Õpeta ajakirjanikku nagu oma last

Ma ei jälgi väga uudisteportaale kui just Facebookis ette ei jää. Praegu jäi ka silma üks mitu päeva vana “uudis” mida ma siinkohal ei lingi, sest ka nemad ei suutnud meie blogi ära linkida. Kui raske see muidu on? Sa toodad mu arvelt sisu, siis oleks viisakas ära linkida, kust sa infot said. Aga noh, pole ime. Nad teevad uudiseid ka siis kui neile varikontodelt infot saadetakse :D

Mul ei ole absoluutselt probleemi, kui meist uudiseid tehakse. Tehke, mul jumala suva. Aga palun linkige me blogi ära siis vähemalt. Ja tegelikult oleks hullult armas ja viisakas, kui te ütleksite, et tahate uudist teha sellest ja teisest, ma hea meelega annan teile kommentaari lisaks ja vähemalt tean, et midagi ilmub.

Praegusel juhul on ilmunud selline “uudis”, kus on 10(!!!!!!!!!!!!) faktiviga. See ei ole ju reaalne. Ma saan aru, sa eksid ühe asjaga, aga et terve uudis on täielik mull… Mind lihtsalt paneb imestama, et inimene loeb me blogi, jälgib meie Facebooki ja ta tegelt ei hooma mitte midagi, et üldse kaks rida kirja panna.

Vigade parandus meie enda poolt, sest lihtsalt nii naljakas oli lugeda.. et enam polnud isegi naljakas kui vigane see tekst oli.

 

1. Skandaalsed – OK!

2. Tipp ja Täpp on nii minevik, et ma ei tea kedagi, kes meid üldse enam sellise nimega kutsuks, peale nimetu ajakirjaniku, kes isegi oma nime ei julge loole alla panna, sest noh, nagu ma ütlesin, järgnev lugu on lihtsalt nii naljakas, et see pole isegi naljakas.

3. Pildivalikut ma muidugi kiidan! Tiit on hea kaadri tabanud!

4. Mina olen Mari-Leen ja Meelis on Meelis, kokku teeb see marimell (mari-leen ja mell), mina ei ole marimell, meie kokku oleme marimell. Ma ei tea, kuidas keegi sellest üldse aru ei saa. See on sama loomulik nime tuletis kui pärast WCs käiku vett tõmmata ja käsi pesta :D

5. Meelis on mu abikaasa. Okei, elukaaslane ka, aga olgem siiski täpsed.

6. Ma ei tea, et ma oleks kuskil maininud, et kuulge, helistage Meelisele ja öelge talle telefoni sooduskood marimell. Nagu johhaidi, Meelis ei ole ise avanud mingit firmat, vaid sõidab kullerina Wolti all, mis käib kõik läbi äpi. Tuleb tellimus, ta täidab selle ja järgmine. Ma ei saa teda otse kuskilt tellida.

7. Mulle meeldib, et meie blogist võetud pildi autor on Paparatso :D

8. Ma ei ole blogis jaganud mingeid pilte toidukottidest, kus oleks RESTORANIDE kirjutatud tekstid peal. Nagu for real, kes üldse tuleb selle mõtte peale, et Meelis mulle toitu toob ja sinna teateid jätab.

Ma tean, mis pilti mõeldakse, olen tõesti Facebooki pannud mõned pildid, kus mulle on sõnumeid nö saadetud :)

Meelis ei = Teine Nuudel

9. Meelis ei ole mulle nende päevade jooksul, mil ta on Wolti kulleriametit proovinud, mitte kordagi toitu kohale toimetanud.

10. Imestada sai ilmselt ainult see Elu24 nimeline reporter, kes süüa tellis. Loodetavasti kasutas ta ikka koodi marimell ja sai 7€ odavamalt oma roa.

11. Meelis kirjutas oma lillekulleri blogipostituses konkreetselt:

Kui kellelgi on veel soovitusi, et mis töid ma võiks eksperimendi korras proovida, siis nüüd on selleks paras aeg. Või tahad, et tulen sinu juurde midagi proovima, et sellest siis blogida? Anna endast märku.

Kui raske on sellest aru saada, et tegemist ongi väljakutsete vastuvõtmise ja proovimisega? Kui tahate, siis minu pärast kasvõi turundusnipiga, aga meie superliitu ei kimbuta rahamured. Seni kuni arved on makstud ja Wolt süüa annab, ma ei kurdaks küll, et rahamure on.

Ootan nüüd uudist, et rahamured on süvenenud, sest müün oma kapist riideid ja kingi, mida ma ei kanna. Osta saab siit!

Kui palju te üldse jälgite nö kollaste meediat ja sealseid uudiseid? Kui palju te neid üldse loete? Palju te pealkirjast kaugemale vaatate või kas üldse vaatate? 

9 Comments

  1. Ma jätkuvalt imestan, et inimesed arvavad, et ajakirjandus ja ajakirjanikud mingid tõsiseltvõetavad olendid on, kelle töö üle kurta ja kaevata. Tegu ongi tänaseks päevaks lihtlabaste klikijahtijatega, kes EI PEAGI häid ajakirjandustavasid jälgima, sest noh.. mis nendega ikka juhtuda saab, kui nad seda ei tee? :D

  2. Pole uudist näinud ise. Kas muidu kõiki inimesi, kes tööl käivad, kimbutavad rahamured? Või just on see näitaja, et kui lähed Wolti tööle, siis on rahamured? Müüjaks või raamatupidajaks oleks Meelis läinud, kas siis see oleks ka kindel fakt rahamuredest? Aga politseinikuks? Õpetajaks? Riigikokku :)? Peab ikka arunatukest olema, et hämmelduda kui inimene läheb palgatööle. Enamik vist käivad ju kuskil tööl. Staarajakirjanik võiks konkreetse listi avaldada, et mis amatikoha pidamine viitab rahamuredele. Ja kas ehk on ka teisi liste? Et mingi konkreetne töö ehk vihjab hullumeelsusele, mingile haigusele, pereprobleemidele ja kurat teab veel millele. See list oleks abiks, siis ikka teaks, mis tööst eemale hoida, et teised mind jumala eest ei hakkaks milleski kahtlustama või süüdistama või järeldama. Aga no päriselt, ega sel ajakirjanikul endal ja lihtne pole kui sellised kompleksid vaevavad ja ümberringi toimuvast mõhkugi aru ei saa. Loll on loll ja raske olla ma usun, niiet saame aru, anname andeks :)

    1. Mind ka pani mõtlema, et kas teised töökohad on siis nn vabatahtlikud, kus raha ei saa palgaks.
      Igati tubli, Meelis, et tööl käib. Ja kes meist ei soovi (või ei pea) raha teenida.

  3. Minu meelest oli see Meelise töö katsetamise postitus teistmoodi, äge ja huvitav ja mõtlesin seda lugedes kohe et ohoh sellest võiks tulla sari, kus Meelis erinevaid töid proovib :) Äge värskendus kuidagi negatiivseks muutunud blogile (sorri). Ootan siis wolti postitust. Kindlasti mõtlete peale kullerite veel muud põnevat välja. :)

  4. Meelelahutuslikus veebiportaalis ei tööta üldjuhul ajakirjanikud – veebireporter astub enamasti nö tänavalt sisse, temalt ei loodetagi sellist tööd nagu ajakirjanikult, tema asi ongi selliseid nuppe treida. Kui ükskord lõpetab, ega temast siis ka pole ajakirjanikku saanud, päris kindlasti ei ole kõmukallakuga meelelahutusportaal mingi ajakirjanduskool.

Comments are closed.