LIU resort Türgis – kellele see sobib?

Reisiaeg 29.04-6.05.2022. Hind kolmele täiskasvanule ja kahele lapsele (2 tuba) – 3572€. Reisi korraldaja Coral Travel. Reisi ostsin Go Travelist nagu ikka. 

Järgnev postitus on meie kogemusest, mis võib ajaga muutuda. Kokkuvõtvalt ei soovita mina sinna reisida enne kui hooaeg on end käima tõmmanud ja uued töötajad sisse elanud. Augustis on kindlasti juba tase sama mis aasta tagasi augustis, mille peale mina selle resorti valisin. Ma ei tea, kas hetkel müüb seda resorti ka keegi teine peale Coral Traveli, aga mu soovitus reisikorraldajatele on see hetkel müügist maha võtta, sest see ei vasta sellele, mida nad arvavad, et nad müüvad.

Kirjutasin selle postituse kohapeal olles. Aasta tagasi oli olukord siin parem olnud ja ka mina nägin eelmise aasta suvel neid Liisi storysid ja tahtsin siia tulla. Aga talvega on paraku toimunud täielik allakäik ja siin töötavad kõik nö algajad ja ingliskeele oskus on peaaegu olematu. Rääkimata kvaliteetsetest kokteilidest ja sellest, milline see viis tärni olla võiks. Disain ja õmbluskomplekt toas võib neile tärnid anda, aga teenindus sellele järele ei tule.

Life is unique ehk LIU restort sobib sulle, kui..

 • sulle meeldib hea söök – siin on suur valik ja tõesti head söögid – alustades salatite valikust ja lõpetades värskelt grillitud lihadest ja kaladest. Mina tundsin puudust muudest mereandidest nagu krevetid ja karbid, aga suures plaanis oli söögivalik hea ja suur – igal õhtul oli avatud näiteks ka sushibaar.
 • sinu jaoks pole oluline, kas ja kuidas on laud kaetud, peaasi, et vahendid olemas on. Ma nägin juhust (pilti ei jõudnud teha), kus kohalik kattis lauda nii, et nuga oli kahvli kõrval tagurpidi, minu jaoks elementaarne teadmine ja mind häiris selline valesti katmine.
 • sa ei hooli alacarte restoranidest – meie oleksime tahtnud minna, aga need on hetkel renoveerimisel – tekib küsimus, mida siin renoveerida, kui hotell on napilt aasta vana?! Hiljem siiski selgus, et ühte sai minna õhtustama, aga kohti polnud nagu tavaliselt.

 • sulle meeldib omanäoline disain – hotell on ilusa sisekujundusega, mitme tasapinna peale ära jaotatud ja erinevaid basseinialasid on mitmeid. Kui sa aga tahad bassu ääres tšillida ja kokteile nautida, siis peavad su enda baarmeni oskused olema üle keskmise, et neid juhendada, muul juhul saad mojito, mis on kokku tehtud nii – sidrun, kaks mündilehte, jää, suhkur, jää, rumm, vesi.. kui sa küsid kuhu jäi tampimine, siis seda minagi. Kokteile ei oska siin ükski baar teha ja kui me alguses lohutasime end sellega, et homme on uus vahetus, siis ei – näod on samad ja kokteilitase ei tõuse. Nende kokteilikaart on väga pikk, aga teha oskavad nad rummkoolat ja gintoonikut. PS! Neil on riiulis kõike (Martinist Hendricksini, Aperolist Chivas Regaleni, aga kui nad kokteili teevad, kasutavad kohalikku alksi – küsi ise mida sa tahad, mitte gin tonic vaid Tanqueray gin with tonic – siis saad õiget asja. Hetkel oli seis selline, et igas baaris oli 2-3 inimest, kellest üks siis natuke midagi tonkas, üldiselt tundusid kõik teenindajad olevat sisseelamisfaasis ja alles õppisid. No kuulge, kui nad ei tea, mis on latte, siis on asi ikka mäda. PS! Kohvi soovitan võtta konkreetselt kohvibaarist täiskasvanute basseiniala lähedal.
 • sa oskad türgi keelt – siis see koht on sulle ideaalne, sest 80% teenindajatest ei saa midagi aru – isegi kõige lihtsam apple juice tekitab neis silmade pöörituse ja abi otsiva pilgu.
 • sulle meeldib liivane rand – siin seda on, jalutuskäigu (või golfiauto sõidu) kaugusel. Rannas on suur terrassi ala, palju päikesevarjudega toole, korvtoole, hiiglaslikke tipitelke.. väga instagrammish koht. Aga see on ka kõik. Nägin Instagramis kellegi pilti uhketest kokteilidest, postitatud kaks päeva tagasi rannabaaris. Kui sama küsisime, saime konkteetselt blenderipesuvett.

Siinkohal on hea ära märkida ka see, et.. hotelli saabudes lükatakse sulle ette QR kood, kust saab siis kogu hotelli info, menüüd, avamisajad jne. Seal lehel viskab ka automaatselt ette sulle WhatsAppi, kus saad hotelliga suhelda. Ma ei tea, kes seal taga oli, aga reaalselt see inimene ei teadnud mitte midagi :D No näiteks nende kokteilide kohta ta ütles, et arbuus on hooajal punasem kui praegu. Mainin ära, et esiteks oli tegemist maasika kokteiliga ja teiseks arbuusi nad üldse seal ei serveerinudki. Samamoodi väitis see kontakt seal WA’s et kõik väiksemad basseinibaarid on suletud ja avatakse siis kui maja on 100% täis, ometigi avati näiteks Aqua osa baar esimesel mail. Samal ajal saatsin talle pildi, et kas ma olen vales hotellis või mis, aga siin avatakse just baari. Loomulikult oli piinlik sellele isegi vastata midagi. Ja neid kordi oli veel – kasvõi see restoranide teema, sealt väideti et need on remondis, tegelikult selgus, et üks on ikkagi avatud. Täielik majasisene kommunikatsioonierror.

 • sa oled valmis sööma 3x päevas – snäkkida vahepeal ei saa. See oli meie jaoks halb üllatus, sest lapsed hullasid basseinis ja oleksid kella 16 paiku hea meelega midagi söönud ja siis magama läinud, aga tühja kõhuga uni ei tule. Leidsime 950m kauguselt mingi poe (suht keset tühermaad), kust saime koti täie krõpse ja soolapulki 18€ eest. Parem kui näljas istuda.
 • sulle meeldivad külmad basseinid – ka poolaccess tubades on basseinid “jää”külmad. K.a laste basseini ala! Soojendusega bassein asub seal, mis on mõeldud täiskasvanutele ehk 14+

 • 14+ basseini alas karjuvad lapsed (jah, nad ei või seal olla, aga iga päev olid!) – meie soovitus – tulge parem aqua alasse, kus on ka suur bassein ja kordades vähem rahvast kui täiskasvanute basseini ääres ja lapsed kilkavad 100m kaugusel mitte sinu nina ees. Bassein ei ole küll megasoe, aga jahutav kui korraks sisse viskuda.
 • veel üks kivi hotelli kapsaaeda: tahtsime tuba pikendada – 120€. Meile tundus see palju, aga olin nõus maksma. Meelis ütles ausalt välja, mida ta kogu sellest pullist arvab ja hind kukkus kohe 75 peale. Välja tšekkides olid inimesed vahetunud ja see kutt seal letis oli omg, kuidas te nii odavalt saite, meil muidu 15€ tund. No vot, saime. Õnneks saime ikka nii nagu kirjas oli. Ühed eestlased ütlesid, et tasub panna juba sisse tšekkides 20€ passi vahele, et kohe saab parema toa ja ehk õnnestub ka toapikendus soodsamalt saada nii. No et lähed passiga küsima…

Kokkuvõtteks:

Liis Hein on jätkuvalt maailma parim reisikonsultant (liis.hein@go.ee), kes oma puhkuse ajal mu hala kuulama pidi. Tema käest saab osta hotelle, kus ta ise käinud on ja mida julgeb soovitada ja ta pidi pikali kukkuma kui kuulis, kuidas tase Lius langenud on. Aga lõppkokkuvõttes saimegi aru – augustiks on ilmselt tase super, selleks ajaks on tööle tulnud kitarristid ka šheikeri käes hoidmise selgeks saanud ja ehk on keegi neid selleks ajaks välja õpetanud ka mojitot tampima. Eks aeg ongi alati see, mis oma töö teeb. Seega, mais reisige kuskile kus tase ei lange vahepeal nulli. Liis kindlasti oskab soovitada.

Lennuajad on super – lähed siit Eestist küll keset ööd, aga oled hommikul juba kohal. Tagasi tulles on sul terve pikk päev veel hotellis. Super. Aga mina reisikorraldajana (kes saab hotellitoa ilmselt võileivahinna eest) paneks kohe paketile 100€ otsa ja ütleks, et äge, complimentary saate toas olla lahkumiseni. Ma võin selle taustal kinni maksta, aga tahaks tunda end normaalselt, mitte, et ma kell 11 võtan lapsed kaenlasse, pesen end basseini kõrval duši all ja vahetan peldikus riideid.

Kas ma läheks tagasi? Eelmisel aastal Hiltonis olles ütlesin ma, et sinna ma tagasi ei läheks ja tahaks midagi uut proovida (mõeldes juba siis Liu peale), siis täna ütlen ma, et enne läheksin Hiltonisse tagasi. Aga Türgil on kindlasti midagi veel meie jaoks varuks, kus me pettuma ei pea. Järgmisel aastal uuele katsele.

 

8 thoughts on “LIU resort Türgis – kellele see sobib?

 1. Kõige suurem probleem oli sellel perereisil, et kokteilid oli jamad?

  1. Teenindus oli kehv ja kokteilioskus olematu. Jah, see oli probleem. Reisisime koos lapsehoidjaga just sel põhjusel, et saaks ise natuke hinge tõmmata, aga.. Lõpuks pidime ise baaris juhendama neid, kuidas kokteile teha :D

 2. Tahan ka minna lastele elu esimesele Türgi reisile, 5* ja UAI, mis siis oleks lugejate poolt külastatud ja soovitatud kuurordid, et pettuma ei peaks?
  Ja veel, kas kompensatsiooni pakutakse kui nii palju erroreid on?

  1. Ma julgen ise soovitata sulle Hiltonit, kus eelmisel aastal olime (pane blogi otsingusse) ja Rixost nad ka kiidavad, pole midagi teha.

 3. Tänks, just mõnda aega tagasi vaatasin seda hotelli,nüüd hea kindel, et eilähe.
  Ja ühele eelkõnelejale- kas perepuhkusel võivad kokteilid halvad olla või mismõttes? Ma tahan küll häid kokteile nii pere- kui ka paaripuhkusel

 4. Kas kasutasite ka eratransfeeri lennujaamast hotelli ja tagasi? Kui siis millist ja kas soovitate?

Comments are closed.