Soome lähme vä?

Vanasti oli Soome- või Rootsikruiisile minek totaalne välismaa. Ja välismaal oli muru rohelisem ja taevas sinisem. Eestis polnud H&M’igi, rääkimata poolekilostest kommipakkidest, mida sai laevalt osta, kreemidest ja lõhnadest, pulkdeodorantidest ja kosmeetikast, mida mujalt ei saanud.

Julgelt, veel kümme aastat tagasi, kui Meelisega meie suhte alguses olime, käisime me šoppamas Tallinki laeval ja Helsingis. Eks oma osa mängis selles ka see, et mu õepere seal elas ja ikka oli hea külla minna ja mitu päeva seal redutada ja mööda poode kolistada. Mööda poode, mida meil siin ei olnud, eks. Ma käisin isegi Lidlis sinki koju kaasa ostmas, mis me siis muudest asjadest räägime.

Viimastel aastatel on need šopingureisid asendunud küll Berliini ja Londoniga, aga Tallinki laevaga proovime aastas paar korda ikka sõita ja seda ühel üsna lihtsal põhjusel – et täiendada kommi- ja kreemivarusid. Okei, šampanjavarusid ka.

Kommivaimutust minul pole kui aus olla (okei, rasedana on), aga nende suurte pakkide juurde viis mind kooner Meelis, kes neid alati nagu hull sealt laevast kokku ostis. Tavaliselt olid need veel omakorda pakkumises 2=3 vms. Mina avastasin mingi aeg enda jaoks need Fazeri šokolaadid Dumlega ja neid ma ostsin küll alati endaga laevalt kaasa.

Juba 20 aastat kreemile truu

Näiteks olen ma reaalselt nii kaua (kui ma end mäletan).. no 16-17aastaselt alates kindlalt, kui ema omal ajal tellis Tallinkist kraami.. tarbinud Elizabeth Ardeni Green Tea kreemi. Aga täpselt nii nagu lõhnade ja mingite muude asjadega, on mul nö peolõhnad ja igapäevalõhnad ja EA kreem on kindlalt üks selliseid, mida ma ei tarbi igapäevaselt. Selle lõhn on intensiivne, aga mõnikord ma kohe tahan seda lõhna, mõnikord jälle tahan midagi, mis ei lõhnaks. Võimalik, et ma olen mingi ainueksemplar selles osas, aga ilmselt mitte. Meelis on samasugune. On mingid asjad, mida tarbime mingitel kindlatel juhtudel.

Need Molton Brown kreemid ja seebid avastasin ma enda jaoks selle suve alguses Biblioteqas ja reaalselt ma kirjutasin Maret Soomile, et kust ta neid saab. Hea inimene jagas infot, et tema tellib Londonist, aga Tallinkis on ka. Nagu te näete, on mu varud mitu kuud vastu pidanud, sest need on täpselt sellised tooted, mida ma tahan mõnikord. Mitte iga kord pesus käies vms. Või siis on lõhn nii hea, et ma ei raatsi neid üldse kasutada.

Šampanja varude täiendamiseks hea koht

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA JA SEE VÕIB KAHJUSTADA SINU TERVIST. KUI SUL TEKIB SELLEGA PROBLEEME, KÜSI PEREARSTILT RETSEPTI ESPERALILE.

Ja kui ma nüüd mingi päev naabritega plaani pidasin, et mida me aastavahetusel kokkame, mida joome, loosipakke tõmbasime.. Siis hakkasin googeldama, kust hea hinnaga šampanjat saab (Lätti ju ei saa!) ja kuna mul on kaks lemmikut – Piper Heidsieck ja Nicolas Feuillatte ja see viimane just Tallinkis soodne oli, siis pidin ju seda ometi sealt tellima.

Ja ma sünnitan 1x aastas, eks, ma premeerisin end ette.. Ma ei ole kunagi joonud Dom Perignoni ja kuna see tundus mulle seal hea hinnaga, siis ma mõtlesin, et 2020 on olnud meile Meelisega nii edukas, nii hea, nii tiivustav, nii inspireeriv.. Kuigi mul aasta alguses ei olnud absoluutselt sellist tunnet, nagu kõik kilkasid, et ooo, 2020 tuleb eriline, imeline, parim.. Mu jaoks oli, et ah, tuleb uus aasta ja kõik.. Siis tegelikkuses oli see 2020 imeline! Aitäh sulle, rott, kes sa sellest aastast meie jaoks super aasta tegid. See vajab tähistamist! Ja ma arvan, et üks Dom Perignon ja tütre sünd paneb sellele aastale imelise punkti. Vahet ei ole, millal me selle pudeli täpselt avame :)

Kui ma nüüd tellimust tegin, siis avastasin, et neil on eraldi kategooria jõulupood, kus all on juba valmis komplektid ja nö kingiideed. Ühtlasi – meie vanad lemmikud – Shi Shi jõuluehted. Ma sattusin sel talvel jälle kaks korda nende poodi ja.. lahkusin liiga suurte kottidega. Tänavune kuuse inspiratsioon oligi rasedus ja lapsemeelsus.

Sellised jõulud ja aastavahetus siis tänavu. Kas teil on kõik jõulukingitused juba ostetud, pakitud ja kuuse all valmis? Või olete see viimase minuti mees, kes 24nda hommikul mööda poode trügib? 

PS! koodiga marimell15 saate nädala jooksul
Tallinki e-poest soodukat ka (15% nagu koodki ütleb)!

Sooduskood rakendub kõigile täishinnaga toodetele v.a alkohol ja Tallinki jõulupakid.

11 thoughts on “Soome lähme vä?

 1. Kaua sinu pakk sealt kohale tuli? Ma ootan juba 2 nädalat tulutult. Kogu päkapikukraam tulemata :((

  1. Ma tellisin esimese satsi mustareede nädalal.. ja siis hiljem veel. No ei tulnud päris päevaga, aga 2ndl ka ei oodanud.

 2. Huvitav, kui siia kirjutada, siis kas nad võtavad midagi ette. Olen aastaid Tallinki klient, aga sorry Teie epood ei toimi. Poleks kunagi uskunud, et nii suures ettevõttes põrgatatakse ühte tillukest probleemi mitu kuud. Pidevalt tuleta end meelde, kuigi oled täitnud kõik nende poolt jagatud juhised, päriselt piinlik. Kui mina oleks oma tööl klienti niimoodi jooksutanud, siis ma vabanduseks oleks teinud midagi, aga ei tehtud midagi :) Vabandust, et tellisin ja oma raha Tallinkile tahtsin anda.

  1. Tead , inside joke Tallinki töötajatel kui ma kunagi tallinkis töötasin oli :tere tulemast Tallinki ja vabandame ebamugavuste pärast see ûtleb juba nii môndagi

 3. Offtopic. Kuidas saite jõulukuusele nii ilusa valgustuse? Saan aru, et teil valguskett. Aga mulle tundub, et kuuse tüve juures on veel mingi lisavalgustus … igatahes väga ilus kuusk :)

  1. Kuuse tüve juures on meil valge suleboa katki lõigatud ja vahele topitud, mis annab heledust, oleme seda trikki juba aastaid teinud.

 4. Lihtsalt infoks, et peale alkoholi ei tohi influkad soovitada/reklaamida ka ravimite nimesid. Ehk et sa võid nimetada toimeaineid, aga mitte ravimi nimesid. Esperali ei tohi soovitada, aga selle toimeainet disulfiramumist võid kirjutada.
  Parandage mind, kui eksin.

  1. Võimalik, mul ei ole see uus reeglistik peas, aga noh, ravimeid vist ei tohi üleüldiselt reklaamida. Ma tegelt ei reklaamigi midagi, lihtsalt räägin omast kogemusest, sest mina kunagi tarbisin Esperali ja olin tänu sellele kaine. Nagu TTJA ütleb – kõik on juhtumi põhine.

Comments are closed.