e-Maxima: ma vist enam poodi minna ei viitsigi

Ütlen kohe ära, et tegemist ei ole reklaampostitusega vms, vaid ma eile tellisingi esimest korda elus e-Maximast ja jäin üldjoontes rahule. Poodi suuri shopinguid tegema enam ei kipugi, nii mugav on netist tellida.

emaxima_tellimine

Eile oli plaan, et Meelis tuleb töölt, siis lähme oma nädala shopingule, aga kui selgus, et tal läheb kauem, isegi kuni kaheksani, siis mõtlesin, et proovin seda e-Maxima teenust. Kell oli mingi kolm päeval ja valikus oli vaid üks kohaletoimetamise aeg samaks päevaks – vahemikus 20:00-22:00. Mõtlesin, et vahet pole, olen kodus nagunii ja tänaseks õhtuks saan meie lähedal poes käia, et süüa teha.

“Ma käisin poes” ringi nagu päris poes. Mul on Stroomi Maxima pähe kulunud, kust ma mida saan ja käisin ka e-Maximas samamoodi – juurviljad-puuviljad, juustud, piimad, liha ja muu kraam…

Nii rändasidki ostukorvi kõigepealt tomatid-seened-sibulad. Naljakas oli ainult see, et ma tavaliselt poes võtan asju lihtsalt silma järgi, ma ei kontrolli hiljem, kas neid oli 350 grammi või 700 grammi. Võtan tunde järgi – viis tomatit või seitse sibulat.

PS! Mul on mingi kiiks – ma ei võta kungi paarisarv asju. Kui siis kolm, viis, seitse, üheksa.. Ja kõige naljakam, ma reaalselt loen neid asju kui kotti panen. Isegi lahtiseid seeni kui võtan. Ma ei tea, miks.

Vaatasin lihaosakonnas ringi, et sisefilee hea hinnaga, võtsin kohe kaks. Siis oli kanavalik, mida ma olen varemgi ostnud, kus on tiivad ja koivad ja kanarinnakud – selline kombo on kohe ühel alusel. Ostukorvi täitsin umbes sama kiirelt kui poes.

Esimene kohaletoimetamine on tasuta, aga seda ka juhul kui ostukorv on 39,99€ väärt, ka siis on tasuta.

emaxima_kohaletoimetamine

Mul oli ostukorvis mingi 31€ eest asju ja mõtlesin, et kuidas nii vähe, kõik asjad on valitud, aga tavaliselt läheb mingi 50€ kanti.

Tšekkasin korra ka sooduspakkumisi ja nägin, et mähkmed on -20%. Võtsin kohe heaga paki mähkmeid ka. Kokku oli arve 45€, maksin läbi pangalingi ja jäin kullerit ootama.

Kusjuures, seal saab valida ka sellise asja, et kui toodet pole, kas nad asendavad millegi samaväärsega või ei, mõtlesin, et no why not – tahan juustu tükina, saan viiluna, no mis seal ikka. See on ka asi, mida ma ilmselt järgmisel korral ei kasuta, või samas – miks mitte lasta end üllatada.

Minu ostukorvis asendati siis sisefilee välisfileega – noh, sellessuhtes, kui ma olin mõelnud hõrgu medium sisefilee peale, siis välisfilee on kordades suurem tükk ja… Ma otseselt ei oska sellest midagi teha, aga noh, nüüd ongi põnevam. Veel oli asendatud see kanavalik lihtsalt koivatükkidega ja kaks poolekilost porgandipakki lihtsalt lahtiste porganditega. Pole probleemi.

Ostukorvi vahe tuli 1,94€, mis kantakse mu pangakontole tagasi. Aga mis saab siis, kui ostukorv ületab summat, keegi teab? Kuidas see juurdemaksmine käib?

Igaljuhul helistas kuller mulle juba kella 18 ajal, et kas võib toidukotid ka varem ära tuua. Kuna ma olin kodus, palun väga.
Ma ausalt kiidan seda teenust taevani. Nii mugav. Ja poes käies ostad ikka mingit jura, mida vaja ei ole – vaatad, oo, sooduses, tavai, võtan. Ja lõpuks ongi ostukorv 50€ 30€ asemel nagu mul just juhtus. Kuigi võtsin kõik tavapärased asjad. Mul on tunne, et hakkangi nüüd ainult e-Maximast ostma ja kui tasuta kohaletoimetamisest puudu jääb, siis pakk mähkmeid vms päästab alati päeva.

Ja mis mulle veel meeldis, siis igas “osakonnas” on selline valik nagu “minu lemmik” – kuhu jäid kõik need tooted, mis ma sel korra ostsin, ehk järgmisel korral ma ei pea nö otsast alustama, ja otsima, mul on nagunii välja kujunenud, et ostan alati Alma piima ja hapukoort jne, saan kohe sealt lemmikud võtta.

emaxima_lemmik

Eks teinekord ikka veidi erineb ostukorv, kui on vaja kuivaineid osta vms. Aga mul on see ka kuidagi nii välja kujunenud, et ostan neid korraga – riisid, suhkrud, jahud, tatra jne. Kusjuures, jahu mul praktiliselt ei kulugi, ma ei küpseta eriti ja kastmetes jahu ei kasuta, suhkrut kulub ka kilo poolaastas vms, kui ma just panna cottat ei tee :)

Ühesõnga, kellel on kogemusi e-toidupoodidega, jagage infot, mis meeldib, mis ei meeldi. Ja kui ostukorv ületab makstud summa, siis mis saab? Või nad vaataksid pigem, et ei ületaks?

30 thoughts on “e-Maxima: ma vist enam poodi minna ei viitsigi

 1. Mina pole kolm kuud toidupoes käinud. Köik asjad tellin Selverist. Olen äärmiselt rahul, sest köik tuuakse tuppa ära, ise ei pea midagi tassima:)Kolme kuu jooksul pole ühtegi asja valesti saanud ning köik puuviljad ja piimatooted on olnud värsked. Selveris saab ka märkida, et ei soovi , et toode asendatakse, kui see on otsas ning selver alati ilusti raha tagasi kandnud.

 2. Ma olen hull e-selveri ja e-maxima fänn. Nii mugav. Suuremad ostud, lapse mähkmed ja piima ostan alati nii. Täna õhtulgi tuleb kuller. Väikseid oste nt saia-piima käin ikka ise ostmas loomulikult. Aga minu teada kui summa üle läheb, ei peagi maksma.

 3. Olen Maximast mitu korda tellinud. Mulle isiklikult see asendamise värk ei meeldi. samas olen valinud siiski selle variandi, sest parem tõesti saada sisefilee asemel välisfilee kui et üldse lihast ilma jääda ja siis tarvis ikka kuskilt teisest poest see tuua.
  Kui laps haige, mees kauem tööl jne, siis tõesti mugav variant. Samas on sattunud ka, et samaks päevaks pole kohaletoimetamise aega ja saan kaubad alles homme-ülehomme.
  Kasutan seda e-poe varianti juhul, kui tõesti ise poodi minna ei saa. Poes käin alati nimekirjaga ja emotsioonioste praktiliselt ei tee, seega rahaliselt soodsam minu jaoks e-pood ei tule.
  Mul ostukorv summat ületanud pole, seega ei teagi, mida siis tehakse.

 4. Kui panevad kallimad asjad sulle kotti, siis vahet kinni maksma ei pea… saad lihtsalt kallimad asjad odavama raha eest☺ või no vähemalt siin inglismaal on selline süsteem☺

 5. Kui ostukorvi summa ületab makstud summa, siis juurde maksma ei pea, sina võidad :)
  Ise olen viimasel ajal e-selverile üle läinud ja ka seal ülimugav teenindus. Laias laastus on nad siiski samad, kaubavalik võib vaid erineda pisut, aga selline tavapärane piim,sai,liha,kartul on ikka samad :)

  1. Selver on minu meelest kallim, üleüldiselt kui poes käia.

 6. Mugav jah!
  Ma ise olen mõelnud, et kuna poes käia ei viitsi siis peaks päevasel ajal tegema tellimuse ja laseks asjad kontorisse tuua. Kuna elan linnast eemal siis saaks peale tööd kohe koju suunduda.
  Eelmisel nädalal juhuslikult Selveris nägin,mida see e-tellimine tähendab. Saali peal liikus käruga ringi üks noormees, e-Selver pluus seljas, paber nina all ja pani asju kärusse. Ilmselt täitis kellegi tellimust.

  1. Jep, ilmselt küll. Aga Selver mu meelest Maximast mingi 30-40% kallim :D kunagi tegin mingi eksperimendi iseendale, et panin samas asjad ostukorvi Selveri, Prisma ja Maxima veebipoes ja kui Selveris oli arve 70€, siis Prismas 50€ ja Maximas 40€ :D

 7. Kuna mulle on eluaeg meeldinud poes käia ja ma nii naudin toidupoes käimist, ei asendaks seda naudingut kunagi e-poega :) Küll aga, kui mul oleks pere ja lapsed ja nii kiire, et ma poodi ei jõua, siis see e-pood oleks ülimugav variant!

  1. Mulle ka meeldib poes käia. Üksinda. Seda nalja ei mäleta enam ammu, et oleks suvalt saanud riiulite vahel tuiata ja vahtida kõiki uusi tooteid ja asju…

 8. Pole küll kasutanud veel ei e-Selveri ega -Maxima teenust, aga tore teada, et selline võimalus on olemas ja mulle tundub, et kasutamata see mul ei jää :) Minu meelest on ka Selver üks hirmkallis pood võrreldes teistega. Minu kodupood on iseenesest Järve Selver. Jah – seal on hea kaubavalik ja tõenäosus, et kõik asjad sealt ühekorraga kätte saad, on suur. Aga mis hinnaga?! Mõnikord võtan isegi ette sõidu Laagri Maksimarketisse ja/või Rimisse, sest seal tuleb mu arve tunduvalt odavam, isegi kui sinnasõiduks kuluv kütus juurde arvestada :D Ja no ajavahemikus 16-18.30 on seal NII-NII palju rahvast, et jube. Lapsega sellel kellaajal ma mitte kunagi seal poes ei käi, muidu ilmselt jääkski sinna. Mingeid suuremaid Maximaid meil kahjuks lähedal ei ole, muidu käiksin ilmselt seal. Aga no kui kõik koju kätte tuuakse, siis pole ju vahet ;)

 9. Mina olen tellinud e-selverist. Maxima oma ei julge kasutada, sest maximast ostes on kurvad kogemused asjade säilimisega. Selveri e-poes kui tegelik arve on rohkem kui maksnud, siis selle vahe kannavad nemad. Ilmselt on Maxima omas sama süsteem

 10. coopil on ka nüüd e-pood. Ma tavaliselt vaatangi kõik kolme poe e-poed selle pilguga üle, et kust mul põhiasjad kõik soodsamad tulevad ja siis võtan sealt poest ka muu – just selleks, et see tasuta transport täis tuleks. muidu mingi 5 euri peale maksta kuidagi ei taha, pigem siis võtan nats rohkem kaupa.

  1. no piim-leib-sai on ikka suht sama hinnaga ju igal pool :) aga mu meelest üleüldises mõttes on maxima soodsam :)

 11. Kas puu ja juurviljad on epoest tellides ikka ilusad või on juhtunud, et saadetakse ka mitte just esimeses nooruses tooteid?

 12. Täiesti OT, aga sul oli mingi lilleline maxikleit, mis sulle hullult meeldis ja sobis. On sul ehk endal meeles? Viitsid viidata postitusele, kus selle pilti saaks näha?

  1. Mkm, see oli mingi värviline ja lilleline, pikkade käistega vist. Mu arust käisite veel kuskil SPAs seda pildistamas?

  2. A pane blogi otsingusse siis aqva spa.. Ja mul see vist alles kui endale tahad :)

  3. Tellisin endale sellise ja mõtlesin vaadata, kuidas ta päriselt välja näeb. Tundub isegi, et täitsa sarnane pildile. Kuidas suurus muidu oli, kas paras või jäi suureks/väikseks? Ja kas see kleit ongi nagu hõlmik, et ainult see vöö hoiab koos?

   Miks ära tahaksid müüa? Sobib sulle väga hästi ju.

  4. Suuruselt oli esimene mille tellisin rinnaümbermõõdu järgi täiega suur! Siis tellisin number väiksema ja see oli paras. Või noh, rindade kohalt ongi ta väga avar.
   See pole hõlmik. Tavaline kleit. Lisaks see vöö, mille võib vabalt ära jätta.
   Ja see seisab mul, pole väga kuskile minna sellega, nats pikk ka vist. Ei mäleta. Kuskil keldris kohvris on.

 13. Kõigi e-kaupmeeste jaoks on Tallinnast ülejäänud piirkonnad nagu pommiauk, pole mõtet oma teenust pakkuda. Väga kurb,

  1. Olen ise seda sama mõelnud. Siuke tunne, nagu Tallinn olekski Eesti. Vöiks oma teenuseid väljaspool Tallinnat ka pakkuda.

 14. Mina elan Inglismaal ja siin saab kõike koju tellida ja nii ka toidukraami . Ise olen palju kasutanud seda võimalust. Siin on nii et kui maksad toidukraami eest siis nad broneerivad su kontolt raha aga maha ei võta. Et kui peavad midagi asendama ja summa suuremaks või väiksemaks läheb siis saavad võtta täpse summa.

 15. Ma ka suure õhinaga juba kuulutasin mehele, et nüüd ka ainult nii ostamegi. Phh. E-maxima üldse Keilani ei toimeta ja E-selver 100m eemal oleva majani toimetab, meie aadressile mitte.

 16. Ma olin pool aastat järjest e-Maximast tellija. Poodi üldse ei läinud. Ja siis äkki hakkas tase langema ja nii pettusin iga kord kui kaup saabus, et ma ei jaksanud enam neid kaebusi esitada. Mis küll iga kord lahendati ilusasti ära jne aga no tyytuks läks. Küll saadeti valed asjad, siis kana, mille aegumistähtaeg oli samal päeval, mädanevad banaanid, vale piim, asjad puudu jne jne jne
  Tunduski, et nad ise enam ei hoolinud tellijatest ja hakati vananevat kraami saatma. Nüüd ei ole aasta enam tellinud.
  Nüüd peaks Selveri ära proovima. Kõige enam armastan seda kojutoomist siis, kui on reisilt tulek ja ei pea ise otse lennujaamast minema toidupoodi, vaid kuller õigel ajal kodus ootamas :)

 17. Ma ka juba pole mitu kuud poes käinud. Kõik e-selveri kaudu tellinud. Ja tõesti, mina säästan nii raha sest nö emotsioonioste jääb tunduvalt vähemaks

 18. Prismas ka see võimalus, ma nüüd pole kulleris kindel, sest ma tellisin kohapeale ja läksin järgi, aga võis väga rahul olla – puuviljad väga ilusad, asjade realiseerimistähtajad pigem kaugemad kui poes riiulil väljas.
  E-Selveriga teeb diili üks Eesti mees, kes toimetab kaubad nt Brüsselisse eestlastele, kord kuus ja no see on küll taevalik – tellid, maksad ja siit võtan kasti peale ja naudin koduseid maitseid. Tean, et osa Eesti peresid siin suuresti nii toitubki, Eesti asjadest.
  Igal juhul lahe, et oleme nii kaugele jõudnud ja elu nii mugavaks teinud, kas pole?

Comments are closed.