#reisiblogid

Nutikas reisimine ehk tee pakkimisnimekiri

„Ma reisin nagu sina, suht tihti, aga sa reisid kordi rohkem, nutikalt pakid ja käsipagasiga, ma ikka alati suudan suure kohvri ka võtta. Nüüd varsti lähme vaid kahe käsipagasiga. Kuidas sa oma lemmik šampooni-palsami kaasa tarid või lõhna või päevituskreemid? Ma ei tahaks neid sealt osta kõike… pliis head soovitust.“ Just selline kiri slaidis mu insta DMi ja temaga seal sel teemal rääkides sain aru, et see on jumala blogi teema.

Millal kasutada millist pagasit?

  1. Alati ära antav pagas, kui sa lähed tšarterlennuga Bulgaariasse, Türki, Sharmi, Rhodosele vms. Tšarterlend jõuab alati koos sinuga kohale, pole mingit ümberistumist ja pagasi kadumise võimalust. Sellistele pakettreisidele on hinna sees juba ära antav pagas ja siis tasub seda ka kasutada. Üldiselt selliste reiside puhul ei saa sa nagunii enne liikuma kui kogu reisiseltskonna pagas on käes ja kõik bussidesse jaotatud.
  2. Üldiselt kasutan mina ära antavat pagasit ka lastega reisides, nüüd ka Bali puhul, sest kui sul on kaks last, kellest ühte sa pead võibolla ka süles tassima, siis lisaks neli käsipagasit on minu jaoks surm. Te teate, mulle meeldib mugavus.
  3. Käsipagasiga reisin siis kui ees on linnatripp pikaks nädalavahetuseks või kui reisime kahekesi või üksinda. Nt mu viimane Türgi reis – tahtsin lennujaamast kiirelt sääred teha, asju palju polnud vaja ka. Lihtne.

Kuidas seda võimalikult nutikalt pakkida?

Tee endale nimekiri – mina alati kirjutan välja endale minek, kohapeal päevad ja tulek. Minekuks ja tulekuks on mul samad riided. Siis arvutan päevade järgi palju mul riideid vaja on. 10 päeva jaoks piisab sulle viiest erinevast outfitist. Vähemalt mulle piisab. Lisaks paarid bikiinid ja rannahõlstid/bassuhõlstid. Lõpuks jääb ikka kohvrisse 1-2 asja, mida sa üldse ei kanna, sest sul tekivad ka kohapeal lemmikud.

Minu nimekiri sisaldab alati reisijaid + üldist kraami nagu laadijad, apteek, kreemid jne. Mina prindin selle tavaliselt veel välja enne pakkimist ja kriipsutan maha või vähemalt on pilt silme ees. See on meie Bali 10päevane reis:

Siin ma teadsin: lapsed on 90% vees, neil vaja riideid õhtul paariks tunniks kui kuskile minek või siis need paar trippimis päeva. Nad ei ole mul ka teab mis lödistajad, seega üle ma asju kaasa ei paki. Vajadusel saab ka pesta.

Lisaks oleneb, kas tegemist on ära antava pagasiga või käsipagasiga, ehk ma ei pea mõtlema esimese puhul kui suuri tooteid ma kaasa võtan, sest see läheb alla ja suva. Kui käsipagas, peab jälgima milliliitreid. Mul on kodus eraldi reisisahtel – seal on minimõõdus kreeme, šampoone, hambaharju-pastasid (suurem osa neist on kaasa võetud nendest hotellidest kus ma käin äraantava pagasiga, lennukist või Dermosili pakkidest, nad panevad alati testreid kaasa!). Lisaks neid tühje minipudeleid, et kui vaja kindlalt mingi toode kaasa võtta. Kui ma üksi reisin, siis võtan selle mini keeratava korgiga topisiga hambapastat.

Ma olen muidugi selles suhtes ka võibolla veidi lihtsam reisija, et mul ei ole oluline vedada kaasa oma lemmikšampooni, palsamit, lõhna, päevakreemi, öökreemi, maski jne. Ma võtan suvalise niisutava kreemi, üks kaks testrit jumekat, pärlpuudri, kulmuvärvi ja ripsmekammi. Huulepulk on mul käekotis alati. Mul on (te ei taha teada kui vana) rullik-otsaga lõhnaõli, mis minuga kaasas reisib ja mida ma kasutan 1x reisi jooksul :D Üldiselt on õnnestunud ööbida ka kohtades kus kreem ja pesemisvahendid on olemas, Tais tavaliselt käin esimese asjana poes ja ostan need asjad endale vannituppa.

Kuidas mahutada võimalikult palju?

Must (lapsehoidja oma!) ja helesinine on käsipagasimõõdus (ca 40x55cm), lilla on see esimene nö suurus ära antavale pagasile (ca 48x65cm).

Vanasti ma rullisin kõike ja ma ei tea, mis fenomen see on, aga nii mahub rohkem. Nüüd kasutan ma reisiorganisaatoreid ja mul ongi eesmärk – igale inimesele üks ja rohkem kui sinna ei mahu ma kaasa ei võta. Meil Meelisega suured, lastele väikesed. Lisaks on mul kosmeetikakott ja ujumisriiete kott, juhuks kui me peaks tagasi tulema märgade ujukatega, siis need ei ujuta kotti märjaks. Seekord oli sellest megalt abi, mul oleks terve kohver hallitanud kui nad poleks mul veekindlas kotis olnud. Kohver seikles ju kuus päeva enne kui meieni jõudis.

Meil on ammusest ajast Amazonist sellised ja sellised organisaatorid. Suure reisisellina, soovitan neid kallimaid, sest nende teiste lukud hakkavad veits õmblusest rebenema. Nüüd tellisingi uued, sellised nagu esimesel lingil.

Lisaks on mul alati eesmärk: mahtuda ühte kohvrisse ehk siis sellesse nö keskmise suurusega kohvrisse terve perega. Bali puhul oli vaja kaasa vedada kõik Hedoni kooliasjad – ma oleks pressinud need ka sinna lillasse, aga lõpuks otsustasin Hedoni asjad panna sellesse helesinisesse eraldi.

Nii ja sellesse (lillasse) ära antavasse pagasisse mahub täpselt kaks suurt organisaatorit, kaks väikest, kosmeetikakott ja igale inimesele paar jalanõusid. Käsipagasisse läheb juhtmekott, apteegikott ja alati varubikiinid – juhuks kui pagas peaks hilinema. See kogemus on mul 2013 aastast, kus meie jõudsime Taisse, aga pagas mitte. Pärast seda on mul alati bikiinid käsipagasis. Ma võin olla ilma riieteta või osta tänavalt suvalise kleidi ja plätud, aga bikiine on mul keeruline leida.

Nii lihtne see ongi, ma reisin alati minimaalse koguse riiete ja toodetega, sest sul tegelikult ei lähe neid vaja. Ma saan aru, et kui nad sul kaasas on, siis sa võibolla tarbid neid, aga kui ei ole, siis elad ilusti ka ilma nendeta. Alati saab juurde ka osta :D

PS! ÄRA UNUSTA SALVA REISIKINDLUSTUST TEHA!

4 thoughts on “Nutikas reisimine ehk tee pakkimisnimekiri

  1. Väga palju head infot, aitäh. Kirjutasid, et paned asjad organisaatorisse. Milliseid kasutad, kus kohast ostad, kui suured?

    1. Meil on ammusest ajast Amazonist sellised ja sellised organisaatorid. Suure reisisellina, soovitan neid kallimaid, sest nende teiste lukud hakkavad veits õmblusest rebenema. Nüüd tellisingi uued, sellised nagu esimesel lingil.

  2. Tšarterlend jõuab alati koos sinuga kohale, pole mingit ümberistumist ja pagasi kadumise võimalust. – hmmmm.. minu esimesel Türgi reisil läks kohver kõige täiega kaduma ja ausalt mul oli paanika suur ja sain 2.5päeva hiljem kätte, kuigi ei tahetud siis ka kätte anda ja siis oli märgitud lehele ka nagu samal päeval sain kohvri, kuigi oli see vale… Õnneks sain kindlustuselt Pagasi hilinemise rahad.. nüüd Egiptuse reisi juba põen, et pärast kaob ära vms. ‍‍‍ Huvitav, kas elektrilised hambaharjad võivad jääda käsipagasi kohvrisse, et lennujaama sellest lugesin enne Türki, siis selline tunne, et miskit kasulikku ei tohi jääda käsipagasi kohvrisse ja lõpuks lennujaamas öeldi, et võis küll jääda…Kasutan Sinu Bali spikrit Egiptuse reisi asjade pakkimiseks või soovitad veel miskit lisaks kaasa?!

    1. Egiptusesse saab ka vabalt käsipagasiga minna, samas need tšarterid eriti ei taha seda käsipagasit lubada ja tahaks, et sa ikka alla annad, lennukid ju nagu moosiriiulid. Aga olenevalt hotellist, üldiselt olemas pesuvahendid ja kreemi saad vajadusel ka kuskilt poest osta. Pole sinna ülemäära vaja kaasa vedada, mul tavaliselt kahed bikiinid, mingi paar basseini ääres tuuseldamise kleiti ja max 5 outfitti õhtusöökideks, saad ju korrata paar õhtut.

Comments are closed.