Puhkus Berliinis

Teate seda tunnet, et olete nädalasel päikese-reisil ja viimasel päeval on tunne, et oh, tahaks nüüd puhata ka. See vist tuleb sellest ka kui lapsega reisida, sest sa ei saa magada kaua tahad, keegi ikka ärkab varem ja puhkusel nagu lapsele ipadi või multikaid lihtsalt ei taha panna.. Meil oli sama tunne Rhodoselt tulles, et tahaks nüüd puhata ka. Õnneks me tulime paariks päevaks Berliini ja patareid said korralikult laetud.

Kui te küsite, mis me tegime, siis hea näide on siin – kell on 11 hommikul ja ma passin veel voodis, Meelis teeb natuke tööasju ja.. me ärkasime alles kümne paiku. Eestis on sellist juhust korra kuus, et nii kaua magame. Ma ärkan ka ilma kellata 7:30. Ja ikka vaja midagi toimetada ja teha, aga siin pole kuskile kiiret.

Esimesel hommikul olime ka kell seitse üleval, kella kaheksaks oli Meelisel juba poes käidud ja hommikusöök tehtud! Teised hommikud oleme süümepiinadeta põõnanud 10-11ni! Nii mõnus!

Kas oleme lolliks shopanud?

Te ei usu, aga ei ole. Esiteks vist see säästuaasta projekt, et vaata oma kapid üle ja kanna ja kombineeri, on päris hästi toiminud. Mul pole otseselt midagi vaja. Mõtlesingi, et ostan kui leian midagi eriti vinget. No ja leidsin :) Jõulupildistamiseks või mõnele jõulupeole – tumepunase sametkleidi, hästi laheda disainiga – puhvis varrukad ja kõrge kaelus. Guessi oma, kuigi ma ei ole mingi märgifänn. Maksis 90 asemel 24€.

Ja Katy Perry littertennised, 130€ asemel 40. Ja kuna ma ei suutnud otsustada, siis võtsin 25€ eest ka Calvin Kleini tennised. Kolmas valik oli ka, Michael Korsi omad, aga ma ei raatsinud tenniste eest 65 maksta, pealegi sain sama raha eest kaks paari :)

Ühe täitsa suvalise Topshopi kleidi sain 7€ga ja ühe asja ostsin üldse selle mõttega, et see sobiks megahästi Eveliisile, aga otsustasin, et käin sellega kuskil korra ja siis annan talle. Massimo Tutti oma, talle peaks see bränd ka mokkamööda olema.

Noh, pole vist enam seda, appi, kunagi ei saa enam tulla ja valimatult ajad kõik asjad korvi. Ühe pintsak-jaki ostsin ka ja ohtralt pesu, aga suures plaanis pigem nagu ei ostnudki midagi.

Hedonile võtsin lihtsalt mõned särgid ja püksid ja paar paari tenniseid, sest neid kulub meie majas pallimänguga jube palju kuidagi.

Oh, ma ütlesin kunagi, et ma loodan, et mu laps ei tule sportlane ja vilkuva tallaga tossud on rämedad.. Reaalsus on see, et ta nõuab ainult tosse, dresse ja jalkariideid. Oh, why! Tahaks, et ta kannaks ilusaid teksaseid ja särke ja pintsakuid.. aga no ei!

Ma ostsin Hedonile teksaseid ja särke ka ja ma plaanin kodus öelda, et kohtusin Messiga ja palusin temal sulle riided valida  et ta ütles, et “jalkariideid kannan ainult tööl ehk jalkat mängides”. Äkki ta siis kannab..

Meelis shoppas ka suht vähe, kuigi tal pärast seda dieeti kukuvad kõik püksid alla. Ta ostiski vist kolm paari pükse ja paar särki ja pusa ja sokke :D

Kus me elasime?

Võtsin korteri airbnbst, sest nii oli soodsam.  Praktiliselt tasuta, sest kui te registreerite enda konto Airbnbs läbi meie lingi, siis saate 22€ soodukat oma esimeselt ööbimiselt ja mulle koguneb sinna mingi % teie broneeringutest, mida saan ise ööbides kasutada. Mulle oli sinna kogunenud jälle omajagu ja maksin 101€ elamise eest, mis oli 400m Alexanderplatzist, mis on meie jaoks Berliini süda – seal on kõik poed, söögikohad, igasse suunda metrood jne.

Korter ise oli väike, aga aus. Kõik eluks vajalik oli olemas.

Teisel korrusel 24korruselises majas. Täpselt teletorni taga, st et kesklinna oli ülilühike maa, mingi 7 minti maksimaalselt :) Selline vaade avanes kui voodis pikali olla :D

Vastas oli Vietnami restoran Eden (megahead söögid, okeid hinnad), 50m kaugusel suur toidupood. Süüa tegimegi 90% ajast ise. Klassikaline muna-sink-juust, aga soodsam kui 3x päevas väljas süüa. Toidupoes läks esimene kord 14€ ja sellega saime me kaetud kõik hommikusöögid. Lisaks ostsime üheks lõunaks salatimaterjali ja ōhtuks veini kõrvale juuste ja sinke, millest kaks ma toon veel koju kaasa :)

Põhinali. Tulime siia, siis see naine, kes korterit üle andis.. rääkis saksa-vene-inglise keeles. Ma olin nagu okei, räägi saksa keeles, ma saan aru. Meelis oli jaja, vene keel on ok. Siis ta panigi mingit segakeelt. Kui Meelis küsis, et kus ma suitsetada saan, siis ta oli mingi.. no meil on siin rõdu.. aga te olete ikka Kiievis ja Ukrainas käinud, suva, tee akna peal. Pani mulle kohe veega klaasi akna taha ja.. olengi siin suitsetanud. Kardin üle pea ja akna, siis ei tule üldse tuppa.

Ühel õhtul käisime seal Vietnami kohas söömas ja esimesel õhtul võtsime kebabi, mis oli nii suur, et ma sain kolm korda süüa sellest!

Miks jälle Berliin ?

Sest London on kordades kallim. Ja nagu ma ka meie Instas kirjutasin – see multikultuursus meeldib ka. Keset Alexanderplatzi on praegu mingi Aafrika festival, mingi mees joonistab lihtsalt juba mitmendat päeva imelisi pilte tänavale jne. Keegi taob kuskil plastmasskanistritel trumme ja megavinge on jalutada lihtsalt. Lisaks meeldib mulle odav Saksa riesling, kebab ja et saan natuke saksa keelt jälle praktiseerida :) ja poed on ka head, ei saa me üle ega ümber sellest.

Sellised honeymooni muljed siis hetkel. Ja teate, see kahekesti olemine on ikka nii oluline. See, et sul on see oma aeg olla koos. Ma olen konkreetselt juuksekarvani armunud Meelisesse. Nagu 11 aastat tagasi. See tunne on nii mõnus! Ja ei näe ma kuskil kortsus vanapapit ehk tsiteerides eelmise postituse parimat kommentaari:

Vabandust, et ma nii koledasti ütlen, aga Meelis näeb täitsa halb välja nendel piltidel. Nagu kortsus vanapapi. See on nüüd selle hiljutise imedieedi tagajärg või?

21 thoughts on “Puhkus Berliinis

 1. Need reisipostitused on lahedad ja meeldib kui reisite:) Aga oleks siiski tahtnud näha, kas olete võimelised kogumise eesmärgil ühe perereisi aastas tegema:)
  Kokkuvõttes läks teil ikka suht palju shoppamise peale:D Isegi kui reis oli odav ja ööbimine poolmuidu. Aga noh valikute küsimus.

  Loodetavasti hakkab nüüd rohkem postitusi ka tulema, kuidagi vaikne siin:)

  1. No ei läinud tegelikult megapalju, mingi mõnisada eur, tavaline Berliinis käies. Ja pigem vähe ja head kraami kui kottidega suva jura ju :)

  2. Me ülehomme sõbrannaga Berliini. Lugesin hoolega ka su varasemaid postitusi sel teemal. Kahjuks mul vaid käsipagas, seega palju shopata ei kannata :(

  3. Käisime ka käsipagasiga :) kui sa riideid plaanid osta, siis mis riideid sa kaasa vead? Minnes tühi kohver ju :)

 2. No inimesed elavad ikka väga erinevates maailmades… ma arvan, et enamik inimesi ostab aasta jooksul vähem asju kui teie seal Berliinis :D

  1. Me ei ole kunagi varem NII VÄHE KORRAGA OSTNUD :D niiet ma vàga rahul meie seekordse shopinguga :D

 3. Kus te shoppasite? Väikestes poodides või kuskil keskuses? Meil nädalavahetusel Berliini minek ja ei tahaks aega kulutada sellele et otsida, kuskohas shopata, vaid teeks selle kiirelt ära ja siis loomaaeda

 4. Säästuaasta? Mitte, et ma teie raha loeks aga arutult kulutate jätkuvalt. Ei saa aru mõtlemisest, et kui odavalt saab tuleb osta mitu paari teksaseid, hunnikus pesu jne.
  Tundub, et osalete konkursil kellel on surres rohkem asju!

  1. Olen juba seda kirjutanud, eesmärk oli 10000€ aasta lõpuks koguda. Sinna on veel aega. Pool on koos :)

  2. Säästuaasta ei võrdu ju, et ei kuluta üldse peale eluks vajaliku. Vbl muidu oleksid 500 sirgeks tõmmanud praegu 200 asemel, on ju vahe sees.

 5. Marileen, sa saad ise ka aru, et kui sa tahad säästa, siis sul ruumi ja mahtu on, mille pealt kokku tõmmata. Vabalt saaksid säästa rohkem. Aga see on teie otsus ja teie elustiil, et ostmata elada ei oska. Eks te ise teategi, mis teete. Inimesi ilmselt häirib see, et teete seda suure säästu-slogani nime all, kuigi eriti ei pinguta.

 6. Kas läksite seekord Easyjetiga? Kui jah, siis kas nende käsipagas, mille eest ekstra maksma ei pea on tavalise käsipagasi môôdus või tavalise seljakoti mõõdus?
  Aitäh vastuse eest !

  1. Eelmine kord käisime EasyJetiga, sel korral RyanAiriga, mõlemal on kodulehel mõõdud olemas. Aga jah, EasyJetil on käsipagasiks nö tavamõõdus kohver, RyanAiril seljakott/käekott pigem.

 7. Lähen sügisel Budapesti, kuid Berliinis on ümberistumine ja aega 6 tundi. Kas Berliini kesklinn on lennujaamast nõnda lähedal, et jõuaks mõneks ajaks kesk/vanalinna uudistama ja normaalselt lennujaama tagasi? Kui jah, siis kui palju buss/metroo maksab?

 8. Läksime ka perega puhkama ja tahtsime airbnb-s teie lingi kaudu bronnida, aga ei lasknud, ütles et konto olemaa 3 inimese proovimisel seda. Kuigi teised 2 on rohkem, kui kindel, et neil kontot varem tehtud ei olnud.
  Teiseks, kui oled mitte suitsetaja, siis võin öelda, et ma tunnen siis ka suitsulõhna, kui aken kinni ja keegi maja ees tossab. Seega see, et kardin üle pea jne, siis sa ise ehk ei tunne, aga tegelt on korteris ka hais.

Comments are closed.