Pulmas käidud ehk Ideid pulmakingiks

Käisime laupäeval pulmas ja.. Nagu ma olen, raha kinkida ei taha, vaid midagi isiklikku alati välja mõelda. Teiseks, me olime kutsutud tööle/külalistena. Selline – teeme ilupilte, natuke registreerimist ja pidu, aga peamiselt oleme ikkagi külalised. Meelis sai minimaalse tasu ja imelik olnuks kinkida neile raha, mille nad hiljem Meelisele annavad. Seega tuli läheneda teistmoodi. Minulikult.

Kuna ma tunnen pruuti… 14 aastat! Jumal, see on terve igavik! Ühesõnaga, saime me kunagi tuttavaks, ma ei tea, kuidas üldse kaks naist said netis tuttavaks, ausalt. No tema oli siis suht laps. Ma olin järelikult 19. Tegelikult vist.. Ma eeldan, et see oli nii.. Et kuskil, ala Delfi kommentaariumis (ma olin kunagi aktiivne (gei teemade)kommentaator) vist nägi emaili aadressi kui keegi kommenteeris ja Aget lisas mu MSNi (see on juba sajand minevik ju?) – no igaljuhul me hakkasime suhtlema ja meil täiega klappis. Saime kokku… Tema oli 12-13 kui ta tuli Põltsamaalt pealinna minu juurde, ööseks. Jumal, ma kõlan nagu mingi lastepilastaja praegu :D

Igastahes. Kokku me saime ja meil oli täiega tore. Ja naljakas on see, et ta mäletab Tibu. Tibu on hüüdnimi ühele kutile, kellega ma toona väga tihedalt suhtlesin. Ja elu on viinud nii, et täna on ka Tibu mu elus jälle aktuaalne. Nagu ka Aget.

Facebook teeb ikka imesid – olime aastaid Agetiga uuesti FB sõbrad olnud, kuni selgus, et ta abiellub ja otsib fotograafi ja ma kutsusin nad külla ja.. Ühesõnaga, siin me oleme!

Käisime eile nende pulmas ja..

Ma olen pulmas käinud küll ja on olnud teemasid küll, aga… Mulle nii meeldis see valge-lilla teema nende pulmas. Ja kuigi seda temaatikat polnud ülemäära palju, see kuidagi kõik harmoneerus ja mõjus nii armsalt. Agetil olid maailma kõige khuulimad kõrvarõngad, AliExpressist! Nagu what? Need nägid nagu miljonieurised välja :D

Meelis tuli registreerimise ajal (ta pildistaks, eksole) mu juurde ja sosistas: “EI NUTA!” Ma ütlesin, et “appi, nädala pärast on Triinu pulmad, mis ma seal veel teen” ja lahistasin nutta.

2S8A9888

Ma pisardasin isegi Mallu pulmas kui Kardo oma megaarmast kirja täpilise kleidiga naisest ette luges. Nagu fak, nii armas. Triinu, varu salfakaid! Ma varun neid ise ka ilmselgelt :D

Tegelikult algas päev meie jaoks juba hommikul kell 10, kui saabus lapsehoidja ja meie panime ajama. Läksime ilupilte tegema. Polnud päris pikka aega Meelisele assistent olnud. Päris lahe oli. Olin ühtlasi ka pruudi assistent, kes kleiti paika pani :)

2S8A9690Ah, mis ma siin seletan, pidin ju kingiideid jagama. Ühesõnaga, FBs on selline leht nagu MyLove (link!), kes teeb igast disainpudeleid. Ma sain ise ühe sellise blogiauhindadel ja kuna ma olin seda lehte ka varem näinud, siis otsustasin neilt tellida pulmapokaalid ja pudeli! No poleks rohkem kümnesse saanud panna!

Just siis kui pulmaisa (kes oli täiega nagu “Vanade ja kobedate” Väino) hakkas rahvast vahuveinile kutsuma, sain ma aru, et neile pole oma pokaale ja ma tulin oma kingiga lagedale…

2S8A0085

2S8A0095

Esiteks, olid neil nüüd klaasid kust juua… ja teiseks ütles pruut mulle täna hommikul, et oli ise täiega neid pokaale nillinud MyLove lehelt, aga ostmata need jäidki.. Kümnesse! :)

Kasti tegi mulle sõbranna Liis (jah, see sama lapsehoidja ja marimelli kleidikaltsuka pidaja, ehk Tasku Draakon (link!)) ühepäevase etteteatamisega. Ma reaalselt kirjutasin, et kuule, mul kohe kasti vaja… Aga see pole mingi standrardmõõtutes ju, nagu Liis tavaliselt teeb. No enivei, kõik mis ma tahan, ma saan, eksole. Liis kääris käised üles ja tegi ära ja mis peamine – ta teeb teile ka kui tahate.

Liisi tehtud pildid karbist :)
Liisi tehtud pildid karbist, õigem oleks öelda kastist, sest see oli ikka suht suur :)

Näiliselt nagu jumala tavaline kink onju. Aga räägime hinnast – kast 36€, pokaalid ja pudel 44€ – 80€ nagu naksti. Samas oleks imelik 80€ ümbrikusse panna, et see õhtu lõpus Meelisele töötasuna tagasi tuleks. Ja kuna kingitus, vähemalt nende puhul, läks jumala õigesse auku, siis ma ei kahetse, et sedasi otsustasin.

PS! Ärge muretsege, me kingime Triinule raha, nagu temagi soovis, aga meielikul viisil :) mul on üks detail puudu ja kui see puudu jääbki, teeme wedding afterparty, et kink üle anda!

Kas te olete “kutses kinni”, kui pulma lähete? Kui soovitakse ümbrikku, siis seda viitegi? Ei tee mingis “omas võtmes” raha kinkimist?

Sellega seoses meenub kuidas üks Meelise sõber tahtis ka sünnipäevaks ümbrikke… Ja sai Meeliselt 100 ümbrikku, mõndadesse neist oli ka raha peidetud :D

26 Comments

 1. appi see on nii khuul mõte kinkida 100 ümbrikut ja mõnda nendest raha :D Mulle muidu üldse ei meeldi sellised “iroonilised” või üle vindi keeratud ideega kingid, aga see tunduks isegi minule naljakas. Endal oleks ka bitttersweet emotsioon kui ma sellise kingituse saaks ja neid ümbrike siis läbi lappaks hiljem :D

 2. Päris kallis kink kokkuvõttes:) Kui pruutpaarile meeldis, siis super! Ja kuna teil oli see fotograafi diil ka, siis nii oli okei seda lahendada mitte raha ühe käest teise liigutada! Aga tavakülalisena oleks ikka raha viinud kui nii soovitud:)

 3. Okei, see 100 ümbrikku, kus siis mõnes on raha – see on siiani üks esimesi selliseid “teistsuguses võtmes” rahakinkimisi, mis oleks isegi naljakas.

  Kõikvõimalikud sendihunnikud, rahapuud, teise riigi valuutad ja muu jama, millega on vaja ekstra tegeleda – sellised asjad ei meeldi absoluutselt.

 4. Issand ma viies pulmas käinud. Viimases kahes viimades nutsin õnnest ikka korralikult. Aga ümbrik on alati olnud nii nagu on kutsel kirjas. Ei ole just osav nendes lahedates ideedes nagu sul on. :) Kaart ei ole koguaeg selline pidulik ja viisakas nagu tavaliselt viiakse.:)
  Aga kui rääkiga kingi summast siis on teie kingi väärtus koos emotsionaalse väärtusega täiega ok:)

 5. Jh kui pulma kutsel kirjas et ümbrikusse sis läheb ka ümbrikusse,ju sis neil on selle summaga arvestatud ja kindlasse kohta.. Reis vms.. Sest minu arust on nõme kinkida asja,kui on kirjas ümbrik.. Vb saab sis seda asja 2-3 kokku,mida nad sis peale hakkavad sellega. Jh eks minule meeldib ka vimkaga “ümbrik” sest lihtsalt ümbrik ja raha on igav.. Natuke huvitavaks asja teha on (y) ..aga kõik oleneb ka olukorrast ja inimesest kelle pulma ,sünnale lähed..kõigile ei sobi “vimpkad “

  1. Olen nõus, kõigile ei sobi! Nt kui ma läheks Meelise ema sünnale ja ta tungivalt tahaks raha, siis kingiks ka ümbriku. Samas kui mu tädi tahaks raha, siis pigem midagi lahedat välja mõelda.

   Ma olen vist õnneks ümbritsetud suht selliste inimestega, nagu ma ise. Kes naudivad neid “naljakinke”.

   Lisaks veel see, et ma iga kord proovin mõelda konkreetsele inimesele, mis talle meeldiks. Mõnikord kohe ei tule head ideed. Nüüd nt Triinu pulmaga, mis reedel tulemas, mul oli idee olemas juba ammu, kohe kui kutse sain, aga midagi oli nagu kogu kupatusest puudu. Pirn lõi põlema eelmisel nädalal, ja no Eestist pole saada! Tellisin. Loodetavasti jõuab kohale. Kui ei, saavad kingi hiljem. Aga vähemalt on megapersonaalne :)

 6. Mina sain 25 juubeliks (sajand tagasi) sõpradelt pildialbumi, kuhu siis igasse taskusse oli raha pandud. Ka vahva viis raha kinkida.

 7. Minu õde küsis, mis mu mees sünnaks tahab? Vastasin, et ei tea – palju pappi. Ja seda ta sai :-) Raha oli pandud ümbrikusse, mis oli peidetud peidetud papp karpi (valge pizzakarbi moodi, väga stiilne, mitte üle pingutatud) Agaa kuna mu mees on selline kiire sodi hävitaja, siis viskas ta selle karbi järgmisel päeval ära. Õhtul tuleb töölt ja küsib, et kas mina sealt karbist selle raha ikka võtsin välja? Muidugi mitte!!! :-) Õnneks ei olnud prügiauto, sel päeval käinud. Õnneks on paberikonteiner eraldi.Ainult keegi oli sel päeval tapeeti eemaldanud ja terve kasti märgasid ning väikseid tükke täus toppinud. Ühesõnaga läks mu armas abikaasa sinna otsima, mõned vanemad naabrinaised sattusid ergutustüdrukuteks, aga õige karp sai leitud koos seal sees olnud päris papiga:-) Telli, ja sulle antakse! Sel korral sai ikka korralikult seda pappi katsuda;)

 8. Viimases pulmas, kus käisin, paluti ka kinki ümbrikus. Olen samasugune, kelle arvates raha natuke veider kinkida. Ma saan aru selle “traditsiooni” mõttest, et ei tekiks mingit ebavajalikku pudipadi jne, aga mulle ei meeldi raha kinkida. Samamoodi ei meeldi mulle raha kingiks saada. Kui midagi südamest ja asjalikku pole, siis minupoolest võib juba (mulle) kinkimata ka jätta. Igatahes ma kinkisin kinkekaardi. See jälle selline tricky värk, see kinkekaart. Ilmselt ei oskaks ma näiteks midagi tahta kuskilt matkatarvete või kalastuspoest, aga kui teada, mida kellelgi vaja on, siis minu arvates see parem, kui lihtsalt raha. Kuna viimati oligi täpselt teada, mida pruutpaaril osta plaanis, oli hea anda oma panus siis vastava poe kinkekaardina :)

  1. võibolla oli neil plaanis selle rahaga pulmade eest maksta või reisile minna, siis on kinkekaart ju mõttetu. Minu meelest pole vahet, mis sulle meeldib, tähtis on see, et kingisaaja oleks rahul. Sama teema fotograafidega, kui neil on 100 erinevat ideed, aga kliendile meeldib klassikaline perepilt, siis polegi midagi teha, tuleb teha nii, nagu klient soovib :)

  2. Nagu ütlesin, on niisama “puusalt tulistades” kinkekaart riskantne värk. Sel korral oli tegu väga lähedase inimesega ja oli täpselt teada, mida kingitud rahaga osta sooviti, seega antud juhul ei olnud kinkekaart mõttetu ja läks täpselt asja ette ;)

 9. Ma pulmas pole täisealisena käinud veel (minu vanused veel ei abiellu), aga kursaõde tahtis üks aasta sünnipäevaks raha ning kuna ma ei taha inimestele üldse raha kinkida, sest siis ei jää kingitusest mälestust, tegin 3l purgist hoiupõrsa (õmblesin pea, keha, sõrad ja saba), kaanetasin kinni ning panin sünnipäeva raha sinna 2 sendistes (sai 20). Ta siiamaani pole sealt raha võtnud miskipärast :D :D

 10. Mulle ka meeldivad sellises vindiga kingitused- õe mehel sünnipäev tulemas ja küsisime et mis kingiks- vastas hunnik pappi (mõtles selle all raha tegelt) . Haarasin sõna sabast kinni- viime kingituseks pappkarbi, suure mis on papi liistakuid täis topitud ja kõige alla peidame ümbriku ka :) sünnipäevalise soov täidetud, saab hunniku pappi :) olen ka teinud nii , kingiks olid kõrvarõngad, muretsesin suure kasti, see sai ajalehe ribasid täis pandud ja seal lehtede vahel olid karbis ka kõrvakad- päris tükk aega tuulas, kuniks küsis kas see mingi nali, kas peaks seal midagi muud peale paberi ka olema :)

 11. Tänud Marimell! Olete väga toredad inimesed koos abikaasaga! Pildid on fantastilised! Tänud teile kõige eest.

  Pruudi ema :))

 12. Ja kui selle lastepilastamise tunde juurde korraks tagasi tulla, siis võid selle tunde rahuga unustada. Emana teadsin ma täpselt kus ja kellega mu tütar on, kuna ma ise sõidutasin ta sinu juurde ja sinu juurest ära.
  Parimatega… :)

 13. Aga mina nägin teid Õnnepalees.Minu sõbrannal hakkas järgmisena Registeerimine.Kas pulmarekkast pilti tegite.

 14. Kingin alati seda, mida soovitakse. Ei armasta “rahaga mängimist”.

  Kuid kiidusõnad Meelisele – mulle meeldib, kui fotograaf on nõus end ikka pikali viskama, et head pilti saada.

 15. Me oleme abikaasaga lahendanud ühel korral raha kinkimise nii, et meisterdasime u 2 meetrise karbi ja panime sinna sisse heeliumiga täidetud õhupallid, mille paelte otsa sidusime raha. Kinki üleandes, andsime juhised, et avada võib ainult ruumis sees ;) Kui karp lahti tehti, siis lendasid pallid koos rahaga välja. Nii et igatahes on ägedam kinkida mingi kiiksuga raha.

  1. Minu maitse need ka ei olnud. Selline nalja kingitusvvõiks odavam olla. Praegu on see minu meelestvnalja jaoks liiga kallis ja ekeponeerimiseks liiga kitš.

  2. Vaata, Marimell ,
   Ei tahaks Sind kurvastada, aga mitte ükski kingisaaja peale Malluka ei ütleks Sulle NEVER ,et nii mõttetu kingitus ja oleksid
   Võinud ikka oma “vaimuvälgatuse” asemel lihtsalt raha kinkida ☹️!

Comments are closed.