Terviseks! Tervis sulle, seks mulle!

#KOOSTÖÖ

Ma ei teagi, kust seda postitust alustada, ma ei taha üldse koroonast kirjutada, aga tahes tahtmata jõuaksin ma selleni välja. Kas keegi võiks mulle selgeks teha, miks seda vaktsineerimist nii räigelt inimestele peale surutakse? Mida see teeb? Tugevdab immuunsust? Sorry, aga ma arvan vastupidist.

Ma arvan, et immuunsust saab tugevdada vaid ise selle eest hoolitsedes. Sügis on tulemas ja see tähendab ju ma ei tea mitmendat uut lainet ehk tegelikkuses lihtsalt haiguste, gripi ja külmetuste hooaega. Kuigi noh, viimased paar aastat ongi üks suur hooaeg olnud.

Need, kes nagu meie, armastavad külmal ajal vahepeal soojale maale põgeneda, teavad ilmselt hästi, et kliima vahetus on kiire nohu, köha ja kurguvalu tekitama. Ma näiteks sain eelmine kord Bulgaariast tulles lennukis külma ja kohe nohu platsis. Sel korral reisilt tulles ootas mind kodus aga karbitäis tervist.

Azeta on kokku pannud kombo seitsmest toidulisandist – super lahendus, kuidas kõik vajalikud vitamiinid lihtsa vaevaga kätte saada ja pere tervena hoida. Ise enda immuunsust tugevdades!

Kuigi mul endal pole vitamiinide ja rohtude söömisega probleeme, siis olgem ausad, ühegi lapse lemmiktegevus see ei ole. Kuigi tuleb tunnistada, et Hedon vitamiine võtab hea meelega.

Loomulikult on mitmekülgne toitumine omal kohal, aga kuidagi peab ju lastele ka vitamiine söötma. Näiteks D-vitamiini, mis on oluline laste immuunsussüsteemile ja kasvule. Üldine soovitus on D-vitamiini toidulisandina võtta septembrist aprillini – mis kuu meil just algas? September! Samuti aitavad igasugu külmetuste ja põletikega võidelda A ja C vitamiinid. Azeta tervisekarbis on suurem osa vitamiine nagu kommid ja Hedon suisa jooksis kõiki maitsma. Nii et igati korda läinud pakk!

Meil on mega töine suvi olnud ja selle kõrvalt kolimisega tegelemine… Ma ei oska vist isegi sõnadesse panna kui stressirohke see olnud on. Reaalselt, nii kiiret suve pole enne olnud. Azeta karbist leidsin enda õnneks lausa mitu vitamiinipurki, mis peaksid närvisüsteemile head tegema.

Me ju kõik teame, et kõik tähtsad mikrotoitained on võimalik kätte saada täisväärtuslikust toidust, kuid vahel nõuab tervislik olukord, et tuleb neid purgist lisaks võtta. Näiteks mina ei saakski ilmselt süüa nii palju erinevaid puu- ja juurvilju, liha, teravilju, kõiki maailma asju, et kõik balansis oleks. Minu jaoks ongi lihtsam vitamiine võtta ja tegelikult – see ongi ainuke nö klassikaline tüsistus maovähendusoperatsiooni läbinutel – eluaeg tuleb purgist lisa võtta. Meie pikaaegsed lugejad teavad, ma ei ole selles eriti usin ja seetõttu ongi mul alati hea meel, kui keegi meid vitamiinivarudega kostitab.

Azeta poolt kokku pandud tervisekarbi saab kaasa iga 75€ ostuga kasutades koodi MINUTERVIS. Ja seda kuni septembri lõpuni. Pakkumine ei kehti ravimite ostule.

Sulle ka üks tervisepakk!

Hea uudis on see, et saan ühele teist ka selle vinge (130€ väärtuses kraami sees) tervisekarbi välja loosida. Rääkige lihtsalt kommentaarides kaasa – kas olete vitamiinivõtjad või varute sügavkülma C vitamiini purgi asemel astelpajusid? Hoiate külmetuse eemale küüslaugu ja sibulaga, ingveri ja meega? Kuidas enda immuunsuse eest hoolitsete? Ja ühtlasi, võite mulle proovida selgeks teha ka seda, miks seda vaktsiini nii räigelt pähe määritakse. Täna hommikul oli Terevisioonis jälle ca 40 minutit vaktsiini ja koroonajutte – nagu muud maailmas ei oleks!

166 thoughts on “Terviseks! Tervis sulle, seks mulle!

 1. Mina olin enne rasedaks jäämist väga laisk vitamiinide võtja ja toituja üldse, ka oma aneemia diagnoosiga.
  Peale rasedust aga kui hakkasin lapsele vitamiine andma ja korralikku sööki tegema, siis nüüd olen ka ise hakanud vitamiine tarvitama ja mitmekesisemalt toituma. :) seega mõne vitamiinipurgi mu kodust ikka leiab aga head tervist pole ju kunagi liiga palju!

 2. Olen usin korilane nii oma aiast kui ka metsast. Sügavkülm on uhkelt erinevaid marju täis, milledest armastan sügis-talvel erinevaid smootisid teha. Sügiseti olen nüüd enda jaoks avadtanud Pässiku joogi-energiat jagub ja hoiab reipana. Juurde võtan D- vitamiini.
  Lapsele läheb ikka vana hea mesi-küüslauk-invger-sindrun mögin

 3. D-vitamiini võtan, annan lapsele ka(suvel siiski mitte), muidu väga vitamiine ei võta, kui tõbi kallal, siis lähevad c-vitamiin ja muu käiku. Vaktsineerimise kohapealt nii palju, et see on oluline ju et raskeid haigestumisi ära hoida, et haiglad saaksid tegeleda ka teiste patsientidega kui ainult koroonapatsientidega.

 4. Veel paar aastat tagasi ei võtnud regulaarselt vitamiine, aga viimased kaks aastat teadlikumalt tarbinud. Enne mõtlesin, et noor inimene ja miks raha raisata, aga Eestis elades ntks D-vitamiini võiks kindlalt võtta. Määritakse vaktsiini pähe, sest tahavad saavutada teatud %, et saaks rohkem asju ehk avatuna hoida.

 5. Peale seda kui mu aastane laps igakuu endale haiguse külge tõmbas/tõmbab (loodan, et enam mitte) siis ostsin lapsele vitamiine, et imuunsus tal ka tugevaks saaks. Aga no enda olen sellega unarusse jätnud ja vitamiine ei ole enam võtnud, kuigi väsimus ja ülejäänud tegurid annavad märku, et hakka hoolitsema enda eest lõpuks.

 6. Ma üldjuhul ikka kasutan d-vitamiini ja biotiini,vahest aga vòib nàdal vahele jàada ,sest lihtsalt unustan

 7. Aastaid juba tarbin pimedal perioodil D vitamiini ja mesi on alati olemas, et end turgutada.

 8. Ma olen kehv vitamiini võtja. Võtan siis kui meeles. Kui silme alt tõsta ära siis jääb üldse võtmata. Peab hakkama varusi täiendama ja kapile vitamiinid uuesti panema.

 9. Pigem vitamiinide ostja. Sügavkülma läheb suhteliselt vähe, sest poja armastab pigem tabletti kujul neid võtta, kui mingeid marju süüa . Ise olen harjunud ka rohkem niimoodi viitamine tarvitama hakanud

 10. Sügistalvisel perioodil üritan ikka vitamiine lisaks võtta muidugi muutusi olnud teinud ka toitumises. Näiteks olen hakanud riivitud kujul juurikaid toitudele lisama, et ka juurikavihkajast laps sööks.

 11. Ei võta vitamiine, kuigi peaksin. Aeg-ajalt ostan suure hurraaga hunniku vitamiine, et nüüd olen tubli ja hakkan võtma, aga pidevalt läheb see meelest.

  Viimane aeg hakata eeskujulikuks vitamiini sööjaks, et saaks lapsele varakult selgeks teha, et vitamiine on hea võtta ja ta ei muutuks selliseks udupeaks nagu ema :D

 12. Ise vitamiine eriti ei tarvita, tervise turgutamiseks midagi olulist ei tee, peale selle, et püüan süüa korralikult puu- ja juurvilju. Lastele ostsin just vitamiine, võtavad hea meelega. Varem olen ostnud neile siirupeid, mis peaks immuunsüsteemi turgutama, aga need jäävad tihtipeale seisma.
  Vaktsiinidest, küllap on mingid normid ette antud, kui palju tuleb inimesi vaktsineerida.

 13. Kui ma üldse midagi tarbin, siis on see magneesium, üldiselt muud mitte midagi. Tean inimesi, kes ka C vitamiini kuure teevad ning kiidavad kui terved nad on. Mina üritan iga ilmaga, iga päev, väljas vähemalt tunnikese liikuda ja siiani ei ole tervisega probleeme olnud aastaid :)

 14. Vitamiine ostan apteegist ja lisaks on veel sügavas veidi varusid. D vitamiini topsik on alati kodus olemas ja aegajalt lisanduvad ka teised vajalikud. Kuna meeldib ka sügavkülmast haarata marju talvel siis on kasutusel marjad kui ka vitamiini topsid.

 15. Ostsin just multivitamiine, toitudes ikka sibul ja küüslauk ka. Lisaks on talveks erinevaid marju kappi varutud.

 16. Kasutan väga vähe vitamiine kuid nüüd olen rohkem end sundinud,kasutan ühte kindlat firmat
  Marjad on mu lemmikud,toituksingi neist kui saaks,aga neid uusi vitamiine prooviks küll

 17. Oo see võit kuluks mulle mega ära. Ausalt öeldes unustan üldiselt vitamiine võtta kui purki kuhugi nähtavale kohale vedelema ei jäta. Üldiselt üritan D vitamiini tarbida ning magneesiumit.Kodus on koguaeg olemas isekuivatatud teed nt: piparmünt, nurmenukk, pärnaõis ning saialill. Kui tunneme mehega, et hakkame tõbiseks jääma siis teeme kohe kannutäie isekuivatatud taimedest teed ning riivime ka ingverit sinna sisse, maitseb ka nsm hea, et ei pea haige olema, et seda juua . Mingiaeg oli ka astelpajusid sügavkülmas kui nüüd pole juba ammu. Aga haigena läheb käiku ka sibula ja mee leotis (see vedelik mis sealt eraldub).
  Ilusat sügist.

 18. D vitamiini proovin meeles pidada ja võtta, aga pole ùldse tubli tableti võtja
  Ja õnneks pole palju haige ka olnud, et ju saab mujalt vitamiinid kätte☺️ Ja kui ikka jääb haigeks siis palju teed ja küüslauguleiba☺️☺️

 19. Tere. Mina toitun tervislikult ja teadlikult ehk korralik kaloraaz ja saan kõik vitamiinid kätte toidust enam vähem usun. Kuigi aastas paar korda teen ka c ja d vitamiini kuuri. Kui tunnen et hakkan haigeks jääma siis teen sinepi jalavanni. Hetkel seda kommentaari kirjutades istun inhalaator ees ja paksud sokid jalas. Õnnestus mingi räige nohu saada aga küll läheb üle. Vaktsiini osas kaasa rääkida ei oska kuna ei ole kindlat arvamust ega ei tea mis see tõde on.

 20. Tarbin erinevaid vitamiine nii, kuidas hooajaliselt vaja on. Üldiselt D- ja C- vitamiin alati olemas. Lisaks püüan ka toiduga vajalike vitamiine saada. Eriti on kasutusel sibul ja küüslauk aga ka kummelitee meega, kui tervis halvaks minema hakkab.

 21. C-vitamiini tabletti krõbistan sügisel ja talvel hoolega. Aastaringselt on paar korda nädalas astelpaju ja mustsõstraid täis smuuti

 22. Suvel vitamiine ei võta, aga sügisepoole peaks vist nagu hakkama… kuigi immunsus teoreetiliselt on nagu üsna tugev, siis lisaturgutus paha kindlasti ei tee

 23. Võtan ise hetkel imetava ema vitamiine ja rauda, muidu olen alati d vitamiini lisaks võtnud, annan ka lastele :)
  Meega ja sidruniga tee maitseb hästi õhtutel.
  Kui nohu saab ka küüslauku kasutatud, ingverit ei armasta üldse.
  Kuid sügavkülma on varutud ka astelpaju marju, nii et aeg-ajalt saab ka neid söödud.

 24. Siiani oleme pere immuunsust hoidnud võimalikult looduslike ja kvaliteetsete vitamiinidega, aga seda ka mitte igapäevaselt. Tellin neid üldiselt välismaalt. Aga lisaks muidu kõik hea ja parem sügavkülmast.
  Muidugi omast kogemusest teame, et eelkõige hoiab immuunsust tervislik ja värske toit ning hea uni. Kohe kui und on vähe, oleme tihti peale haiged. Lisaks tekivad limaummistused (köha ja nohu nt) alati kui oleme kolme valget (suhkur, jahu ja piimatooted) liigtarvitanud…

 25. Mina ei jõua enam vitamiine osta. Korjasin küll astelpaju aga sügavasse ei jõudnud, lapsed sõid ära enne. Nii palju mu eneseohverdamisest nende okastega
  Koguaeg panen ostukorvi vitamiine täis ja siis panen kinni sest summa tuleb liiga suur
  Mina ennast vaksineerida ei tohi ja peale surumine on lihtsalt nii suur, et riski või tervisega ja tee ära. Lastega kuskile minna ei saa, lapsed kurvad. Ps on nad juba tugevalt traumeeritud. Kui kuskile minna siis küsivad nad 10x et kas mask on ikka kaasas, äkki ei saa minna sinna jälle jne.

 26. Võtame terve perega d-vitamiini, vahepeal ka c-vitamiini kuur. Proovime süüa palju värsket kraami ja viibida värskes õhus

 27. Teeme seda ja teist. Kasvatame ise suvel toitu..talvel sööme enda marju, küüslauku jne. Samas talveperioodil võtame lisaks d vitamiini, aegajalt c vitamiini, teeme probiootikume, kalaõli, magneesiumi jms kuure, kuidas parasjagu vajalik tundub :) proovime toiduga, aga kui tundub, et jääb puudu pistame ka purgist lisaks.

 28. Nendes kuudes, kus on “R” täht, tarbin d ja c vitamiine juurde. Sügavkülma on varutud mustasõstra laadung, lisaks on saun meie peres vitamiiniks ja sügavkülmas korraliku saunaõhtu juurde kasevihad ning peenralt korjatud päevakübarast tehtud tinktuur, samuti taruvaigutinktuur. Ja kui seda kõike kombona regulaarselt tarbida, on immuunsusega kõik kombes.

 29. Turgutan tervist probiootikumidega. Täpsemalt Biolatte toodetega – Original ja Boulardii hoiavad soolestiku korras ja seega tugevdavad immuunsust ja aitavad kehal muude asjadega ka paremini toime tulla, nt seedimine, allergiad. Küüslauku ja konjakisse, kui esimesed märgid haigusest kohal, usun ka .

 30. Lastele ikka anname vitamiine aga ennast unustame tihti ära. See eest küüslauku süüakse kövasti meil, ehk see hoiab terve ka.

 31. D3 tarbime aastaringselt sest päilesekaitset kasutades blokime päikesest saadava ära.
  Migreenid kohal kui näit halveneb. Sinna juurde magneesiumi ka rauda pean ka võtma. Multivitamiine ei tarbi.

 32. Hakkasin ka just D vitamiini võtma, sest tundub, et suvi on selleks korraks läbi. Lastele annan samuti D vitamiini tilka. Külmkapp on kenasti C vitamiini täis varutud ja elab selle sombuse aja üle. Arvan ka, et sellest vaktsiinist pole mingit kasu.

 33. Tarbitavatest purgivitamiinidest on meil kasutusel C ning D. Üldjuhul ikka sügis-talvisel perioodil.
  Kuid ka sügavkülm on mõnusaid, küpseid marju täis: astelpajud, sõstrad, maasikad, vaarikad, pohlad, jõhvikad – mida on hea vahel niisama külmunult “krõbistada” kui ka smuuti sisse pista.
  Külmkapist leiab ka meepurki pistetud kuusevõrseid, mida köha puhul tarbida, mõnus hapukas-magus amps ja lapsele väga maitseb! :)
  Immuunsust hoiame tugevana võimalikult kodumaise toidu tarbimise (hooajalise toidu tarbimise) ning kehalise aktiivsusega.

 34. Ahhoi!
  Kuigi terve suvi olen värsket kraami ohtralt tarbinud ja ka sügavkülma üht-teist varunud, siis sellegi poolest oli alles
  hiljuti suunurk katki ja seadsin sammud apteeki vitamiinide järele. Nii et jah, tuleb ikka lisaks võtta ja selline karbitäis kulub kindlasti ära!

 35. Vitamiine võtame sügavkülmast ning ka karbist. Lisaks joome igapäevaselt ingverijooki turgutuseks!

 36. Meil D-vitamiin tabletina kõikide pereliikmete menüüs. Ise võtan imetava ema vitamiine, lastele “kommvitamiinid”, mida iga päev rõõmuga oodatakse, abikaasa on rohkemgi tablettide usku ja tal see vitamiiniports suurem. Mõned aastad tagasi oli viiruste perioodil meil aga menüüs hoopiski mee-sidruni-küüslaugu segu. Maitses mesiselt ja hoidis tervena küll! Vist teeme sel sügisel ka.
  Vaktsineerimisusku olen ka. Koroona teemades teeb kurvaks see pidev vastandumine, mida tegelikult vaja pole. Püsige terved

 37. Võtan D vitamiini ja magneesiumi, vahel teen ka teisi vitamiini kuure, aga väga palju on ka sügavkülmas marju( jõhvikad, pohlad, vaatikad, mustikad, mustsõstrad). Teen palju smuutisid ☀️ Ingver, mesi ja sidrun on ka alati kapis olemas

 38. Ise ei tarbi vitamiine vnh peale magneesiumi. Kuigi peaks, eriti just siin sügisel, aga suur perena on natukene liiga kallis see vitamiinide ostmine. Pigem üritan süüa sügavast pohlasid, jõhvikaid ja mustsõstraid. Kuigi lastele oleks hetkel megalt vaja vitamiine, sest millegi pärast nad jäävad mega tihti lasteaias haigeks ja siis juba jääb kodus kōige pisem ka. See on kohutav, kui kõik kolm last on haiged. Jään väga lootma loosiõnnele, mida mul kahjuks väga pole aga loota ju ikka võib, see on tasuta

 39. Meie pere vahelduva eduga sööb vitamiine. Lastele annan kummikarusid ja ise siis samuti mehega erinevaid kompleksvitamiine.
  Kindlasti on sügavkülmas erinevaid värskeid marju, mida siis pannkoogi peal või smuuti sees sisse sööme.

 40. Kuna mul hakkasid lapsed nüüd sellest aastast lasteaias käima ja ise plaanin tööle tagasi minna, siis just mõtlesin, et peab vitamiinide kohta rohkem uurima hakkama, et mida laste tervise toetamiseks anda, et aiast iga viirus külge ei hakkaks.

 41. Ei tarvita ekstra mingeid vitamiine. Külmetus ja muu tulevad ja lähevad kuidas ise heaks arvavad Vaktsineerimas käisin puht sellepärast, et saaks õele vabalt külla sõita ( peagi saan esmakordselt tädi rõõme nautida )

 42. Meil on vitamiinid purgist ja ka toidust. Marjadega smuutid on igapäevased, astelpaju nendes väga popp. Ja muidu toidust, me ei osta üldiselt pooltooteid, vaid teeme nö nullist ise. Ja eriti oluline muidugi korralik/piisavslt pikk ööuni!

 43. Purgivitamiine ikka aeg-ajalt ostan hooaja alguses aga tuleb tõdeda, et võtmisega ma siiski väga usin pole. Lastele ka annan karukesi viiruste hooajal, kuigi kahtlen nende tõhususes.. parim immuunsuse tõstmise vahend on läbi põdemine, nii halvasti kui see ei kõla.

 44. D-vitamiini on apteegist, kõik muu üldiselt ikka värske või kúlmutatud. külmutatud marjad on igapäevases kasutuses. Küüslauk ja sibul samuti kuum kraam meie peres. Sel aastal sai kapp täis koduseid marju, metsamustikaid! Astelpalju on üks mega vitamiin, seemned natuke häirivad, aga c-vitamiini kogus marjas kaalub selle üle!

Comments are closed.