#kokandus

RETSEPT: böff à la tartar

Kuna see üks minu lemmiktoite on, siis alati kui on võimalus seda väljas tellida, ma tellin (kusjuures mulle kirjutas keegi, et ma teeks böffide top10 restoranides – võtan plaani), aga tihti teen seda ka ise. Alles hiljaaegu tegin ja jälle küsiti retsepti. Jagan meelsasti, kuigi mingit konkreetset retsepti mul polegi.

Vaja läheb: veise hakkliha, vutimune, sibulat, hapukurki, kappareid, jalapenosid, vürtsikat kastet, nt Santa Maria taco kaste – olenevalt vürtsikuse taluvusest on seal ka mitu erinevat varianti, et endale sobiv leida. Minu jaoks pole ka see “hot” piisavalt hot, sepärast hakin jalapenosid lisaks.

Hakkliha segan tavaliselt kohe soola-pipraga ära, muud asjad hakin peeneks ja see, kuidas ma serveerin, oleneb ajast või sellest, kellega ma söön või mis puhul ma seda teen. Aga üldiselt ongi kõik. Kokkuvõttes tuleks kõik asjad omavahel segada ja saia/leiva/krõbeleiva/rukkikorvikesega süüa.

2S8A8499
Üks variant on läbi vormi juba kõik asjad korraga serveerida, et inimene tõstab taldrikusse ja ise segab läbi ja sööb…

IMG_0407-0
Niisama kohe kodus söömiseks võib asjad suvalt taldrikule panna ja siis kokku segada ja süüa.
2S8A5210
restoranis Platz oli selline serveering
IMG_5226
kohvik Kohalikus selline
serveering Baieri keldris
eelroad
serveering Saka mõisa restoranis
MEIE SÖÖGID
serveering Sahvris

PS! Jätke kommentaaridesse, kus saab Tallinnas restoranis böffi (ma ise ilmselt kõiki kohti ei tea), hakkan järjest maitsmas käima ja teen siis ühe kokkuvõtte, kus hea, kus keskmine, kus ei tasuks võtta!

13 thoughts on “RETSEPT: böff à la tartar

  1. Lihtsalt infoks, et õige Boef ei ole üldse mitte tavaline hakkliha, vaid kraabitakse veiselihast see kõige pehmem liha (et ei jääks lihakiusid ega muid lihaolluseid sisse). See on pikem ja raskem protsess.
    Kui oled õiget Boefi proovinud, siis tegelikult enam sellist kirvetööd nagu tavalist hakkliha ei tahagi süüa.

    Mina olen siiani kõige paremat saanud Fahle majas Tartu mnt.-l ja kohvik MOON-is. Kahjuks lihtsalt hakitud ja hakkliha näol Boefi nime all pakutakse väga paljudes kohtades, aga maitse annab soovida.

  2. Ilmselgelt on tartari valmistamiseks tarvis kvaliteetset ja värsket veiseliha, mida igast toidupoest ei saa. Kust sina tavaliselt seda ostad?

  3. Troika!!! :) Seal ülihea. Sinna sageli voucherit ka saada, muidu on üsna krõbe hind :)

Comments are closed.