Terviseks! Tervis sulle, seks mulle!
#KOOSTÖÖ
Ma ei teagi, kust seda postitust alustada, ma ei taha üldse koroonast kirjutada, aga tahes tahtmata jõuaksin ma selleni välja. Kas keegi võiks mulle selgeks teha, miks seda vaktsineerimist nii räigelt inimestele peale surutakse? Mida see teeb? Tugevdab immuunsust? Sorry, aga ma arvan vastupidist.
Ma arvan, et immuunsust saab tugevdada vaid ise selle eest hoolitsedes. Sügis on tulemas ja see tähendab ju ma ei tea mitmendat uut lainet ehk tegelikkuses lihtsalt haiguste, gripi ja külmetuste hooaega. Kuigi noh, viimased paar aastat ongi üks suur hooaeg olnud.
Need, kes nagu meie, armastavad külmal ajal vahepeal soojale maale põgeneda, teavad ilmselt hästi, et kliima vahetus on kiire nohu, köha ja kurguvalu tekitama. Ma näiteks sain eelmine kord Bulgaariast tulles lennukis külma ja kohe nohu platsis. Sel korral reisilt tulles ootas mind kodus aga karbitäis tervist.
Azeta on kokku pannud kombo seitsmest toidulisandist – super lahendus, kuidas kõik vajalikud vitamiinid lihtsa vaevaga kätte saada ja pere tervena hoida. Ise enda immuunsust tugevdades!
Kuigi mul endal pole vitamiinide ja rohtude söömisega probleeme, siis olgem ausad, ühegi lapse lemmiktegevus see ei ole. Kuigi tuleb tunnistada, et Hedon vitamiine võtab hea meelega.
Loomulikult on mitmekülgne toitumine omal kohal, aga kuidagi peab ju lastele ka vitamiine söötma. Näiteks D-vitamiini, mis on oluline laste immuunsussüsteemile ja kasvule. Üldine soovitus on D-vitamiini toidulisandina võtta septembrist aprillini – mis kuu meil just algas? September! Samuti aitavad igasugu külmetuste ja põletikega võidelda A ja C vitamiinid. Azeta tervisekarbis on suurem osa vitamiine nagu kommid ja Hedon suisa jooksis kõiki maitsma. Nii et igati korda läinud pakk!
Meil on mega töine suvi olnud ja selle kõrvalt kolimisega tegelemine… Ma ei oska vist isegi sõnadesse panna kui stressirohke see olnud on. Reaalselt, nii kiiret suve pole enne olnud. Azeta karbist leidsin enda õnneks lausa mitu vitamiinipurki, mis peaksid närvisüsteemile head tegema.
Me ju kõik teame, et kõik tähtsad mikrotoitained on võimalik kätte saada täisväärtuslikust toidust, kuid vahel nõuab tervislik olukord, et tuleb neid purgist lisaks võtta. Näiteks mina ei saakski ilmselt süüa nii palju erinevaid puu- ja juurvilju, liha, teravilju, kõiki maailma asju, et kõik balansis oleks. Minu jaoks ongi lihtsam vitamiine võtta ja tegelikult – see ongi ainuke nö klassikaline tüsistus maovähendusoperatsiooni läbinutel – eluaeg tuleb purgist lisa võtta. Meie pikaaegsed lugejad teavad, ma ei ole selles eriti usin ja seetõttu ongi mul alati hea meel, kui keegi meid vitamiinivarudega kostitab.
Azeta poolt kokku pandud tervisekarbi saab kaasa iga 75€ ostuga kasutades koodi MINUTERVIS. Ja seda kuni septembri lõpuni. Pakkumine ei kehti ravimite ostule.
Sulle ka üks tervisepakk!
Hea uudis on see, et saan ühele teist ka selle vinge (130€ väärtuses kraami sees) tervisekarbi välja loosida. Rääkige lihtsalt kommentaarides kaasa – kas olete vitamiinivõtjad või varute sügavkülma C vitamiini purgi asemel astelpajusid? Hoiate külmetuse eemale küüslaugu ja sibulaga, ingveri ja meega? Kuidas enda immuunsuse eest hoolitsete? Ja ühtlasi, võite mulle proovida selgeks teha ka seda, miks seda vaktsiini nii räigelt pähe määritakse. Täna hommikul oli Terevisioonis jälle ca 40 minutit vaktsiini ja koroonajutte – nagu muud maailmas ei oleks!
166 Kommentaari
Ei tarvita vitamiine kuigi peaks- need normaalsed ja puhtad vitamiinid maksavad poodides ka suht palju, niiet üritaks pigem toiduga need kätte saada. Aga kui see pakike peaks mingi ime läbi mulle tulema, siis äkki muudan oma suhtumist ja raatsin panustada ka edaspidi. Üldiselt ma väga tihti haige ei ole, vb aastas korra-kaks.
Oleme perega proovinud mõnda vitamiini, aga erilist muutust pole tervises olnud. Eks süü olegi selles, et ega ma täpselt ei teagi, milliseid vitamiine ma võtma peaksin. Tänu sellele on ka mul kerge tekkima nohu ja köha. Ööd on samuti kehvad, uni on rahutu ja ärgates olen ikka uimane ja väsinud. Ei tea juba ammu, mis tunne on olla puhanud ja energiast pakatav.
Tarvitan vitamiine suhteliselt iga päev. D, C ja Mg. Kui tunnen, et külmetus hakkab ligi tikkuma, siis teen mee-igveri tõmmise ja panen natukene kaneeli ka sisse, et keha saaks erilise turgutuse. Pigem tarvitan just sügis-talvisel perioodil, et mitte liiga tihti haigeks jääda. Üldiselt jääb arusaamatu, et miks vitamiine ni hullult kiidetakse ja ikka-alati räägitakse kui vajalik see on, aga hinnad on nii hulluks aetud, et õudne.
Hmm…. Olen alati perega vitamiine tarbinud, eriti C, D vitamiin. Lastel oma vitamiinid immuunsuse tugevdamiseks.
Usun, et nad on abiks immuunsuse tugevdamisel. Vahepeal said otsa ja suvel lihtsalt ei suvatsenud ostma minna, kuna vitamiine saab palju värsketest puuviljadest jne, siis ikka kiirel ajal, töö ja muude asjade kõrvalt jätad end taha plaanile ja ka nüüd väga palju neid puuvilju ja asju sisse ei söönud. Eks nagu vanemate puhul kohvi joomine, jõuad jooma hakata kui kohv jahtunud ” Tänu sellele, et koos perega selle paha viiruse ära põdesime… Ise veel pole täitsa terveks saanud, siis võin õelda, et pole hea viirus ja kindlasti edaspidigi hakkan immuunsuse tugevdamiseks vitamiine ostma ja võtma. Seega, loos kuluks praegu väga ära. Aga kui ei võida, esimese asjana lähen vitamiini varu ostma.
Enamasti proovin vitamiine toidust saada. Erinevad marjad, puuviljad, pàris toit aegajalt vôtan ka lisaks D vitamiini, C vitamiini ja rauda.
Nii ise mehega kui ka mõlemad lapsed tarbivad vitamiine ♡
Samuti tugevdab mees tervist ujumisega õues, mis meil kui pealtvaatajatele tekitab külmavärinaid
Toitumises proovime olla samuti mitmekesised ja teha paremaid valikuid, kuid 3aastane tütar piirab palju meie valikuid kuna on toitude osas väga valiv . See eest 1aastane sööb kõike .
Enda ja laste immuunsust tõstan sellega, et olles suvel maal palju õues , põõsastelt marju süües. Aga mida sügise-talve poole, siis lisandub D-vitamiin, külmutatud marjad (mustsõstrad, astelpajud , pohlad). Nii palju kui vähegi saan, proovin purgivitamiinidest hoiduda, ideaalses maailmas see ka õnnestuks aga mitte praeguses koroonamaailmas.
Seega saavad lapsed ja võtan ka ise juurde C-vitamiini, et turgutada veelgi enam nende immuunsüsteemi ja hoida viirust eemal.
Selle vaktsineerimisega võiks juba jutud jätta, seda on räägitud alates kevadest ja hakkab juba villand saama. Praeguseks on juba kõik soovijad oma esimese või ka teise süsti kätte saanud ja need, kes ei soovi süsti, ei lähe seda ka tegema!
Ise väga suur vitamiinide võtja ei ole, kahjuks, kipub alati meelest minema.
Laps selle eest armastab vitamiine, nii et vahel apteeki sattudes ikka vaatame purgi kaasa.
Haiged me õnneks väga tihti pole, lapsele meeldib talvel süüa ka palju külmutatud marju, eriline hitt on soe tee külmutatud mustsöstarest. Kui kõha platsi jõuab, siis selleks on meil juba 5 aastat ühest hiina meditsiini raamatust leitud retsept mee ja küüslauguga ( maitseb jubedalt, aga meil aitab isegi kõige jubedamad kõva korral paari päevaga)
Kogu pere (2 täiskasvanut + 3väikest last) joob vähemalt korra päevas “tervisesmuutit” ning sööme palju värsket puu- ja juurvilja. Smuuti sees sõltuvalt päevast ingver, kollajuur, kuusevõrsed, metsmustikad, mesi, astelpaju, mustsõstrad. Lisaks teeme vahest probiootikumu kuure ja d-vitamiini lisaks. Liigume palju õues ja oleme muidu aktiivsed.
Vaktsiini jutust on nii kõrini, et seda ei taha isegi mitte kommenteerida.
Oi kuidas seda pakki sooviksin! Kuna tarbin mitmeid ravimeid, siis vitamiinide jaoks võimekust eriti ei jätku ja katsun toiduga enamuse vitamiinidest kätte saada.. Olen ise ka vaktsineeritud, kuna olen riskirühmas ja minu jaoks covid = 90% tõenäosusega surm, kuna olen varasemalt trombid läbi elanud ja veri lihtsalt on väga-väga kapriisne. Leian, et riskirühma inimesed peaksid kindlasti vaktsineerima, ülejäänutel vabatahtlik.
Tavaliselt vitamiine juurde ei võta. Pigem ikka marjad ja tsitruselised kust neid saan :)
Astelpajumarju olen tõesti sügavkülma varunud, et neid talvel smuuti sees kasutada (annavad huvitava, hapuka maitse) ning on muidugi tervislikud ka. Lisaks on alati olemas kodune küüslauk ning aeg-ajalt teeme küüslauguleibasid ise, mis ka aitab viiruseid eemale hoida. Küüslauk aitab hästi ka nohuga võidelda. Neid sööme muidugi ainult õhtul, kui enam kuskile välja minna pole vaja, sest küüslauk haiseb veel pikalt peale tarbimist. Toidulisanditest on sept – mai tervel perel igapäevaselt kasutuses D-vitamiin ja C-vitamiin ning minul endal ka magneesium. :)
Ma ostan koguaeg mingeid vitamiine, põhiliselt muidugi lastele, et nad haigeks ei jääks. Õnneks ühelegi vitamiinile “ei” pole öeldud siiani, sest tõesti kõik on “kommiks” tehtud. Mulle endale meeldivad sprei kujul vitamiinid, lihtne anda,tead et kiire toime ja maitsevad ka.
Vitamiine väga ei võta, pigem viimati lapsena. Apteegis on valik nii suur, pole seda õiget leidnud mida võtma peaks ja tahaks . Pigem olen seni sügavkülma täis varunud erinevaid marju.
Kui oleme perega haiged siis esimesena haarame mee ja küüslaugu järgi. Mehe vanaema pani purgi mustasõstra moosi kaasa ka nüüd, et juhuks kui haiged oleme siis seda ka süüa.
Ma võtan astelpaju oma ja veel D vitamiini . Muidugi mett teega , iga aasta nii kui külmetuse saanud on mesi kõige parem vahent . Muidugi on kodus lapse jaoks hanesalv et seda määrida talle talla alla ja rinnale .
Kusjuures ei oska öelda miks vaktsiini meile kaela määritakse . Minu jaoks on see abrudne . Kui ma olen terve ja midagi pole miks peaks ültse seda vaktsiini tegema .
Vitamiinidest võtab D vitamiini, kui meeles on. teisi vastavalt vajadusele, vahel tunnen, et vaja miskit veel võtta, siis võtan.
Tervist turgutan sellega, et tean ja usun, et terve olemine on loomulik (ka siis, kui teised mu ümber peaksid haiged olema).
Käin iga päev ujumas (või jääaugus, kui järv jääs ja ujuda ei saa).
Vajadusel joon ingveriteed. Aeg-ajalt loputan nina ninaloputuskannu abil.
Aga kuna lähedased on inimesed, kes lähenevad teisiti, siis neile kuluks tervist turgutavad vitamiinid küll ära :)
Eriti usin vitamiini võtja ei ole, kuigi vast peaks. Sügisel ikka õnnestub korra haige olla. Aga üldjuhul on mul üsna hea immuunsussüsteem.
Vaktsiinist pole üldse mõtet rääkida, ilmselt need tähtsad ninad ei saa enam ise ka aru milleks seda üldse vaja. Aga noh kuna nad korra jubs on öelnud et peab siis ega nad enam oma jutust taganeda ei saa
Ei ole seni peale raua midagi võtnud…lapsed samuti ei tarbi…Terved,kui purikad…õnneks kõigil tugev tervis
Aga võiks ju proovida, ehk saab veel paremaks minna :P
Olen ka nõus, et inimese immuunsüsteemi tugevuses on oluline roll ikka inimesel endal! Seda, kas mingi süst aitab külmetusest ja viirusest pääseda- kahtlen väga! Samas ei saa ka 100% kinnitada, kuna meie pere on loobunud igasugustest pakutavatest vaktsiinidest, sh.ka riiklikus vaktsineerimiskavas olevatest. Oma pere tervise eest hoolitseme saunatades, tiigis karastades ja mitmekülgselt toitudes ja värskes õhus liikudes! Sügisperioodil on omal kohal ka kvaliteetsed vitamiinid. Seda nii suvel korjatud marjade näol kui ka pehmete nö. kommivitamiinidena. :)
Küüslauguvõileib ja mesi on aastaringselt teemas.
Ka purgivitamiinid on olemas, aga võtan neid siis, kui mees meelde tuletab olekski vaja proovida kummikommi-vitamiine, et tekiks tahtmine neid süüa.
Vitamiinid proovime perega kätte saada täisväärtuslikust toidust, aga ilmselgelt tuleb ka vitamiinide näol lisa süüa, seega oleks see pakike väga teretulnud!
Koroonast ja vaktsineerimisest ei oska/taha kaasa rääkida :)
Valdavalt pole meeles vitamiine osta ega võtta. Sügisel ja kevadel ikka proovime perega mingi kuuri läbi teha, et kompenseerida kohati vähetervislikku toitumist.
Pigem küüslauk, sidrun ja ingver. Lastele d vitamiin
Meie pere tarbib küll vitamiine. Mina ise lausa pean igapäevaselt kompleksvitamiine võtma ja lisaks D vitamiini. Lapsed võtavad heameelega vitamiine (ka rohtusi).
Vaktsineerotud on meil terve pere (peale noorima lapse). Tundus loogiline sre ära teha. Suuremad lapsed otsustasid isr, et yahavad vaktsineerida. Meie peale ei surunud.
Ikka terve talve käib hommikupudrule oma mustsõstardest värske smuuti.Need kuud milles on R sees, saavad lapsed ka Dvit lisaks.
Eelmisel talvel seljatasin kogu perel korontsiku lihtsalt mustsõstra, ebaküdoonia, carmolise, mee ja küüslauguga.
Vaktsiinidest arvan ka, et kes tahtis, sel süstid ammu käes, kes ei taha, see ei tee…. Ja võiks lõpetada selle targa näoga lolli jutu ajamise. Ausalt vastik, kuulata/vaadata telesaateid juba. Nagu tõesti muud maailmas ei toimugi??
Meie pere tarvitab vitamiine sügisest kevadeni. Kuna pole eriti tervislikult toituja ja meeldib ka vein/mull, siis tarbin vahel n.ö iluvitamiine lisaks.
Vitamiine purgist väga ei söö. Vahel harva teen magneesiumi kuuri endale. Aga kogun marju ja värsket kraami sügavkülma.
Püüan lastega palju veeta aega õue ning olla liikuvuses.
Hea saun ja piisav karastamine aitab hoida terve.
Ma arvan, et head tervist aitab hoida ka tervislik ja mitmekülgne toitumine, kust saab enamus vitamiine eluks kätte. Ma tegelen palju spordiga ning usun, et aktiivne eluviis ja täisväärtuslik toit ongi minu hea tervise võti. Sügisel, talvel ja kevadel võtan mõningaid vitamiite ka lisaks, mida siin Eesti tingimustes pole võimalik sel ajal kätte saada piisavas koguses(nt D vitamiin).
Varun iga aasta sügavkülma maasikaid, vaarikaid, mustikaid ja jõhvikaid täis. Lapsed on suured smuutisõbrad. Siiski sügis-talvine periood võtame d ja c vitamiini lisaks. Õnneks väga tihti viirused ei murra
Võtan igapäevaselt OMEGA3. Aeg-ajalt ka juuste-küünte-naha turgutamiseks toidulisandeid ja hooajal tarbin kõike kodumaist värskelt.
Vitamiinidest ainult D-vitamiini võtan, sest tean, et seda on mul vähe. Kui hakkab tekkima külmetuse tunne, siis mõnikord ka C-vitamiini aga pigem ka selle asemel ingveri shot ja külmutatud mustad sõstrad ja astelpajud
Teen iga päev omale smuutit ise korjatud mustikatest, vanaema aiast korjatud marjadega, kui need otsa saavad, siis läheb muidugi poe värske kraam käiku. Proovin ikka igale poole tervislikku kraami sisse panna – peeti nt panen natuke hakkliha kotlettide sisse. Aga igapäevaselt võtan spirulinat, C vitamiini ja teen muid vitamiini kuure.
Kui haigus juba kallal siis head abimehed on pärnaõie tee, kuusekasvud ja piparmündi tee :)
Enamasti olen ise terve ja nohu ründab vaid kord aastas kui sedagi :D Aga tervislikku kraami pole kunagi liiga vähe :D
D vitamiini võtan, lapsele annan multivitamiini, kuna on kehva söömaga. Üldiselt saab inimene toidust kõikvajaliku kätte, nii et purgist lisa ei peaks vaja olema. Kui on tunbe, et toitumine on väga ühekülgne, vähe juurvilju jne, siis on muidugi purgivitamiin ka omal kohal. Immunsuse tugevdamine on muidugi omaette teema, ega sel suurt mõtet ju pole inimorgamism on ääretult nutikas ja immunsüstemi nii lihtsalt juba mõjutada ei anna :) st loomulikult kroonilised haigused, alkoholism nõrgenstavad immuunsust. Vaktsiinid aga on immunsüsteemile suureks abiliseks tekitamaks immuunmälu, mis on hädavajalik haigustega võitlemisel. Et põhimõtteliselt karastada võib, c-vitamiini võtta ka, aga kui leetrihaigega kokku puutud, muutud ikka täpiliseks, kui süst tegemata..
Söön endale vajalikke vitamiine ja toidulisandeid. Krõbistan tabletivormis, mida vaja, sest toidust nii kui nii kõike vajalikku kätte ei saa :)
D vitamiini tarbin palju. Olen 2x olnud näitudega täitsa põhjas-see lõi ka tervises kohe välja, et jõudu polnud ja magaks 24/7. Norm näit siis 75 mingit ühikut, mul oli 10 ringis ja peale seda ka neid teadlikult söön. Lisaks c vitamiini ja magneesiumi tarbin, kui füüsiliselt tööd palju ja trenni rohkem kui harjunud olen.
Ja see vaktsineerimine. Naljanumber. Usun, et oleks selle koroona lihtsamalt läbi põdenud, kui see teine süst mulle mõjus.
Never again.
Meie pere on nii vitamiini kui loodustervise usku, usun, et kombona töötavad kõige paremini.
Vaktsineerimisest niipalju, et see võib kaitsta väidetavaöt sind ennast raskemalt haigeks jäämise ja haiglassesattumise eest. Miks riik survestab? Sest kardetakse haiglate ülekoormust ja koroonapatsientide alla mattumist, plaanilise ravi katkemist jne. Ehk nt mina tegin oma sutsu lootuses, et nt mu vanaema saab vajalikku ravi kui seda peaks vaja minema, mitte mina ei leba seal ja ei hoia kohta kinni :) Puhtalt minu valik. Survestamise asemel võiks riik välja mõelda, kuidas haiglasüsteemi toetada ja mitte inimeste elu piirata. Puuriloom on teatavasti tige ja ei tee sinuga rohkem koostööd kui saunapink, vabalt mõtlev ja vabade valikutega inimene saab ise ka maailma asjadest aru ja näeb, kuidas maailm toimib või ei toimi ja teeb otsused vastavalt oma südametunnistusele.
Ma olen nii halb purgivitamiinide tarbija, ise enda rahustuseks usun, et maalt piisavalt saadusi linna tarides olengi suutnud enda immuunsust tugevadada, sest suhteliselt harva on haigus mind maha niitnud. Kuid olgem ausad, kui mereannid toidulauale ei satu, siis peaksin teadlikult küll mõnda vitamiini juurde võtma.
Ma olen alles nüüd vaikselt vitamiinide võtmise usku läinud. Väsimus ei tahtnud kaduda ja D ja B vitamiini purgid leidsid koha riiulil. D-vitamiini võtmisel olen küll kasu tundnud! Muidu oli see 9 kuud pimedust ikka läbimatu teekond, sest see pikk pimedus paratamatult tõmbab kuidagi stressi ja väsimuse peale.
Nüüd olen mõtlema hakanud, et äkki peaks juuksevitamiinid ka lisama. Kiidusõnu tuleb palju ja ega kahju ei saa teha!
Selle kõrval on aga korilane mus olemas ning sügavkülm on mustikaid, astelpajusid jms paksult täis, et pudru, smuuti ja niisama näksimiseks oleks olemas. Tikrid on osutunud väga headeks “kommideks” nt kui näksimise isu on.
Aga kui haigus peale tuleb, siis Tiger Balm on aastaid kurguvalu ja noh vastu abimeheks olnud. Igasugu putukahammustused, liigesevalud jms ka. Uskumatu toode. Aga kui ikka maha murrab, siis üks viski, kuuma, vee sidruni ja meega tõmbab hääle selgeks tagasi. Kuid pean tunnistama, et siin viimastel “koroonaaastatel” on õnnestunud ikka juba päris pikalt terve olla ja pole vajadust olnud. Rohkelt vabas õhus viibimist ning mitte kitsastes kohtades tunglemist viiruste ajal ilmselt aitas kaasa. Ilmselt ka rohkem tähelepanu pööranud sellele, et immuunsussüsteem tugev oleks.
Mina loen natuke liiga palju :) Et mida ja milleks ja kuidas tarvitada. Ja eks see häda on ju, et kui hakkad mingi purgikese kirjeldust lugema, siis tundub, et sulle on absoluutselt kõiki vaja, nii hästi oskavad müüa :) Suht pidevalt tarvitan D-vit, C-vit, vahel B-kompleksi, rauda, aegajalt ka muud, magneesiumi, Q10, sipelgapuud, omega 3 jne. Kindlasti on vaja toidule ühtteist kuuridena juurde võtta, aga päris lampi ei maksa hobusekoguseid uhada, sest paljudel asjadel on ka üleannustamise ohud. Ühest valemit muidugi pole, mis kõigile sobiks.
Aga koroonavaktsiini teema on mul ka üle visanud. Eriti see laste agiteerimine. See pole päris okei, et tuleb tervisega seotud oluline otsus teha sellepärast, et normaalset elu elada. Pole nagu vabaduse moodi. Ja kuhu see veel viib, see äriprojekt, kas tuleb kolmas, viies ja kaheksas doos?!
Igapäevaselt ei võta vitamiine, aga lapsele meeldib küll süüa vitamiine, eriti kummikarusid. Tähtsamateks, mida kindlalt aeg-ajalt võtame, on d vitamiin ja c vitamiin.
Kõik vitamiine sööma ja peletame selle koroona minema tugeva immuunsusega!
Mina ka just hiljuti alustasin jälle vitamiinide hooaega – tarbin C ja D vitamiine. Mulle meeldivad need lapsepõlvest tuttavad väiksed kollased C vitamiini dražeed. D vitamiin on mingi, mis eelmisest talvisest hooajast alles jäi.
Võtan nii vitamiine purgist kui ka proovin kodumaiselt terve püsida, aga talvepoole keerulisem ilma purkideta hakkama saada, sest sahvrivarusid mul endal pole kahjuks. Olen tänulik iga purgi eest oma ämma varudest, aga kahjuks ise ma nii osav ei ole. Ja vaktsiinidest ma küll ei viitsi rääkidagi. Kuidagi tobe on minna vaktsineerima, sellepärast et kinno või pidusse saada. Ma jalutan pigem metsas ja olen kodune niikaua kui saab. Ei peagi rahvarohketesse kohtadesse minema. Selline sund vaktsineerimine ei tundu vabaduse moodi. Pigem nagu vabaduse piiramine.
Mina hoolitsen oma tervise eest marjadega. Sügavkülmas pohlad, jõhvikad, mustikad, maasikad, astelpaju, põldmarjad jne jne
Olen omale tekitanud harjumuse, et käin igapäev looduses kõndimas tund aega. See on õnneks lihtne kuna elan maal. Kõndimise pluss on see, et see aeg minule ja vastavalt siis las laen päeva pinged maha või hommikuti meelestan end töölainele. Samuti kasutan erinevaid eeterlikke õlisid, et oma keha vajadusel turgutada
No sügisel on kõige lihtsam tervist hoida pikkade sokkide ja kaetud kaleaga, sest sügisene ilm on nii petlik. Kui haigeks jään, siis joon non-stop teed meega, mõnikord määrin küüslauguga leiba, vahel joon ka sooja piima meega. Kui on väga hullusti siis mõned apteegirohud lähevad ka käiku, aga üldiselt väldin neid.
Räägid nii, nagu see oleks mingi dilemma: kas vaktsineerimine või tugev immuunsus. Võib vabalt omada mõlema asja korraga.
Vaktsineerimist peale surutakse selleks, et koormust haiglatele alandada. See on üksainus põhjus, kõik muu on teisejärguline.
Ise tarvitan d-vitamiini, lapsele olen püüdnud ikka toiduga vajaliku anda. Kord-kaks aastas teeb vitamiinikuuri siiski läbi. Lisaks hoolitsevad mu vanemad selle eest, et sügavkülmas oleks talveks varuna olemas kodused ja puhtad maasikad, mustikad, vaarikad jms kraam.
Ma olen vitamiinide tarbija ja üritan süüa ka palju värsket:) ja kui haiguse tunnused hakkavad tulema siis ikka vana hea küüslauk mesi sidrun
Aastaringselt söön nii c kui ka d vitamiine. Samuti söödan neid lastele sisse. Aegajalt võtan ka mg ja b vitamiine. Üldiselt ikkagi iga päev, ära ei unusta :)
Sügisest kevadeni tarbin kindlasti D-vitamiini, lisaks teen ka omega3, C-vitamiini, raua ja magneesiumi kuure. Olen ka juuksevitamiinid ära proovinud, päris tõhus isegi. Sügavkülmas on alati ka erinevaid marju, hea smuutide sisse visata. Kui juba on tunne, et külmetus hakkab ligi kippuma, siis kindlasti tee mee, ingveri ja sidruniga. Üritan ka aasta ringselt palju õues liikuda, aitab ka kindlasti immuunsusele kaasa. :)
Varakevadel võtsin B ja C vitamiini ning lapsele andsin kummikarusid. Nüüd ei ole enam pikalt võtnud kuigi mõelnud olen sellele.
Mul on üldiselt kurb meel, mis ühiskonnas toimub vaktsineeritud võivad vabalt liikuda ja vaktsimeerimata peavad tegema pidevalt testi, et kusagile minna, kuigi haigust võivad vaktsineeritud samuti levitada. Kuidagi väsitav on kogu see Koroona teema.
Septemberist aprilli lõpuni võtan
D-vitamiini 1200IU.
Talvisel ajal on mul lävaja teatud aegadel ka lisa rauda,aitab väsimuse vastu :) Punapeet söön palju siis :D
Magneesiumi tarvitan suht aasta läbi,kuna jalgel töö,siis magneesium aitab jalad heas korras hoida :)
Hommikuti vesi
Väga sooviks võita, vitamiinid alati kasulikud :)
Oi. Mina olen suur vitamiini tarbija. Mul usku on toidulisanditesse, sest poodides kõik enamus,mis ei ole värske ja mahe… on ikka palju kräppi. Tänapäeva kiire elutempo juures ei ma lihtsalt ei jõua IGA päev tervisliku sööki valmistada. Mistõttu tarbin mõningaid toidulisandeid smuutides või siis kuurina vastavalt aastaajale.
lisaks siis ka vahel omaga 3 kalaõlikapslid, magneesium ja D-vitamiin(pigmendilaikude tõttu elu lõpuni).
On ka vitamiine, mida kasutan kuurina nt Biotiin või ECOSH võilille juure ekstrakt.
Tere. Võtan hetkel ainult D-vitamiini .
Tahaks proovida ka teisi . Aseta tundub nii hea ja värviline
enne talve tarvitan alati mingeid vitamiine, aga tihti kahjuks juhtub see,et ununevad lõpuks ikka sinna kapile
Pole pidanud varasemalt vitamiine kasutama, kui peale koroona läbipõdemist on mingi aine väga suur puudus, mis nimelt põhjustab meeletut juuste väljalangust. Ennetamaks kiilaks jäämist hakkasin erinevad naistele mõeldud vitamiine ja mineraale kasutama, lisaks muidugi c vitamiin. Seega mida rohkem seda uhkem
No minul vitamiinidega paraku selline lugu, et torman neid ostma siis kui juba on liiga hilja – ehk siis nina juba sügeleb ja mingi jamps juba küljes. Siis kahman valimatult kokku erinevaid asju ja söön seni kuni hakkab parem. Ilmselgelt vale lähenemine. Selline pakk ehk motiveeriks juba ettenägelik olema ja tublilt vitamiine sööma .
Võtan iga päev multivitamiini, kaltsiumi, omega 3 ja magneesiumi tablette, aga samal ajal kogun ka sügavasse talveks varusid. Igapäevase liikumise eest hoolitseb minu koer. Väiksema külmetuse puhul üritan seda tavaliselt rohtudega ravida.
Olen kehv vitamiini tarbija, kuna lihtsalt unustan. Korduvalt uuesti katsetanud, kuid tulemus ikka sama-tabletid jäävad seisma.
Talvel proovin rohkem puu- ja juurvilju tarbida ning palju liikuda, et pisikud eemale hoida.
Siiani pole vitamiine eraldi tarvitanud, kuid aina enam mõtlen, et siiski peaks. Olen kogunud suvel-sügisel kõike head ja paremat sügavkülma või kuivatanud.
Üldiselt ei võta vitamiine, nüüd lõpuks ostsin Dvitamiini ja võtan seda, sest see juba aastaid madal oleks aeg vahepeal normaalseks see saada. Üldiselt olen väga kehv rohtude võtja
Tere, kylmal ajal tarbin kyll ,seda juba paar viimast aastat ;) suvel saame k6ik kätte päikesest ja toidust, loodetavasti