#elulineblogi

Savisaare ajud läksid koos jalaga?*

Savisaar ei ole minu meelest loll mees. Üsna kaval ja tark turundaja ja “asjapulk”. Okei, suure osa “tööst” teevad ära tema abilised, nõunikud ja muidu jüngrid (pildil Siret Kotka, kes on Savisaare kõige suurem silmarõõm ja seda ilmselt mitte intiimses mõttes. Ma vähemalt loodan).

Viimasel ajal on hakanud inimesed kapist välja tulema ja ütlema, mida nad Savisaarest päriselt arvavad. Nii rääkisid nii Ain Seppik mõne nädala eest, kui Kadri Simson viimasel nädalavahetussl, Anu Välba saates oma “kogemustest” Savisaarega ja nüüd võttis sõna ka Aadu Must “Ringvaates”…

Ühtpidi on mul Savisaarest kahju, et ta aeg on ammuilma otsas, aga sahker-mahker on nii suur, et ta ikka on puldis. Tahab ta või ei, kahe jalaga või puust jalaga.. Miski sunnib teda ikka end püsti ajama ja võitlema, kuigi ta võiks vabalt Hundisilmal tihaseid sööta!

Ja siis taban ma end mõttelt, et Savisaar on nagu marionett nukk, kellel tegelikult polegi mingit sõnaõigust, kelle eest otsustavad hoopis teised inimesed, keegi sunnib teda trenni tegema ja meedias head nägu tegema, tema “sõnavõtud” mida edastab erakond, on kellegi kolmanda sulest ja tal pole aimugi, mis sõnumeid tema telefonist saadetakse..

Ja järgmisel hetkel mõtlen ma, et kurat, ta ei saa ju nii dementne ka olla, et endale sedasi pähe laseks istuda, aga siis paneb mind imestama, kuidas temasugune tark mees ei saa aru, millal on õige aeg loobuda. Kas ta tõesti tahab nui neljaks jalad ees sealt Vabaduse väljaku majast lahkuda ühel päeval! Viimse hingetõmbeni! Kuni surm meid lahutab?!

See lõputu mustamine kongressi eel ajab oksele. Ma saan aru, et väga paljude “jüngrite” töökohad sõltuvad sellest, kes on eesotsas, aga nagu ka Must ütles, neil inimestel pole oma arvamust, vaid usk.. Kui kaua te usute, et elav surnu suudab teie eest seista?!

Ma olen seisukohal, et Keskerakond vajab muutust ja Simson eesotsas oleks värskendav. Jah, paljud lendaksid oma töökohtadelt, aga muutust oleks vaja!

Kõige kurvem ongi see, et Savisaar on nagu Allah (eriti kui kõik jüngrid päevast päeva kordavad, et sa oled parim ja teed kõike õigesti – mitte, et see nii oleks, aga oma positsiooni ja töökoha pärast kartes kiidavad.. Siis lõpuks usub ka Savikas ise, et ongi parim), keda kõik usuvad ja on võimelised pommivöö puusadel end õhku laskma. Kahjuks juhtub see sama ilmselt ka kongressil, kus lihtsalt usuhullud võimule pääsevad…

Mis teie arvate? Kas Savisaare väljaütlemised ja tegemised on tema otsus? Kaval turundus? Või kolmandate isikute mäng? Kes peaks kongressil võitma ja miks?

*pealkiri ajendatud ühest Delfi kommentaarist: Tundub, et arstid on praaki teinud, koos jalaga võeti ka ajud.

13 thoughts on “Savisaare ajud läksid koos jalaga?*

 1. See Savika jüngrite asi on sarnane neile sõpradele kes superstaari castingule saadavad sõpru kea tegelt laulda ei oska. No “laulda” Savikas ju justkui oskaks või siis oskas, aga aeg on tõesti lahkuda. Keskerakonna poliitiline suund sobib minu maailmapildiga kõige rohkem. Samas ei vali ma neid kuni Savikas eesotsas on. Ja ma ei ütle, et ta oleks teinud ainult neid otsuseid, mis mulle ei meeldi. Mulle meeldib bussiga tasuta sõita näiteks. Samas mõned asjad ajavad täiega kettasse. No eks teistega on samamoodi. Ma arvan, et minu moodi mõtlejaid on palju. Ma ei tea kas ta loodab ikka peaministriks saada, aga ma olen kindel, et seda ei juhtu kunagi. Tallinna meeri kohalt ta juba sai kinga, aga no eks ta juhib seda nüüd lihtsalt Hundisilmalt. Arvan, et tal on täiega raske muutuda mitte kellekski. Samas võiks ta rahulikult Hundisilmal oma sekti luua ja seal lasnamäe penskareid vastu võtta.

 2. Ma arvan küll, et kui mitte eelmistel erakonna sisevalimistel, siis nüüd on küll tagumine aeg kedagi nooremat erakonna ette lükata! Ja Savisaare hirmust ei saa ma ka aru, et kaotavad võimu Tallinnas jms. Need vanemad Lasnamäe venelased (ja ka Põhja-Tallinna omad muideks) hääletavad surmani Keskerakonna poolt ja pole absoluutselt vahet, kes selle eesotsas on! Samas ma ei usu, et keegi kolmas isik juhib seda erakonda. Sest ei saa olla kedagi teist (kolmandate isikute mängu), kes seda Savisaart sinna eesotsa nii väga vajab kui Savisaar ise! ;) samas olles noor tallinlane ei soovi ma nt võimuvahetust pealinnas :O tee mis tahad ei ahvatle mind ka need oravad seal eesotsas!

 3. Need intervjuud, mis Savisaarega peale koomast tulekut on tehtud, on minu arvates nii imelikud. Kas mulle ainult tundub või ta ei oskagi enam rääkida :D? Pudistab koguaeg ja ajab nii dementset juttu, et jube. Ma olen terve elu Keskerakonna mitte pooldaja olnud, aga nüüd ma küll südamest loodan, et Simson saab sinna ette otsa. Vähemalt üks enam-vähem normaalne inimene, kes oskab rahvaga suhelda.

  1. :D :D :D Enam-vähem normaalne inimene??? Kadri Simson??? :D Ta on nagu üles keeratav nukk või vurr ja tema jutt tuleb lihtsalt nagu lindilt, iga jumala kord. Peale selle on tema suhtlemisoskus alla igale poole arvestust – need markantsed ja iroonilised muiged, münitavad näoilmed, ÜKSKÕIK kelle ees – saatejuhtide, kolleegide, rahva… Nüüd paistab, et on oma (pere)elu ohverdanud selleks, et saaks lõpuks võimu enda kätte. Mulle tundub ta veel hullem egoist kui Savisaar!

  2. Ma sain just aru, et abielu läks lörri kui ta Savikaga koos tegutses. Siis lõi asjad natuke lahku ja nüüd suudab ka pereelu elada. Kahju, lapsi ta ei saa.. Mida muud ikka teha kui töösse mattuda..

 4. Tere, minule meeldib kaa Kadri Simson. Edgar Savisaar on kahtlemata tark mees, aga mulle tundub, et ta nui neljaks tahab ta varjutada minevikus EV jaoks tehtud teod oma tänase kibestunud ja salvava poliitika ajamisega. Kaua sa sõidad mineviku seljas, ühtegi märkimisväärset asja pole ju viimase kümnendi jooksul Savisaare poolt v selle erakonna poolt tehtud. Põhjuseks, et ei pääseta valitsusse, mille põhjuseks on jälle Savisaar. Aga nagu näha, siis ega teda ei motiveerigi see. Noortel ambitsiooni rohkem ja tahavad kaugemale ja kõrgemale kui seda on Tln linn. Kahjuks on vist nii, nagu Aadu Must ütles, et Savisaare võimuses on erakonna kooshoidmine või lagunemine, hoolimata sellest, kes saab esimeheks. Väga kahju oleks, kui kibestumine ja kättemaksuhimu saab võitu temas ning ta oma elutöö (üks osa elutööst) ka ise hävitab. Ja me imestame miks meie ümber on nii palju kurjust, õelust, ärategemist… kui seda presenteerib täiesti silmagi pilgutamata üks Eesti tuntumaid inimesi avalikult. Ja kui ta võidab siis…. kirjutavad sellisele käitumisele alla ka kõik need, kes kongressil ta poolt hääletavad. Aktsepteerivad ja õigustavad sellist pahelisust, mida Savisaar näitab oma erakonna inimeste vastu (antud juhul siis Simsoni leeri suhtes).

  1. Need kes alla kirjutavad, nemad usuvad… Oma Jumalat :) ei saa pahaks panna, suurem osa on noored, kellel hetkel tänu Savikale hea töökoht, soe koht Riigikogus jne.. Muidugi nad kardavad, et jäävad nendest headest kohtadest ilma, sest ega Simson seal lihtsalt sitsijaid hoiaks, vaid neid, kes biiti hoomavad ja midagi teevad ka.

 5. Mina olen ka seda meelt, et ta võiks ükskord pensile rahus minna ja eesotsa kellegi teise lasta.
  Niipalju kui mulle on antud võimu TV vaadata olen näinud kadri simsoni vestlust ja savika enda oma. Leian, et Simson eesotsa oleks väga mõistlik valik ja isegi kui see toob kaasa endaga palju muutusi siis seda ehk isegi oleks vaja. Samas savikas ütles TallinnaTV saates, et õige poliitik hakkabki alles tööle 70 aastaselt. Tõi näiteks Usa ühe poliitiku kes nüüd seal pead tõstab (ei mäleta nime)

  Minu jutu point on siiski, et tõesti väike muutus kesikute seas ja ehk hakkab tõesti midagi muutuma :)

  1. issand, ega ta Donald Trumpi ei mõtle? see on 69 aga veel hullem, kui savisaar :D

  2. Donald Trump pole muidugi mingi poliitik ega suust demagoogilise lolli jutu ajamine kedagi poliitikuks tee, küll aga kogub ta tõesti populaarsust käimasolevatel presidendivalimistel. Minu jaoks on ta sõnavõtud täislollus, aga kuna ta on üks pagana rikas mees, siis ta ei saa puruloll olla. Ka see on turundus ja lollide püüdmine, täpselt nagu Savisaarel.

 6. Teemaväline aga millal aski video teed? Mingiaeg tahtsid, et küsimusi esitataks.

  1. Pole aega olnud sellega üldse tegeleda :) kui kiired ajad möödas, võtame plaani!

Comments are closed.