Pange see Nordica kinni ja suunake raha kuhu seda vaja on!

Kui ma eelmine nädal lugesin, et Nordica sulgeb jälle mitu liini ja koondab üheksa inimest, siis ma päriselt ei saa aru, milleks neid üldse vaja on?

Piletid on kallid, lennud hilinevad pidevalt või jäävad hoopiski ära ja seda põhimõtteliselt üle päeva!

Kogu aeg on mingi kamm. Mis värk see on, et Eestil peab olema oma lennufirma, ei pea. Pange kinni ja andke see raha näiteks vähihaigetele või aidake osta lastehaiglale reanimobiil, et selleks ei peaks inimesed ostma Mäkist plekk-märke.

https://www.instagram.com/p/Bp2NQSWg0xe/

Kui üks firma tühistab ära paari nädalaga 16+ lendu, on asi mäda. Ja ilmselgelt mädaneb kala peast. Ei aita siin ei juhi vahetus ega muu. Pange kinni see putka!

Jaja, ma saan aru, et ma ei tea muhvigi ja pritsin emotsiooni pealt. Jah, tunnistan, pritsingi.. Saan aru, et Nordica on kolme tegevusaasta jooksul kasvanud piirkonna arvestatavaks regionaalseks lennufirmaks ja on läbi aegade suurim Eesti lennuettevõte. Ja et 2018. aasta esimese 10 kuuga lendas kodumaise lennufirmaga pea 600 000 reisijat, mida on üle 20 protsendi rohkem kui eelmise aasta samal ajal.

Aga miks ei mainita kuskil, kui palju lende nad kümne kuu jooksul ära jätsid ja kui mitu inimest seetõttu millestki ilma jäi või kui palju nad kokku seetõttu hüvitist pidid maksma. Ei imesta seejuures, et käesoleva aasta lõpetab Nordica ilmselt paari miljoni euro suuruse kahjumiga.

14 thoughts on “Pange see Nordica kinni ja suunake raha kuhu seda vaja on!

 1. Kui kasutada väljendit “kala mädaneb peast”, siis ei saa öelda sama hooga, et juhi vahetus ei aita :D Juht ju ongi see niiöelda mädanev pea sel juhul. Just see ju peaks siis aitama.

  1. No järelikult ei mädane siis kala peast nagu sa väidad kui juhi vahetus ei aita. :D

  2. Järelikult on pea kuskil mujal, kui väljavahetatud juht. Kala mädaneb peast ja juhi vahetus ei aita, meile teadaolev juht ei ole mädanev pea.

 2. Point on selles, et neil napib piloote. Ja ilma piloodita ja piloodi abita lennuk ei lenda. Kui näiteks piloot või tema abi haigestub, keerab see intsident kogu eelseisva lennu (tavaliselt 2-4 lendu järjest) vussi. Niisama lambist ei jäta ükski firma oma kliente unarusse. Ja omast käest tean, kuidas nii mõnigi piloot ja abi teevad lausa ületunde ja oma puhkepäeva arvelt lähevad soojast voodist ja pere kõrvalt vabal päeval tööle, et lend saaks toimuda.

  1. Kuule, see on ju ikka juba koolieeliku tasemel mõttelend! Küll oleks elu lihtne, kui tööjõupuudusel muudkui võta lihtsalt juurde inimesi. Tööjõupuudus tähendab, et neid inimesi lihtsalt pole. Kust sa võtad siis neid?

  2. Aga miks neil piloote ei ole? Vot seetõttu, et ei raatsita töötajatele korralikku palka maksta.

  3. No aga kelle asi see on? Kliendi? Kui ressursse napib siis pigem teeme vähem lende aga hästi, kui müüme tuimalt kõik lennud täis mida siis vaikselt tühistame hakkame. Või on minul lihtsalt vigane loogika, ups

  4. Kui sa oled piloodi sugulane, siis võiksid teada, et kokpitis istujad on mõlemad kvalifitseeritud piloodid. Ei ole mingit “pilooti” ja “piloodi abi”, see on lihtsalt solvav. Tõesti, üks neist (vasakul istmel) on auastmelt kapten ja teine on esimene ohvitser, aga haridustase ja teadmised on neil samad. Neid eraldab tavaliselt vaid kogemustepagas, väikeste eranditega.

 3. Täiesti nõus. Seda statistikas ei mainita, et nt Brüssel-Tallinn suunal on hetkel Nordica ainus variant. Järgmisel suvel alles tuleb konkurent turule. Eks seegi tõstab reisijate arvu – kui alternatiivi pole, mille muuga sa siis ikka lendad.
  Ma ei lenda väga tihti ja kui võimalik, siis mitte Nordicaga. Sest IGA kord Nordicaga lennates on see hilinenud mingil määral hilinenud ja korra jäin ka bussist maha, kuigi aega varusin 1,5 tundi.

  1. Mis sest arvata? Mina isiklikult koostööd ei jätkaks, samas kui Tez v Nova koostööd jätkab ja Smart hilinemise eest vastutab ja maksab.. siis neil ongi suht suva, peaasi et hea hinnaga sisse saavad osta :)

Comments are closed.