Täna öösel me ei maga ehk Ära sunni teda aka lapsekasvatus ema vs isa

marimell

Täna öösel me ei maga! Ja kui und ei ole, siis mida muud ikka teha kui telefon haarata ja blogida!

Ma tahaks, et mu laps oleks viks ja viisakas, ei plädistaks toiduga, oleks alati puhtalt riides ja sõnakuulelik, magaks kui on öö, mängiks kui on päev, jagaks sõbralikult oma asju, ei karjuks põhjuseta nagu pöörane, ei trambiks jalgu, ei nõuaks poes mingeid mõttetuid asju ja saaks aru, mida talle räägitakse.

Millal mu lapsest selline normaalne ja arusaav inimolend saab? Siis kui ta on 20?

Täna öösel arvas Hedon, et jumala normaalne on kell pool kolm hakata vaikselt märku andma, et parem on voodis püherdada, nohiseda ja rulluda, kui magada. Ei aidanud teda ei hambageel, küünal ega pudel sooja piima. Jutt, et on tuduaeg, võiksin ma samahästi siit samast Uue Maailmast Mallu koerale Männikule karjuda. Oi, kas ta ei kuule? Hm.. Hedon ka mitte!

Proovisin nii ja naapidi, silitasin pead, kussutasin nagu titte, võtsin meie vahele… Kuniks Meelis sai ka tou kirja ja ärkas. “Ära sunni teda!” teatas ta läbi une.

Fine, mõtlesin mina! Las siis tatsab ta otsas, jookseb voodi ühest otsast teise, tripib pimedas toas, vahepeal läheb lootustandvalt enda voodi juurde, et tahaks magada, kriiskab korra üle maja, tõstan ta välja, lasen tal olla. Ta ronib voodisse, kisub mu padja ära, kõdistab varbaid, teeb pai, hüppab keset voodit.. Jumala eest, öö on selleks ju loodud!

Ja fakit, nui neljaks, ma ei teinudki midagi, kuni olimegi Meelisega kell POOL VIIS mõlemad üleval. Mõtlesin, et teen kohvi ja võileiba. Hommik ju ikkagi!

Tõstsin tite voodisse ja mõtlesin, et karjugu end või magama, mina enam ei viitsi. Hakkasin seda blogi siin telefonis toksima ja kae imet – hetkel on vaikus. Aga ega ma ei looda midagi, ma lootsin seda ka viimased kaks tundi kui ta enda voodisse mangus või meie jalutsisse pikali viskas või kui ta mu teki ja padja rotti lasi ja nende otsa ronis…

Vaheinfo: ta ei maga! Jaurab! Meelis läks vaatama… Ma ütlesin, mis torgid, las ta olla! Hahahah!

Ja nagu nui neljaks ei lase ta magada neil öödel, kui järgmiseks päevaks on plaanid. Tahtsime lastega kinno minna! Täna öösel on sama trall kindlasti, homme ju laulma!

Oleks ta natuke suurem ja hoomaks biiti, ma canceldaks kõik lõbustused, et ta saaks aru – kui on tropp, pole ka meelelahutust! Ei ole nii, et teen mis tahan ja saan kõik head asjad nagunii. Ei saa!

Jumal, kas tõesti saabus vaikus ja ma saan magama minna?

Head ööd või tere hommikust, kes kurat enam aru saab! Kell viis magama minna on ka jumala normaalne, ainult et… Kuhu pidu jäi, et ma nii kaua üleval olin? :D

27 arvamust postitusest “Täna öösel me ei maga ehk Ära sunni teda aka lapsekasvatus ema vs isa

 1. No positiivne on see, et hommikul on blogipostitust, mida lugeda:)

  Aga sul veidikegi kergem kui Meelisel, kes peab pika päeva tööl vastu pidama:) Aga eks muidugi ideaalne oleks kui saaks terve öö magada.

  1. Jeeee, Meelis tuli koju, võttis lapse ja läks õue, sain magada :)

 2. äkki magab päeval liiga palju? ja keset ööd saab uni otsa.

  1. No ta magab 40minutit kuni 2,5h :) rohkem üldiselt ei maga. Mõni üksik päev magab 3h. Eile magas näiteks 1,5h ainult ja öösel see trall.. Aga juba tšekkasin, täiskuu tulemas.. Siis ta ongi mul nagu hull üleval :D

 3. Meil on ka selliseid öid korduvalt ette tulnud. Lihtsalt ärkab lambist nt kl 1.30 ja uuesti magama jääb kolme tunni pärast. Ei nuta ega midagi, sipleb ja jutustab voodis. Ja pärast öist trallitamist ärkab ikka kl 8. Samas olen märganud, et päevaund magab siis pikemalt kui tavaliselt.
  Ei tea millest see neil tuleb, ealine iseärasus vist :)

  1. No nagu sa lugesid. Tropil ja tropil on vahe. Asi pole selles, et ma teda tropiks sõimaks, vaid üleüldiselt – kui teed sitta (pahandust), siis ei ole nii, et saad kõik mis tahad.

  2. Kui lapsel läheb uni ära,siis teeb pahandust? :D:D:D please…..

  3. Päriselt?
   Kui ma kirjutan ühes postis kleidist ja kingadest, siis kõik jutt ei käi ainult kleidivärvist. Aga noh, mis ma ikka seletan :D

 4. Jeebus, mida ma just lugesin…
  “Oleks ta natuke suurem ja hoomaks biiti, ma canceldaks kõik lõbustused, et ta saaks aru – kui on tropp, pole ka meelelahutust! ”
  KES ennast nii väljendab oma lapsest rääkides? :D
  Endiselt pakub see blogi siin imestamisainet…

  1. Häh. Mõningatel nimestel pole ikka huumorisoont üldse. Mu meelest tore postitus. Mõnus lugemine.

 5. Kas selline ülevalistumine on alati olnud või millal see algas? Mäletan ühte ammust postitust veel, kus sa kirjutasid, et laps öösel trallis ringi. Mdea, mul ka on öid, kus ärkan ja enne und ei saa, kui juba hommik käes. Siis magaks küll. Aga terve öö vähklen küljelt küljele ja kirun, et mis jura on, et magama enam ei jää. Lastel võib ka nii olla, ainult, et nad ei oska seda endamisi vaikselt paigal olles ja lage vahtides teha. Muide kuna lapsed kasvavad ja arenevad pidevalt, Hedoni vanuses veel üpris kiiresti, siis on neil vahel raskusi aju “välja lülitamisega”, mispärast tuleb ikka selliseid öid ette. Ma kujutan ette, et kui sul on mingi projekt või töö käsil, millega sa hullult tegeled, võib endal ka keeruline olla öösel end sellest välja lülitada. Kui sul endal ei ole, siis püüa vähemalt ette kujutada seda olukorda. Kõige olulisem on see, kuidas lapse käitumist iseendale seletatakse ja kuidas sellesse suhtutakse. Praegu ei tee laps sul küll veel midagi kiusu pärast.

 6. Mul tütar Hedoniga sama vana ja nii “hea” on lugeda, et kellelgi veel sama trall öösel.

 7. No kui täiskuu, siis milles see lapseke süüdi on, et teda tropiks kutsutakse? Kiru taevatähti!

 8. Meil oli täna öösel hirmus trall, tüüp on alles 7 kuune ja ärkas kell 00.00 üles ja uinus 3.30!! JUHHUUU!! Mina olin selleks ajaks saanud mingi tunnikese põõnata. Ja siis magasime kella 7ni, sest oli vaja vanem laps kooli saata! SUper ma ütlen! Nii tore on lugeda, et on veel inimesi, kelle lased on täiskuule tundlikud!! :D :D :D

 9. See on sinu enda asi kuidas oma last kutsud,aga ma kahjuks ei usu et ta 6nnetum on kui ei saanud kinno v6i laulma minna.nii v2ike laps veel ei m6ista selliseid asju.nii v2iksele piisab oma emast.ja ma soovitan m6elda mida te p2eval tegite,kellega kohtuste,sest see v6ib last ka m6jutada.muidugi t2iskuu v6ib m6jutada samamoodi.

  1. vana hea täiskuu, iga kord see jama :D ja ma ju seda kirjutasingi, et ta täna ei hooma, kui ma kino ära jätan, kui suurem oleks ja aru saaks, siis oleks pointi teda “karistada”

Comments are closed.