#elulineblogi

See öine köha ajab hulluks. Mis ma tegema pean?

Mul on tunne, et see on kestnud kuid, tegelikult vist viimased umbes nädal aega. Ma mõni aeg tagasi kirjutasin, kuidas Hedon magades köhatab. Lasteaias öeldi, et ei saa ka päeval magada, mingu me arstile. Käisime. Laps terve kui ponks. Ja nüüd jälle.

No kui me tookord arstil käisime, siis soetasime endale ka selle õhuniisutaja, tundus, et kõik korras ja selleks ajaks kui arstile jõudsime oli köha muidugi kadunud. Ütlesin küll, et äkki teeme mingeid analüüse ja kuigi arst oli vastu, siis vereproovi me lõpuks tegime, selgus, kõik näitajad imelised. Ja siis see köhimine taandus ka, arvasin, et ilmselt ikkagi kuivast õhust, sest kodus töötas niisutaja ja oligi korras.

Eelmisel nädalal mingil ööl tabasin, et Hedon köhib rohkem kui tavaliselt. Nojah, mis teha, mõtlesime, et ju täna õhk kuivem. Kui see jätkus ka järgmisel ja järgmisel ööl, ja reedel õpetaja ütles, et Hedon ei saanud päeval magada, et köhis. Hm.. jälle wtf moment. Mis ma tegema pean? See pole ju ühtki pidi ravitav, kama kaks mida või kust sa loed.

Terve internet on täis, et nohu läheb ära nädalaga, kui ravimeid võtta, siis 7 päevaga. Kõik lasteaarstid korrutavad ühest suust, et lapsed ongi tatised ja köhased, ravida pole muu kui auru, mustsõstratee ja sibula-meega. Siirupid ärritavad kurku veelgi, sest tekitavad röga jne. Ärge laske lapsel rääkida, on muidugi sajandi soovitus. Kuidas? Ta tahab laulda ja hüpata ja karjuda ja kilgata.

Reedel nägin sõbrannat, kes ütles, et oli lapsega haiglas olnud, et lapsel larüngiit ehk kõripõletik. Laps nägi välja täiesti terve, aga öösel köhib nagu hobune. Või siis nagu koer, haukuvalt. Järgmisel ööl, ma ei tea, kas ma kujutasin ette juba, et Hedoni köha oli selline klähviv. Okei, aknad lahti öösel, aurud särgid-värgid, sai siis laps edasi magada. Päeval polnud ka häda, magas ilusti.

Täna öösel oli vaene laps kaks tundi üleval ja köhis, mitte faking miski ei aidanud. Ei aur, ei värske õhk, ei vesi, miski. Ma olen üsna nõutu, mis ma tegema pean? Kutsun kiirabi? Mis nad teevad?

Ma ei ole ka selline, et iga pisiasja peale kutsun arsti. Pole justkui veel nii hull. Saab köhimisega ise hakkama ja lõpuks uinub. Meelis ütles öösel, et ei tea, kas viimegi ta homme lasteaeda, et vaeseke on 2h ööst üleval olnud. Küsisin vastu, et mis me teeme siis, laseme lapsel kolm päeva kodus olla, 8h päevas ipadis, et ta oleks vait ja kurku ei piinaks? See pole ju normaalne. Aga kuidas ma panen kolmeaastase aru saama, et ei tohi kilgata, ei tohi rääkida, ei tohi köhida, proovi olla – ära ärrita kurku.

Hommikul ärgates tundsin, et Hedon on veidralt kuum. Palun väga – 39,2! Poisid jäid magama, ma tulin blogisse halama.

Hm, see meenutab jälle, et keegi kommenteeris, et mul nii halablogi. Nojah, mis teha, blogi elust enesest.

Aga lõpetame ikkagi positiivse noodiga. Me võitsime iPadi! Aitäh kõikidele laikijatele ja jagajatele. Tegime eile õhtul laivi, et kõikide vahel 50€ Wolti krediiti välja loosida. Nii kui me olime fotonurgas tule põlema pannud, oli Hedon platsis – piltii, piltiii… Tahan ka pilti! Blogi avafoto on sündinud just sellest rändom klõpsimisest enne laivi, mida saab siit järelevaadata:

Toon võitjad ka siin veelkord välja. Miks võitjaid pole üks, vaid kuus, selgub loomulikult videos :) Võitjad, palun võtke minuga ise ühendust.

50€ krediiti Woltis – Liisbeth Jaani

lohutusauhind 25€ krediiti Nuudlis – Piret Raudkats

Tegude Kalender (PS! kui soovite Tegude Kalendrit soodsamalt soetada siis, siit saab – sisestage ostukorvis sooduskood marimell10 ja hind langeb!) – Kristiina Ramat

raamat “100 asja, mida iga paar korra tegema peaks” (PS! kui soovite seda raamatut soodsamalt soetada siis, siit saab – sisestage ostukorvis sooduskood marimell10 ja hind langeb!) – Käthlin Uustal

kuldne “Hetk iseendale” märkmik – Reet Lall

hall nahkkaantega Lifestyle märkmik – Alice Siimer

Palju õnne kõikidele võitjatele ja aitäh kõikidele kaasaelajatele. Aga mida ma selle köhaga teen? Ootangi lihtsalt, et läheb üle?

57 thoughts on “See öine köha ajab hulluks. Mis ma tegema pean?

 1. Ära oota – mine ikkagi perearsti juurde või kui lapsel palavik, siis kutsu koju, et arst kuuleks seda köha. Arstidele tuleb pinda käia, et saada uuringuid, et nad saadaks vajadusel edasi spetsialisti juurde jne. See ei ole normalane, kui laps ei saa köha pärast magada ja kui Hedon praegu ka päeval köhib, siis on lootust, et arst ka kuuleb seda. Isegi kui praegune köha on hoopis seotud mõne viirusega (kui palaviku ka lõi üles), siis ikkagi on parem arsti hinnang, kui ise oodata, et küll läheb mööda.

  1. Käisin samasuguse probleemiga mõne aja eest, tolkugi targemaks ei saanud. Rääkis normaalset juttu iseenesest, et noh, ikka juhtub, ja klopi padjad ära.. Aga jah, saan aru, et pinda peab käima, kui midagi tahta.

 2. Kui öösel selline paukuv köha, siis tegemist tõesti kõritursega/larüngiit (palaviku üldiselt ei ole; hingamine häälekas ja raskendatud; köha paukuv), selle vastu teeme lastele haiglas auru Adrenaliniga (ka kiirabi teeb seda esimesena)+vajadusel hormooni suukaudu/süstina(Prednisolooni või Dexamethasoni) ja ülejäänud ravi tihedad aurud füsioloogilisega. Köhasiirupeid meie haiglas üldse ei kasuta, sest lapsed ei suuda röga välja köhida ja tegelikult pole need ka eriti efektiivsed. Otseselt seda kuidagi ära hoida ei saagi, laps lõpuks kasvab välja, kuid kuna täna Teil ka palavik, siis arvan, et hakkab uus infektsioon.

  Kommentaari avaldama ei pea, andsin lihtsalt nõu :)

  1. Nii häid ja sisukaid peab just avaldama, et teised ka satuks lugema :) Aitäh!
   Mul lihtsalt on küsimus, et millisel juhul see kiirabi kutsuda? Millal on piisavalt hull, ma kogu aeg mõtlen, et saan omade jõududega hakkama, veel ei lämbu, oksenda.. Samas kujutan ette, kui halb lapsel olla võib.

  2. Kiirabi kutsuge, juhul kui ikka näete, et hingamine raske, hingeldab, ei suuda pikali olla ja kui ikka tunned, et millegist pole abi. Köha hästi paukuv ja hingamine kähinal ja vilisedes. Ema süda ikka teab kui ikka olukord on lootusetu. Sagedase köha korral tasub mõelda ka allergiate peale, mis veel avastamata. Aeg aitab ainult…

  3. Kiirabi kutsu kohe,kui tunned, et hingamine raskem kui eelnevatel kordadel ning tavaline aur ei aita. Lastel hingamisteed nii kitsad, et lämbumisoht võib tekkida kiirelt. Ära karda kiirabit kutsuda, praegu nii palju kõriturseid (meil osakonda tuleb pea iga öö kõritursega lapsi) ja tihti vajavad lisahapniku, mis nende olemist leevendaks. Kiirabi saab koheselt mingit rohtu anda ja siis näete, kas toimib ning ka edaspidi hädaolukordadeks valmis varuda. Pealegi kiirabi saab dokumenteerida käigu digilukku ja siis perearst näeb seda ning vajadusel lisauuringutele suunata (allergia testid, veeniverest pikaköha tekitajad). Loodame, et varsti Hedon lihtsalt välja kasvanud sellest.

 3. Ma olengi oma lapse lasteaiast koju jätnud, just sellepärast, et ma tean, et ta hakkab magades köhima, ning ärkab ise selle peale ja ajab teisedki üles. Sama moodi köhib ka öösiti. Päeval ringi liikudes pole häda midagi. Olen talle rinnale ja seljale hanerasva või mett määrinud, aga ma pole aru saanud , kas nendega midagi just paremaks on läinud. Sooja piima meega ka teen talle. Nädalaga lähebki see köha tal üle. Siis üks-kaks nädalat lasteaias ja siis jälle köhib kodus.

 4. Tilguta eukalüpti õli padjale,laseb hingata ei aja köhima või määri rinnaesine (ka kõri) ja talla alused vietnami salviga (mina muud ei kasutagi lapsel, aitab kõige paremini).

 5. Njaaah… meie tänapäeva arsti. Kui tahad last ravida peab olema ise arst.
  Meie küsisime saate kirja lastehaiglasse et uuringutele saada.
  Perearsti juures oli ka kõik korras ja näidud ka ideaalsed. Aga see öine köhimine oli meeletu ja on ka siiani.
  Juba 1.5 aastat
  Lapsel on algbe astma tunnesed – saime meie vastuse. Saame rohte aga ei aita ka need.
  Kui ta öösel hakkab köhima ja pidama ei saa olen ma akna lahti teinud ja tuppa värsket õhku lasnud ja annan vett juua. See leevendab mõneks ajaks.
  Tarrgemaks kui saad siis anna mulle ka teada sest meie sooviks ka sellest klähvivast köhast lahti saada :)
  Paid Hedonile…. okei okei emme-issile na et peavad öösel ülesse tõusma :)

 6. Ütlen ausalt mul kord kuus köhib laps 2n ja siis teine pool kuud köhatab.
  Köhatanud on ta varasemalt ka 8nädalat.
  Ega midagu väga ei soovitata ka auru auru ja peasi et jalad soojad.

  Palaviku korral on ilmselgelt pöletik.
  Ja kuna köha on kestnud kaua on see organismile kurnav.
  Just köha, mitte järel köhatamine.

  Arstiga võib rääkida ventolini kuurist.
  Kui köha on pidev.

  Kas Hedonile on tehtud ka nt allergiatest?

  Köha ja köhatamise pöhjuseks on palju tegureid peale viiruste

 7. Tere
  Meil on sama olukord lapsed saavad nädala lasteaias olla ja nüüd istume jälle kodus . Köhivad öösel ja päeval meeletult ja tatti jookseb ka nii metsikult . Peangi nendega kodus istuma , sest arsti juures ka sama seis . Lapsed on arsti arvates terved seda tatistamist tuleb ette koguaeg sellise ilma puhul ütleb tema . Köha siirupit saab käsimüügiga ka osta poest . Ravime jälle kodus

 8. Tead, mul ämm andis hea nipi.
  Põdrasambla +pärnaõie tee- aitab pmt koheselt. Minu neljase puhul aitab vähemalt imehästi ja endal samamoodi.
  Maitse on mõru aga ma ise olen pannud mett ja lisaks ka sidrunimahla sisse, et seda maitset veidi parandada.
  Laps kuidagi mänguliselt jooma seda, kasvõi mõned lonksud.

  Tasub proovida!
  Siis on veel ingverimähis, aga ma ei ütleks , et see nii hästi mõjub kui see tee.

 9. Ta jäi lihtsalt haigeks, ei ole vaja ette kujutada, et niisama kuivast õhust köhib

  1. Mõtlesin sama. Köha tekkis lihtsalt varem ja lõpuks lõi palaviku. Ise teen sellise haukuva köhaga Ventolini tilkadega auru kohe. See on retsepti ravim ja hoiab kôriturse kohe ära. Väga super köha leevendaja on ka meelapp ööseks rinnale ja sokkide sisse panna kuiva sinepipulbrit (jalavanni vôib teha kui palavikku ei ole).

 10. Proovi meega. Ma aina söödan lapsele mett sisse, kui köha vaevab ja see aitab alati. Päevas annan vähemalt 4-5 tl.

 11. Pikalt ärrituv köha võib viidata ka allergiale. Meil tüdrukul ka kimbutas köha päris pikalt, ei saanud magada mitu ööd ja just öösiti oligi, käisime EMO-s, kus tehti Ventolini auri.. kõige paremini aitas meil öösel (talvel miinuskraadid olid) lapsega autoga sõites, kus sai magada siis. Oli raske aga läks üle, aga kuna me võtsine tollele ajal ka koera ja toas on meil hästi kuiv õhk, siis nüüd ei teagi kas allergia koera vastu või lihtsalt pikale veninud viirus. Enam õnneks pole olnud, see oli eelmine aasta. Märgin ära ka et koer meiega samas korteris ei ela, allergiarisk tüdrukul liiga suur.

 12. Mul 4a poeg on ka köhinud nii et öösel olen istunud temaga kolm-neli tundi lihtsalt üleval ja multa kanalilt öised multasi vahtinud.Olen teinud auru,sibulat soki sisse,hanerasv on meil asendamatu ,kiirabi ma enam ei kutsu sest kaks viimast korda oli nii et kiirabi arst ütles üleolevalt et sul on kodus kolm last ja sa ei oska neid aidata? Eeeem….iga haigus on erinev ning jep tundus tollel momendil et olengi loll valmis .Aga see selleks.Sooja /leiget vett meega olen ka andnud pehmendab kurku ei aja kähisema ja köhima aga kuna nii kõrge palavik siis arsti juurde ma arvan.On lapsel kergem kui saab ravi ja sinul ka:)

 13. Kui mu sõbranna tütar oli ka umbes nii 3 aastane, oli ta samuti hädas sellega, et Kuid ja Kuid tütar köhis aga midagi muud nagu polnud. Ma vist ei valeta, kui see pull kestis tal ligi pool aastat… Samuti tehti proove ja arst soovitas ainult neid nn rahvameditsiini ja apteegi staffi. Lõpuks ikka uuris edasi ja oli kopsuklamüüdia. Tava vereanalüüsiga seda ei avastatudki.
  Äkki hetkel, kui Hedonil on kõrge palavik, on tegu ikka mingi külmetushaigusega ning köha sellest ikka tingitud.

 14. Mina annan alati lapsele teelusikaga mett ja vett peale. Siiani on ainult see aidanud.

 15. Praegu on liikvel viiruslik bronhiit.
  Raviks on ventolini või pulmicorti aur.

  Muidr Ventolin aitab ka kõriturse korral.

  Apteegus on sudafedi siirup. Peal küll alates 6 aastastele, varasemalt oli alates 2 aastastele. Ka see peaks mingilmääral aitab.

  Eks muidugi on vahe selles kas kõhib päeval ka. Aga selle haukuva ja õise kõhaga meenus kohe enda lapse bronhiit.

  1. Ventolini oleme ka manustanud- seda peaks nt enne plaanitavat kehalist aktiivsust manustama. Muidu astma puhul kasutatakse, kuid meil arst soovitas juba ennetavalt teha sellega auru, kui plaan lapsel rohkem liikuda.

 16. Mina jooksin kõik arstid läbi. Mingit tolku. Perearst väitis, et lihtsalt tundlik limaskest. Kaks aastat jagelesime ja keegi ei osanud põhjust öelda. Lõpuks lihtsalt kasvas välja sellest.

 17. Minu lapsel aitas öösiti köhahooge vältida sinepipulber villase soki sees. Ja päris palju pulbrit. Köha läks ära üpris kiiresti

 18. Meil on hästi aidanud sibularõngad talla alla soki sisse ööseks. Mett määrida seljale ööseks, ja niisama lusikaga olen mett andnud öösel kui köhib palju. Siis tõmbab tagasi ja laps saab magada

 19. Kasuta Rinoquick plaastreid. Mina ka alles avastasin need, aga minu poisile aitavad neil need öösel magada. Olime ka alles haiged, aga ikka köhib veidi ning kui seda plaastrit kasutama hakkasime, siis saan teada aitab meid. Sellel võib olla natuke tugev ja lapsele ebameeldiva lõhnaga, aga kui aitab, miks mitte proovida. Kleebitakse ööseks särgi peale see. Proovi!

 20. Haigused ongi kõige tüütum osa lapsevanemaks olemise juures. Mida teha? Eks kõike seda, mida te juba teete. Auru, õhku niisutada ja võibolla ikkagi ka köhasiirupit. Õhtul paar tundi enne magamist ACC siirupit. Larüngiit on hoopis midagi muud, kui lihtsalt köhahoog. Selline kõõksuv – haukuv köha nagu jääks hing kinni. Ilmselt laps ka nutab samal ajal, sest see on talle endale ka ebatavaline. Laps on haige, nii et koju jäämine on ilmselge kuni köha taandumiseni. Paar tundi öösel ei maga ja köhib – pole vaja arutada, kas viia lasteaeda.

 21. Kas köhapastillid ei aita, mul lapsed lutsutavad mindiga pastille ja väga hästi hoiavad köha eemal. Jõudu teile ja lapsele köhaga võitlemisel, proovige ehk tõmbab köha tagasi.

 22. Minu lapsel aitab köha vastu nö kartulimähis. Keedad koorega kartulid pehmeks, tambid puruks, segad vähese oliivõliga, et ta seoks selle massi ära. Segu köögiräti sisse ja rinnale (jälgida, et liiga kuum ei oleks). Ma tavaliselt panen lapse (4a) diivanile pikali telekat vaatama ja siis suran selle kraami pluusi alla. Oma 15min ikka laseb hoida ilusti. Tundub küll järjekordne uhhuu-värk, aga meil toimib ja kellele soovitanud olen, ka kiidavad. Kui õhtul enne magamaminekut teha, siis möödub öö rahulikumalt.

 23. Meil ka perearst rääkis, et taitsa loomulik, et meie 3-aastane on pidevalt nohus ja köhas ehk 1 nädal lasteaias ja 2 kodus. Lõpuks lõi pea iga nohu kõrva. Meil sai siiber ja läksime tasulise kõrva-nina-kurguarsti juurde ja voilaa!! Lapsel on kitsad kuulmekäigud, kuhu koguneb lima ja tekib kõrvapõletik. Lima(nohu) ja köha aga põhjustas suurenenud adenoid.

 24. Meil oli vanema poisiga mitu aastat see jama ..koguaeg öösel ja magama jäädes köhis nii palju. Lõpuks saime allergia arsti juurde aja ja samuti on algeline astma tunnus ja sai rohud peale ja kõik!! Enam ei köhi ja kõik korras! Soovitan see tee läbi teha!

 25. Neid kommentaare lugedes oleks nagu doktor Google vastuvõtul :D
  Kutsu kohe kiirabi, sest su lapsel on kõriturse või mine allergia testile, sest tal on allergia kui ta köhib :D
  Aga tegelikult me elame kliimas, kus armastavad elada ka kõik pisikud ja viirused. Ja kui tegu on väikelapaega, kes on esimest ja teist aastat lasteaias, siis kas see normaalne ei olegi, et ta on tihti haige? Ja nende vastupanu võimet arvestades pikalt haige.
  Minumeelest küll igati loogiline. Ja kui vahepeal ikka on perioodi, kus elatud köhavabalt siia miks peaks korraga allergia ilmnema? Tehakse tõesti midagi korraga nii teisiti, mis allergiat tekitab?
  Ja ma ei saa ka aru, mis värk nende perearstide juurde jooksmisega on? Kolm päeva palavikku on ju ok. Kui see ei möödu, siis otsida põhjust. Lapse puhul nädal-kaks köha nohu täiega ok. Teinekord ei aitagi ravi ja kestab kuu aega see köha.
  Eks arstile tuleb minna, aga mitte pärast esimest köhatust või palavikku.
  Ja minu soovitus: kui palavikku ei ole siis aitab kuiva köha puhul öösel magada sinepiplaaster!

 26. Kui ma väike olin, oli mul ka jube köhe. Algse astma tunnused või miskit, ravi paremaks ei teinud. Mingi mure oli või pabistasin siis ka alati öösel köhisin ning kiirabi ka korra käinud kuna lämbusin juba köha kätte.
  Aurud aitasid ja kõrgem pea alune, vahest jäin reaalselt istudes magama.
  Ainus mis aitas oli vanus, pm kasvasin sellest välja. Vahest ikka mure, pabinaga, ärritusega tuleb köha aga õnneks selline talutav.

  1. Mainin veel ära, et kõvasti jooksime arstide vahet enne kui saime jälile mis mul häda. Perearst ka algselt, et väiksel lapsel vahest ikka köha jne.

 27. Pikalt väike köha võib viidata astmale, aga hetkel on teil viirus, laryngiit. Astma võib laryngiidi kulgu raskendada. Ohtralt auru, kui hing kinni siis värske õhu kätte. Kui hingamine muutub juba häälekaks/ vinguvaks, siis arstie, soovitavalt laste emosse.

 28. See võib olla ka viiruslik astma. Meil on keskmise lapsega nii, et kui kellelgi on viirus ja minu laps temaga kokku puutub, siis ta hakkab öösiti haukuvalt köhima, vahel tuleb ka kõrge palavik (meil on diagnoositud viiruslik astma). Köhib kohe nii, et nahk seljas märg. Välja hakkas lööma see umbes kaheselt ja nüüd on 8 ja nüüdseks on see palaviku osa kadunud. Ainus mis aitab on arsti poolt välja kirjutatud rohud (pulmicort ja ventolin, inhaleeritavad lahused). On juhtunud päris nii, et hing jääb täitsa kinni, siis viin ta terrassile värske õhu kätte ja läheb üle.
  Soovitan igaksjuhuks seda varianti kontrollida. Halba ju ei tee. Loomulikult hoian pöialt, et teil on lihtsalt viirus, sest sellist jama ei taha kellelegi…

 29. Minu lastel aitab kõige paremini see ebameeldiv mesi rinnale ja soe lapp peale meetod :) väga kiirelt teeb köha lahti ja veel sinna mee sisse ingveri pulbrit segada . Teine veel teepuu õli määrida kõrile ja hingetorule . Sibula rõngad soki sisse ööseks :) vanarahva tarkus see kõigeparem ;)

  1. Tal pole köha kinni, selles asi ongi. Rögiseb nagu vana mees :D Üks öö oli selline klähviv. Nohu ei ole, aga kuskil nagu tatti kuulen kõrisemas.

 30. Soovitan tungivalt teha perearstil mükoplasma bakteri tuvastamiseks vereproovi. Ravi vaid antibiootikumidega ja sümptomiks ongi pikk pikk vinduv köha, just magades. Lapsel olnud 2 korda, abikaasal 1. Võetakse veeniverest, aega läheb 3-5 päeva

 31. Soovitan uurida arstilt respiratoorse füsioteraapia kohta- respiratory physiotherapy. Või guugelda, kas Eestis seda tehakse…meie last on see aidanud. Põhimõtteliselt koputatakse kopsudest klimp lahti. See ei ole valus ega ebamugav. Mitu sessiooni tuleks teha(minimaalselt 3, aga arst peaks röntgeni saatekirja kirjutama enne, sealt näeb ära, kas on mingi takistus kopsudes üldse) paljudel lastel võib see tolmust tekkida. Enne tuleb lasta kopsudel puhata ka. Võtta mingit köha siirupit, mis kopse rahustaks. Loodan, et leiate abi! Meil siiani aeg-ajalt vaja käia, sest ei ole korralikult puhtaks kopse saanud.

 32. Siiani sinepipulbri jalavannid kõige paremini aidanud ( palavikuga teha ei tohi). Ja määrin rinnale ka Hustagil salvi.

 33. Ma olen 25 jaa ka öösiti köhahood. Ei tea millest, täiesti lampi hakkas suvelõpust. Kurgus hakkab kõdustama/kriipima ja lihtsalt ei saa magada. Olen tavaliselt siis vett joonud ja üritanud rahulikult olla ja läheb üle. Vahet pole kas öösel on aken kinni või lahti – ikka köhin. Vahepeal nagu kadus ära see köhimine, aga mitte kauaks. Viimased ööd olen jälle köhinud nagu hull.
  Õnneks on siin palju nippe soovitatud mida peaks proovima. :)

 34. Proovi sellist asja nagu keedetud küüslaugupiim. Kolm lõigatud küünt tassi peale ja lasta kaks korda keema. Ma olin ise kimpus 3-4 kuud köhaga ja täielik meeleheide oli. Käisin nagu idioot arstide vahelt, sain kaks AB kuuri, tegin aurusid ja kõikvõimalikke asju, vahepeal ei saanud väljagi magatud. Kardsin et kujuneb välja astma kuna mul olidki vahepeal nagu astmahood. Leidsin siis netist selle küüslauguravimi ja peale seda köha lännu mis lännu. Kindlasti proovi sest see oli ainuke asi mis mul aitas.

 35. Lisaks eeltoodud nippidele – padi kõrgemaks teha või kaks patja panna üksteise otsa. Peats kõrgemaks ja siis ei vaju tatt kurku ja ei aja ka nii palju köhima. Meil aitas lisaks aurule, siirupile, meresoolavannile ka see :)

 36. Ma olen lugenud ühest Hiina meditsiini raamatust, et tuleb pirni hautada koos suhkruga ja siis ära süüa. Aitab bronhiidi vastu. Üldse mind on palju aidanud, kui panen mingi sümptomi inglise keeles googlisse ja siis juurde chinese traditional medicine. Samuti on aidanud Bürklandi raamatud. Umbkaudsed seosedki leiad ja siis juba tead, mida tasub köha puhul süüa, et kopsu niisutada ja et enam ei köhiks. Edu! :)

 37. Mina olen öösel lapsele lusikatäie sulavõid andnud, just siis, kui köha on selline kinnine ja natuke paukuv, aitab väga hästi ja laps saab edasi magada.

 38. Tean täpselt, mida tunned. Mul poiss samamoodi paukus öösiti. Alguses ka öeldi, et tavaline köha ja läheb üle. Korra oleme ka kiirabi kutsunud, sest hoog tõesti ei läinud üle, mitte miski ei aidanud ja laps lämbus.Kiirabi saabudes oli hoog peaaegu juba üle läinud. Kindluse mõttes viidi meid Lastehaiglasse. Seal sai ta auru adrenaliiniga. Peale seda läksime järgmisel päeval perearsti juurde, kes saatis meid kõrva-, nina-, ja kurguarsti juurde. Sealt saadeti allergoloogi juurde, kes testid tegi. Need olid korras. Hiljem öeldigi, et lapsel on hingamisteed lühikesed ja tundlikud. Arvati ka, et kasvab kooliks sellest välja. Arst kirjutas välja Ventolini tilgad auru jaoks ja Flixotide inhalaatori. See inhalaator on tõesti elupäästja olnud. Nagu lämbuma hakkas kasutasime Flixotide ja see aitas tal jälle normaalsemalt hingata ning laps sai uuesti magama jääda. Mina helistasingi lasteaeda ja ütlen, et ta üks-kaks päeva ei tule. Ega tal muud polnudki, kui ainult see nõme köha.Ei palaviku, ei nohu. Aga samas kartsin, et kasvatajad ei oska midagi teha, kui tal lasteaias peaks magamise ajal hoog peale tulemaja ta seal lämbuma hakkab. Minu kutt on nüüd juba 6 aastane ja tundub, et tõesti kasvab välja sellest. Viimased 4-5 korda pole ta enam lämbunud ja ka paukumist on vähemaks jäänud.

  Palju jõudu ja jaksu Hedonile ja loodan, et tal läheb selle köhaga lihtsamalt.

  1. Me panime kaks ööd küüslauku voodiäärele ja köha poleks nagu olnudki. Ma profülaktikamõttes teen veel sinepivanni ja panen küüslauku :)

 39. Soovitan külastada Magdaleena tervisekeskuses olevat soolakambrit kui köha on! Mul tüdrukul mõjub see väga hästi. Varem kui nohu oli, kaasnes sellega ka köha 2 nädalane, aga nüüd kui selle avastasin siis on vaid nohu ning kui nohu tekib siis kohe hakkan seal käima mitu päeva järjest.
  Kui nohu ei ole siis profilaktika pärast käin korra nädalas.

Comments are closed.