KAKS AASTAT VAHET: nagu öö ja päev ehk Savisaar vs Kallas

Kas teadsite, et poliitikud Edgar Savisaar ja Siim Kallas on peaaegu sama vanad? Mu meelest nad nagu öö ja päev… Mulle lihtsalt jäi just mingi kommentaar silma, kus keegi sellele tähelepanu juhtis ja kiikasin siis ka Wikipediasse uudistama…

Pildid Wikipediast
Pildid Wikipediast

Kallas on sündinud aastal 1948, olles hetkel 68aastane ja Savisaar aastal 1950, mis tähendab, et ta on hetkel Kallasest paar aastat noorem. Oleksite te seda uskunud?

Panen siia veel paar põnevat fakti, mis ma teada sain. Pole poliitikas eriti kodus, sorry, võibolla täitsa vanad uudised ja kõik teavad kõike. Ma ei teadnud.

Kui Kallas lõpetas Tartu Ülikooli 1972. aastal cum laude rahanduse ja krediidi erialal, siis aasta hiljem lõpetas Savisaar sama ülikooli ajaloolasena. By the way, koos Meelise emaga! Ja ka Siim Kallas polnud neile juba toona võõras…

1991. aastal sündis Savisaare algatusel Eestimaa Rahvarinde parteist, kuhu olid koondunud aktiivsed tegelased, kes polnud mujal parteides, uus erakond – Eesti Keskerakond. Kusjuures naljakas on see, et Savisaarele tõi laiemat ühiskondlikku tuntust osalemine Eesti Televisiooni saadetes, kuhu kutsus teda Siim Kallas. Saatesarjas „Mõtleme veel“ esinedes käis ta 1988. aasta kevadel välja idee moodustada Eestis Rahvarinne perestroika toetuseks ja temast sai laulva revolutsiooni üks juhte.

Aastal 1994. astus poliitikasse ka Siim Kallas, asutades Reformierakonna. Samal aastal esitas president Lennart Meri ta Riigikogule peaministri kandidaadiks, kuid ta ei suutnud koguda piisavalt toetushääli. 2002-2003 ta seda ametiti siiski pidas. Tosin aastat enne seda oli samal ametipostil Edgar Savisaar (1990-1992).

Kui vaadata täna neid kahte meest, ei ütleks eluski, et nende käekäik on olnud nii sarnane ja nende vanusevahe vaid kaks aastat. Kumb näeb kobedam välja?

Mu meelest on Kallas nagu 20 aastat noorem välimuselt, soliidne ja kena. Sealjuures Savisaar nagu 20 aastat vanem, täiesti seniilne ja puuga pähe saanud takka otsa. Inimene ei oska väärikalt vananeda ega olla. Kurb.

Ma tean, see “uudis” sobiks rohkem Delfisse või Elu24 ilmselt, kui siia, aga väike õhtune naljanurk :)

8 thoughts on “KAKS AASTAT VAHET: nagu öö ja päev ehk Savisaar vs Kallas

  1. Savisaar on kogu aeg elanud Eestis ja Eesti teatavasti räsib inimesi. ka ei teeni siin nii palju. Kallas on suure osa ajast elanud välismaal ja Euroopa liidu asjapulgana elanud tunduvalt kergemat ja jõukamat elu. lisame siia ka, et Savisaar tuli välja niisugusest raskest terviseseisundist, millesse iga tein eoleks surnud. Ei saagi sellega seoses väita, et ta peaks noore Adonisena välja nägema.

  2. No leidsid ka ikka asja mida võrrelda. Välimuse järgi ei saa üleüldse adekvaatselt inimese vanust hinnata. Mina sain just 30, olen seega sinust vaid mõned aastad noorem(?), kuid näen ikka palju noorem välja. Ja ma ei ütleks, et meie elukäigud niiväga erinevad on. (P.S. see ei ole ka solvanguna mõeldud, see on lihtsalt näitlikustamiseks mõeldud. :)) Ka mina olen palju kaalu kaotanud nii et näost paistvat “vanust”, ei saa ka selle arvele panna. Ühesõnaga inimese kobe olemist ja näilist vanust määravad rohkem ikka geenid, kui tingimata elukäik, kui tegemist pole just padunarkomaani/joodikuga.

  3. Hea hoiatav näide, et Moskva vahet jooksmine ja Kremli suunas koogutamine mõjub tervisele palju hullemini Kui Brüsselis käimine ja Euroopa väärtuste toetamine.

  4. Fun fact: Marina Kaljurand ja Anu Saagim on mõlemad sündinud aastal 1962.

Comments are closed.