Meelis testis: Samsung Galaxy S7 edge vs iPhone 6 – kumma ostaksid sina?

Juba mõnda aega tagasi, kui lumi vaikselt sulas ja puud olid raagus ning isegi hiirekõrvakesi kuskil näha ei olnud, sain ma endale testimiseks sellise uhke telefoni nagu Samsung Galaxy S7 edge.

Mõtlesin tükk aega, et kuidas ma sellele testimisele lähenen? Kas mina kui fotograaf, või mina kui suhteliselt tavaline inimene, kes selle endale näiteks kingituseks saab või siis lihtsalt poest ostab. Mõtlesin, mis ma mõtlesin, tegin kõiki asju nii nagu üks täiesti tavaline telefonikasutaja.

Kuid et oleks natuke põnevam, tegin pilte samadest asjadest, kasutades ka enda isiklikku telefoni, mille Leenu mulle isadepäevaks kinkis – iPhone 6S.

Siinkohal olgu öeldud, et kunagi varem ei ole mul ühtegi Samsung Galaxy seeria telefoni olnud. Alati õun. Seega pidin ma endale looma igasugused kontod ja asjad. Ja juba siinkohal peaksin ma Samsungi suunas kiidusõnad lausuma. Kord, kui sa oled kõik oma kontod ja asjad aktiveerunud, siis on sul hiljem ülilihtne kõiki oma asju varundada ja kopeerida jne jne jne. Õunaga see nii kerge just ei ole. Lisaks tuleb alates teatud mälumahust kuskil pilves ruumi juurde osta. Samsung mulle sellist teadet küll ette ei visanud.

Ilmselt oleks paslik öelda ka seda, et Samsung peab S7 tugevuseks just kaamerat ning just selle ma ka proovile panin, sest olgem ausad, sellest tarkvarast ja muust sisust väga pikalt ju lugeda ei viitsi. Telefon on kiire ja väga puhta/selge ekraaniga ja mälu saab ise juurde panna. Rohkem väga polegi vist vaja teada.

Sellel ajal kui telefon minu käes oli sai käidud kontsertil, paar päeva Lätis, looduses ja niisama kodus klõbistatud.

Kuna Samsungil ei ole seda niiöelda sisemist fikseeritud mälu nagu õunal vaid seda saab ise mälukaardiga laiendada, siis selle katsetamise ja edasi-tagasi pendeldamisega suutsin ma ära kustutada kõik Kerli Kõivu kontsertil tehtud pildid ja videod. Okei – üks video on instagramis üleval (link!). Noh jah, öeldakse ju, et mõistus pole enda teha.

Aga tagasi testimise juurde. Nagu ma mainisin siis sai tööasjus Riias käidud ja seal mõningaid pildikesi klõpsitud. Siin on siis teie ees kaks fotod täpselt samadest asjadest täpselt samal ajal kuid kahe erineva telefoniga.

hommikusook KOOS

kastid KOOS

Õhtusöök toimus meil kuskil hubases ehk siis pimedas restoranis ja seal sai menüüst kerge klõps tehtud

menyy KOOS

Korraks sai läbi käidud ka ühel sünnipäevalt kus tordi asemel pakuti isetehtud rullbiskviiti.

biskviit koos

Mainisin kuskil juba ennist, et mul ei ole kunagi Samsungi olnud. Aga õnneks minu naabripoiss on ainult Samsungi inimene ja ta aitas mind pisut. Näiteks tõmbas ta mulle sellise rakenduse nagu SUURENDUS, ehk siis makrovõte. Tegelikult tegin ma selles reziimis päris mitu pilti aga jah, osad neist suutsin ma ju vahepeal ära kustutada. Üks siiski säilis.

maasikas KOOS

Aga et anda selge ülevaade kui hästi jäävad pildile värvid oli vaja ju värve. Õues oli sellel ajal veel nii hall ja sombune, et polnud kuskilt neid värve võtta. Kuid siis avastasin, et mul on endal kodus üks suur värviline koht. Nimelt seinamaal.

seinamaal KOOS

Aga et asi väga tubaseks ei jääks, liikusin õue. Krabasin sõber Aini ja lapse kaasa ning sõitsime linnast välja. Ma pole väga sellist tüüpi, et mina siin pildistan lille ja liblikat, vaid pigem midagi millegi taustal. Sellel hetkel oli mul kodus ports Saku uusi tooteid ja mõtlesingi, siis, et noh võtan need kaasa, ehk aitavad testimisele natukene kaasa.

Asukohaks oli siis Kaberneeme ja selle lähiümbrus.

nisu KOOS
Pirnid KOOS trio KOOS 1 trio KOOS 2

Kui ma nende piltidega valmis sain, siis mõtlesin, et Jägala juga on ju kohe nurga taga…

kosk pano KOOS

Vahemärkusena olgu öeldud, et Samsung Galaxy S7 oli selles panoraami duellis ikka peajagu üle. iPhone tunnetas ära iga su pisimagi värina ja jättis selle loomulikult ka pildile, kuid Samsung seda ei teinud.

Lisaks proovisin mõlemate telefonide video režiime. Siin siis 50% ja 10% aeglasemalt, et oleks kvaliteeti näha!

Ja siia juurde veel kaks niisama pilti mis sai tehtud.

kosk KOOS

6pack KOOS

Lisaks filmisime selle telefoniga ka ühe meie videoblogi. Kes ei mäleta või pole näinudki, siis palun väga:

Selline ülevaade uuest Samsung Galaxy S7 Edge telefonist.

Kas mulle meeldis see telefon? Jah, see meeldis mulle VÄGA. Eriti just kaamera ja need värvid ja see ekraani selgus ja puhtus. Sisu kohta ei oska ma midagi väga öelda, sest see on ikkagi enamikel suhteliselt sama ja enamasti ka hea. Samsungil oli neid appe ja asju lihtsalt nii palju, et ma ilmselt ei suudakski kõiki ära proovida. Näiteks saad sa sellega tööle panna oma pesumasina, teleka ja muud Samsungi kodumasinad. Kujuta ette et lähed vetsu ja naine on üksinda toas ja siis sa paned salaja teleka tööle. Või naine on vetsus ja paned salaja pesumasina tööle. Ma arvan, et väike šokk oleks see kindlasti!

Aga kas ma tõttan seda nüüd endale poodi ostma? Nii ja naa. Jah, täna ma oma iPhone maha ei müü, sest see on ikkagi suhteliselt uus. Kuid kui silmas pidada ainult kaamerat, siis poleks kahtluski, et ma Samsungi valiks.. Samsung Galaxy S7 edge reklaam vastab küll tõele, kui nad oma kaamerat kiidavad, sest see tõesti on lihtsalt nii ülim. Kuigi nad kiidavad, et sellega saab ka vihma käes olla, ma seda ei proovinud. Noh, nii igaks juhuks – pärast ikkagi ei pea vihma kinni, mida ma siis selle märja telefoniga teen.

Väike OOTD pilt kah Riias käigust

samsunggalaxys7edge

Pilt: Samsung Galaxy S7 edge
Särk: Reserved
Pintsak: H&M
Püksid: H&M
Kingad: New Yorker
Lips: puulips.eu

Aga teie, vaadates neid pilte ja videoid, mis mulje Samsung Galaxy S7 edge jättis? Ostaksite?

10 Comments

 1. Nüüd proovi LG G5, sellel kõvem kaamera kui Edge s7 ja Iphone 6S il. Seda võrdlust vaataks küll huviga :P :)

 2. Enamik piltidel on iPHone 6S omad ikka kõvasti paremad. On üksikud, kus Samsung parem, nt neil viimastel, mis järgnesid ridadele “Ja siia juurde veel kaks niisama pilti mis sai tehtud.”

 3. Samsungi kasutaja olen juba päris mitu aastat ja meeldibki kõige rohkem see, et pildi kvaliteet on hea. Ja no ma ei saa iphone menüüst midagi aru :p aga seda uut mudelit tahaks küll.
  Täitsa teemast mööda , aga nägin sind enda töö juures ja oleks juba peaaegu tsau öelnud, kui tabasin end mõttelt et ma ei teagi ju teda . Ma loen ainult nende blogi :D

 4. Minu jaoks olid osad pildid Ipohinega paremad, kuid kindlasti ka mõned Samsungi omad olid head:)

  See postitus tekitas minus jälle küsimuse, et kuidas on võimalik teha nii kalleid kingitusi? 600-700€ maksev telefon, 300€ Vip piletite eest Eurovisoonil, hiljuti ostetud kallis objektiiv, mitmetuhandene Tai reis.

  Mõnes mõttes ma saan sellest aru, et elu peab nautima ja see Eurovisooni kogemus võis väga vinge olla, aga näiteks nii kallist telefoni ma ei raatsiks osta. Mingid emotsioonipildid saab ka odavama telefoniga teha ja korralike piltide jaoks on teil ju piisavalt korralik kaamera olemas koos kallite objektiividega.

  Minu jaoks oleks ikkagi ideaalne kui leian tasakaalu nii emotsioonide rahuldamiseks kui ka turvatunde rahuldamiseks omades siis oma kodu näiteks. Selliseid summasid kulutades peaks suht ruttu saama korteri sissemaksu raha kogutud. Praegusel ajal räägitakse investeerimisest ja passiivsest sissetulekust väga palju. Ja kuna mul on oma kodu olemas, siis minu jaoks on oluline omada veel teinegi korter, mis hakkaks mulle passiivset sissetulekut ühel päeval tooma. Aga eks inimeste vajadused on erinevad ja eks keegi peab laristama ka:)

  1. 1. telefon on järelmaksuga, millele Elisal oli pakkumine, et intresse pole. Seega jumala hea diil ja seniks kuni emapalka veel on, why not
   2. Eurovisiooni vip piletid sai Meelis meie sõbralt kingituseks
   3. objektiivi saime 200€ odavamalt, sest Photopointis oli kampaania “too vana meile, saad uue odavamalt”
   4. Tai reisi jaoks korjasime aasta aega raha
   5. ma ei väsi kordamast, et pank ei anna meile laenu, sest meie sissetulekud ei kvalifitseeru nende silmis piisavaks, ühtlasi pole mul olemas paberit, et mul pärast emapalga lõppu töö oleks

 5. Ei ostaks . Oman viis ess õuna ja olen ka 7edget kabistabud, kuid endiselt jään õuna juurde . Ning kus on need röögatud värvid ja kvaliteet kaameral :O ???? Õuna pildid palju värvikamad, vaadake just seda kunstipärast pilti, mis toa seinast tehtud . Samaungil kõik nii plaasiks teinud .

 6. Ostsin eeltellimusega tavalise S7-me, sest see edge kohe üldse ei köitnud. Kaameraga olen ülirahul ja nii mõnegi õunakasutaja just sellega Samsungi-usku pööranud. Instagrami piltide puhul ei tehta vahet, kas olen pildistamud telefoniga või D90nega. Ka vihma käes pole seni kasutamise ja pildistamisega probleeme olnud :) Inimesele, kes ei raatsi iga aasta uut telefoni osta, tahab kvaliteeti ja armastab pildistada, on S7 ja S7edge suurepärased telefonid.

 7. Mulle tundusid ka iphonega tehtud pildid poole ilusamad, kui samsungiga Just täpsuse ja värvide osas.

 8. Minu arvates ka enamuses iPhone pildid paremad. Samsung valgustab üle ja mõnel juhul minu maitse jaoks ka liiga tugevad värvid. Leian, et iPhone pilte lihtsam järeltöödelda, kui nt mõnda neist Samsungi ülevalgustatud piltidest.
  Ruumipuuduse vastu iPhone puhul aitab see, kui olla piisavalt arukas ja mitte osta 16gb mudelit, mis ei mahuta tõesti midagi. 64GB on minu jaoks küll ja küll :)

  1. Mul endal see sama probleem. Meelisele ostsin suure, endale 16 ja nüüd tahangi vahetada :)

Comments are closed.