Perekool | kas me arvame, et meie lugeja on loll?

Kaanefoto: Merlin Kaljuvee

Sel nädalal ilmus meie blogis kaks Maxima postitust järjest. Tõesti, ilge jama. Siuke reklaam, et süda läheb pahaks. Ma pean teid kurvastama. Üsna tihti satub blogides (mitte ainult mul) mõnel teemal kaks järjestikku postitust. Lihtsalt on teemas ja tekib mitu postitust. Aga ei, Perekooli käod teavad täpselt, millal on tegemist reklaamiga, millal millegi nuiamisega, millal tähelepanu vajadusega, millal sooviga ära panna, millal.. millega iganes. Sest jumala eest, ega blogija ju ainult vassib ja valetab.

Marimelli blogist. Kaks järjestikku postitust üllitatud Maxima e-poest. Väidavad, et ei ole reklaampostitus, raha ei makstavat. Aga aga, kas see võib- olla bartertehing? Mida arvate, kes loevad? Kuidas mulle ei meeldi susserdajad ja sõnadeväänajad.

Jep, arvan et see on bartertehing. Ei ole loogiline, et äkki hakkas Maxima omal initsiatiivil ja eelnevalt kooskõlastamata viitama marimellide blogile, ja samal ajal nood Maximast mitmeid järjestikke reklaampostitusi treivad. Eriti, arvestades seda, et just oli hoovikohvik ja neil oli toorainet vaja.

Lisaks on ju teada marimellide kustumatu komme väänata sõnu ja susserdada igal võimalikul viisil. No et must ei ole tegelikult must ja valge ei olegi valge.

Issand jumal need Marimellid oma Maximaga. Kaks võimalust
A) neil oli bartertehing, ehk neile ei makstagi (nagu nad sada korda väitsis)
B) tahavad koostööd tegema hakata. Kui nad niisama kirjutaksid maximast, siis nad ei lingiks seda kogu aeg, ega teeks õpetusi kuidas tellida.
Kas nad arvavad, et nende lugejad on nii lollid?
Ja ma olen üsna kindel, et nad kirjutavad sinna alla ise kommentaare.

Ee.. ma sellest ei saanud aru, et kas tõesti, nad ise vastavad kommentaaridele või et ma toodan ise juurde mingeid kommentaare? Ega mul jah polnud ju oma esimesel töönädalal muud teha kui kommentaare juurde kirjutada. Mul pole kombeks üldiselt kägude moodi samas teemas 89korda sõna võtta :D

Marimellid on ikka haledad küll. Kas häbi pole Maximalt kerjata mingit koostööd, a`la meid on lõpuks märgatud, aasta aega peab neid mainima, et midagi toimuks. Nagu vaesed vallarotid.

Marimellid ikka niiii kihelevad Maximaga koostöö järgi 😀 Mallukas sai, meie tahame ka!!! Aga no ei tule kergelt, selleks peab iga päev ülistavaid Maxima-postitusi vorpima. 😂

marimellid … nad on nagu väikesed lapsed. Need maxima postitused – “me märgime alati kui tegu koostöö postitusega ja me selle eest raha saame. Maxima ei ole koostööpostitus”. Ilmselgelt on tegemist märkimata koostööpostitusega. See, et te selle eest raha ei saanud, vaid nänni äkki oma hoovikohviku jaoks, ei mängi mingit rolli. Keegi ei hakka lambist rääkima samm sammult igavat juttu, kuidas registreerumine ja tellimine käib. Ja isegi reklaampostitusena, on see sigaigav lugemine. Ja võttes arvesse, et see on varjatud reklaampostitus, siis on see sigaigav x2, sest pettumus seda suurem, et postitustel pole mingit köitvat sisu.

Ma eile õhtul lugesin neid kommentaare ja mõtlesin, et ma ausalt panen oma pangaväljavõtted siia üles, et oleks näha, et ma maksin oma e-Maxima ostukorvide eest ise. Ei saanud tasuta, ei olnud koostöö.

Never explain yourself. Your friends don’t need it and your enemies won’t believe it!

Nii ongi. Mõtlesin, et milleks? Ma võin ju tõestada pangaväljavõttega, et ma maksin ise, kui tuleb keegi, kes teatab, et see on nagunii photoshop, kellegi teise väljavõte jne.

Ma olen aastaid Maximas käinud, Maxima e-poest ostnud, sellest ka mitmeid kordi kirjutanud ja kas teate, üldse mitte selleks, et koostööd saada, vaid selleks, et kirjutada. Järelikult oli mingi kogemus mida tahtsin jagada.

Kui ma tahaks Maximaga koostööd siis ma kirjutaks neile, tere, teeme koostööd. Tore, et me nüüd neile silma jäime oma postitustega (ehk aitas kaasa nii mõnigi Perekooli kägu sellele) ja ilmselt sellest ka koostöö tuleb, milline ja mis mahus, ma veel ei tea, aga midagi ilmselt me koos tegema hakkame. Aga süüdistada mind eos ma ei tea milles, päriselt, elu ongi reklaam.

Kui ma kirjutaksin, et käisin eile Kohalikus pliine söömas – reklaam. Kirjutaksin, et ostsin uue pipra – reklaam. Sain soodushinnaga lemmikgini – reklaam. Kui keegi küsib, kust ma kleidi sain ja ütlen, et Paavlist – reklaam. Kui kirjutan, et tellisin Hedonile mütsi – reklaam. Kui Meelis teeb check-ini kinos – reklaam.

https://www.instagram.com/p/BlN0HZ7HJz0/?taken-by=marimell.eu

Ühesõnaga, saate aru, tegelikult ongi kõik reklaam. Ja noh, meie teeme ju tšekkinne ja tagime firmasid ainult selleks, et koostööd saada. Jumala eest, ega meil ühtegi ei ole, ainult kerjame ja nuiame ja tahame ka nagu Mallu olla. Ärge unustage sealjuures, et me oleme kõige mõttetumad blogijad, kes kirjutavad kõige nõmedamalt, keda keegi ei loe, aga lihtsalt klikkide poolest Eestis teisel kohal loetavuselt. Järelikult nagu Kroonika. Kedagi ei huvita, keegi ei loe, aga kõik teavad, millest tegelikult alati jutt käib. Mulle sobib. “Ärge lugege” :D

Ja ka see hoovikohviku häma, et läbikukkumine jms ja teisalt tulge ruttu – viimased portsud on saada. See häma on neil suht iga aasta ja tõenäoliselt selleks, et varjata palju teenivad, et keegi ametnik selle vastu huvi ei tunneks. Ja see on ok. Ärge olge siis nagu väikesed lapsed ja mõelge mingi plaan enda jaoks välja, mitte ärge ajage sellist vastuolulist juttu.

Ma ei tea, mis arusaam inimestel on. Kui oled blogija, või midagi teistmoodi teed, siis kindlasti varjad tulusid. Kui mul on firma, mul on raamatupidaja ja ma teen koostöid, siis sulas justkui keegi ei maksa. Kui asjad on ametlikud ja arvetega, siis mida ma varjan? Või kui ütlen, et viimased portsud, siis mida ma häman, et tegelikult on veel 20 liitrit kuskil peidus?

Kui ma teen hoovikohvikut oma firma alt, ostan tooraine ja vajaliku kraami firma alt, siis kust üldse tuleb idee, et ma midagi varjan? Kui inimesed maksavad kaardiga ja see raha laekub mu firmakontole, siis.. mida nagu? Ma ausalt ei saa aru, mis kuradi maailmas me elame? Kõik ei tee vahelt, ei proovi huiata, ei skeemita. On ka neid, kes omavad firmat ja kannavad asjad ametlikult kuludesse ja palkavad raamatupidaja ja teevad asju nii nagu need tehtud olema peavad. Ja seda just selleks, et mingi ametnik ei saaks kobisema tulla, et midagi on valesti tehtud.

Ja kui vastata nüüd küsimusele, kas me arvame, et me lugeja on loll, siis ei. Me lugeja on üsna nutikas, vähemalt see, kes oma peaga mõtleb.

Jah, me olemegi oma teemades provokatiivsed, natuke lihtsameelsed, paneme õhtulehelikke pealkirju ja kirjutame asjadest nii, et need paneksid rääkima. Aga see ongi meie stiil.

Take it or leave it! Aga noh, suurem osa teist ikka salaja võtab. Uudishimu pole ju patt! :) Ega ma pahaks ei pane, sest klikid räägivad enda eest ja koostöödest mul puudust ei ole. Kurb kohe, et muid asju ei jõuagi kirjutada kui ainult reklaami teha :D

16 thoughts on “Perekool | kas me arvame, et meie lugeja on loll?

 1. Mis värk sul selle perekooliga on? Miks sa käid seal koguaeg?
  Eriti lamp hakata õigustama ja tõestama oma tegemisi mingi lambi perekooli arvamusliidrite ees.
  Täiiiiesti suva, kas see oli reklaam, kas sa said selle eest paki juustu või lihtsalt sooja käepigistuse.

  1. Ma küsisin marimelli grupis inimestelt, et mis postitused neile viimasel ajal on meeldinud. Nad ütlesid, et kirjutaksin oma tööst (hetkel postitus pooleli) ja perekoolist, et nad ise ei käi, siis hea lugeda, kui palju haigeid inimesi on :D

   Eile siis õhtul kinost tulles, võtsin klaasi veini ja lugesin, mis seal pajatatud on.. Üle kolme viimase lehe ei viitsind lugeda, piisas :D Aga käin for fun, mul ikka jumala suva mida seal kirjutatakse, st need inimesed on korduvad. ja lihtsalt naljakas, kuidas nad omavahel mingeid hulle strateegiad ja variante välja mõtlevad ja üksteisele takka kiidavad.

  2. oleks sul nii suva, mis seal kirjutatakse, ei usu et sa isegi viitsiks lugemas käia või veel vähem sellest postitusi kirjutada.

  3. Ma ütleks selle peale, et huvitab, aga ei mõjuta. Ma käin ise ka seal vaba aega veetmas kord-kaks aastas, kui tahan naerda ja mõelda, mis väikeseid, olematuid ja õelaid inimesi Eestis ikka elab. Minu arvates on täiesti normaalne, et inimene tunneb aeg-ajalt huvi, mis temast kirjutataks. Ja on ka normaalne, et kohutav õelus ka vahel haiget teeb. Aga siis tuleb sisse hingata ja mõelda, et vähemalt enda sees seesugust kurjust pole, ja oma elu on ka, mida elada.

 2. Pls ära nüüd iga nädal küll hakka neid perekooli postitusi tegema. Mitte kedagi ei koti need eneseõigustused, perekoolikad väidavad üht, sina vastu – ei ei nii küll ei ole…ma isegi ei viitsinud postitust lõpuni lugeda, niii igav. Või milleks üldse seda vaja on? Annab ainult perekoolirahvale hagu juurde. Aga no ilmselt seda te soovitegi, et teist ikka räägitaks ja pildis püsiksite :)

 3. “Eu ongi reklaam” – jah, kui su elu koosneb vaid asjade ostmisest.
  Ma siinkohal parandan, et saab ka nii elada, et elu ei ole automaatselt reklaam.

  1. Sa ei tarbi mitte midagi?
   Nt praegu, mul käes telefon, seljas kleit, jalas tennised, pesu, käel kell ja kõrval on seljakott. Iga asja firmat mainides oleks jälle reklaam.

   Tore, kui sa elad metsas kännu otsas, alasti, rüüpad lehekestelt hommikusi kastetilku ja nosid seeni ja sammalt. Siis tõesti pole reklaam :D

   Ja ma ostan ülivähe asju. Aga sööma justkui peab, riides olla on ka viisakas :)

  2. Jah, aga ära maini. Seda ma ju räägingi, et elus on muudki, kui igapäevaselt blogis vaid telefone, kleite, tenniseid, seljakotte ja nende firmasid mainida.

 4. Loen igal õhtul teie blogi. Ei ole aktiivne kommenteerija, aga meeldite mingil põhjusel.

 5. Mul siia teema alla jumala lamp küsimus, aga ehk viitsite vastata? :) Et kas olete maitsenud seda Mamma tom-kha suppi ja kas see kõlbab süüa teie arust? Kuna pole ise kunagi õiget (ega üldse mittemingisugust) tom-khad maitsenud, siis tahaks teie arvamust, et kui palju või kas üldse see supp teie jaoks ÕIGET tom-khad meenutab? Ühesõnaga- kas soovitate osta?

  1. Käisin ekstra poes toomas. Ära jumala eest seda osta! See on Tom Khast sama kaugel kui Maa Päikesest! See ei meenuta kuskilt otsast Tom Khad. Porgandit täis.. see ei käi üldse selles supis.

   Tule külla, ma teen sulle õiget Tom
   Khad :) või mine proovi New Thai restoranis!

  2. Kle ole sa tänatud! Ikkagi ostsin ja proovisin ja nüüd olen jumala õnnelik, et sa ütled et see pläust ikkagi pole tegelikult õige Tom Kha :D

Comments are closed.