#elulineblogi #kokandus

Palja Porgandi menüü Basiilikus – kas mu süda kuulub vegan toidule?

Neljapäeva õhtul käisin ma Basiilikus, kus tutvustati uut veganmenüüd, mille autoriks Paljas Porgand. Mõtlesin kolm päeva, kas ma panen selle postituse üles või ei. Täna mõtlesin, et fakit, kui ma selle juba kirjutasin, siis mis ma tast ikka ära kustutan.

Palju on neid, kes arvavad minu eelmise postituse ja Palja Porgandi postituse peale, et meil mingi hullem kätš käib ja blabla.. Aga las rahvas arvab, et olen megakade ja ma ei tea mida. Mul pole pointi end õigustada, sest…  Your friends don’t need it and your enemies won’t believe it! Lihtsam on lasta rahval arvata, mis neile meeldib.

Ma ütlen ausalt, selle menüü oleks võinud välja mõelda ka Imre Kose või Mihkel Raud, kui mulle ei meeldiks, siis ma kirjutaks. Ma arvustan ausalt neid toite, mida ma mekkisin.

Minu seos veganlusega

Ma juba kujutan ette, kuidas inimesed mõtlevad, et mis lihasööja see siin vegantoite kritiseerib, ise ei tea asjast midagi. Ma pean kohe alustuseks ütlema midagi, mida väga paljud ei tea. Teavadki vaid mu sugulased ja lähemad sõbrad. Kui ma Austraaliast tagasi tulin, siis olin korraks situatsioonis, kas jätkata kõmureporterina või teha midagi muud. Ja kuna ma olin end Austraalias kokana tõestanud, siis kandideerisin päris mitmesse kohta kokaks. Ja sain tööle. Vegankohvikusse. Ühte Eesti parimasse ja suuremasse, kust paremat kogemust poleks ilmselt võimalik saadagi. Töötasin seal üheksa kuud enne kui dekreeti jäin.

Ma läksin tööle nii, et ma ei teadnud toortoidust ja vegantoidust mitte midagi, ma õppisin iga päev midagi uut ja sain teada, et veganid ei söögi ainult seemneid ja muru, vaid nende toidulaud on väga külluslik ja mitmekesine. Seega, tean ma väga hästi, et vegantoit ei ole mingi rändom maitsetu pläust ja ainult silo, kuigi ma võin selliseid näiteid siin blogis tuua, sest need on stamparvamused, mis sellega kaasas käivad… Ühesõnaga, pika jutu kokkuvõtteks – ma tean, et vegantoit võib olla imemaitsev, toitev ja hea. Ma sõin üheksa kuud iga päev 2-3x päevas vegantoitu, tõin palju retsepte koju kaasa ja tutvustasin neid ka oma sõpradele ja need toidud olid imehead. Seega ma tean, mida vegantoidust oodata ja kuidas see võiks maitseda. Ma ei lahmi niisama, et toit on jama, kui ta seda ei ole.

Palja Porgandi menüü Basiilikus

Neljapäeva õhtul tutvustati Rotermanni Basiiliku restoranis (mis on muidu tuntud kui pasta- ja pitsarestoran) uut veganmenüüd, mis reklaami järgi on valminud koostöös Palja Porgandiga. Sõbranna andis enda kutse mulle, kuna ei saanud minna. Mina läksin hea meelega, sest toite arvustada mulle meeldib. Kuna ma saan aru, et nende uus veganemnüü on päris lai, siis õhtusöök oli kokku pandud viiest erinevast roast, kaks menüüd, kolm käiku, magustoit ühine. Me Meelisega valisime siis üks ühe ja teine teise, et saaks hästi palju erinevaid maitseid mekkida.

Esimene käik – vietnamipärased värsked kevadrullid marineeritud tofu, värviliste köögiviljade ja satay kastmega | porgandi-kõrvitsa püreesupp röstitud dukkah seemneseguga

See kevadrull oli tõsine jänese sushi, see oli toores (riisileht täiesti kuiv) ja sellel ei olnud mingit maitset. Ma esimese kahe ampsuga ei tundnud mingit tofut, lõikasin selle pikuti pooleks, et kas see tofu unustati lisada. Ei unustatud. Oli olemas. Aga see oli täiesti maitsetu.

Otsisin nagu peata kana seda marinaadi taga. Kogu asja päästis taldrikul satay kaste, aga seda oleks võinud rohkem olla, sest ülejäänud söök oli väga kuiv ja maitsetu. Ka sinna vahele peidetud klaasnuudlid hummusega ei teinud asja mahlasemaks. Toores peet ja porgand ei ole teab mis maitseallikad.

Meelise valitud supp… oli samamoodi poolik. See oli nagu keedetud ja püreestatud kõrvits. Aga tekstuur oli suhteliselt olematu. Kõrvitsa püreesupp võib olla väga hea. See ei olnud. Kurkumi maitse käis liiga üle, mida oli ilmselt ilusa kollase värvi saavutamiseks topitud. Ma oleksin oodanud head kreemist ja maitsekat suppi. Aga see supp polnud näinud isegi lihtlabast soola ja pipart.

Teine käik – portobelli põhjal musta oa ja seente burger hummuse, avokaado, tomati, soolakurgi ja värske salatiga | rohelise sojaoa pasta, tofu soolaseente, suvikõrvitsaribade, aedubade ja kanepipähklitega

Enne pearooga oli aeg sealmaal, et Paljas Porgand rääkis kuidas menüü sündis. Ta rääkis, et valis tooraineid hoolikalt, et maitsed oleksid võimalikult paigas, et kaloraaž oleks suurepärane, et ka mitte vegan saaks elamuse. Et burger ei pea alati tähendama saiakukleid jne. Ma olin enam kui nõus ta jutuga ja järgnev tundus põnev. Ma ootasin seda seeneburgerit väga.

Mulle tuli esmalt ette pasta, mis nägi välja nagu rops. Okei, ma ei ole ühtpidi üldse harjunud vegantoitudega ja ma eelistaks iga kell nisupastat, aga kui asjal ei ole maitset, siis ei päästa seda miski. See pasta mu taldrikul oli lihtsalt mingi kogus toitu, kus ainsaks maitseks olid soolaseened. Ülejäänu seal taldrikul oli lihtsalt mingi mass. Peale oli riivitud juustu (eeldan, et see on see veganjuust), mis maitses nagu kumminarmad.

Kui ma lõpuks burgerini jõudsin, mille peale Meelis teab mis nägu teinud polnud, aga minu ootused olid kõrged, siis.. Seen ja vürtsikas tomatikaste 10+! Aga oapihv seal vahel.. see maitses nagu turvas. See oli jälk. Tekstuur oli nagu lehmakoogil. See kõik viis igasuguse isu süüa…

Nokkisin seda rohelist salatit paprikaga ja mõtlesin, et tõesti, ma võiks lihamenüü kuskil avada. Iga asja juurde serveeriks peoga rohelist ja savi, kas ja kuidas see liha maitseks. Aga no päris nii ju ei saa.

Meelise kannatus katkes, ta küsis soola ja pipart ja sõi selle pasta ära, ütles, et see oli tema meelest parim toit sellel õhtul. Pärast normaalset kogust soola ja pipart.

Mul tekkis reaalne hämming, kas Paljas Porgand on PÄRISELT KA kogu selle asja taga. Ma ei ole tema blogi lugeja, ma ainult tean, et talle meeldib süüa teha, et ta on kolm raamatut välja andnud ja tema unistus on omada ühel päeval restorani. Ma ei suutnud uskuda, et sellised toidud, võiksid olla tema omad. Läksin otsisin ta blogist välja selle koha, kus ta sellest menüü loomisest lähemalt kirjutab – saad lugeda siit – ja ta kirjeldab kuidas magustoitu tehes soolakaramell tuli nii imeline, et hea, et midagi taldrikule üldse jõudis. Mu meeled olid nii üles köetud, ma kibelesin selle magustoidu järele..

Magustoit – maapähklivõi-banaanijäätis soolakaramellikastme ja röstitud pähklitega

Esimese asjana haarasin lusikaga soolakaramelli… ja see polnud midagi erilist. Amps jäätist – samasugune pettumus, natuke vesine banaanimaitseline mass. Proovisin siis kõike koos – natuke soolakaramelli, natuke jäätist, ülessulanud mustikat (ma ei viitsinud enam isegi imestada, miks seal paari värsket marja polnud) ja pähkleid.. Okei, see kooslus maitses vähemalt kuidagi. Ma ei tundnud ühtki ebameeldivat maitset, kogu see krempel sobis mingil imelikul moel kokku, aga see ei olnud selline, „appi, ma saan orgasmi kui hea maitsega magustoit“.

Ma olin nii pettunud. Ma ei suutnud seda kuidagi ka varjata ja vatrasin terve tee koju Meelisele, kuidas see pole võimalik, et kogu see söök selline jama oli. Kodus kädistasin veel lapsehoidjale edasi, et inimene, kes tahab avada restorani, kes paneb oma nime sellele söögile peale, ei saa ju sellist kraami köögist välja lasta. Ma ei suutnud uskuda, et Paljas Porgand tegigi sellise menüü. Vastasel juhul ma ei saa aru, kes seda vegansööki tarbivad, kas nende jaoks pole maitsel mingit tähtsust? Ma ju tean, et vegan toit võib olla väga faking maitsev, it can blow your mind, nagu öeldakse, aga need toidud seda ei teinud. Ja kui esitleda mingit megafäänsit vegan menüüd, siis ei saa teha seda lihtsalt mingi suvalise massiga.

Meie pika jutu lõpuks selgus, et kui mina oleksin kuskl sellist menüüd esitlenud, oleksin ma ilmselt põll ees köögis vaaritanud, mitte instastoryt tootnud. Ma oleksin säranud, aga teistmoodi. Ma oleksin olnud seal taldrikul nii, et mu ei oleks häbi.

Ma mõtlen, et kui ma teen supikööki ja ma teen Tom Khad, siis ma tean, et 85% inimestest peab seda liiga vürtsikaks, aga see ongi minu Tom Kha. See, miks inimesed tulevad. Nad söövad tatt ninast välja tilkumas, et kurat, kui kange, aga samas nii hea. See ongi see “minu nägu” sellel supil. Kui Porgand on uhke selle menüü üle, siis mul on temast nii kahju. Et ta ei suuda olla see tema, kes ta väidab end olevat (savi mida teised arvavad, ta teeb mida ta armastab), panna iseennast sinna taldrikule nii, nagu see peaks olema, vaid teeb järeleandmisi. Ma saan aru, et restoranis mängib rolli hind ja tooraine, aga poolikult ei ole pointi teha.

Ma mõtlen, et ma tegin mõnel päeval reaalselt jääkidest süüa seal kohvikus, näiteks püreesuppi eilsetest ahjujuurikatest vms, aga mitte kunagi polnud ükski asi nii maitsetu kui need toidud. See oli lihtsalt kohutav. Ja kuna ma ei saanud üle, et see kogu värk võis nii halb olla, siis ma saatsin päringu nii Paljale Porgandile kui Basiilikule, et teada saada, kuidas see menüü TEGELIKULT sündis.

Kuna ma ei taha öelda, et Basiilik tegi allahindlust tooraine vms osas, või et Paljas Porgand on sitt kokk. Ma lihtsalt nii väga lootsin, et kui küsin neilt kommentaari, siis selgub, et Porgand ütleb, et ta retseptid keerati pekki ja Basiilik tunnistab, et tooraine jms osas tehti allahindlusi. Kahjuks või õnneks kinnitavad mõlemad pooled, et kõik oli nii nagu pidi.

„Merilin Taimre ehk siis Paljas Porgand mõtles välja kogu menüü, toitude nimetused ja retseptid! Kui kogu protsess oli paigas saadi kokku Basiiliku köögis ja hakati neid vegantoite ükshaaval läbi tegema ning kui kõik toidud olid läbi tehtud, siis Paljas Porgand ja Basiiliku peakokk Urmas Saar kinnitasid menüü ära, mida omakorda hakkasid läbi töötama Basiiliku kokad, et tulemus oleks just selline, mida Merilin Taimre oma menüü puhul ootas. Basiiliku kokk arvestas Taimre poolt pakutud toorainega ning jälgis vastavat retsepti, mingeid muutusi ei tehtud,“ kinnitas Basiilik mulle.

„110%. Kõik olid vaid minu retseptid, minu viisi, minu koostisainetega, peakoka poolt täiesti mugandamata kujul,“ kirjutas ka Paljas Porgand. “Ma olin nii õnnelik, kui nägin, et peakokk ei kavatsegi hinna ja kvaliteedi arvelt midagi mugandada. Ta valis isegi brändid, mida soojalt soovitasin, kuigi hind võis olla krõbedam.“

Ma nüüd mõtlen, et kas ma olen liiga vähe siis vegantoiduga kursis, et need maitsed mulle pinget ei pakkunud? Kas ma peaks end Porgandile külla pressima, et tee ise mulle neid toite. Kas need on siis erinevad? Ma juba mõtlesin, et ma lähen koos mingi vegan veganiga uuesti Basiilikusse, kasvõi mõnega sealt kohvikust, kus töötasin, ostan talle need toidud, ja et ta kommenteeriks kui päris vegan, ausalt ja ilustamata, kuidas need toidud maitsevad. Kas tahaksite sellist eksperimenti? Ma ikkagi olen lihasööja, võib-olla mu maitsemeeled on siis kuidagi kehvemad vegan toidu osas… Aga no ei olnud hea.

Kas olete juba Basiiliku uut veganmenüüd maitsenud? Kas meeldis? Kas mu maitsemeeltel on midagi viga või ongi tegemist mingi üleshaibitud maitsetu toiduga?

76 thoughts on “Palja Porgandi menüü Basiilikus – kas mu süda kuulub vegan toidule?

 1. Mind huvitaks selline asi,saan aru olite kusetega seal.Kui peaksin maksma selle eest,mida teie sõite,siis palju see nali maksma läheks ?

 2. Sry vegan toit see kindlasti pole see on nagu paksu toit!!! Sry aga toitude tunduvad rõvedad olema, tahtsin raamatu osta ja järgi teha aga isu kadunud nüüd.

 3. Mina ei loe ei Porgandi blogi ega ka Sinu blogi. Sattusin juhuslikult Sinu sellele postitusele siin nüüd ja mõtlen, et.. issand! Sinusuguste inimeste pärast ma Eestist ära kolisingi. Koguaeg Sa pead materdama kedagi, vinguma ja virisema. Tuli just meelde et vist paar aastat tagasi sattusin ühele teisele Sinu postitusele ja samamoodi lugesin ja imestasin kuidas see inimene võib pirtsutada!
  Kõik teised Sinu ümber tunduvad nii nõmedad ja lollid, aga Sina oled küll siuke staar. Vaata iseennast ka natuke kriitilisema pilguga.

  Lugedes seda postitust, Sa oled ilmaelgelt kade Porgandi peale. Muidugi ma ise oleksin ka kui keegi kes on minust ilusam ja targem esitleb uut vegan menüüd restoranis samal ajal kui mina kuskil supiköögis vaaritan suppi nädal aega vanadest juurikatest!
  Ainuke vahe on sellest et Porgand ei kirjuta Sinust nii haledaid postitusi et “Hale Supiköök”, jne…

  Literally, grow up.

  1. Jep, ta ei kirjuta, ta istub InstaStorys :D

   Aga sa vist lugesid üle rea. Ma ei tee nädal aega vanadest juurikatest mingit suppi. Tegin eilsetest juurikatest vägagi keskkonnasõbralikus ja kokkuhoidlikus köögis, kus MAITSED olid omal kohal :)

   Ja kurb, kui sa siia ainult halapostitustele satud. Tule homme jälle, ehk ma siis ei hala :)

 4. Ma arvan, et asi on maitses lihtsalt. Kutsu veganist sõber kaasa ja tee arvustus uuesti :)

 5. Olen sinuga mega nõus!
  Käisin ise peiksiga eile seda menüüd seal proovimas, võtsime mõlemad kevadrullid, kahepeale burgeri ja magustoidu. Ja maitseelamustest jäi ikka väga-väga puudu. Peab ka vist mainima, et olen ise juba mitu aastat vegan olnud ning tean samuti, kui maitsev vegantoit olla võib ja see oli ikka pettumus missugune. Kevadrullide sees nägin samasugust tofutükki nagu su pildil ning pidin šokist laua alla vajuma- tofu on tooraine, mida ilmselgelt peab maitsestama, see oli aga lihtsalt möödaminnes sinna vahele lõigatud.. hunniku maltsaga.
  Kõik muu valmistas ka pettumust. Seda enam, et viimasel ajal on PaljasPorgand sotsiaalmeedias teada andnud, et on enamjaolt vegan toidule üle läinud ja armastab taimset.. kui see on tema meelest hea vegan toit, siis no ma ei tea. Nõme see ka, et nüüd jälle üks maitsetu pläust kuskile restorani kokku keeratud, ja omnidest sööjad, kes ehk vegantoitu esimest korda proovida soovivad, saavad väga sita kogemuse.

 6. Ma lihtsalt pean ütlema, et toidud on äärmiselt koleda välimusega. Äärmiselt. Mul oli endal just kodus mitu päeva külas vegan-veerandõde ja tema toidud olid lisaks oivalisele maitsele ka imeilusad. Vaatan ta instagrami pilte ja söön silmadega. Mu meelest sellised toidud teevadki vegantoidule selle maine, et see ei kõlba kuskile. Samal ajal kui ma nüüd tean, et vegantoit ON äärmiselt maitsev.

 7. Heh.
  “Jah, mulle oli tööajal ette nähtud lõuna. Hommikust ma tavaliselt ei söönud. Õhtul kodus sõin olenevalt päevast, kas liha või midagi muud, mida ma tavapäraselt õhtusöögiks tegin. Aga kui ma viis päeva nädalas sõin täiesti taimset- või toortoitu, siis tõesti, mu magu hakkas valutama, mul oli väsimus, ma ei tundnud end hästi, mul olid pidevad peavalud.”

  Aga ikka, lausa 2-3 korda päevas sõid vegantoitu 9 kuud järjest, mis oli niiii imemaitsev ja külluslik? :D
  Oled ka mujal kommenteerinud veganlust, minu mäletamist mööda sa arvasid isegi, et veganlus=öko.
  Naljakas, et oma postituses üritasid jätta muljet, nagu oleksid vegalusega hästi kursis aga reaalsus on vist väheke teine? :) Sa pole tõepoolest õige inimene arvustama vegan menüüd ;)

  1. Mine sori veel vanadest postitustes, ehk leiad veel midagi, et niisama sõnu nokkida.

   Vahet pole, kas ma sõin seal 3x päevas või 1x nädalas, point on selles, et vegantoit võib olla väga maitsev. See, kas see mu maole sobib või ei, on iseasi. Ja nagu seal kommentaaris, mille sa siia välja otsinud olen, on kirjas “aga kui ma viis päeva nädalas sõin täiesti taimset- või toortoitu, siis tõesti, mu magu hakkas valutama,” siis seepärast ma polegi ilmselt täna vegan :)

  2. Tere
   On küll vahe kas Sa sõid 2x päevas või 1x nädalas, vahe on selles et üks on sulaselge vale. Kui inimene toob välja et Sa valetasid, siis vähemalt vabanda oma lugejate ees mitte ära halvusta kommenteerijat nagu ta teeks midagi valesti et Sinu vale välja toob.

  3. Mida ma valetan? Oli päevi kui sõin seal 3x ja päevi kui ei söönud üldse. Suures plaanis töötasin ma seal 9 kuud ja sõin iga päev vegantoitu.

 8. Iga toit (no vähemalt dessert pääses…) on lihtsalt balsamico kreemiga üle valatud? Hahaha, lisaks ühe vitsaga löömisele, tundub, et see ei päästnud siiski ainsagi roa maitset! :D

 9. mind hakkas ka huvitama. kohe tõsiselt. Nii tahaks minna sinna Basilikusse ja proovida mõnda toitu. Ilmselt lähengi siis

 10. Indias on valdav osa toitudest vegan ja väga, väga maitsvad, liiga maitsvad (kui seda uhhhuuu spicy vähemaks võtta ja kui ei võta, on ikka hea, läbi pisarate ) Tundub, et Eesti (mitte kõigil toitlustajatel, ma loodan) veganlusel on oma joon, arusaamatu jne heast toidust

 11. Seda konkreetset menüüd pole maitsnud, küll aga päris palju Biomenu tooteid, ja sinu jutt võiks neid kõiki kirjeldada. Ma ei saa aru, kes nende retseptide taga on ja kuidas on need nii paljudesse kohtadesse müügile saadud, aga ühtki head rooga pole mina nende valikust veel saanud.

 12. Oleks see käik sulle knni makstud siis oleks kõik super maitsev olnud, eks ole, nagu eelmistes restoranide postitustes. Endal sul piinlik ei hakka niimoodi teist inimest maha teha, oh ei muidugi, sa “siiralt” imestad.

  1. Mulle pole mitte ühegi restorani postituse eest siiani makstud. Mitte ainsamagi. Vähemalt ma ei mäleta küll, et oleks. Kui on hea toit, ma seda ka ütlen. Kui on halb, siis ütlen ka.

 13. Sa peaks nüüd oma versioonid selle menüü ainetel tegema (ja lugejatele retsepte jagama). Koos piltidega. Ma pole vegan, aga olen vahel huvi pärast proovinud. Blissis näiteks mõnda toitu võiks lõputult vohmida, aga osad ei lähe küll mitte. Lihtne koostisaine tundub toimivat (vega-juust-liha-muna jne ei ole enamasti toiminud). Kurb, et neil seekord hea idee p…se läks.

 14. Inimeste maitsemeel muutub, kui nad kaua silo söövad. Siis tundub tõesti kreeka jogurt ka mega maiustus lõpuks.

  1. Sa oled ikka täitsa otu ju. Anna andeks.

   Ma olen 20 aastast oma elust olnud vegan. Teen neid toite ka kodus, peamiselt iseendale, sest pere teised liikmed söövad ka liha, kuid teinekord tahavad nemadki minu toite proovida. Sama ka sõpradega. Ja mu isa, kes reaalselt kunagi pidas kõike taimset siloks nagu Sina, lakkus poti ka veel puhtaks, kui mu vegepastat sõi ja palus järgmisel korral kui külla sõitsin juba ennetavalt, et seda talle veel teeksin.

   Kui Sa midagi ei tea, siis ära targuta. Nagu ma aru saan, ei ole Sa vegan, et öelda, et “silosööjate” maitsemeel muutub sisuliselt olematuks.

 15. Vii palun Eesti veganite kuninganna sinna – Sandra Vungi. Väga tahaks tema arvamust kuulda.

 16. Kas kolisid imedemaale? Ma olin mitmeid aastaid ära ja minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt on välismaal väga palju neid, kes ei karda oma arvamust väljendada, eriti toidu suhtes. Ma-ei-tea-mitukümmend korda sain ma väga halba toitu, toidupoes oli vähe kohalikku värsket toitu (öko oli, aga päris kallis). Kohalikud sõid konkreetselt jama ning väitsid, et see on megahea. Ma ikka mitu korda mõtlesin, et kas mu maitsemeeltega on midagi valesti. Aga sellegipoolest oli ok öelda, et sorri, halvasti tehtud. Välismaalased muidugi tõmblesid rohkem kui uusi kohti avasid, et kas ikka sobib ja maitseb jne. Võrreldes Eestiga on muidugi kesk-Euroopa linnades suurem valik kõikidele, aga kui ma ise 1a tagasi koju tulin, olin väga üllatunud, et meil tehakse väga ägedaid asju ja pole mahajäetud urgas. Absoluutselt igal pool on veidraid inimesi ja fun fact, välismaalane on alati välismaalane. Kui palju olen ma näinud sinusuguseid kes uste paugutades Eestist minema tõmbavad sellisel põhjusel nagu sa väidad. Absurd. Sinuga käitutakse nii nagu sa lased. See läks sul vist mööda, et välismaal on võimalik haridust omandada, keeli õppida ja mis kõige tähtsam – ennast mitte nii tähtsalt võtta ;) Vb on probleem kodus see, et iga teine arvab, et ta on megategija. Probleem pole inimeste kritiseerimises, seda tehakse välismaal ka, aga nad on lihtsalt paremad varjama. Annaks veel inimesi kes julgeks öelda kuidas asjad on. Mulle tundub just kurb kui palju on neid kellel on põhjendamatult kõrge ego ja siis tekivadki need isehakanud toitumisteadlased, kokad, treenerid jne. Muidugi peavad inimesed tegema, mis neile meeldib, aga kõigel on piir. Kui asi läheb toidutegemiseks, siis pigem loen hea meelega mida siit blogist leiab olgugi, et ma isiklikult teda ei tea. Aga vb ma ka selline lihtne inimene, pole nii vegan all without anything peene maitsega :D Chillax

 17. Ka mina sooviksin päris vegani arvamust. ( Ei ma ei kahtle teie arvamuses, aga kommentaare lugedes on puht eestlaslik uudishimu tekkinud. ) Ise olen ka muidugi lihasööja ja ei kujuta ettegi maitsetut maltsa niisama süüa. Ei maltsa vastu pole mul midagi, aga no kasvõi elementaarne sool pipar ei tohi kindlasti puududa!!!

 18. Inimene, kes endale kuntsrinnad oma kahekümnendates eluaastates paneb ning räägib “enesearmastusest”, toppides ainult paljaid pilte ning kuhja meigiga- ei saagi ju tõsiselt võtta.. kindlasti kui poleks nii “trendikas” olla vegan, piitsutaks selline inimene omale näost sisse, mida iganes. Aga peab ju “populaarne” ja paljas olema, muidu välja ei paista!

 19. Taimetoit võib olla üle mõistuse maitsev, näiteks käin aegajalt söömas Blissis ja seal on meeletu valik taimetoitu, üks maitsvam kui teine.
  Antud resto toidud tunduvad olevat lihtsalt suvaliselt kokku klopsitud, peaasi,et oleks lihtsalt taimne. Välimus on ülimalt kehva, juba selle pärast ma poleks nõus olnud ilmselt osasid asju sööma.
  Kui sa lähed RESTORANI siis seal peab toit ka ilus olema, mitte mingi okse moodi asi ( magustoit ja supp just nii paistavad, pastast rääkimata….)

 20. Minu arust ei ole Basiilikus üldse head toidud. Kahtlemata on maitsvat taimetoitu raskem teha kui lihast midagi. Lihal piisab juba praadimisest, soolast, piprast ja on maitsev. Aga need Palja Porgandi retseptid ei meeldi üldse. Ta ise ka ei meeldi. Jätab võltsi mulje.

  1. misasja, mis väide see on. liha paljalt on ju täiesti maitsetu, samal ajal kui enamus taimedel on ka toorena maitse..

 21. Mina olen vegan ja käisin üleeile Basiilikus söömas. Said maitstud kevadrullid, supp ja pasta ning magustoit. Elukaaslane võttis burgeri.
  Minu hinnang söögile oleks – keskpärane. Midagi väga imelist seal ei olnud, aga ebameeldivat ka mitte. Lemmikuim oli pasta. Kõige vähem meeldis magustoit kuna see oli väljast kreemine ja soe ning seest külmunud banaan. Ootasin, et kõik olekd “jäätis” nagu lubatud. Elukaaslane mainis, et burger võiks suure tikuga kinnitatud olla, sest kogu krempel kipub laiali vajuma.

  1. Toidu välimusest – olgem ausad, postituse fotod ei ole just kõige parema fotograafi tehtud. Iga asi näeb meeletult sisse zuumides kole välja

  2. Pole ühelgi pildil suuminud :) lihtsalt olingi taldrikule lähedal. Ei pidanud vajalikuks ka mingist lambisest õhtusöögist mingit ulmesessiooni teha. Telefonipildid, rohkem endale ja sõbrannale saatmiseks.

  3. Selles mõttes, et väga lähedalt pildistatud fotod, kust ei näe rooga tervikuna ja seetõttu tundub väga segane värk taldrikul.

  4. Ei saa aru. Suurem osa toite on pealt pildistatud, nii, et terve taldrikul olev toit oleks pildil (taldriku ääredki näha). Kuidas sa ainult mingit segasummasuvilat näed, on mulle arusaamatu :)

  5. No näed, tuli nii välja jah, et rahvas hakkas kohe postitust ootama :) Ja ma ei tea, ma teengi kogu aeg toitudest nii pilti, pealt, et oleks näha, mis sees on :) Jumala eest, vaata mööda neist piltidest kui ei meeldi.

 22. Ma sinu asemel oleksin selle kõik kirjutamata/postitamata jätnud. Sa väidad küll, et pole kade v ta pole sulle millegagi ette jäänud, aga ometi on ta sul hambus ja sa järad teda. Sa võid muudkui tagasi ajada ja eitada, aga see pole usutav. Enam tükk aega.
  Ma ütlen ausalt, et mind ei imestanud üldse, et selline arvutus tuleb. See oli etteteada, et sealt ainult negatiivne tuleb.
  Kulla inimene õpi piiri ükskord pidama, sa oled selle juba kaugelt ületanud ja see pole ilus. Üsna labaseks muutub. Vanust ja mõistust peaks juba olema selle aja peale.
  Sinu ja tema suur vahe on see, et ta tegeleb oma asjadega, ega tegele teiste maha tegemisega, kes talle ei meeldi. Ei otseselt, ega kaudselt. Sa muidugi torgid otse. Eveliis on näiteks meister tampima teisi läbi lillede ja kaudselt, arvates, et keegi ei saa aru, kellest jutt käib.
  Soovitan soojalt sul pikaks ajaks temast eemale hoida.

  1. Ja mina ütlen veelkord, et mul on temast täiesti savi. Kui palju ta teenib või kas ta oskab süüa teha või kes ta mees on või palju ta tissid maksid. Täiesti ükskama. Ma saan ka sellest aru, et keegi seda ei usu, sest ta on mulle viimasel ajal lihtsalt ette jäänud. Aga ma isegi ei teadnud, et ta mingit menüüd kuskil esitleb. Sain seda samal hommikul teada, kui ma sinna õhtul sööma pidin minema. See, et mulle ei maitsenud, pole temaga seotud. Isegi kui keegi ei usu, et kui sellise supi oleks serveerinud keegi teine, ütleks ma ikka, et see ei olnud hea supp.

   Mõttetu on põhejdada, sest need kes mind teavad, need teavad, et mul ei saaks olla rohkem savi ühest inimesest, kui mul on Porgandist.

   Ja kui rääkida mingist ärapanemisest, siis mulle saadeti screenid tema instastoryst, kus ta mulle normaalselt hagu alla paneb. Ometi väidab ta igalpool, kuidas teda vapsee ei koti, mida teised arvavad. Noh, kui teda ei kotiks, ei annaks ta kedagi mingi küsimärgi uudise peale pressinõukokku jne.

   Aga laske nüüd elada. Las tema elab ja las ma elan. Elu läheb edasi ja suures plaanis ei muutu mitte midagi, kas mulle maitseb kellegi tehtud kõrvitsasupp või ei.

 23. Meie sattusime ka reedel basiiliku ja avastasin, et ahjaa see Palja Porgandi menüü siin ju. Üritame ka jälgida tervisliku eluviisi ja rohkem süüa taimset kuid meie proovitud pasta, kevadrullid ja püreesupp olid ikka eriti maitsetud :/ mees lausa ütles, et enam küll ta siia ei viitsi sööma tulla

 24. No et sul sügavalt savi on seda ei usu enam keegi, eks ole. Ise juba paar postitust treinud temast ja seda juttu et sul polnud aimugi kelle menüüd sa lähed maitsma, räägi oma vanatädile. Kui sul ükskõik oleks olnud siis ei punnitaks sa siin postitusi üles riputama.
  Kole kui keegi ikka nii õel ja väiklane võib olla.

 25. No aga kas pole nii, et maitsed on erinevad. Vahet pole, kas vegan või lihasööja – ikka on ju toitudega vahel nii, et üks kiidab taevani ja teisele tundub jõle käkk. Maitsemeeled on erinevad ja no ei saagi ju kõik kõigile meeldida. Mina näiteks ei saa aru, miks kiidetakse taevani Dineri burgereid – minu jaoks jubedalt üle soolatud ja maitsetud burksid. Ainus, mis seal minu jaoks sünnib süüa on salatid. Aga mitmele mu sõbrale on Dineri burks kui taevakingitus – õhkavad veel mitu päeva takkajärgi, kui head sõid. Ma söön vahel hea meelega vegan toitusid, sageli ostangi neid just söögikohtades, sest lihasööjana ma ei oska nii hästi teha toite, mis ei sisalda loomset. Vahel pettun, vahel saan hea elamuse. Kuna mul mitmed sõbradki on lihast loobunud, siis ka sõprade puhul on nii, et mõni teeb taimset toitu jube hästi, teise tehtu tundub mulle aga maitsetu või tuim. Neile endale aga see toit meeldib.

 26. Võtke nüüd tuure maha! Inimene kirjutas avameelse arvustuse, miks peab siin kohe mingit vandenõuteooriat otsima hakkama?
  Marimell, ära pane tähele! Suuri laevu saadab alati kajakate kisa!

 27. Aitäh Sulle ausa postituse eest!
  Ära pane tähele neid, kes ütlevad, et sa kade jms..
  Veel hullem oleks, kui sa oleks praegu hoopis ääretult kiitma kukkunud, nt pugemiseks. Tore hoopis, et jääd ausaks ja kirjutad nii, nagu asi on. :)

 28. tegelt oleneb ka palju inimene on enda maitsemeele ära rikkunud. Mida rohkem vürtsikaid, maitsestatud, nö fabrikaat tooteid süüa, seda rohkem inimese maitsemeeled muutuvad nende sõltlasteks ja puhasmaitse tundub mage.

  Oli ise ka üks selline, aga siis sündis laps, kes oli allergik ja pidin kõik asjad ise tegema ja kuna mul polnud aega mitu erinevat toitu teha hakkasime me ka mehega sööma koos lapsega nö puhast toitu, kuhu polnud maitserained lisatud, algul oli hästi võõras ja tahtsi ka kohe soola jne järel haarata, aga nüüd kui juba 6aastat oleme nii toitunud, siis on pigem just võimatu süüa poejogurtit või lihapalle jne kõik on nö ülemaitsestatud

  Seega kuna sinule tundus ka beebicurmee (vms) toit maitsetu (minu arust teevad nad just väga head toitu, olen kahel üritusel nende tooteid saanud ja tõesti head olid), siis pigem kipun arvama, et teil endal maitsemeeled pole harjunud nö naturaalseid toite sööma :)

  1. Mu mõte oligi pigem, et kuna enamus veganeid teeb oma toidu ise puhtast toorainest ja naturaalsemaitsega (vähemalt keda mina tean, ise ei ole). Seega on nad harjunud naturaalse maitsega ja vb ka paljas porgand on harjunud sellise toiduga, samas kui teie ei ole ja sellest ka erinevus, neile maitseb selline naturaalne, aga teie soovite pigem maitseainetega, sest teie maitsemeeled on sellega harjunud.
   Ehk siis kui toit oli soolaga nö söödav, siis teie keha on lihtsalt harjunud rohkema soolaga.

 29. See tundub nagu eriti kaval tagurpidi sisuturundus :D Tundub, et kõik nüüd jooksevadki selle jutu peale Basiilikusse, et Porgandi menüü ise ära proovida ning siis siia oma isiklikku arvamust avaldama :)

  1. Kusjuures, vaatan sama. Olen ka postkasti mitmeid kirju saatnud, et krt, nii põnev, kas ongi pask, pean ka minema. Minu eesmärk pole olnud, et ärge minge sööge, ma just tahaks, et te läheks ja maitseks, kas asi on minus?

 30. Tüüpiline – kui ei maitse, siis oled kade?:)))

  Noor plika, kes on üleni “ vōlts “ ja sooub midagi ôkost ja puhtast loodusest ja hoolib oma kehast? Et mida, silikon- plast rinnad ja kunstküüned/ripsmed on mingi arvamusliider veganluse ja tervislikkuse teemadel kaasa rääkima, naljakoht!

  1. +1
   Mu jaoks tõmbas ta omale vee peale mingi sellise postitusega, kus rääkis, et ta uus toitumisviis on selline, et umbes korra päevas sööb ja ülejäänud 23h ööpäevas nälgib. Et pidada juba hea ja tervislik olema.

   Enne jäi alati temast kui tervise etalonist ja tublist sporditüdrukust mulje. Kes ikka teba, kui oluline on korrapärane toitumine jne.

   Sorry, aga mingi igapäevane paast ja korra päevas vohmimine ei saa küll mitte mingi loogikaga tervislik tunduda.

   Mina olen kusjuures üks maitsemeeletu inimene. Ma olen kindel, et Marileenu supid oleksid mulle tapvad. Ma sööngi asju soolata ja ülimagedalt. Peaks minema proovima seda menüüd, ehk ongi minu jaoks.

  2. +1 . Ma ei saa ka aru kuidas ta inimestele eeskujuks on – nii vôlts ikka annab olla. Juuksepikendused, kunstrinnad, kunstküüned ja ripsmed, kontuurmeik. Ja siis jaurab, et armasta ennast sellisena nagu oled.

 31. Mina olen lihasööjana saanud imelise maitseelamuse Vegnakohvikus Inspiratsioon, peaaegu et suutsid mind veganusku pöörata. Sinu jutu peale oleks huvitav võrdluseks ka mõnda muud vegantoitu pakkuvat restorani külastada:)

 32. Mina käisin spetsiaalselt oma sõbrannadega Basiilikus vegan menüüd proovimas. Ootused olid kõrged, sest olin lugenud toitute saamislugu ja kuigi meist keegi ei ole vegan, siis lootsin, et need toidud suudavad meid üllatada, et tahaks aina rohkem vegan toitu proovida.
  Kahjuks pidime pettuma – falafelites oli jahu rohkem tunda, kui kikerhernest, minu riisiroog oli kuiv, magustoit mitte midagi ütlev.
  Arvestades toidu hinda, siis oleks oodanud palju rohkem. Pettusime.

  Kui veganid soovivad oma toite nn lihasööjatele tutvustada, siis tuleks natuke paremini seda teha.
  Sel menüül on jumet, aga midagi tuleks üle vaadata.

 33. Töötasin kunagi Basiiliku köögis, siis oli peakokaks veel Karmo Haas. Peakokk oli nõudlik, kui sattus mingi jama peale viskas prügikasti ja lasi uuesti teha. Üks hetk peakokk lahkus ja tulid ja läksid uued, siis enam ise seal ei tööl ei olnud aga käisin ikka vahel söömas. Kuni ühel korral tellisin pasta mida ise köögis valmistanud olen, koosnes nii maitseküllastest asjadest, brändi, gorgonzola juust ja ootasin neid maitseid aga lauda jõudis toit millel polnud üldse mingit maitset. Olen ka mõnel korral hiljem uue peakoka toite proovimas käinud, olen saanud kehva ja keskpärast aga ei midagi mis tagasi kutsuks. Niiet ju siis antud menüü puhul rahuldusid mõlemad osapooled keskpärasega ja ei püüelnud parima poole ( pole küll ise maitsmas käinud, pead anda ei saa). Hea, kui tehakse ausal arvamusel põhinev arvustus!

 34. Mulle puhub ka selle asja juures kõrvu ainult üks: kadedus, sest sina kuigi kaugele elus jõudnud pole.
  Esiteks nagu näha, oled sa ise üsna labase toidu peal kasvanud- vaadates su enesearmastus välimuse järgi, ei pea sa sellest suurt lugu. Näha on, et armastad pastat ning saia kuid seda mitte prantslaste moodi. Inimene, kes teab toidukultuurist miskit ei jõua tasandini, kus ta peab minema maoopile.
  Seega soovitan sul natukene kaugemale jõuda paljust-paljust soolast ning tutvust teha juurviljade ning herbidega.
  Teiseks pole sul tõesti elus midagi suurt ette näidata. Porgandi blogi oled sa agar maha tegema reklaamide pärast vast seetõttu, et sul siin näkerdavad kaks nikatsit ekraaninurgas ja ära tule ütlema, et valid koostööpartnereid, sest mul on silmad peas ja näen, mida need reklaamivad- üsna mittemidagiütlev kraam su “blogihakatuse” kohta.

 35. Paljukapselise “mõtetu”emana võiksin Merilin Taimre ilmeksimatult paljudele tänapäeva noortele eeskujuks tuua!!
  Mis tema toitu puutub siis kõigil meil on erinev maitsemeel nii parfyymide,riietuse kui ka toidu suhtes.
  Üks asi,sealhulgas toit EI SAAGI kõigile yhtmoodi meeldida,see oleks ebaloogiline!
  Sinu postituse algusest,kus mainisid,et “kui läks trumm,mingu pulgad ka”,võiks välja lugeda pigem kättemaksuhimu kui stiilset a la “arvustan viisakalt vegan toitu”.

 36. Seal Basiilikus on üldse jamad toidud. Ja ma enda lapsele küll Paljast Porgandit eeskujuks ei seaks :D, mis eeskuju see selline olla võib? Eeskuju lapsele, et ainult väline ilu on tähtis? Tore, kui Porgand oma asja ajada saab, sest väidetavalt talle nii meeldib see ja tore, et tal fänne on, kade pole millegi peale olla, elab nagu teismeline instas, kirjutab tootearvustusi ja on keskharidusega, tore kui talle nii sobib. Mina ka ei saa aru mille peale Marimell kade peaks olema? Selle menüü oleks võinud ka keegi teine välja anda, kas Marimell oleks siis selle kellegi teise peale kohe kade, kui julgeb kritiseerida seda menüüd? Lihtsalt see menüü oli maitsetu ja teistes kohtades on paremad vegantoidud, olen ise ka proovinud ja olen postitusega nõus.

 37. Ma olen sõnatu, lugesin ja imestasin, kuidas on võimalik sellist postitust üldse avalikustada. Ma ei ole kumbagi teie blogi jälginud ja ei tea, mis keiss teil omavahel on, aga reaalselt ma lugesin tervet seda postitust suu ammuli. Tead, ma olen noor inimene, isegi mina poleks sellise postitusega lagedale tulnud, aga sina oled minust palju vanem ja ausalt – see postitus on lihtsalt piinlik. Sinu arvustus on üdini negatiivne, neutraalse suhtumisega inimene oleks igal juhul suutnud ka positiivseid detaile välja tuua. Tervest sellest postitusest ning sinu kommentaaridest õhkab välja sinu suhtumine inimesesse endasse ja see kõik on lihtsalt üks suur jura ma ütlen. Üks mage, piinlik ja haige materdamine. Sellist postitust ma ei oleks oodanud ja ma olen loetust siiani hämmingus. Sinu jälgimine facebooki lehelt saab igal juhul maha võetud, sest mul on piinlik. Hea ussipesa ma ütlen.. Ja jutt käib ka nendest, kes sellisele labasusele kaasa kaagutavad. See näitab teie rumalust ning taset asju adekvaatselt hinnata.

  Olen kindel, et minu kommentaar saab autori poolt kustutatud
  Kuid kui sa seda lugema peaksid juhtuma, siis tea, et ajal, mil sa selle blogipostituse üles otsustasid laadida, kaotasid sa oma ka väärikuse ja minu poolse austuse enda vastu.

Comments are closed.