Seks kui lapsed on kodus: „Emme-issi lähevad pesusid sorteerima..“

Seksuoloog ja sekscoach Kristina Birk-Vellemaa jagas mõni päev tagasi oma instagramis (@s3kspositiiv), kuidas „sooloseks on seks“ ning vastas eneserahuldamise teemalistele küsimustele. Mind pani see teema kohe kaasa mõtlema, sest iga kord, kui me blogis vibraatoritest juttu teeme, tuleb kamaluga kirju, kuidas „järelikult oma mees ei suuda piisavalt rahuldada kui vibraatorit vaja“ ja kuidas enda katsumine ikka mitte kuidagi okei pole. Uurisin siis selle kohta (mitte, et ma nende arvamustega kordagi nõus oleks olnud), et mis üldse on sooloseksi pooltargumendid?

7 TEADUSLIKULT tõestatud põhjust eneserahuldamiseks ehk sooloseksiks:

 1. Aju saab dopamiini ja oksütotsiini, mis tõstavad tuju ja vähendavad stressi – kui mul oleks sada kätt, siis kirjutaksin nendega alla, aga kuna mul on kaks, siis käed üles, nõustun sajaga!
 2. Aitab (enamasti meestel) seksi ajal kauem vastu pidada.
 3. Tõstab immuunsussüsteemi vastupanuvõimet.
 4. Eneserahuldamine (ejakuleerimine) aitab meestel vähki ennetada.
 5. Tuleb parem uni.
 6. Aitab meestel ennetada erektsioonihäireid.
 7. Orgasm on naturaalne valuvaigisti.
Allikad: Õhtuleht | Delfi Naistekas

Lisaks nendele veel, et sooloseks aitab sul ennast paremini tundma õppida ning tänu sellele seksi koos partneriga rohkem nautida. See ei tähenda, et seks partneriga peab olema kuidagi sooloseksiga võrdluses, et kumb on parem või halvem. See, et sulle kartul väga maitseb, ei tähenda, et sulle ka pasta maitseda ei tohiks, sest muidu kartul solvub. Ehk siis, mulle isiklikult meeldivad nii kartulid kui spagetid, aga samamoodi naudin ma ka seksi Meelisega, aga kindlasti.. võibolla isegi natuke rohkem.. üksinda!

Seks värvikamaks!

Me oleme siin blogis palju rääkinud erinevatest vahenditest, kuidas seksi (üksi ja koos partneriga) värvikamaks muuta ning ka sel korral tutvustan kahte uut toodet meie pikaaegse koostööpartneri Kirg.ee poolt. Loomulikult ei tasu unustada, et seksi saab vürtsitada ka nö leebemalt, ei pea kohe mänguasju haarama, võib mängu tuua nii seksikat pesu, libesteid kui mõne mehele mõeldud tootega.

Liaison klaasist ja silikoonist vibraator, mille mõlemat otsa saab kasutada. Lisaks pole probleeme, et vibraator pimedas teki all ära kaob, sest klaasist osal saab LED-valguse tööle panna. Vibraatoril on 10 erinevat värinavõimalust ning klaasist osa saab enne kasutamist kergesti „soojaks teha“ (tean, et nii mõnigi on temperatuuri osas tundlik ning külm vibraator on no-go).

Lelo paarivibraator Tiani Harmony, mida saab tööle panna vibraatori peal olevast nupust või läbi bluetoothi ka äpist. Selliste vibraatoritega tuleb mul alati meelde film “The Ugly truth”, kus Gerald Butler kingib Katherine Heiglile puldiga juhitavad vibreerivad aluspüksid, mille ta restorani jalga paneb (või siis kogemata unustab!). Tiani Harmonyt saaks muidugi täpselt samamoodi kasutada, kuid tõenäoliselt on tulemus vibreerivatest aluspükstest kordades sensatsioonilisem. Tegemist on pisikese, kuid võimsa masinaga, mida saab kasutada üksi või kahekesi (või kasvõi kolmekesi).

Kuidas leiavad lapsevanemad seksiks aega?

Kui nüüd aga sooloseksi juurest „tavalise“ paariseksi juurde tagasi tulla, siis jagan teiega veidi statistikat, kuidas üldse tänapäeva lapsevanemad leiavad aega (kahekesi) seksiks. Uurisin Instagramis ja tulemuste kokkuvõte on selline:

 • Enamasti seksivad lapsevanemad (kahjuks) vaid öösiti, kui lapsed magavad. Kel väiksemad lapsed, saavad seksida ka laste lõunaune ajal.
 • Spontaanselt saab seksida siis, kui lapsed on vanaema juures, lasteaias või lihtsalt kodust ära.
 • Väga populaarne on ka lastele multikat panna ja minna vannituppa/magamistuppa seksima.

Peamised “vabandused”:

 • „Emme ja issi lähevad koos duši alla, hoiame vett kokku.“
 • „Emme ja issi lähevad pesusid sorteerima.“
 • „Emme ja issi lähevad räägivad/pikutavad/vahetavad riideid/koristavad/kallistavad teises toas.“
 • „Emme ja issi ajavad täiskasvanute asju.“

Muidugi olenebki kõik laste vanusest ja ka sellest, kui palju nad tahavad või suudavad omaette toimetada. Kes aga praegu väga õnnetu, et spontaanseks seksiks üldse aega ei jää, võin lohutuseks öelda, et lapsed kasvavad tõesti kiiresti ning kohe-kohe juba olukord kindlasti muutub. Olge partneriga leidlikud ning kasutage seksiks erinevaid võimalusi. Proovige ka arvestada sellega, et väga tihti jääb seks poolikuks, sest lapsed tulevad teid otsima, ning sellest pole midagi – saate hiljem jätkata. Varsti on teil üksteise jaoks juba rohkem aega. Kuidagi need teised ja kolmandad lapsed (ja järgmised) ju valmis tehakse!

Tunnistagem nüüd kommentaarides naljakaid (või äkki traumeerivaid) seiku – kes on ise oma vanematele peale sattunud või kui lapsed on teile peale sattunud – mis on edasi saanud? Mis vabandused on toodud või kuidas situatsioon välja mängitud või ongi ausalt vestlus maha sel hetkel peetud.

PS! Kirg.ee e-poes kehtib alati ka kood marimell, mis annab 10% allahindlust (v.a allahinnatud tooted).

One thought on “Seks kui lapsed on kodus: „Emme-issi lähevad pesusid sorteerima..“

 1. Ühel korral kui laps üles ööunest ärkas ja arvasime et magab siis kolmene vaatas meid ja ma mehel peal siis laps küsib mis teete ja ma vastasin et emme issi kallistavad

Comments are closed.