Reisiplaanid – kuhu te suvel lähete?

Kuna meil on ees viimane suvi, et Hedon on vaba – selles suhtes, et elu ei saa otsa ja kool ei ole kinnipidamisasutus, aga kindlasti seab see omad piirangud reisimisele. Kuigi, kui ise tubli olla ja õpikud kaasa vedada, saab kõik ka abistavate vanematega tehtud, aga ma eelistaks, et ta käiks koolis. See tähendab omakorda, et sellest suvest tuleb võtta, mis võtta annab ja kuigi Meelis lubas, et ta ei tee viis aastat ühtki perereisi, siis mina tema arvamust ei jaga.

Nii mõtlesingi ma, et kui Meelis pole nõus, siis lähen Hedoniga koos üksinda kuskile nädalaks (no haaran mõne lapsega sõbranna ka kaasa) pärast lasteaia lõppu, sest lõpupidu saab olema tema viimane päev lasteaias.

Mis plaanid meil siis on?

Meil Meelisega on kaks kiiret sutsakat tulemas – läheme Tenerifele pulma ja tahaks minna Lady Gaga kontserdile, aga kuna me magasime õige hetkel maha, et Pariisi piletid ära osta, siis on see veel lahtine – kas ja kuhu me minna saame.

Jaanideks Pürksi – jah, me lähme sinna kuhu eelmisel aastal ja kus meile väga meeldis. Õigemini lähevad sinna meie sõbrad ja meie poogime end lihtsalt kaasa nagu ka eelmisel aastal. Aga kuna (ma isegi ei tea miks) me pole telgiinimesed, siis Meelis ütles, et võtame matkaauto – noh, tore, võtame. Aga on mõni kuskil? Ei! Reaalselt ma lappasin terve google läbi, esiteks on igal pool minimaalne periood 7 päeva – me nii kauaks ei taha. Hind ööpäeva kohta ei ole teab mis soodne..

Mõtlesin juba korra, et teeks siis nädala, et tripime kuskile veel.. Aga sinna see mõte jäi, kuniks Meelisele jäi Facebookis ette, kus üks sõber jagas mingit matkauto kohta – Camper Wheels, kes pakub rendiperioodi alates kolmest päevast ja hind tuli seega kordades normaalsem kui nädalaks võttes. Broneeritud!

PS! Ei soovita! Broneerisime nad ära juba aprillis ja kaks päeva enne meie väljasõitu, kui uurisime, et kust kätte saame jne selgus, et ups, me ei broneerinud seda teile. Palju õnne! Ma ei teagi, kas soovitada teile, et nad broneeringu kinnituse teile kuldsel plaadil saadaks või lihtsalt – ärge bronnige neid igaks juhuks!

Ühtlasi võib leida meid Hullude mattide letiga ka Pürksi jaanitulelt! Kes nii kaua oodata ei viitsi või sinna ei satu, siis.. kood marimell kehtib seal e-poes alati ja annab ka juba allahinnatud uksemattidelt 25% allahindlust. Mis tuletab ka meelde, et väikse Pärnu sutsaka teeme ka Grillfestile – ikka tekstidega vaibad kaasa ja minek. Sinna me pole veel otsustanud, kas Hedon tuleb kaasa või ei, aga võimalik, et laseme tal koos sõpradega sinna trippida ja ka heast söögist ja muusikast osa saada.

Suve lõpus, enne kooli tahaks teha ka mingi välisreisi Hedoniga, et ta saaks mõnusa boosti veel enne kooli algust, millest tal suurt aimugi pole, sest kõik on uus septembrikuus. Kui ainult Hedoniga minna (aga meil on siiski kaks last), siis võiks vabalt ka mingi linnaka teha, no ala pikk nädalavahetus Milaanos, Maltal või kasvõi Küprosel, kuigi ma arvan, et ta eelistab iga kell basseini.. Mis tuletab meelde, et Kreekas pole ammu käinud.. Samas eelmisel aastal oli nii Lätis kui Leedus ka täiega tore ja Leetu võiks vabalt pikemakski minna. Aga lennukiga sel korral.

Hetkel oleme terve perega korraks Türgis.

Kuhu teil plaanis suvel minna on ja kuhu soovitate meil sel suvel minna?

 

10 thoughts on “Reisiplaanid – kuhu te suvel lähete?

 1. Meh, juba lootsin Türgi reisi kohta lugeda. Vast ikka tuleb selle kohta ka pikem postitus.
  Aga mais pikk nädalalõpp Napolis ja suve lõpus tahaks kuhugi minna: Portugal, Sardiinia või veel mõni hea soe kohake.

 2. Meil see aasta suvel on plaanis minna Hiiumaale 3meks päevaks ja siis oleks plaan Riia loomaaias ära käija.

 3. Paketireisid perele on niii kalliks läinud, muidu tahaks ikka kreeta vüi rhodos, isegi bulgaaria sobiks veel.. kolmandat korda :)

 4. Suvel on koolivaheaeg. Lausa 3 kuud. Seega mis raamatute kaasa vedamisest ja suvel koolis käimisest Sa räägid?

 5. Lastega Bosniasse 2ndl. seal on vahva veepark Grad Sunca.

 6. Hedon on ikka ka kõik järgmised suved vaba :) juuni, juuli ja august täitsa tühjad kuud ka koolilastel. Aasta sees tuleb veidi planeerida aga no 4 vaheaega…ei kurda!
  Meie plaanime sel aastal taaskord Palanga ette võtta! No lihtsalt nii meeldis see suvine elu-olu seal!

 7. Ma lähen kahe lapsega (9a ja 2,5a) juuni lõpus Istanbuli 2-nädalaks. Ranna puhkuseks nendega pole veel valmis, lasen neil veel kasvada enne kui selle tee ette võtan, seniks käime head toitu ja kultuuri nautimas. Augustis on plaan minna USAsse 10-päevaks lastega, aga selles veel täiesti kindel pole. Soomes ja Rootsis tahaks ühe tiiru suvel teha üksi, aga see juba oleneb sellest kas saan lastele hoidja (üksikvanema rõõmud).
  Reisi soovituse kohapealt ei oska praegu midagi soovitada

 8. Me läheme jaanideks Türki, perepuhkus siis. Türgi on nö vana hea turvaline valik selleks, et laps saaks lõputult bassus ujuda ja veepargis trallida. Sõbrannadega teeme juulis Itaalia tripi, seekord Napolisse. Ja abikaasaga jõuame loodetavasti augustis kahekesi puhkama pikaks nädalavahetuseks, hetkel veel midagi kinni pole pandud, aga valikus on Nizza või Malaga. Nii palju kohti on läbi käidud ja tahaks midagi uut sihtkohaks, aga läheb keeruliseks…

 9. Kõigepealt juunis ja juulis sõidan naisega pool Euroopat läbi. Interrailist said ostetud hea hinnaga piiramatud rongi piletid. Lisaks Euroopas rongiga sõitmisele tahaks ka kohalike spaa mõnusid nautida augusti lõpus.

Comments are closed.