Tänasest poes: Samsung Galaxy Note10 jõudis Eestis müügile
PRESSITEADE
23. august 2019

Alates tänasest on Eestis müügil Samsungi tänavune äritelefon Galaxy Note10. Telefonist on kaks mudelit – Galaxy Note10 ja Galaxy Note10+.

„Seadme eelmüük on läinud edukalt ja Galaxy Note10 telefoni on eelmüügist soetatud üle kahe korra enam kui eelmise aasta Galaxy Note9 mudelit. Statistikast on näha, et ostjate huvi on suurem Galaxy Note10+ mudeli vastu, mille osakaal moodustab kogu eelmüügist 92%,“ sõnas Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

„Telefoni mudelid erinevad teineteisest ekraani suuruse ja mõne lisa võrra, mis kuuluvad Note10+ komplekti. Näiteks on selle tagaküljel sügavuskaamera, mis aitab teha uduse tausta ehk bokeh efektiga pilte. Ekraan on Note10+ mudelil 0,5-tolli jagu suurem ning see on mõeldud neile, kes soovivad maksimaalselt ekraaniruumi tööasjade ajamiseks või filmide nautimiseks,“ selgitas Aasma.

„Samas ei pea näiteks praegused Note9 kasutajad muretsema, et telefon taskus veelgi suuremaks muutub, kuna Samsung on ruumi osavalt ära kasutanud ning kuigi ekraani mõõdud on suuremad, on telefoni enda suuruse muutus võrreldes eelkäijaga vaevu hoomatav,“ lisas Aasma.

Galaxy Note10 telefoni ekraan pälvis hiljuti olulise tunnustuse ka rahvusvaheliselt telefoniekraanide testijalt DisplayMate, kes hindas seadme ekraani parimaks, mida firma laborites on eales testitud. Kõrged punktid pälvis telefon tänu ekraani eredusele, heale värviedastusele ja kõrge resolutsiooniga videote kvaliteetsele edastamisele.

Galaxy Note10 on varustatud 6,3-tollise Cinematic Infinity Display ekraaniga. Sarnaselt kevadel turule tulnud Galaxy S10 nutitelefoniga on telefoni ekraani ääred tehtud nii õhukeseks kui vähegi võimalik ning esikaamera jaoks on ekraani spetsiaalse laserlõikusega tehtud auk. Kaamera asetseb nüüd ekraani keskel.

Telefoni ekraan kasutab Samsungi Dynamic AMOLED tehnoloogiat ning toetab ka HDR10+ standardit, et sellelt vaadatavad videod oleksid parima võimaliku kvaliteediga. Samas on seadmel ka Eye Comfort funktsioon, mis vähendab ekraanist tulevat sinivalgust, et telefoni kasutamine silmadele liialt koormav ei oleks.

Galaxy Note10 telefonil on jätkuvalt olemas Note seeriale omane S Pen puutepliiats, mis lubab otse telefoni mugavalt märkmeid teha. Uuendusena on telefonil Handwriting to Text funktsioon, millega saab pliiatsiga kirjutatud teksti automaatselt digitaalseks muuta. Samuti on edasi arendatud pliiatsi Bluetooth Low-Energy tuge, millega saab nüüd telefoni distantsilt veelgi enam kontrollida. Nimelt lubab Air Actions funktsioon telefoni teatud määral kontrollida tehes pliiatsiga erinevaid liigutusi ning tarkvara SDK on saadaval ka arendajatele, et iga rakenduse omanik saaks soovi korral huvitavaid viise pliiatsi kasutamiseks ka ise lisada.

Telefoni tagaküljel on kolm kaamerat – telefoto kaamera tavaliste piltide tegemiseks ning lainurk ja ülilainurkkaamerad, millega saab jäädvustada suuremaid objekte või inimeste gruppe, mis muidu nii hästi kaadrisse ei mahuks. Lisaks sellele on kaamerad varustatud ka mitmete nutifunktsioonidega, mis fotode ja videote tegemise mugavamaks teevad. Näiteks saab telefoniga teha Live Focus funktsiooniga videoid ja fotosid, mis udustavad automaatselt tausta, tekitades bokeh efekti. Samuti on videos võimalik kasutada uut Zoom-In Mic lahendust, mis võimendab heli salvestamist nendest asjadest, mis on kaadris ning jätab kõrvalise heli välja. Näiteks kontserdil olles salvestab telefon automaatselt paremini laval toimuvat ja jätab publikumüra kõrvale.

Galaxy Note10+ mudelil on tagaküljel ka sügavuskaamera, millega saab kasutada DepthVision lahendust. Tegu on AR ehk liitreaalsusfunktsiooniga, mis lubab päris maailmas olevaid objekte, näiteks kodus olevat diivanit, mõõta.

Muudest näitajatest on Galaxy Note10 telefonil 3500 mAh aku, Galaxy Note10+ mudelil aga 4300 mAh. Telefonidel on vastavalt 8GB ja 12GB muutmälu ning kuni 256GB ja kuni 512GB salvestusruumi. Suurem Galaxy Note10+ telefon toetab ka uut Super Fast Charging (1) kiirlaadimist, millega saab aku päevaseks kasutamiseks täis laadida vaid 30 minutiga. Jätkuvalt saab telefoni kaudu Wireless Powershare funktsiooniga juhtmevabalt laadida ka teisi seadmeid, asetades need seadme tagaküljele.

Uued Samsung Galaxy Note10 ja Note10+ on müügil alates tänasest ja värvivalikus on Kumav Hõbedane ja Kumav Must.

Pressiteate edastas Hamburg ja Partnerid