VIDEO: retsept – prosecco kurgid aka meie jaanid 2021

Otsustasime suht ekspromt, nagu meie puhul kombeks, et ah, suva see kolimine ja pakimajandus, tõmbame linnast leebet. Kaup nagunii ei liigu, elu seisab, lähme teeme ka paar puhkepäeva jaanide näol. Meil oleks kodus olnud ainult ühest toas teise end veeretada.. Tegime kiirkorras 22 hommikul tööasjad ära ja pärastlõunal oli suund Noarootsi suunal. Õigemini Pürksi.

Nali naljaks, minu kunagise kooli.. ma ei tea, ei mäleta, kuidas neid nimetati, kirjasõbrakool? vms oli just Noarootsi koolis. Mul oli kirjasõber sealt, aga ma ei mäleta kes. Samas mäletan ma, et 10ndas klassis oli mu kirjasõber Mari-Leen Elvast (aasta oli 1998). Jep, see “Rahutu Tuhkatriinu”.. kellega kohtusime mitu-mitu aastat hiljem (2005) “Eurolaulul”, kui nad võitsid.

Kuna ma tean, et kõik loevad, kellega koos me olime, siis MEGATORE OLI. Päriselt ka. Ma juba kuulsin, et uuriti, kas “linnarahvas jäi ka rahule”, ja jah, me jäime rahule. Ma küll täpsustasin pärast jaane alles täpselt üle, kes kellega käib ja kes kus elab. Selgus, et keegi elas isegi “Pilvede all” Alberti korteris kunagi. Aga.. palavad tervitused Haapsallu, Sakku, Pürksi, Saarde ja Tiskresse.

Foto: “Pilvede all” Facebook

Kõik arvavad millegipärast, et me oleme mingid aasta linnavurled ja ööbime ainult lux hotellitubades ja ma ei tea, sõidame VIP vanidega hotelli.. Me oleme jumal easy going, et magada telgis (paraku unistasime selle maha), või kellegi hea inimesi naabri korteris (tehtud, aitäh!), autos (tehtud!), et süüa suvalt ilma pika laua taga olemata ja “õhtusööki serveerimata” nagu me harjunud oleme..

Aasta nali

Ladusin reaalselt mingi 10kg liha vardasse, mingi 90% Maks ja Mooritsa saadetud kraamist ja mingi 5 kilo teiste tehtud kodust šašlõkki.. see, kes seal küpsetas (liebe grüße nach Deutschland), oli mingi: “sa oled hull, kümme varda täit, kes seda sööb..” Lubasin, et kuueks on otsas. Hästi, ma kaotasin, umbes viis-kuus tükki oli varjunud kuskil potis, kaane all..

Meelis mängis jalkat, lõi kuuest neli. Naabrimees almost murdis varbaluu, siiani ei saa normaalselt kõndida ja Meelisel hakkas ka solidaarsusest vist varvas tuikama. Igal sajal juhul, 24ndal lonkasid nad mõlemad ja kui naabrimees küsis alandlikult naabrinaiselt, “kas sa sõidad siis tagasi”, siis mina küsisin Meeliselt: “kas saad sõita, või peame Hedoni sulle ette monteerima,” kuigi ma oleks ise ka võinud sõita, sest Meelisel on juhendaja luba, aga.. meil polnud neid õppesõidukleepse kaasas.

Kõik, kes te olete mu juhilubade kohta küsinud, siis need in IN DA MAKING, koroona, polnud sõiduaegu, polnud endal aega, mu sõiduõpetaja puhkas.. loll, kes vabandust ei leia (jah, mina).. küll kõike saab. Meil hetkel triljon asja on hold, aga kõike saab. Hoian teid jooksvalt kursis, kui ma jälle sellel lainel olen.

Aga jaanid, suures plaanis oli meil tore, inimesed olid toredad. Aitäh. Ühtlasi täname Maks & Mooritsat liha eest, Valiot (LILLA) Forte eest (see reaalselt uus lemmik juust, peale Gran Regale ja Atleedi, ja kõige muu eest, eriti sügavkülmutatud Valio Delishi eest palaval suvepäeval; lapsed armastavad teid!), Livikot jookide eest (vaarika Fentimans oli parim!).

Prosecco kurgid

Hakkasin just seda postitust avaldama ja lugesin üle ja sain aru, et. mu pealkiri ei vasta sisule. See oli vist enimküsitud küsimus jaanide ajal, et kuidas me neid kurke tegime..

Meil sai liiga palju soola, aga suures plaanis (kasutage soola tunde järgi, meil oli jämesoola asemel meresool ja seepärast ilmselt veidi pekki läkski, kui 2h pärast süüa tahate, siis oleks meresool ka ok, aga pigem vähem), panime küüslauku, väikseid värskeid kurke (lõikasime otsad ära, sest tahtsime ju kohe süüa – hahah, ma sain jaole hommikul), mustsõstralehti, tilli (koos pealsetega), pudel proseccot ja kuna kurke oli rohkem, siis käsime mõne aja tagant seda kaussi, kus nad olid, sheikimas. Seega soovitus, tehke kotti või mingisse kaanega nõusse. Meie mädarõigast ja suhkrut ei pannud. Aga nad olid head nii 2h hiljem (Meelis proovis siis) kui 12h hiljem hommikul (kui mina proovisin, krõmpsud). Lihtsalt veidi liiga soolased, isegi minu jaoks, ärge pooleks lõigake kui soolast ei armasta, aga osadele pohmaka peale idekad (aga see soolasus oli meie või siis meresoola viga). Aga soovitame soojalt. Me täna pidime uuesti proovima, valge prosecco ja väiksema soola kogusega. Aga selleni me alles jõuame, jälgige me Insta storysid.

Videot meie jaanimöllust näeb siit ja meil on megahea meel kui te kaasa räägiks…

 

Mis teie jaanidel tegite? Kas sõpradega või pigem perega? Kas käisite ka mõnel avalikul jaanitulel? Me näiteks kuulsime, et Pürksis pole ammu nii palju rahvast nähtud.. (Meelis ootas 45 minutit kahte portsu friikaid kuskil putkas; aga samas arusaadav, pea aasta oli ju kõik kinni ja nüüd selline pidu – samas peab tunnistama, keegi kellegi seljas ei elanud ja oli suht mõnus olemine. Meie võõrustaja ütles ka, et tema pere (nagu kõik lapsed ja lapselapsed, olid viimati koos aasta tagasi märtsis..). Meie soovilood (pooled küll laste omad), mis naabrimees DJ’le tšeki peal edastas, jõudsid küll “eetrisse”, aga alles siis kui me kodus olime, õnneks oli “kodu” kaks maja eemal ja saime lood kätte. Aitäh, DJ Felix, kuigi lapsed magasid, siis me nautisime ikka.. Sest, “Valged ööd”..