PILDID: Puhkus palmi.. ptüi.. Aegna saarel

Ma/me ei tee seda küll väga tihti, aga aastas korra üritame – lülitame telefoni hääletu peale ja lihtsalt naudime seda, et me pole kodus. Meil on puhkus. Kuigi vana tõde on see, et Eestis me ei puhka, vaid ikka kuskil välismaal, siis see paaripäevane Aegna trip oli väga hea kosutus.

Ja elu ei jäägi seisma, meilidele saab vastata ka kaks päeva hiljem ja Facebooki paaripäeva “uudised” jäävad lugemata… Muud väga ei juhtugi, aga aju saab kergemat sorti restardi ja seda oleks igal inimesel vaja.

2S8A1441

Paar nädalat tagasi sai plaaniks vōetud, et lähme Aegnale. Kuna me ei teadnud, mis ilma Eestimaa loodus meile pakub, me telkimisele panustada ei julgenud. Saime ööbimiskoha kahe sealse elaniku juures ja sõbrad ja beebi peale pakitud, võisime teele asuda. Meid ootas kohale jõudes juba hommikusöök…

Pärast mida suundusime metsa – marjule ja seenele. Mõned kukeseened ma sain, aga märksa rohkem saime me mustikaid, mets suisa sinas. Natuke väikesed olid veel, aga siiski-siiski – järgmisel hommikul pudru peal maitses toormoos ideaalselt.

2S8A1455

2S8A1456

2S8A1464

2S8A1460

2S8A1473

2S8A1513

2S8A1497

Enne päevase laeva tulekut (millega saabus üks meie sõber), tegime kõik koos süüa. Kotlette ja värskeid kartuleid ja salateid…

2S8A1557

2S8A1561

2S8A1565

Kui meil oli ilm väga okei ja seda ka hommikul laevaga sõitmiseks, siis õhtuks keeras ikka väga tuuliseks ja me kartsime, kas laev üldse sisse tuleb. Laine oli ikka mega. Kapten olla aga väga hea ja sõidab ka siis kui tuuline. Tuulekiirus olla 16 m/s.

2S8A1604

Meie olime kohal, meil polnud muret, aga läksime ikka vaatama kuidas laev saabub.

2S8A1592

Vahepeal oli peaaegu külili, aga kohale jõudis. Järgmiseks päevaks oli tuul vaibunud umbes 10 peale ja tagasi tulles oli täitsa okei jälle. Kuigi paaril meie seltskonnast hakkas siiski veidi halb.

Aga esimesel õhtul siis pärast “kas laev ikka tuleb sisse”, võtsime ette väikese saarematka – see mõned kuud tagasi NaguUuest koju veetud Babybjörni kõhukott (link!) oli väga suureks abiks.

2S8A1656

2S8A1776
Leia pildilt nädala eest saarele saabunud kits :)

2S8A1680

2S8A1686

2S8A1646
vahepeal väike selfie

2S8A1701

2S8A1704

2S8A1725

2S8A1731

Elu nagu maal ikka (tegelikult Tallinna kesklinnas), nõusid tuleb pesta kausis, pissil tuleb käia ilusas puidust boxis, hommikul kuuled esimese asjana linnulaulu ja uni on niiii magus.

2S8A1787

Veel mõned pildid, mis kuskile vahele nagu ei sobinud, aga mis reisil tehtud said.

2S8A1535

2S8A1527

2S8A1545

2S8A1800

2S8A1837

Kes veel ei tea, siis Tallinna rohelise kaardiga saab Aegnale minna tasuta. Lihtsalt tuleb õigel ajal sadamas olla ja end peale pressida (12 ilma broneeringuta tasuta kohta igal sõidul). Laevad käivad iga päev (v.a. teisipäeviti).

21 thoughts on “PILDID: Puhkus palmi.. ptüi.. Aegna saarel

  1. 16 aastat tagasi ei olnud suurt midagi valida peale babybjorni ja sain ka seal vahel oma last tassitud, ei ole tal midagi viga täitsa tipp top spordipoiss on ;)
   Arvan, et kõike tuleb teha mõistlikuse piirides

  1. Ja kuidas ma teda siis vedama peaksin? Süles? Sorry, aga ma ei jõua!

  2. Normaalses kõhukotis või kandelinas muidugi. Kui kõhukott peab ilmtingimata just Baby Björn olema, siis võta see: http://www.babybjorn.com/baby-carriers/baby-carrier-one/ Aga nägu väljapoole kandmise võimalus jäta parem ka selle koti puhul kasutamata.
   Muidu, Eestis on täiesti saadaval ja saab poes näppida ja järelturult osta ja puha sihukesi kotte nagu näiteks Manduca, Ergo Baby ja Bondolino. Eks neid ole veel, aga need kolm on meil tuntumad ja levinumad. Kallid küll, aga jätkub ka kauaks. Manduca kotis näiteks tassisin hiljuti veel oma kolme-poolest matkal seljas. Viimase kaalumise järgi 16,9 kg. Ja ma ei ole mingi ülitreenitud misiganes. Ja matka järel surnd ka polnud.

  3. Sellised kõhukotid-kandelinad, mis beebit rohkem konnaasendis hoiavad ja jalgu niimoodi tilba-tölba ei lase rippuda, on paremad. Ma ise olen selle baby björni kõhukoti osas muidugi veel rohkem “aasta ema”, sest mina suutsin oma kaks last läbi nende beebiaja sellises kõhukotis ära kanda enne, kui teada sain, et tegelikult pole see lapse seisukohalt just esimene valik. Kuigi peab ütlema, et Hedon näeb seal kotis väga armas ja rahulolev välja :)

  4. Kott peaks lihtsalt olema nö ergonoomiline, võimaldama istumist ehk nn konnaasendit, nagu ka lingitud pilt ilusti näitab. Muuseas ka Babybjörn uuemad kotid on sellised, minul nt BB One vms ja jumala ok. Muidu hea kott ka nt Ergobaby. Need jalad otse alla rippus on tõesti puusale päris karm. Aga kui laps on harva ja lühiajaliselt selles kotis, siis kindlasti ei arene ka sellest mingisugust düsplaasiat.

  5. Ega ei peagi süles kandma. :) Ma pakun, et siin mõeldi pigem seda, et kõikidest turul olevatest kandmiskottidest on Babybjörni omad lapsele kõige ebasobivamad just lapse puusi ja üleüldist toetust silmas pidades. Nagu uus poes oli minu arust ka nt Cybexi kott olemas (välimuselt sarnane ergobaby omale), milles see õige puusade asend on, mis last ei koorma ja su enda seljale ka paremini mõjub. Lisaks on neil nö ergonoomilistel kandmiskottidel pikem kasutusiga puusal kandmise võimaluse näol.

   Eks igaüks valib neid asju otse loomulikult enda äranägemise järgi.

  6. Minu meelest on lingi taga peituval pildil ilusti välja toodud, missuguse ehitusega kõhukott lapse liigeseid hästi toetab ja missugune mitte. Kommenteerija mõtles ilmselt seda, et see variant, mis teie kasutate, ei ole kõige parem, see ju ei tähenda, et üldse kõhukotti kasutada ei tohiks…

  7. On ju ka ergonoomilisi kõhukotte, mis ei tee lapse õrnale anatoomiale halba: Manduca, Ergobaby, Patapum jne, kus laps on anatoomiliselt õiges konnaasendis. Ei ole ju turul vaid ühte tüüpi, kehvi kõhukotte. Minu loogika ütleb, et kui asi on lapsele halb, siis ei ole mõistlik seda üldse kasutusele võtta, lühikest aega või mitte. Endale ka ju ei pressi pigistavaid ja hõõruvaid kingi jalga ega kanna pükse, mis jalgevahelt ebamugavad, miks siis laps panna kotti, mis eriti just poisslapsele mõjub erakordselt halvasti. Saab ju ka ostja normaalse kõhukoti, milles kandmine on muuseas märksa pikaajalisem – lapse kasvades saab kõhukotiga kanda last juba ka seljal – ning lapsele tervislikum?

 1. Tere! Kuidas nende tasuta kohtadega on – et kui peale ei mahu siis jääd mandrile või kui tagasi tulles peale ei mahu siis oled saarel kinni? Tahaks ka minna ja samal päeval õhtusega tagasi tulla, aga kuidagi hirmutab see 12 inimese sisse mahtmise kord. Muidu tundub, et teil oli ülimõnus puhkus. :)

  1. Jah, nii on. Tasuta koht on riskibusiness! Samas 6€ pole edasi-tagasi sõidu eest palju ja kui ette broneerida on koht garanteeritud.
   Eriti nädalavahetuseti võib juhtuda, et nt reedel-laupäeval hommikuse-päevase laevaga tulijad loodavad tagasi saada kõik pühapäeva õhtuse laevaga… Kui kohti on, saab üheotsa pileti osta, aga ikka riskibusiness :)

 2. Last ei pea vedama süles, on olemas mitmeid kotte, mis on sellised, et laps on õiges asendis, st jalad on konnaasendis. Sellised kotid on nt Ergobaby kotid, kuid neid on veel.

 3. Tore postitus, ilusate piltidega vahvast perepäevast ja inimesed virisevad kandekoti pärast. Mis te loete valikuliselt ainult postitust?! Kus on veganid, tehti ju ka kotlette, hirmus! Chill out people, really!

  1. Tore tõesti ja minu arvates on posituse kohta on vaid paar kommentaari, suurem osa kommentaaridest on pigem Mari-Leenu vastuse peale, millest selgub, justkui oleks maailmas vaid üks kõhukott ja see on põhjenduseks, miks lapsele ebamugav ese on valitud. Enamus kommenteerijatest tundub lihtsalt suunavat ja teisi variante tutvustavat.

 4. Ega te ometigi lapsele marju ei andnud?????? pesemata???????????? Seal sõidavad ju laevad mööda ja see saastamine ja muuseas- su pildil oelvad võililled võivad olla allergilised. Ja kui laps issi süle soli, kas isal käed ikka pestud????????? / Ma loodan sul naljasoon alles)
  nimesed- tulge mõistusele palun. LAps on oma ema ja isaga- õnnelik. Mitte ei ripu kotis tunde hooldemata ja üksinduses. Mine päästke kuskil neid kes seda tõesti vajavad.

 5. Hahaa… :D Te olete nagu Eesti oma Ryan Reynolds, keda usas kah põmmiti vale kõhukoti kasutuse pärast… inimesed ostke elu! päriselt.

  Aegnasaare kohta… lapsepõlves sai seal päris palju ringi trallitud. Ja juba siis oli saar sinine mustikatest… :)

Comments are closed.