#elulineblogi

Perekooli vigade parandus

Olgu öeldud, et ma ilmselt polekski täna bloginud, aga internet söötis ise teema ette :)

Kuna täna on lebopäev, magasime kaua, käisime söömas, läksime tattoosid tegema.. Kuna Meelisel läheb kauem, siis tulin kohvikusse istuma. Tellisin üle saja aasta cappuccinot ja täitsa tavalise võileiva, siis tegin ka Facebookis ühe tiiru (muidu kasutan ainult messengeri ja marimelli lehe haldamise äppi)…

Eveliis oli bloginud ja sain teada, et meist jälle Perekooli teema tehtud.. läksin ka siis lugema :) ja natuke oli naljakas jälle. Ja kui palju faktivigu! Parandame siis vead ära, eks!

Aga imestama pani see, kuidas kogutakse oma kodu jaoks raha, küsitakse lausa lugejatelt ja siis minnakse reisule, suhtumisega “Mis te lollid pakite kohvrid täis vä??? Me lähme ikka tühjade kohvritega, et saaks lademetes igasugust odavat rämpsu kaasa krabada”.

Meil on eraldi “fondid” – kodufond, reisifond, sos fond, Meelise fond ja Leenu fond. Võtame ja kasutame raha nendest vastavalt vajadusele. See tähendab, et kodufondi ei kasuta me reisimiseks või Meelis ei võta sealt raha uue objektiivi ostuks (selleks on tal oma fond), või mina ei võta sos fondist raha kui tahan sõbrannadega veinitama minna.

Me pole lugejatelt raha küsinud. Kirjutasin, et lugejate “reklaamihuvi” aitab fondi kasvatada. Ma ei võta ju kellegi rahakotist sellega raha? Ainult mõne minuti aega :)

Me läksime reisile käsipagasiga, et mitte vedada kaasa mõttetult palju riideid ja et me ei tooks tagasi kilode viisi kingitusi nagu tavaliselt. Minnes olid kotid 2/3 täidetud. 1/3 jäi endale meelepärase soetamiseks. Tahan kohalikke maitseaineid näiteks osta, mida Eestis pole või on ajuvabalt kallid.

Aga viimase aasta jooksul on nad ju mingi 3 korda (?) reisil käinud, Bulgaarias vist oli laps ka kaasas. Samas on seda paari tonni kodufondi ka mõtetu panna, arvestades, milliseid uuselamu kortereid nad vaatavad, see pisku ei muuda midagi, sest neid kortereid ei suudaks nad nii või naa ilma lotovõiduta osta. Las siis parem reisivad ja ostavad lapsele jõuludeks 21 kingitust

Aasta 2017 on kestnud umbestäpselt 27 päeva ja me oleme selle aasta esimesel reisil. Või käib aasta arvestus kuidagi muud moodi? 27.01.2016-27.01.2017?

Eelmisel aastal käisime me koos Tais, laps oli kodus, Meelis käis Stockholmis citytripil Eurovisioonil, lapsega koos käisime Bulgaarias ja kolmekesti koos Odessas.

Lotovõit aitaks kaasa küll oma kodu soetamisel, jah. Aga kogume vaikselt kodufondi ka. Kõiki asju ei saagi üleöö ja head asja peabki kaua ootama. Ja kas peaksin vanu maju vaatama? Teeb lõppkokkuvõttes ju sama välja rahaliselt! Sara + renoveerimine = 100 000, uueelamusse astun sisse ja hakkan elama 100 000.

Me ei kinkinud Hedonile 21 kingitust, nii palju sai ta jõuludeks kinke kokku.

Kusjuures minumeelest ka tundus alati, et nad hoiavad oma last väga jne KUNI ma nägin ühte live, kus nad suhtlesid lapsega kuidagi inetult. Ma ei arvagi, et kogu aeg peab olema ninnunännu aga selline klähviv kõneviis 2-aastasega? No ma ei tea.

Keegi kommenteeris sama ka blogis. Vaatasin selle live veelkord üle. Mina ei saanud aru, et keegi oleks kellegagi vingunud, klähvinud või üleolev olnud. Me olemegi sellised. Otsekohese ütlemisega lihtsalt.

No ma kujutan ette, et kui üks keskmine paar otsustab, et kasutaks vibraatorit, ja naisele see ei meeldi, aga mees vaimustub, siis naine on vait ja laseb tal toimetada kuni valmis, teeskleb ehk orgasmigi sinna otsa, peaasi, et meeas rahul oleks.

Meie puhul ma viskaks selle vibra kus see ja teine, ütleks, et täis pask. Seksiks ära ja siis prooviks uuesti vibra. Rääkides seejuures detailselt, kuidas on parem, mõnusam jne ja järgmisel korral oleks meil mõlemal hea :)

Aga kaks nädalat on liiga pikk aeg. Pole siis ime ,et laps ei taha lasteaias olla. Hirm, et vanemad lähevad ära jälle nii pikaks ajaks. Oleks siis aastas nädal aega, aga tõesti see on ju see aasta juba mitmes kord. Lisada veel juurde kõik need peod ja üritused kus nad iga nädal pea käivad. Siis ju ka laps vanemateta. Igal juhul ei saa siin rääkida sellest, et lapsevanemad tahavad korraks puhata. Üks ei käi ju töölgi ja iganädalaste ürituste näol peaks ju vaheldust kõvasti olema.

Just eile lugesin, et laps on lasteaiaküps kolmeselt, kui ise sööb, potil käib ja end väljendada suudab. Kes nõks varem, kes hiljem. Ma üldse selle lasteaia pärast ei muretse. Eluks ajaks ta ikka koju ei jää ja küll lasteaed ka meeldima hakkab. Seni kuni me sedasi hakkama saame, et ma kodus olen, ma tööle ei kiirusta, et laps lasteaeda sundida.

Sel aastal, taaskord oleme me esimesel reisil. Eelmisel aastal oli ta meist lahus kaks nädalt Tai reisi ajal, muudel juhtudel oli reisidel kaasas või ühega meist ikkagi.

Millised üritused? Meelisega koos käisime eelmisel aastal paaril peol. Kohe meenuvad Butterfly sünnipäev ja Patt klubi avamine. Üldjuhul käib üks meist korraga väljas ja teine on lapsega kodus. See ongi vaheldus, aga mitte KOOS olemine ja tšillimine nagu praegu Tais.

Isegi kui jätta välja need peod, siis ikkagi ei kujutaks kaheaastasega ette seda paaditrippi, isegi mitte PhiPhile minekut, rääkimata saaretuurist ja randa minekust. Lapsega sobib hästi minna basseiniga hotelli ja seal nädal aega trallida, nagu me Bulgaarias või Odessas käisime. Küll jõuab ka Hedon siia naeratustemaale kui ta natuke vanem on :)

Meelis vabanes ka tattoomeistri käe alt, nüüd tallegi kiire söök ja väike puhkus hotellis, sest juba kolme tunni pärast kohtume blogilugejatega ja lähme Patongi pidusid avastama! Enne võtame šašlõki.. st mojitoämbrid ka!

Peace!

22 thoughts on “Perekooli vigade parandus

 1. Miks sa näed vaeva selgitamiseks?
  Lollid näevad/loevad/kommenteerivad ikka seda, mis nemad tahavad.
  Ma ei leia küll pointi, et sa peaksid neile selgitama. Jummalast savi. Sinu elu ju :D Milleks tõmmelda, nagunii ei saada aru, mismoodi te reisite, kuhu raha panete jne jne. Olen aru saanud, et teise rahakotis on alati parem sobrada :D
  Lisaks…Mulle mega meeldib teie reisidest lugeda. Eriti Tai reisidest. Alati on selline tunne nagu oleks kaasa või kohe bookiks lennu ja lihtsalt läheks ka :)

  1. No mõned reisipostid on veel tulemas jah. Täna peotuur, homme Hiina uusaasta pidustused, siis saaretuur, siis lähme veel paari lahedasse kohta :)

  2. Kusjuures mul on sama tunne ja mõte juba küpsemas sinna reisimise suhtes, et kui kunagi plaan realiseerub, siis ma tean kelle nõu ja abi ma kintsu kaapsates nuruma tulen :D

 2. Milleks ennast üldse õigustada võhivõõrastele, kes jäävad peale selle postituse lugemist enivei oma arvamusele?? ERITI veel Perekooli emmedele, need ju puhta segased?? Chill :)

  1. Sest perekoolis klähvib vaid mingi osa inimesi, aga ilmselt loeb ja môtleb samamoodi veel môni. Kui on vôimalus selgitada, siis ma tavaliselt teen seda. Kuigi ma tean, et tuuleveskitega pole pointi vôidelda :)

 3. Appi kus inimestel on aega ja tahtmist teiste elu lahata. Mis teha kui palju vaba aega. :D
  Teie olge perega ikka sama tublid edasi ja võtke seda kui huumorit.

 4. Minu 2 aastane käis peaaegu terve sõimerühma aja hommikuti pisarates lasteaias. Tuli suvi, lapsi vähem aias, rühmaf pandi kokku ja teised kasvatajad/õpetajad, laps leidis endale lemmiku kellega lihtsalt kohe leppis ja sobis. Käisin juhatajaga rääkimas, et rûhma muuta ja laps läheb nüüd iga hommik jooksuga lasteaeda :) inimestest kes meie nunnudega tegelevad hommikust õhtuni oleneb ikka väga palju!

  1. Jep! Ja meie kasvataja pööritas 8ndal hommikul silmi, ma enam ei viinud last!

 5. Pole jah vaja end teistele õigustada, eks igaühele meeldib aeg-ajalt teiste elu elada ja tegelikult peaks avalike blogijate eest tänulik olema, et keegi on end nii-öelda kogu maa ja rahva lõugade vahele heitnud – mõneski kodus ehk stressi selle võrra vähem :)
  Reisimise sagedusega, kuidas keegi võtab. Tean ise tõeliselt rikkaid inimesi, kellele kolm trippi aastas oleks ulmepalju, peamiselt küll, kuna neil pole aega. Mõni jälle käib kümme korda… Mu meelest igaühe oma otsus, mis on talle materiaalselt või emotsionaalselt tähtsam. Kõike korraga ei saagi.

 6. Seal videos, mida paljud silmas peavad.. seal meelis ju jube ülbelt kamandab sind ning hedonile ütleb ka, et “kui maha ajad, koristad ise ära”, kas 2a peab olema mingi proff sööja? Krt, täiskasvanutelgi juhtub, et kukub toitu, vms

  1. No vat, mina ei näe siin kamandamist ;) me suhtlemegi nii ja tegelikult ei mõtle ju seda päriselt. Ilmselt peab Meelisega koos elama, et aru saada! Lihtsalt suhtlemisstiil selline :D

 7. Respect, et kirjutasid emotsioonidesse laskumata omapoolse arvamuse!
  Aga Tais on nii chill olla, et sinna ei mahugi negatiivseid emotsioone.
  Ma arvan, et on õige ja blogija õigus kirjutada endapoolne kommentaar.

 8. Pmst tuhat korda pead tõesti üle kordama ja selgitust andma- kaua need kiibitsejad-ilkujad jõuavad? Loeks korra mõne postituse KORRALIKULT läbi, vast saaks lõpuks neilegi asi selgeks. Head puhkuse jätku Teile

 9. Oh jah.. jälle üks eneseõigustamispostitus..isegi reisil olles. Muud teha pole v))? Kuidas sa viitsid nii mõnusat aega raisata mõttetute nimeste ja nende arvamuste peale. Nad ei muutu nkn..never. Ja sinu selgitused annavad vaid jõudu juurde teinekord klähvida veel rohkem.

 10. Ma olen jumala kindel, et see jutt tuleb kõik kadedusest, kuna need Käod on ise sunnitud 24/7 vaid lastega kodus olema – seda siis lapsehoidja vōimaluse puudumisel, rahaline… või mis iganes! Reisi kohalt ma ei oska seisukohta vōtta, AGA mida kõik suhteterapeudid ikka kinnitavad on see, et peale lapse sündi on vanemad endiselt MEES ja NAINE ning peavadki leidma ka endale vaba aega – ilma lasteta Ps! Olen ka sama vana poisi ema.

 11. “Viimase aasta jooksul” tähendab muidugi 27.01.2016-27.01.2017, mitte nt 27 päeva. Mõeldud on ajaperioodi, mitte kalendriaastat ju.

 12. Appi ma lähen nii närvi, kui keegi ütleb, et millest see kodune ema puhkab, kui nagunii tööl ei käi:D just sellest hetkest, kui lapse saad..on tööl käimime puhkus:) ja Tais polegi mõtet ju alla kahe nädala olla..v ei? Nii mõtteth jah ennast õigustada..aga krt sellised kinmentaarid ajavad ikka närvi küll. Eks ikka inimestel, kellest neid jutte ei räägita, on kerge öelda, et ära tee välja. Kuigi tglt tõesti õige..aga raske :d seal videos Meelis tõesti oli selline vinguv ja vastik..sina seevastu nii armas ja ilus:) Hedonist ei hakka üldse rääkima:)))

Comments are closed.