Sorry, sõbrake, aga ma kirjutan sind oma elust välja!

Nagu Meelis kirjutas, saime me mõni aeg tagasi kingitused – Fitbit Charge 3 kellad. Nii nagu Meeliselgi, on mul seitse kella, Fitbit on nüüd kaheksas. Viimased kolm aastat on olnud mu truu kaaslane Polari kell, mille ma nüüd, sorry, sõbrake, oma elust välja kirjutan :) Lisaks ostsin ma eelmisel aastal endale ühe vähe klassikalisema kella, musta Karl Lagerfeldi, sest sain pidevalt kommentaarides mööda pükse, miks ma olen pidulike riiete ja aktiivsusmonitoriga.

Alustame ehk välimusest…

Kui Meelis kirjutas, et kas sellega sobib ärikohtumisele minna, siis minu meelest on aktiivsusmonitorid viimastel aastatel nii populaarseks muutunud, et need on käe peal igal teisel. Mis see õunakell parem on? Ka näitab sõnumeid ja mõõdab samme jne. St suures plaanis, ma arvan kannab 70% inimestest praegu mingeid „spordikellasid“. Mul on ka 99% ajast ikkagi aktiivsusmonitor käe peal ja kaks korda kuus panen oma klassikalise kella.

Mis mulle Fitbit Charge 3 puhul meeldib – erinevad rihmad, vaheta või mustvalgeks kui tahad. Mul on praegu selline auguline rihm, mis laseb randmel hingata seal all ja pole üldse probleemi seda 24/7 käe peal hoida. Hästi mõnus lukustussüsteem on ka, kell lukustub nö nendesse aukudesse ja naljalt lahti ei lähe, nagu mõne kella puhul võib ette tulla.

Mulle meeldib see, et paari swaibiga saad kogu info kätte, mu eelmise kella puhul oli info pigem äpis. Fitbitiga näeb ilma (!) – mõtle, ärkad üles, ei taha voodist veel tõusta, aga saad juba vaadata, kui külm õues on, mida selga panna.. Kahjuks ta veel seda ei näita, kas hetkel sajab lund või ei või noh, eks need lumehelbekesed sinna tekivad, aga ega ta päris live-pilti akna tagant ei näita, muidu oleks see ilmselt Hedoni esimene küsimus hommikul.

Ja magamise ajal kell ei tülita sind ehk siis teavitusi ei saada. Imeline. Ma mõnikord unustan telefoni hääletuks panna ja kirun end siis voodis, et pekki see piniseb seal.. Aga uni on nii magus ja hea, et ei taha tõusta ka, et seda muutma minna.

Ma pole elus enne nii palju huvi tundnud, kuidas ma magan

Ma ärkan reaalselt iga hommik üles ja avan äpi, et vaadata kui mitu % ma REM unes olin. Sain sealt äpist teada, et ka kerge uni on parem kui mitte midagi ja sügav uni on juba niigi hea. REM une ajal lülitub su keha totaalselt välja ja.. kas teadsid (Instagramist lugesin), et REM une ajal on inimene nagu halvatud.

Igaljuhul olen ma ise endale mingi kinnisidee võtnud, et 20% REM und öösel oleks hea. Ma ei tea, kas see tegelikult ka nii on, aga esimesel ööl mul selline % oli, kui ma päris hästi oma meelest magasin ja mõtlesin, et võtan selle siis standardiks.

PS! Sellele kellale on lisatud SpO2 sensor, millega saab jälgida hapnikusisaldust veres ja jälgida kellakandja tervist ja tuvastada probleeme, nagu allergiad, astma või uneapnoe.

Telefon kellas

Ühtlasi kuvab ta sõnumeid ja kõnesid (kui aktiveerida see funktsioon muidugi), mul varem kunagi polnud need aktiveeritud, või mu vanal kellal polnudki neid. Igaljuhul on see ülimugav. Skrollid kiirelt sõnumi ära, kui kannatab hiljem tegeleda, siis tegeled hiljem, kui vajab kohe reageerimist, siis saad kohe telefoni haarata.

Eriti meeldib see funktsioon mulle tööl, sest meil on suur avatud kontor ja mulle üldse ei meeldi eriti telefoniga rääkida ja seal seda enam, ma ei taha, et kõik kuuleks, tuleb teade kellale, vaatad, kas helistad hiljem tagasi või jooksed koosolekute ruumi.

Veel üks hea asi, näiteks, telefonil saab aku tühjaks, siis saad kella panna äratama. Ta küll ei laula sulle kõrva, aga põriseb piisavalt, et sa üles ärkaksid.

Millesse ma pole veel sukeldunud?

Sa saad panna seal äpis sisse, mida sa sõid ja kell aitab sul koos positiivsete sõnumitega oma eesmärke täita.

Samamoodi on seal nö naistetervise jälgimine, saad panna sisse millal sul olid päevad, tema arvutab välja, millal oleks hea seksida. Hoiab silma peal sümptomitel ja sul on võimalus võrrelda oma eelmiseid päevi praegustega ja üleüleüleeelmistega. Lihtsalt kuna mul pole see kell veel nii kaua olnud, ei saa ma selle kohta kokkuvõtteid teha. Küsige paari kuu pärast.

Praegu saan pigem seda öelda, et ta näitab sulle ära, millal sul eeldatavasti uued päevad on, kui rasestuda soovid, siis teatab, millal oleks hea aeg seksida… Ja ühtlasi saad sa peale panna teated, et ta annaks märku kui päevad peaksid hakkama (kaks päeva enne tuleb teade!). Saad sinna sisse kanda mis tunded sind valdavad, kas võtsid rohtu – no kõik võimaliku, mis võib päevi või rasestumist vms muuta.

„148 sammu veel!“

See tuletab pidevalt meelde mingeid x koguses samme, mingi järgmise eesmärgini. Täiega hea, et tuletab meelde. Samuti tuletab Fitbit mulle tööl istudes meelde, et kuule, sa oled liiga kaua istunud, mine jaluta kasvõi vetsu.

Kui te nüüd küsite, kas ma soovitan see kell osta, siis jah, esiteks on see mingi poole odavam kui teised taolised. Teiseks, on ta ILUS. See on väga oluline kella puhul. Kolmandaks, on tal nii palju erinevaid variante, mida ja kuidas kasutada, ole ainult mees ja kasuta, tee trenni, jälgi oma perioodi või pane end äratama!

Tutvu Fitbitiga lähemalt siin!

#KOOSTÖÖ

7 thoughts on “Sorry, sõbrake, aga ma kirjutan sind oma elust välja!

  1. Olen hetkel kaks aastat kasutanud Fitbit Charge 2te ja erinevate blogijate Charge 3 arvustusi lugedes pean tõdema, et tegu on ikka suure ja hea edasiarendusega ning tunnen, et peaks oma kella ka värskema vastu vahetama.
    Lugesin huviga jutu lõpuni, aga kuulge, kus on sooduskood? :) Te oskate ju neid kõikidelt koostööpartneritelt küsida, palun Fitbitilt ka!

  2. Seoses selle REM unega, ega paljud inimesed sellega kursis ei ole aga mul on tihti nii, et keha on halvatud aga aju on ärkvel, nn unehalvatus. Mõned inimesed näevad hallutsinatsioone seeaeg jne, liigutada/karjuda ei saa. :) Unefaasid on tõesti meeletult olulised, et need kenasti toimiks.

  3. Hei!

    Ostsin sama kella aga ei saa kuidagi ühendatud seda nii, et näeks kellal sõnumeid ja märguandeid. Kuhu peab selle linnukese tegema?

Comments are closed.