selline, et tihe kuusk, parajalt ehteid. Meil on kass. Ja eelmine aasta tulin hinge kinni hoides koju. Aga tal on kuusest kergelt öelda savi… :)

  Nulg on ilus ;)

 4. Me toome kuuse umbes nädal enne jõule ja alati päris kuuse, sest kunstkuusk on…noh kunstkuusk, pole lõhna ega okkaid:) Eks neid ole ka erinevaid ja mõned näevad välja nagu ehtsad, aga päris asi on ikka midagi muud. Eluski ei osta endale kunstkuuske. Ja kuusk on meil alati olnud, 2 last ja kass majapidamises.
  Ehime pigem tagasihoidlikult, karda näiteks ei kasuta, üldse ei meeldi.
  Teie kuusk meeldib, näeb väga maitsekas välja.

 5. Meil on see aasta kunstkuusk ja juba seisab paar päeva. Ehitud on kindlas toonis: kuld, hõbe, valge, ei ole ehetega üle kuhjatud, kollakas-valged lambikesed, erineva tekstuiiriga kuulid, ShiShi linnud jms. Teie oma on ka maitsekas ja mõnus). Ilusat Jõuluaega!

 6. Meil on kombeks kuusk kõige rohkem nädal enne jõululaupäeva tuua, tavaliselt päev või paar varem. Ja alati kuusk, sest nulu lõhna ma ei kannata. Kass vahel mõne ehtepallikesega mängib aga meil ettenägelikult alumistel okstel plastikust ehted.

 7. Toome tavaliselt nädalavahetus enne jõulu. Sel korral siis lausa nädal enne jõululaupäeva, vahel aga kui päevad nii satuvad, siis alles paar päeva enne jõulu. MInu maitse on see, mida sa siin ükspäev kirusid: selline hõredam loomulik kuuseke, otse metsast, ise perega lähme ja toome oma metsast. See kuuselõhn on üldse maailma parim lõhn vist!!! Ja ehetest on mul ka ikka alles need nö nõukaaegsed klaasist erinevad ehted, vanakooli kard ja siis elektriküünlad ka. Veel teen kaunistusi piparkookidest ja laste käsitööna tehtud asjakesi ripub ka alati kuusel. Pigem samas kuuse suuruse kohta ikka vähem kaunistusi kui palju, et puu loomulikkus säiliks.

 8. Märkasin teist pilti, ja tahtsin küsida milline välk kasutasite, kui tohib küsida?
  Muide ilus jõulupuu! :)

 9. Tore näha ja lugeda, et inimesed ikka ehtsaid puid tuppa toovad. Mina isiklikult ei arva neist plastmassikärakatest midagi. Kuidas plastmass üldse jõulutunnet tekitada saaks? Ise toome kuuse tuppa alles 23. ja 24. ehime. Kuuski kasvatame kusjuures ise oma hoovis :)

Comments are closed.