Paljas Porgand on naistest valesti aru saanud

Meelis käis eile korraks Soomes ja tal oli aega käia poes, et tuua mulle mu lemmik margariini. Jep, tean, ebatervislik ja jutud, aga see on nii räigelt hea maitsega ja.. lihtsalt armas, et ta seda tõi :) Et tal oli meeles selline asi. See on palju olulisem kui saja eurine pesu või korterihinnas Hermès’i käekott. Loeb mõte, mitte hind!

Eile õhtul lugesin Palja Porgandi postitust „Ära talle jõuludeks jumala eest seda kingi“, esiti tabas mind kadedus, nii kuradi hästi kirjutatud. Ülihea sisuturunduslik lugu. Kas ta tõesti kirjutas selle ise? Aga pole vahet, tema blogis see ilmus, seega tema oma. Mis mind aga imestama pani, et Paljas Porgand võtab kõiki naisi ühe puuga. Aga no ei, naised on erinevad. See, mis meeldib ühele, ei pruugi meeldida teisele. Kõik ei taha olla kräunuvad seksijumalannad nagu Porgand ja Saagim.

Näiteks kui ma olen teinud neid jõuluvana kingikoti liste või mida kinkida mehele/lapsele/naisele liste (kui ma ei tee konkreetselt enda kohta), siis ma alati proovin lähtuda sellest, et inimesed ja soovid on erinevad, kes soovib vibraatorit ja seksikat pesu, kes pajakindaid ja potti, kes lõhna ja kreemi jne. Palja Porgandi meelest on aga kõik naised seksikiisud, kes ainult kauni pesu peale nurru löövad.

https://www.instagram.com/p/BqZG4xDn4x6/

Mulle jäi seda postitust lugedes mulje, eriti kui lugesin neid põhjendusi, miks naised üht või teist kingituseks saada ei taha, et

a) need suhted on mädad, kui solvutakse number suurema kleidiostu peale – kuidas see võimalik on? Kuidas sa saad solvuda kui mees sulle vale numbri ostab ja arvata, et ta arvas, et sa oled suurem? Nagu what? Kuidas saab solvuda, et issand, sa arvad ma olen paks, kui mees kingib sulle suhkruvabu komme? Kas te muidu omavahel üldse ei suhtle?

b) mehed ei kuula kunagi oma naisi. Noh, kindlasti on selliseid paare. Aga üldiselt normaalne mees, või siis mul lihtsalt on jopanud, paneb tähele, mida ma tahan, mida ma mainin, mis mulle võiks huvi pakkuda.

Porgandi välja toodud, kui kõige parem kingitus – kinkekaart, selle peale Meelis ilmselt oksendaks ja minu jaoks tähendab kinkekaart seda, et sa ei ole üldse viitsinud mõelda, oled läinud lihtsama vastupanu teed, ah, võtan kinkeka, ise vaadaku. Selle asemel, et natuke mõelda, mis võiks kingisaajale meeldida ja sellest lähtuvalt ka ost teha.

Porgand on välja toonud, mida kindlasti mitte kinkida – pehmed mänguasjad (mida teeb üks seksikas täiskasvanud naine karvase mänguasjaga?); koristamis- ja kokkamisvahendid (kas ta on su naine või kodukoristaja?); võltsehted ja –käekotid (käekott ja ehted, mis vajavad juba aastavahetusepeoks välja vahetamist? Ei, aitäh!); spordiklubi liikmekaart, rasvapõletaja, suhkruvabad kommid (jõulud ei ole päris see koht, kus talle meenutada, mida ta peab ette võtma); odavad kinkekomplektid ja lõhnaõlid (oleme nendest välja kasvanud); riided (kui kingid liiga väikeses suuruses riideid, võetakse seda vihjena: “Söö vähem sõõrikuid!”. Kui aga kingid midagi liiga suurt, siis arvab naine jällegi, et pead teda kogukamaks kui ta on.)

Olen nõus, et mänguasjad ja kinkekomplektid on pigem teismeliste pärusmaa, aga miks mitte kinkida naisele kleiti, mida ta on ammu nillimas käinud?

Miks mitte üllatada teda spordiklubi aastamaksuga, kui ta on seda pikalt soovinud?

Miks mitte kinkida talle blender, nugadekomplekt või serviis?

Naised on erinevad. Ma näiteks oleksin üliüliüliõnnelik, kui ma leiaks kuuse alt Villeroy & Bochi jõuluserviisi. Või Tanel Veenre kõrvarõngad (isegi kui need on seda värvi, mida ma ise ei valiks!). Või uue lõhna. Või.. okei, toluimeja mind just ülemäära õnnelikuks ei teeks (Meelist küll :D), aga mis mu point on, siis iga naine tahab olla ilus ja seksikas ja kannab pesu, olenemata palju ta kaalub, aga naised on erinevad ja nii mõnigi võib solvuda hoopis pesu peale „mingi lits olen sul vä?“. Eriti kui sa ei tea oma naise maitset, siis on suht riskantne talle pesuga läheneda.

Ma soovitaks meestel pigem rohkem kuulata oma naisi, mida nad räägivad, mida nad soovivad. Ja sellest lähtuvalt teha ka kingitus :)

Lisasin postituse: Klassikalise naise kiri Jõuluvanale

No aga rääkige kaasa – mis on need asjad, millest te olete pool aastat jahunud (“tahaks täiega…”) ja saate kingituseks risti vastupidi. Kui tihti te solvute mehe peale kui mees teile midagi kingib? Kui tihti te otsustate üldse osta ühiselt mingi vajalik asi? Ja ma ei räägi siin ämma kingitud villastest retuusidest või töökoha vahetuskingitusest (kus saate jälle kruusi või küünla!).

30 thoughts on “Paljas Porgand on naistest valesti aru saanud

 1. Pildid on porgandil küll sellised, et peaks tegema samasuguse seeria nagu see naine, kes kuulsuste instapilte järele teeb. Paneks “päris naise” ka pesu sisse :) Kuigi ma ausalt ja südamest jumaldan Change’i pesu ja see punane komplekt jääb ilmselt ostmata põhjusel, et ma kolmedel jõuludel juba olen neilt punase komplekti ostnud (OMG – pesusõltlane).

  Aga ma ausaltöeldes ei teagi, mida ma jõuludeks tahan. Praktilised asjad on nagu olemas. Midagi nii keerulist ka ei taha, et teine peab terve linna läbi sõitma ja poed pahupidi pöörama, et mulle kinki leida.

 2. Minu silmis on porgand täiega vastuoluline kuju. Ja ma ei tea kas teda armastada selle eest vs vihata. Kuna ma kedagi ei vihka siis ma lihtsalt ei loe teda. Mõnikord vaid kui keegi mingi postituse välja toob, et siis ennast taustaga kurssi viia.
  Ja nõustun, et naised on erinevad, mehed muide ka… :) Et mis rõõmustab ühte ei pruugi teist rõõmustada. Ja enda järgi mingi pingerida üldusele peale suruda maailmatõena ei ole just õige.
  Lihtsalt mina olen see inimene keda rõõmustaks sada korda enam uus tolmuimeja kui mingi paganama pitspesu :D Samas ei nutaks ma ka selle pitspesu üle. Leian, et kui kingitus on tehtud südamest ja pingutades siis ei saa imelikult vaadata. Olgu see siis vales suuruses või värvitoonis. Ikka võtan kui armast pingutust.

  1. No just, ma kujutan ette, et on mehi kes vaataks lõhnaõli, kreemi või tolmuimeja peale, ah, mis sellega teen, kingi parem matkasaapad. Samas, Meelis nt vaataks wtf kui ma talle matkasaapad kingiks. No, nagu naisedki, keda köidab uus pliit, keda pitspesu, keda villased käpikud..

 3. Ma loodan, et need reeglid vastupidi ei kehti, sest sel aastal on plaanis oma mehele kinkida spordiklubi liikmekaart, lisaks sellele veel spordiriided ja tossud ka

  Olen postitusega nõus, see sõltub täiesti inimesest. Kui oma kaaslast ei tunne veel nii hästi, siis oleks vb tõesti kohatu tolmuimejaga üllatada. Aga antud nimekirjast eelistaksin ma näiteks seksikale pesule nii mõndagi muud.

  Ps! Mu mees pidevalt räägib, kuidas peaks ikka trenni tulema, siiani ei ole ta veel jõudnud, seega usun, et tema on pigem õnnelik minu kingituse üle :) Ise küll oleks :)

 4. Pole küll jõulukink aga sünnipäevaks sain ühelt eelmiselt peikalt saunamütsi. See oli veider, sest pole eriline saunalõvi, rääkimata saunamütsist, mis on sarvedega.

  List tundus veider minule ka aga ega tal pole ju pikaajalisi toimivaid suhteid olnud. Seega lühiajalises suhtes solvudki äkki kergelt mehe peale kui pange paneb. Mu mees ütles et ta oleks üliõnnelik mõne tööriista üle, mida tal vaja läheb, olgugi et ta pole ehitaja (nagu see mingi sõimusõna oleks )

 5. Minu peiks jahub aina soojast talvejopest, talvesaabastest ja trennitossudest.
  Ma oleks väga õnnelik ja tema ise ka kui saaksime üheskoos jooksmas, maktamas vms käia, nii et talvel külm ei oleks või me saaks üheskoos trenni teha.
  Mingeid vastikuid solvumisi või vihjeid küll ei ole, tead oma meest või üldse ei tea :D

 6. Minu jaoks on kuulamine hästi oluline ja üritan ikka teha kingi, mis teistel vaja võiks olla.
  Mu mees on täielik vastand, ta ei kuulda üldse, vihjetest aru ei saa. Ma pean talle konkreetselt ütlema, et kle nüüd on goldtimes ale, osta jõuluks Veenred ära.
  Aga sellega kaob üllatusmoment ära. Ta on mulle küll soojad kindad kinkinud, millega on hea kärutamas käia, aga eelmise aasta Makita tolmukas on küll suht mööda.
  Samas ma olen igasuguse Villeroy ja Iittala üle õnnelik. Ei pea pesu olema. Mul on mingid kindlad asjad, mis mulle meeldivad ja nendega ei saa mööda panna.

  1. Kuna meie majas koristab Meelis, siis tema on raudpolt õnnelik igast koristus asjade üle. Seevastu väguta mulle nuga, kruusi, taldrikuid ja ma sulan :D

   PS! Millal GoldTimes ale? Lähen ise Veenre jahile :D

 7. Hahh lugedes seda siis jah..ma oleks ka 6nnelik k88gikraami yle..ehted mind ei tômba..sekspesu ka mitte v2ga..yleyldse mulle ei meeldi see porgandi jutt..ja spordiklubi kinkekas t6esti nt oleks ju idekas sellele kes seal k2ia tahab..miks mitte..ja riided..asi solvuda selle peale kui v2iksem v6i suurem..big deal..alati saab poest kysida kas ymber vahetavad..pole nagu asi mille peale solvuda
  Aga nh..me ei tee kingitusi ka yksteisele seega ;) midagi vaja on siis ostame ja k6ik. Kingitusi saavad aind lapsed ja nii juba aastaid ja meile see sobib

 8. Ei ole sinuga täiesti nõus. Porgand räägib asju oma mätta otsast (nagu me kõik) ning kes on Paljas Porgand- ilus, edukas, noor ja vaba (laste suhtes) naine. Temavanuselt oleks ma ka seksika pesu yle olnud happy, aga praegu on minu jaoks jõulud nagu rohkem praktiliste kinkide aeg. Pluss kogu aur läheb tegelt laste kingituste peale. Ehk siis- prioriteetid muutuvad ajaga ning laste saamine muudab neid veelgi.
  Ühesõnaga, minu mätta otsast on Teil mõlemal on õigus ☺️

  1. Jaja, ma saangi aru sellest, et naised on erinevad – tema jaoks on oluline olla miisu, kes peff paljas aknal oma musi ootab, minu jaoks on oluline, et musil kõht täis oleks :)

 9. Pesu on küll minu jaoks viimane asi mida kaaslaselt sooviksin.
  Samuti vihkame mehega mõtetuid kinkekaarte, oleme nii mõnegi ära unustanud ja see on raisku läinud.
  Pigem mingi asjalik ja vajalik tarbeese või ka ostame ühiselt midagi suuremat. Oleme ka lõhnu kinkinud ja olen ise ehte või kvaliteetse käekoti välja valinud ja vihje edastanud.
  Ja kui mul tõesti ei ole midagi sünnipäevaks/jõuluks vaja siis ma ei hakka ka mehele peale käima, et vot mõtle ja üllata. Aga me 11a koos ka olnud :)
  Õnneks on nüüdseks sugulastega ka välja kujunenud, et ütleme mida meil vaja on (see võib kasvõi toiduaine olla).
  Varem oli tõesti nii et igast mõttetut jura kogunes koju, küll meile kingitud suvalises mõõdus voodipesu jne.

 10. Noh ju ta teeb neid liste ikkagi oma sihtgrupile ja kaasamōtlejatele. Kunagi ammu proovisin teda foloda, kuid ruttu sain aru, et selline eneseupitajast sexkitten, kellel pole peale hetkel ühiskonnas IN oleva välimuse muid võlusid, pole ikkagi minu jaoks.

 11. Haha eile just lugesin Palja Porgandi postitust ja mu esimene mõte oli, et misasja :D :D Aga no, eks kõigil omad soovid.
  Mõtlen, et mõnel mehele pole ju üldse selliseid ressursse, et kinkida naisele selline käekott, mis av-ks juba kulunud . Et mis siis peab üldse kinkimata jätma või. :d

 12. Ma ei saa üldse aru, miks sulle see Porgandi kirjutis nii hea tundus? :/ Täiega igav lugemine, et ma juba poole peal hakkasin teksti diagonaalis edasi kerima. Kuiv, elutu ja stereotüüpne reklaamartikkel. Üldse on taolised üldistavad kokkuvõtted mõttetud, sest absoluutslet kõige puhul peaks lähtuma ainult kas iseendast või ainult sellest oma tuttavast/sõbrast/armsamast/pereliikmest. P

 13. Mina eelistaksin pesu asemel küll aurumoppi või robottolmuimejat, just pesu peale vaataksin kõõrdi

 14. Olen vist esimest korda sinu blogi postitust lugedes sinuga 100% nõus. Porgand lähtus seda postitust tehes ilmselt ainult endast, sest viimasel ajal on ta jätnud endast viisakalt öeldes eriti seksikiisu mulje, nagu ta ainult pitsilises sekspesus kodus ringi käibki. Aga eks see olegi tema “kaubamärk”.
  Mina olen juba mitu aastat unistanud sellest köögikombainist, kus ma panen selle kausi kooogitaignaga sinna alla segama ja saan ise ära minna. Äkki jõuluvana see aasta toob :D

 15. Meie leppime summa kokku ja sellest ka lähtume. See aasta: something to wear, something to read, something to eat.
  Eelmine aasta tegime listi ja sealt sai valida ühe asja- jäi ülltus moment ja samas vajalik ka.
  #tunneomanaist #tunneomameest

 16. Minul mees alati uurib, et mis ma sooviksin jõulukingiks ja ka sünnipäevaks. Ühel aastal sain uue tolmuimeja, teisel jällegi uue teleka, sel aastal on meil näiteks maja ehitus ja ütlesin, et sel aastal võib vabalt kingiks olla need uued aknad-uksed ja katus mis me just ostsime. Sellised asjad teevad mind rõõmsaks, sest pesu ja ehteid võin ma endale ise ka osta täpselt selliseid nagu ma ise soovin. Mulle meeldivad vajalikud asjad mida nagunii peaksin ostma hakkama.

  1. Ketukas, kuidas on SINU kingituseks telekas, või mõni muu majapidamismasin või maja katus? Need on ju ühiselt kasutatavad nö olmeasjad, mis on sama moodi ka teiste pereliikmete omad. Milleks neid serveerida kingitusena SINULE?

 17. No me oleme elukaaslasega mingid imelikud vist, sest ei kingi üksteisele kumbki kunagi jõuludeks midagi. Kui midagi konkreetset vaja pole, siis ma ei taha mingit mõttetut kräppi. Seega saavad kingi vaid lapsed ja meie vanemad :D

 18. Tuleb selle porgandi teemaga meelde meeleheitel koduperenaiste stseen ema ja tütre vahel.
  Bree: When I was young, my stepmother told me that I was very lucky. I possessed beauty, wit, cunning and insight. These were weapons all women needed to survive in the world.
  Danielle: So?
  Bree: So take good care of your looks, Danielle. You don’t have any other weapons at your disposal.

 19. Minule just meeldiks kinkekaart- näiteks Rahva Raamatu oma. Igal aastal mõtlen kaua ja palju selle peale, mida teistele kinkida, aga vaat endale midagi välja mõelda ei oska- no hakkan ma jah röstrit jõuluks soovima…. Kinkekaart annab mulle ju vabaduse osta selline raamat nagu mulle meeldib, või mõni mänguasi, millega koos lastega mängida või midagi muud. Samas, kui pakist vaataks vastu Coopi või Maxima kaart, siis oleks jah natuke niru tunne- et see oleks selline “ah, kink tehtud, suva” kingitus. Samas kuna olen keskmisest suurem naine, siis pesu nähes hakkaks vist ennem naerma… Tavapesuga juba heinakuhjast nõela otsimine, nii et seksikas pesu on veel suurem kuhi ja väiksem nõel :D

Comments are closed.