Silmakirjalikkuse tipp, äkki oleks uuel aastal lihtsalt parem?

Kui Mallukas palub abi “onu Antsu” abistamiseks, kannab jüngrite armee või oma kontod tilgatumaks, aga kui väike Oliver tahab maja ehitada, siis on ta ema ennastäis sitapea, kes poja najal liugu laseb. Püüdke olla, eks!

Aasta lõpus tekkis sadu abivajajaid. Kes kirjutasid mulle, kes Mallule, kes lihtsalt Facebookis. Mina olen blogi alustamise algusest võtnud seisukoha, et abipalveid ma ei jaga. Eks ikka mõnda olen jaganud, aga üldiselt ma pigem olen proovinud seda mitte teha. Selleks on minu meelest Mallukas. Tema teeb korjandusi ja heategevust ja aitab neid, kellel vähem on. Ja räägib sellest.

Mina kannan lihtsalt mõnikord abivajajatele raha, ka neile, kellele Mallu korjab, kui tunnen, et tahan, ostan endale pardirallile pardi või saadan riideid ja toiduaineid peredele. Aga ma ei kirjuta sellest. Ühtpidi, sest ma ei taha olla Mallu kaks ja võidelda hea tegemise juures kommentaatoritega, kes mind Mallu copycatiks peaksid. Teen lihtsalt head, olen vait ja kõik.

See on ehe näide, et savi mida sa teed, alati saad tegelt heiti. Nagu Oliver praegu. Nagu mis valu on inimestel ohkida, et on tont, küsib raha, et maja ehitada. Keegi ei käsi sul oma rahakotiraudu avada ja kontot nulli kanda. Kui sa arvad, et see on sitt mõte, okei, ole vait ja ela edasi. Aga ei, on vaja väikest poissi to the max mõnitada, tema ema kallal saagida.. jumal tänatud, et tegu on terve perega, kus nii Oliver kui ta ema saavad aru, et kommentaatorite näol on tegemist tühjade silmakirjalike isenditega, kellele lihtsalt meeldib sitasti öelda. Ju neil hakkab siis kohe kergem ja mõnusam.

Lihtsalt naljakas, et kui Oliveri pere oleks “Kodutundes”, siis kannaks kõik raha ja aitaks ja sheeriks Facebookis kama, et küll on tore poiss ja temal võiks küll ilus maja olla ja blabla, aga nii kui inimene julgeb ise küsida, on kerjus.

Me palusime kuu aega tagasi oma pildile laiki, et iPad võita. Oli neid, kes avasid pildi, panid laik ja elasid edasi. Ja siis olid need, kes ilma süvenemata kirjutasid, et nahhui, kolmeaastasele iPad, ma põhimõtteliselt ei pane laik, kuradi kerjused sellised.

No jumal, ole vait, ära pane, ela lihtsalt edasi :)

Segane pudru ja kapsad tuli, aga kui raske on enda elu elada? Ja jätta lihtsalt kommenteerimata? Mis see teile reaalselt annab kui te saate sitasti sutsata? Teeb teie tuju paremaks? Teid kuidagi paremaks? Et kui inimene on avalikult tuntud või blogija vms, siis teil on õigus tatti pritsida kuidas torust tuleb? Lihtsalt sest tema on natuke parem kui teie? Bitch please, kasvage suureks. Laske minna. Püüdke kinni. Tehke järgi. Ja siis targutage!

36 Comments

 1. Mis mõttes on avalik tegelane/blogija parem inimene? Üks on lihtsalt avalik tegelane aga parem?

 2. Kas sa päriselt ka arvad, et see on normaalne, mida see ema oma pojaga teeb? Aga nojah, eks Oliveri ema ise arvab ju ka, et kõik ongi hästi.

 3. Olen nõus, et niiviisi kommentaarides mustata ei ole ilus, kuid antud abipalve lõi ka mind pahviks… olles televiisoris näinud, et Oliveri ema sõidab dziibiga ja et neil on hetkel juba suur maja siis leian, et abipalve ei ole õigustatud, neil on kõik eluks vajalik olemas. Kodutunde pered ja eesti inimesed kellel ei ole midagi o nsiiralt õnnelikud kui saavad abiks vahel toitu, riideid ja pesemisvõimaluse, kuid ega nad ka ise abi ei söenda paluda-seda teevad tuttavad, kes märkavad. Niiet siinkohal on tegemist tõesti puhtalt kuulsuse ära kasutamisega. Minu arvamus.

 4. ok…ja palun see kevad mitte ühtegi heiti emadele kes tahavad oma vankreid tekiga katta ja lapsi paksult riietada.
  Ole vait ja ela edasi

 5. Paremini ei oskakski seda sõnastada! Tegin Delfi lahti ja hakkas silma Kerjus Oliver? Whaat??? Ok, ema ehk pani puusse vähe selle abipalvega. Paremini sõnastatult ja vähe teise nurga alt oleks olnud parem ehk… Aga avalikult mõnitada väikest poissi? Tema osalus on siin väga väike . Eestlane ikka jätkuvalt hiilgab oma õeluse ja labasusega….

 6. Ära võrdle Kodutunde peresid normaalsetes tingimustes elava Oliveriga! See mis oli, oligi lihtlabane kerjamine, sest perel on ka hetkel normaalne elukoht olemas. Väga labane!!! Imelik, et täiskasvanud inimene ei saa aru mis on õige ja mis väär..inimesi, kes reaalselt abi vajab on niigi palju ja kõiki ei suudeta aidata.

 7. Ainult sina võid kommenteerida ja arvustada? Teised ei tohi oma arvamust avaldada, millegi kohta, mis neile pinda käib? Olgu selleks siis Oliveri ema algatatud korjandus läbi poja tuntuse enda maja jaoks raha koguda.

 8. Ma saan korjandustest aru kui inimestel on kodu põlenud või mõne muu looduskatastroofi tõttu kodu kaotanud ehk inimestel on võetud nende esmased vajadused nagu nt pesta ja süüa teha. Aga no see Väikse Oliveri korjandus oli küll juba üle piiri läinud selle abipalumisega-tahan maja ehitada. Kamoon ma küsin kes meist ei tahaks majas elada? Aga nt ma tahan maasturit ja teen ka oma korjanduse. Loomulikult ei ole raha kandmine sunniviisiline aga mis mulje see jätab abipalujast. Oliveri maine on sellega rikutud minu silmis küll, kuigi selle taga ei ole ju tema ise ja see pole tema süüa. Vanemad peaksid hoopis õpetama et ausa tööga teenitakse raha ja siis saad omale maja ka ehitada mitte teiselt annetusi küsides.

 9. Väike Oliver tahab maja ehitada, ema veel ütles, et ei tea kas ikka tasub niiviisi kerjata, aga väike Oliver näed ikka kirjutas üleskutse. :D

 10. Asi on ikka selles, kuidas raha küsitakse. Viisakas on, kui selliseid asju ajab täiskasvanu. Isegi kui laps on see, kes abi vajab, siis raha küsitakse täiskasvanu nime alt. Nii ei ole veel keegi teinud, et poeb hoopis lapse nime taha. Selge on ju see, et laps ise ei ole seda juttu välja mõelnud ega kirjutanud, kuid see “andke raha” jutt on hetkel pandud lapse suhu. Ja see ongi kahjuks lapse ärakasutamine…

 11. Kommentaarides pole Oliveri maha tehtud vaid ema. Kui õigustad sellise ema käitumist, ütleb see nii mõndagi Sinu kohta. Alkohoolikust üksikema, kellel lapsed erinevate meestega kogemata saadud, tööl ei käi elavad ainult alimentidest,toetustest ning eks Oliveri honoraridest. Kahju lastest, kuna isad maksavad alimente (mitte nagu Eestis enamus) ning lisaks ehitanud uhke maja, kus elavad praegu. Mina seda saadet ei vaadanud ja Oliveri eriliseks talendiks ei pea (kõikidel lastel naljakate juttude aeg), kuid poisist on kahju nähes, kuidas ema teda ära kasutab (laps esinemistel väsinud ja olemuselt kurvameelne).

  Kommenteerimata ei jäta, kuna näha, et Oliveri emal tuli niigi palju mõistust pähe neid lugedes, et oma tobe palve maha võtta. Ka siin blogis kommenteerin, mitte eesmärgiga halvasti öelda, kuid andes pigem tagasisidet.

  Kui arvad, et avalikud tegelased või blogijad on lugejatest paremad, siis edu Sulle. Viimasel ajal oled ikka täiesti ära pööranud, loodetavasti kunagi tuleb põhjus välja, miks nii pilvedes hõljud (kui oled tõesti edukaks saanud, siis väga tore). Kuid usun, et enamus lugejaid, sellist elu nagu Teil ei igatse. Mina näiteks olen kindlasti edukam ning paremal järjel kui Teie, kuid ei käi seda kuskil kuulutamas, et vaadake kui palju ma teistest parem olen.

 12. pigem on võibolla asi selles, et inimestel on käed jalad otsas, haigusi pole, saavad ise oma maja ehitatud mitte kuulsa lapse najal raha küsida. kui igale poole nalja tegema poega ei pane, a raha on vaja.
  samas, kui teie teiste välimusi jms maha teete on normaalne” a kui keegi teine kuskil arvamust avaldab on häda käes.
  ning mai usu et keegi targutab meedia võttis eestlastele midagi järada pealkirjaks ja muidugi mõned reageerivad, mõned mitte.

 13. Siin pole ju asi küsimises. Küsida võib kõike ja seni kuni küsija küsib ausalt ja oma nime alt, ei ütle ma mitte midagi. Olengi vait ja kàitun vastavalt oma arvamusele, aga oma arvamust kuskile välja kraaksuma ei lähe. Siin aga ei küsita oma nime alt, vaid kirjutatakse kiri, justkui oleks see kirjutaja 4-aastane laps. Ja see on inetu ja nõme. Kui ema oleks ausalt oma nimega küsinud ja toonud siis kasvõi last küsimise põhjuseks ( ala andekas poiss vajab maamaja kuna armastab loodust ja loomi; vaja oleks raha lapse koolitamiseks; vaja oleks raha käia teatris jne) poleks inimesed kindlasti nii pahaselt reageerinud ja asjal ei oleks olnud juures halba maiku. Täiesti oma viga, et nad sellise lollusega hakkama said. Kui arvad, et Sulle peaks annetama, siis ole julge ja küsi otse.

 14. Sa muidu teemat ka üldse jagad või lahmid jälle jumala huupi? Tõehetke Reedakesel on ju kinnisvara küll, võtku ja ehitagu oma raha eest. Aga ei, äkki saaks ikka nii, et keegi teine maksab… Ja naljakas, et sa ei näe, et sinu lärtsumine on pmst täpselt sama asi, mida sa teistele ette heidad. Miks nii hüsteeriliselt? Hirmus lugeda, mida kerjusest päriselt mõeldakse?

 15. Minu jaoks on tegu lapse ära kasutamisega. Alustuseks veetakse laps saatesse (mida mina isiklikult suutsin ainult esimese osa poole poole peale ära vaadata, sest ei meeldi mulle selline laste võrdlemine ja seda veel terve vabariigi ees), siis tuuritab see laps mööda vabariiki ja lõpuks “palub” laps veel annetusi. Tegu on ju 4-5-aastasega, keda täiskasvanud (eelkõige tema enda ema) lihtsalt julmalt ära kasutavad. Tahab see ema inimestelt majaraha kerjata, siis tehku OMA nime alt postitus ja kõik oleks korras. Kes tahab, see annetab, kes ei taha, see ignoreerib. Ma tõsiselt loodan, et siit blogist ei tule mõne aasta pärast postitust teemal “Hedon palub oma vanemaid aidata oma kodu ostmisel”.

 16. Esiteks on suur vahe, kas raha läheb kellelegi “onu Antsule” kellel seda reaalselt elamiseks vaja läheb, või läheb see kellelegi, kes Lihtsalt TAHAB uut maja ehitada. Teiseks ütlete te ise väga tihti inimestele halvasti, nt see “hobusenäoga ilublogija”. Miks te selle loo avaldasite? Kas hakkas endal parem? Kas tundsite õigust seda öelda, sest olete ise paremad? Kas ei oleks saanud ilma midagi ütlemata edasi elada? Marimell on nagu kahe näoga perse või tuulelipp, kuidas ise tahate. Kuidas parasjagu endal parem on, nii kirjutate. Mingist Autentsuset pole enam märkigi. Kolmandaks, arvata, et kõik ütlevad midagi vaid sellepärast, et te olete neist paremad? No tule taevas appi, kas te olete pea peale kukkunud? Kelleks te siis end peate?

 17. Paluks veidi täpsustada allkärgnevat lõiku:
  “Et kui inimene on avalikult tuntud või blogija vms, siis teil on õigus tatti pritsida kuidas torust tuleb? Lihtsalt sest tema on natuke parem kui teie?”

  Mina saan sellest hetkel aru niimoodi, et avalikult tuntud inimesed või blogijad on natuke paremad kui muud inimesed. Kui ma mõistsin seda õigesti siis, tavalise inimesena, paluksin lahti seletada, mispärast/mismoodi on avalikult tuntud inimesed või blogijad paremad ülejäänud inimestest?

 18. Nägin majaraha korjanduse kirja, oli ehmatav. Lugesin läbi kõik kommentaarid ning olen šokis. Kohutav.

 19. Eestis on mingi paartuhat abivajajat ja sa arvad et see ongi Mallu töö ja sa ei taha olla copycat? Wtf? Samas tuututad kui Henry onemani teeb?
  Sa tegid sõbrannale head, sama palju saad teha siis kui SA ISE TAHAD!!! Ma lugesin ka Oliveri lugu ja saan aru et emal tuli unistus Soov lähemale tuua aga palun ära tuua siia kõrvale kodutunde lapsi, kes saanud füüsiliselt valu ja jäänud väga palju elementaarsest ilma. Te Meelisega mõlemad suhteliselt heast perest pärit võrreldes teistega( vähemat blogi Story kadu, v.a meelise ema lugu), äkki sa ei oska veel laiemalt mõelda . Mulle meeldib su blogi ja avatus aga see pirtsutamine joulukinkidega ja igas postituses mingite eurode kalkullimine näitab teie enda pere kitsaskohti. Meelis istub pimeduses aga sina räägid kui kehvad teised inimesed on? Olen sind alles hiljuti kaitsnud sind mitme blogija silmis aga nüüd lamp siuke post ? Äkki sul mask langeb vms ?

 20. Selline kuri jutt aasta esimeseks postituseks..ei mingit rõõmu ega positiivsust oma lugejatele
  Kõlama jääb, nagu oleksid kommenteerinud inimesed kuidagi midagi vähem saavutanud või kehvemad? Mida või keda nad peaks kinni püüdma ja järele tegema? Oliveri, kes loogiliselt pole oma lühikese elu jooksul palju korda saata jõudnud? Tema ema, kes küll kõige teravama pliiatsi muljet ei jäta? Sind? Paraku eeskuju Sa mulle pole. Miks peaks vait olema, kui midagi on väga mööda? Kui keegi oleks “Kodutunde” saates, oleks tegu raskustes inimesega. Ma ei toeta siinkohal solvajaid ja solvanguid. Inimeste õiglustunne hakkab tööle siis, kui tekib mulje avalikkuse heatahtlikkusega manipuleerimisest. Mul on küll siiralt hea meel, et meie rahvas on alati abis, kui keegi on hädas.

 21. Lapse kasutamine raha küsimiseks ei ole OK. Küsinuks ema enda nimel, poleks mingit teemat. Aga lapsele sõnad suhu panna … jube. Internet mäletab seda veel aastakümneid, ma usun, et Oliver on tulevikus üsna õnnetu, et tema nime googeldades selline abipalve ette tuleb.

 22. Mitte eluilmaski ei usu, et sina oled kopikatki annetanud. Te olete nii rahaahned ja küüned endapoole. Hea on varjuda selle vale taha, et ei taha cooycat olla ja et sa lihtsalt ei räägi kõva häälega, et annetad… No never ei usu

  1. Ja vaadates, kuidas sina siin vihast nõretad, siis tean ma juba eos kui kibestunud, kade ja ussitav inimene sa oled. Sinusugused tuleks ühiskonnast eemaldada, sest siis oleks rohkem ilusat ja vähem koledat.

  2. ????? Ühiskonnast eemaldada?? Rohkem argumente polegi?
   Ma mõtlesin välja, mis Sulle/teile sõltumatuse annaks. Mine õpi midagi mõistlikku ja hakka tegelema mingi mõistliku ametiga. See võib vabalt olla seotud turunduse, reklaamiga. Aga teadmised annavad Sulle vaimse vabaduse ja heal juhul ka selle ihaldatud geograafilise vabaduse. Siis saad ka oma blogi nö. vabaks lasta ja see hakkaks õitsele, sest sisu oleks põnevam (kuna Sul endal oleks rohkem sisu) ja Sa ei peaks pidevalt hambad ristis mõtlema, kuidas blogist klikke ja raha välja pigistada. Vt. nt. kui nauditavalt Tanel Padar on hakanud oma mõtteid väljendama. Lisaks ürgsele andekusele koguneb tänu koolidele üha enam midagi ka ülemisele korrusele. Ka Mallukas areneb huvitavalt. Teda vist arendab elu ise ja emaarmastus, kah sümpaatne lugemine. Teie aga tammute paigal ja ootate klikke spermapükstele…

 23. Kas sa ikka süvenesid ka loosse, või lahmid siis pealkirjade järgi?
  Kui see ema oleks ise läinud ja abi palunud, palun väga, igaüks võib teha muda soovib. Aga panna oma lapse pilt ja kirjutada lapse nimel hale kirjake – vaat see oli inetu ja lapse ära kasutamine.

 24. Mind ja ilmselt ka paljusid teisi ei häirinud mitte see abipalve (küsija suu pihta ei lööda, oled sa tuntum või mitte), vaid see, et abipalve oli kirjutatud täiskasvanu poolt ja siis sinna lapse nimi alla lajatatud. Eks kadeduseuss on paljusid purenud, kommentaarides ikka näeb seda, et kohe kahju on, kui teistel võimalus väheke tuntuse arvelt sissetulekut suurendada, aga samas on tõesti imelik lapse suuvoodrina käituda – kohe näha, et lapsega polnud selles kirjas midagi pistmist. Tahad maja ehitada, siis kirjutagi, et tere, minu nimi on … ja küsi, mitte ära mõtle selliseid asju välja, nagu laps oleks härdalt toetust palunud, et ema-isa kuuse alla ei jääks.

 25. Nõustun su jutuga.
  Huvitav, et kui Oliveri ema oleks palunud Oliveri toa tegemiseks/remondiks vms raha, siis oleksid inimesed teisiti suhtunud.

 26. Siin sa just eksidki- see ei ole terve perekond seal…. olen kahjuks nendega yhest kohast pärit ja nende perega ammu kursis. Oliver on nunnu kutt aga ema… njahh…

 27. Ma täitsa saan aru miks see teema sind puudutas. Nimelt tean prowa Reeta isiklikult ja ilmselt tundsid sa tema nahaalsuses ära iseenda. Te olete natuuridelt üsna sarnased või vähemalt oled sa sellise mulje endast jätnud. Kust on võtta, sealt tilgatuks. Ei häbi ega austuseraasugi. Omasugune tunneb iga omasugusele kaasa.

Comments are closed.