Hakkasin moepolitseinikuks ehk Telepidude ämbrid ja pärlid

Oeh, ma ei ole kunagi olnud tegelikult selline “seltskonnal seljas” kriitik. Aga samas iga kord on mu silma riivanud teatud inimesed, kes lähevad peole, kus on dresscode ja nad lihtsalt “situvad korraldajale näkku”.

Kui ma kuu alguses vaatasin TV3 peo pilte  – teemaks rohkem värve, siis… Pidin jälle pettuma, nii mõnegi pildi puhul hoidsin peast kinni ja mõtlesin, et joomajoo, sul on raudlaks kapis midagi muud kui must. Nüüd oli Kanal2 pidu, jälle sama teema – dresscode – pidulik väikese vimkaga. Ja mida ma näen – hunnik maitselagedaid inimesi, dresscode on kauge kaarega mööda läinud…

Okei, ma leian, et punase vaiba üritusel on alati olemas klassika, mille kallal pole lihtsalt midagi vinguda, kas ta on dresscode’is või ei. Aga mis ma ikka seletan, näitan parem pilte, mis ma kokku kraapisin Elu24 sadade piltide seast.

ÄRA NII PEOLE MINE Kanal2 peo näitel:

aderinaine
Tulevane proua Ader pole kunagi väga riietumisega hiilanud. No mõnel pole seda maitset. Aderil raha piisavalt, palgaku stilist. Või ma ei saa aru, üldjuhul on Argo ise alati väga hästi ja maitsekalt riides, kas ta naisele ei tahaks öelda, et kuule, see ei lähe mitte. Läikivad sukad – big nonono! Punased detailid on ok! Aga mis asi see tal selja peale on joonistatud ja see kleidilõige ei sobi täiesti pesulauaga naisele. Oleks ta siis veel mingi fitnessprintsess, aga praegusel juhul mõjub kogu kombo koledana.
halb1
Alustame vasakult: jälle see seelik! No seelik seelikuks, vimkad olid lubatud, aga kogu see kombo – nagu mingi nais Banderas. Keskmine naine on natukene detailidega metsa pannud. See pole ega mõju vimkana, vaid lihtsalt koledana. Ja kaks printsessi paremal läheks nagu viienda klassi klassiõhtule. Punane (okei, sel korral roheline) vaip, nõuaks minu silmis vähemalt põlvini kleiti/seelikut. Aga on alati erandeid. Ka Kanal2 peol jäi paar tükki silma.
halb2
Vasakult: nagu ma ennist mainisin, võiks punasevaiba ürituse kleit olla vähemalt põlvini. Ei, ma ei aja taga mingit ulme etiketti, lihtsalt tundub ilusam. Sellel pildil on selgelt näha, kuidas naine mustas mõjub palju ilusamana kui minis blondiin. Kolm keskmist tibi said vist kutse 80ndate diskole.
halb3
Vasakult: lihtsalt üdini halb, pealaest jalatallani. Keskel on lauljatar Maarja, kes on muidu selline pedant ja korrafriik, et halb hakkab. Iga juuksesalk ja ripsmekarv peab olema millimeetri pealt korras. Ükski esinemine ei möödu tal sädelevate eheteta ja nüüd tuleb ta peole mingites väljaveninud nahkpükstes. Lihtsalt õudne! Ma ei näe selles ei vimkat ega midagi pidulikku. Ja sellest kolmandast ma ei saa üldse aru :D
halb4
Kumbki paaridest pole piisavalt pidulik. Vimkasid ka ei näe ehk nii (eriti nagu parempoolne) ära punasevaiba üritusele mine :)
halb5
Gerli Padar on teine näide naisest, kellel puudub maitse või stiilitaju. Muidu igati tubli naine, tantsib, laulab, käib trennis, on ilus, aga riietuda ta ei oska. Mis saapad??? Ja paremal on Erik Karu uue kallimaga nagu ma aru saan. Mis asjad tal seljas on? Nagu läheks sõbranna juurde pannkooke tegema, väike valge põlleke on ainult puudu! Oleks see, oleks juba vimka ja saaks minult ehk kiitagi.
piiripealne
Kolm piiripealset: koer on vimka? Milleks looma piinata? Laura muidu mulle meeldib, stiili ka nagu oleks varem olnud, aga see on selline nii ja naa ja parempoolne pilt – sobiks rohkem kuu aja pärast – “kommi või pommi” küsima.

MINE NII PEOLE Kanal2 peo näitel:

piisavalt2
Alustame jälle vasakult – mini, aga mõjub kombona väga tuusalt, samamoodi keskmisel pildil olev naine oma plastmasskübaraga või parempoolne punaste tossudega – need kombod lihtsalt töötavad – on ühtaegu pidulikud ja samas vimkaga.
piisavalt krutskeid
Maakrimaja kaunitarid – Elo Mõttus Leppik (ma ei tea, kumb ta on) imelises kleidis, millele lisab parasjagu vürtsi dekolteelt alla jooksev kaunistus. Sama ei saa aga tema õe kohta (vasakul) öelda. Anu Saagim on Anu Saagim, ta võib reaalselt kartulikoti selga panna ja ta kannab selle välja. Ta on nagu diskokuul, aga teda pole liiga palju. Ta tissid on kõigile näha, aga mina näen enne tema sädelevad kombinesooni. Absoluutne lemmik sellel peol! Ja ilmatüdrukud – mõnusalt vimkasid täis. Lihtne – less is more!
kiidan3
Levandid ei feili ka minu meelest outfittidega kunagi, nii ka sel korral. Täpselt parasjagu pidulik ja parasjagu vimkaga. Parempoolsel pildil – kui ma muidu hurjutaks, et retuusid pole püksid ja appi-appi, siis sellel peol omandavad retuusid teise tähenduse ja nad sobivad sinna. See vallatu kikilips teeb asja mõnusalt šikiks.
kiidan2
Lihtsalt ilusad punasevaibakleidid, mis ei nõuagi mingeid vimkasid.
kiidan1
Diivad reas – Evelyn Sepp, nagu pimeduse printsess, Eve Kivi, nagu kuninganna oma sinises õhulises kleidis ja paremal Nataly Lohk kõige lihtsamas mustas kleidis, mis toimiks igas olukorras. 5+
edaliiskann
Jälle selline piiripealne. Ühtpidi khuul. Teistpidi too much! Kleit iseenesest on ilus, aga see lips võiks natukene väiksem olla ja mõjuks ikka “tagasivaadatavalt”.

Ja kuna ma TV3 peo ajal olin ilmselgelt liiga busy, siis haarasin nüüd ka need pildid uuesti Elu24st ette ja toon teieni enda lemmikud ja mitte nii lemmikud.

ÄRA NII PEOLE MINE TV3 peo näitel:

tv3ei2
Kui dresscode on mummud ja rohkem värve, siis mis on esimesel pildil? Hall hiireke! Allan Roosilehel on (ma tean!!!) märksa värvilisemaid riideid ja kuigi kolmandal pildil olevad naised on leidnud üles mummud, siis need ei mõju just hästi. Eriti vasakpoolsel tibil. Veits too much koos nende sukkadega.
tv3ei3
ROHKEM VÄRVE seisab kutsel ja Marju Länik tuleb mustas! Jipikajee! Parempoolsel pildil jääb mulje nagu… “Kurja, õhtul on kanali pidu, teemaks mingi värviline, ah, panen selle särgi, käib kah, less is more…” NOT THIS TIME!
tv3ei1
Ma alustan praegu paremalt – Nele-Liis Vaiksoo on imearmas pisikene naine, kes selle kleidiga tundub lihtsalt matsaka beibena. Hele pole alati kõige parem valik. Aga ehk sai ta sellest ise aru alles siis kui pilte vaatas. Keskmisel pildil on mulje, nagu kaks inimest oleks lihtsalt ära eksinud kuskile väga valesse kohta. Ja, Anne (vasakul), kus on värvid?

NII VÕID VABALT PEOLE MINNA TV3 peo näitel:

tv3j1
JAAAAJAAAAJAAAAA! Mõnusalt värve! Ideaalsed valikud! kiidan kõiki taevani!
tv3j2
Veelkord jajajaaaa! No vaadake vaid neid inimesi, nad säravad, riided on valitud vastavalt kutsel seisnud juhistele ja nad näevad imelised välja!
tv3j3
Ja veelkord hüüaks ma jaajaajaaa, eriti meeldib mulle vasakpoolne kirju seelik, mulle selline pikkus never-ever ei sobi, aga mulle hullult meeldivad need seelikud. Vähe on aga neid, kes selle pikkuse ka ilusti välja kannavad. Keskel on Annely Adermann, kes kunagi ei feili, olenemata sellest, et ta pole piitspeenike, suudab ta alati üllatada ja meelde jääda. Ja paremal – Anni Rahula, kuigi ta kleit on väga malbet värvi, ei mõju see “kurat, dresscode oli värviline!”. Imeline naine imelises kleidis, pole midagi paha öelda :)

Kui ma nüüd mõtlen, mis ma ise oleks nendele pidudele selga pannud, siis TV3 peole oleks ma läinud ilmselt kollase kleidiga. Ja Kanal2 peole oleks ma pannud näiteks õhtukleidi tennistega…

Ehk, me oleks välja näinud umbestäpselt sellised:

marimell_kanalipeod

Mis teie arvate? Millised minu väljatoodud outfittidest teile meeldisid ja millised mitte? Mida ise sellisele üritusele selga paneksite? Kas teil on kapis olemas see üks ja ainus must kleit, mis alati hädast välja peaks aitama? Kui tihti üldse sellistele “fäänsibäänsi” üritustele juhtute? Kas need riided, mida meie oleksime kandnud, oleksid olnud ok või too much?

Eelmisel aastal samal teemal:

Ving ja hala ehk Kanal 2 sai 21 ehk glamuuripeost on saanud pubisimman

TV3 PIDU: pärlid, ämbrid ja muud põnevad leiud

TWF – kellele ja milleks ehk Fotoseina ämbrid ja pärlid!

47 Comments

 1. Ohjahh..Kõige-kõige hullemana on alati silma paistnud Aderi girlfriend Maarja…See on KOHUTAV!!! Tallinnas 90ndate peol rääkisime enda sõbrannadega just sellest . Siis oligi tal konkreetselt vahepeal tutt ja kannikad paljad!!! Ja ronis seal kukile veel Argole…ja siiiiis mis saapad.. Ja me just mõtlesime sama- Argo ise käib normaalselt riides ka alati Maarja sõbrannad…Kas nad ei ütle talle et nii ei sobi?? Miks nad ise teda ei aita riidesse panna.. öudnee..

 2. Ohjahh..Kõige-kõige hullemana on alati silma paistnud Aderi girlfriend Maarja…See on KOHUTAV!!! Tallinnas 90ndate peol rääkisime enda sõbrannadega just sellest . Siis oligi tal konkreetselt vahepeal tutt ja kannikad paljad!!! Ja ronis seal kukile veel Argole…ja siiiiis mis saapad.. Ja me just mõtlesime sama- Argo ise käib normaalselt riides ka alati Maarja sõbrannad…Kas nad ei ütle talle et nii ei sobi?? Miks nad ise teda ei aita riidesse panna ja meiki teha..Tal koguaeg nägu 10korda tumedam kui keha.. raha peaks ju olema. öudnee..
  Igatahes arvan et kui keegi teda aitaks, siis saaks ilusa neiu temast.

  1. Mina ei imesta siin midagi, et nimedega puusse paneme, 101 võõrast nägu, mõnda nime oled kuulnud ja mõnd ilmselt mitte kunagi…, siin oleks küll koht, kus peaks inimesi harima, kes on kes!

 3. Sinu enda kleidi on väga ilusad, näiteks see ka mis Mallu pulmas oli. Sa oled maksikleitide kuninganna, sulle sobib!

  Aga Meelise ülikonnad on küll koledad. Ok, sõpradega naljapeole kannatab minna aga see on ka kõik. Kuskile avalikule üritusele neeeeeever. Ok, oleks veel ühevärviline mingi erksat tooni aga need mustrid on koledad. Olles ise selle tootja ülikondasid lähedalt näinud siis need mitte ainult ei paista pidzaamadena kaugelt vaid ka lähedalt. Mustrid on kiftid aga jah, mitte avalikult üritusele sellise hõlstiga.

  Ise sellistel fäänsipäänsidel üritustel ei käi aga pidulikel juhtudel eelistan alati klassikalisi kleite, nt must kleit on alati kindel valik, aktsenti saab anda efektsete ehetega.

 4. Täielik “Teen teisi maha, hakkab endal parem” postitus. No ausalt. Milleks on vaja sellist jama toota? Okei, vastan ise – klikid. Aga üldiselt sisutihe ja mõttetu postitus.

  1. Minul on jälle kahju, et otse piltide juurde kommenteerimisvõimalus maha võeti, sest kui julged kanda, julged ka kriitikat taluda! Ja elus ei ole kõik roosamanna ja tuti-pluti ning igal naisel võiks olla sõbranna, kes julgeks talle öelda, et ta on sellisena kole-kole või mingu ja ostku endale maast-laeni peegel, kus ta ise ka ennast näeb! Lisaks need olematud soengud ja käevangus olevad lodevad koledad mehed!

  1. Nii ja mis selle pildiga on? Olin kunagi paks? Ja siis? Blond? Ja siis? Kandsin nööpidest kõrvarõngaid? Ja siis?

 5. Ütleks ka et absull kõigi nende kelle riideid maha teed on 100x etemad kui su Meelise pitšaamad millega ta avalikes kohtades käib. Iseenesest kui ta tahab kloun välja näha- tõmmaku punane nina ka ette!:D väga jube. Päriselt- kui sa ise arvad et need Meelise seljas olevad kaltsud kuidagi stiilsed on siis on su maitsemeel väga mööda. Ma ei lubaks oma mehel keldris kartuli järel ka sellises kaltsus käia. Sry. Ausarvamus. No hate!

  1. Minu arvates on ka need ülikonnad jõledad põrandakaltsud ning teisi kommenteerib inimene kes käib ringi hiina kaltsudes?

 6. Päris hea lugemine, jätka samas vaimus. Jään ootama vabariigi aastapäeva vastuvõtu arvustust, seal umbes 1000 outfiti, millest kirjutada, seega näpud sooja :o)

 7. Lõpuks ometi üks kauaoodatud mahlakas postitus, :D juba ammu oodanud seda. Sa oled tempot maha võtnud selle lapsesaamisega, aga jätka nüüd samas vaimus. Kui sind pool Eestit kritiseerida võib siis võid ise ka pirne panna.

 8. Mind huvitab teises reas köige parempoolsem pilt.. V kolmas. Kus on sinise kleidiga tütarlaps. All kommnetaar puudus.

  1. Ma ei suutnud otsustada, kas see meeldib mulle või ei… Algul panin ta “ei meeldi” alla, aga samas see kombo tanu ja pastlad polnud halb.. Aga ei mõjunud vist päris nii nagu oleks võinud..

 9. Heh! Mulle need Meelise ülikonnad meeldivad. Ilgelt kiftid on. Eks ole harjumatu, et keegi nii julge on. Eestlased ju ;)
  Ja ma tänan väga selle postituse eest – lugesin täitsa huviga. Selliseid loeks teinekordki (vihje-vihje) ;)

 10. väga veider. osade puhul on minikleidid su jaoks täiesti aktsepteerivad, teiste puhul big no-no.

  osade puhul on must värv väga šikk ja ilus, teiste puhul: MUST? MISASJA? KUS VÄRVID ON?

  otsusta ära siis :)

 11. Nojah. Ma ei lugenud isegi seda jama lõpuni, sest kes tegelikult oled Sina, et siin kedagi arvustada? Jah, jah, väga hea, ma ikkagi lugesin ja said oma kliki kirja (ja isegi kommetnaari!!!), seega on sinu postitus korda läinud. Phh…

  1. Miks ma ei või kommenteerida? Terve perekool on kägusid täis, kes iga mu teise blogiposti kallal võtavad..

 12. Mind ka natuke nagu häirib see postitus. Just see, et alguses sa rõhutad, et ei ole sobilik käia sellisel üritusel minis ja teine hetk on 5+ käia minis.. :D Vb ma lihtsalt ei jaga biiti. Nele-Liis on väga kaunis ntks. Gerli kohta on su kommentaar eriti mööda. Jah ta ei näe alati parim välja, aga kole ta ka kunagi pole. :)

  Ja teisena tõesti ei saaks öelda, et sa ise just hiilgad oma stiilitunnetusega.

 13. Jäin mõtisklema, et Marimell on tundnud oma nahal kriitikat nii- ja naapidi, kuid ometigi pole ta sellega omandanud sallivuse soolikat. Kui meedia on täis arvustusi, mismoodi keegi riietub ja lisaks siis veel ka pidevad märkused figuuride kohta, siis kasvabki üles katkiste neidude põlvkond, kes pidevalt peab piiluma üle õla, kuidas ümbritsevad teda hindavad. Miks ei võiks sedasama galeriid vaadata õpivahendina-… hmmm lahe, aga ise vist ei kannaks välja… hmmm appikene ma ei paneks iial selist asja selga…. niimoodi hinnates saab inimene pildi iseendast – mis meeldib, mis mitte, aga samas ei lähe halvustama teisi inimesi. Marimell, luba inimestel olal need, kes nad on – isegi kui nende maitse, stiilitunnetus ei ühti sinu omaga. Lihtsalt ole sõbralik ja õpi tundma nende peegelduste läbi iseendas peituvat ilumeelt. Kui arvustad ja teenid sellega kopsaka raha (mõistan, blogi vajab lugejaid, sest see toob siis sisse ;) ja mis paelub inimesi enam kui kahjurõõm…) ), ei muuda sa maailma tegelikult paremaks, vaid ennast veidi materiaalselt rikkamaks, ego ehk ka teatud üleolekutunde kõhutäie saab, kuid tegelt sa kujundad märkamatult hoiaku, et kõike võib ja peabki inimeses pidavalt kritiseerima, halvustama, mõõtma ja hindama. Ja siis tuleb minusugune maalt ja hobesega lihtsakoeline ema , kes püüab teismeeas neidu innustada olema see, kes ta on… koos oma vinnide, mitte kõige peenema talje ja apsakutega küll meigikatsetustes, riiete kokkusobitavuses… Kas ta kuulab mind, et ei pea pidevalt mõtlema sellele, mis teised temast arvavad, kui ta ise teab, et ta on südames hea ja hooliv ja osavõtlik, või ta joondub ennekõike meedias kujunenud hoiakute järgi – sest neid jagavd kuulsad, tuntud, seega tegijad inimesed. Mida lihtne töölisest ema ka teab, kuhu ta jõudnud on oma filosoofiaga? Kindlasti ei jõua ta ema kunagi punasele vaibale, aga ma siin ekraani tagapilte vaadates mõtlen, et need naised, kes seal punase vaibaga üritusel käisid, püüdsid kõik anda endast parima- vastavalt oma stiilitunnetusele, loomingulisusele, rahakotile. Mitte ükski naine ei lähe peole taotlusega end reklaamida halvimast ja koledana… , isegi siin maal kartulipõllal on naiselik edevus naistel hinges ;) Palun osavõtlikkust ja mõistmist. Las saavad hukkamõistu vägivald ja teiste inimeste kohtlemine ebaviisakalt ja tahtlik pahatahtlikkus oma ümbruse ja kaasinimeste suhtes… las inimeste erinev stiilitunnetus hoopis rikastab meie maailma , so “välismaailma” ja aitab leida enda “sisemaailmast” vasteid – kas on sarnane või mitte jms ;)

 14. Nii kurb on selliseid õelaid artikleid lugeda. Ka kriitikat võib viisakalt edasi anda. Ja siis me imestame miks eestlased on õelad…vähemalt need kommentaarid ju lausa külvavad pinnapealsust.Poleks uskund et aastal 2015 me liigitame ikka veel peenikesed piitpeenikesed ja paksud…Väga labane…või niikui Märt Avandi hiljuti ütles “kohati on häbi olla eestlane…”

 15. Mida te endast mõtlete inimene? Lihtsalt kallate sitta pähe inimestele.

  Ja moepolitseiniku ametist tuleks teid kohe vallandada, sest osad “pärlid” on sama hullemad kui 30% mööda panekutest.

  Ülejäänud ka, kes kaasa elavad siin ja 100% nõus on, häbi võiks olla.
  Ja ärge seda saasta tõe pähe võtke, mis siin seletatakse.

 16. Milleks on vaja oma labasust ja rumalust selliste jutukestega eksponeerida? Kriitika peab olema, vaimukas, intelligentne, tabav. See jutuke on ebameeldiv ja matslik. Milleks raisata oma ja teiste aega, kui midagi öelda ei olegi ja seda vähestki ei olda võimeline stiilselt väljendama? Kui tõesti tahad moepolitseinikuks hakata, siis tuleb palju tööd teha nii sisu kui vormi kallal.

 17. Ühe kommentaari alla kirjutasid mitu korda ja siis? ja siis? Olin paks ja siis? Kandsin kunagi ja siis? Need inimesed, keda kriteseerisid, mõtlevad ehk samuti, et eile kandsin ja siis? Oli selline outfit ja siis? Ma kunagi ei hakkaks kedagi teist kritiseerima, kui minust endast on sellised pildid, et paha hakkab.
  Meelise ülikonnad on mu meelest tõelised panged. Karnevalile ehk lubaksin oma meest sellistega, aga ta ei paneks neid siis ka selga, kui peale maksaksin. Jumal tänatud. Julge mees on Meelis, et julgeb ja tahab selliseid kanda, aga nagu te ise mainisite, et on kohti kuhu ei minda “korraldajatele näkku s*****a”. Karlssonit võib ka kodus mängida.

 18. Kritiseerida tuleb osata. See artikkel siin on lihtsalt enese alaväärsuskomplekside välja elamine. Kuidas sa üldse saad olla nii kohutavalt negatiivne ja ennast täis? Lihtsalt ei mahu pähe.

 19. Ma ei saa aru, kuidas Maarja-Liis Ilus ei sobi, aga see tsikk kes on “mine nii peole kanal 2 näitel” esimesel pildil, sobib. Lihtsalt tahaks selgitust, kuidas see rohkem punane vaip on..

  Isiklikult häiris kõige rohkem see, et inimesed olid punase vaiba üritusel mütsiga (seesama tšikk ja siis ka too Jaanus). Olgu see stiil või mitte, aga minu meelest pole viisakas ikkagi punase vaiba fäänssil peol mütsiga olla.

  1. Maarja, kes on lihtsalt muidu selline glamuurijumalanna ja ajab igat oma juuksesalku ka millimeetri pealt paika, kes üritab mitte naeratada, sest meik võib siis kiskuma hakata… Kes alati on kullas-karras ja super fäänsi, tuli peole nagu kodutu.
   Samas Marilyn Jurman (siis sellel esimesel pildil) on oma stiililt ja tüübilt hoopis midagi muud, mis Maarja, tema riietus oligi üleni kiiks ja see sobis sinna. Maarja nägi lihtsalt naljakas välja.

Comments are closed.