TFW – kellele ja milleks ehk Fotoseina ämbrid ja pärlid!

Teate, ma juba teist aastat pean endamisi aru, kellele kurat see Tallinn Fashion Week tehtud on, kellele see on suunatud ja kellele on suunatud sealsetelt lavadelt läbikäiv mood.

Kuldnõela valimine on selle ürituse nael ja natuke ka nö teemast välja – lihtsalt pandud TWF kavva, et rahvast kohale meelitada. Ja loomulikult ei puudu TWF mitte ükski aasta Embassy of Fashion – samahästi võiks selle nimetada Embassy of Fashion weekend’iks.

Piletite hinnad olid sel aastal eriti krõbedad, üksikud show’d olid veel enamvähem hindadega 8 ja 12 eurot, aga päevapilet 40 eurot (teisel 30 ja kolmandal 20 eurot) + viimasel päeva koos õhtusöögiga 55 eurot. Kui ma oleksin tavaline moemaan, oleksin pidanud kukrut kergitama rohkem kui saja euro võrra (neli päeva kokku 145€). Mingid soodustused olid mitmepäevastel piletitel ka, kuid neid netist osta polnud võimalik. See selleks.

keskmine TWF külastaja – pool hipster, pool moeblogija

Ja see mood seal lavalaudadel – ootaks tegelikult täielikku kõrgmoodi, ometi on ikka veel nii mõnigi kollektsioon nagu kooli aulast välja astunud (olen omal ajal väga palju (kooli)noorte moeshowdel käinud, ma tean millest ma räägin).

Taavi Turk oli see mees, kelle arengut olen ma jälginud põhimõtteliselt tema esimesest nõelapistest saadik. Ikka juba aastaid. Ja rõõm on tõdeda, et ta läheb igal aastal paremaks. Tema kollektsioonid on alati sellessuhtes täiuslikud, et neil on oma kontseptsioon, oma lugu, mida nad jutustavad, kõigel on mingi seos. Kahjuks polnud seekordne riietevalik mitte midagi erilist. Klassikaline must. Lihtsalt müra kogu kollektsiooni ümber oli võimas. Mille eest võib juba maksimumpunkte jagada küll.

Aga nüüd kogu point, kuhu ma jõuda tahtsin – igal aastal on üritusel hulgaliselt fotograafe. Taavi etenduse ajal lugesin kokku 24 + umbes 15 moeblogijat ja muidu aktivisti, kes publikus istudes telefoniga suhteliselt koledaid ja uduseid pilte klõpsisid. 24 fotograafi seas, kes poodiumi otsas seisid, teadsin ma nelja, neist kolm olid reaalselt kuskile ajakirja/väljaandesse pilte tegevad inimesed. Ülejäänud olid mingid hipsterid, kaamerat valepidi käes hoidvad aktivistid, hobipiltnikud, moeblogijad – ma ei tea kes. Igal teisel oli randmel „pressi“ pael, seega on nad sinna akrediteeritud. Veits arusaamatu :)

2S8A7334
Moeblogijad, kes ka endast igal nurgal pilti teevad

Nii, ja kui Meelis käis esimesel õhtul seal pildistamas, siis tuli ta koju kaameratäie piltidega, kust vahtisid vastu kunstiinimesed, kampsunites hipsterid, moeblogijad, paar staari… Kui me kolmandal õhtul otsustasime ise minna Taavi etendust vaatama, siis riietusime vastavalt – kampsunitesse. Kolmandaks päevaks oli suurem osa inimesi aru saanud, et kurat, pole vist mingi kampsunikandmise koht ja olid end „üles löönud“.

Ei pretendeeri ise mingi “pärli” tiitlile, riietasin end juhindudes esimese päeva piltidele :) | foto: Anete Palmik

Aga siin väike valik ämbreid ja pärleid Tallinn Fashion Week 2014’lt.

KUKU PIKALI:

Ajakirja nägu on tema peatoimetaja. Ajakirja MOOD peatoimetaja Kristi Pärn-Valdoja (paremal) võiks oma tööandjalt, Tiiu Järvistelt natuke šnitti võtta. Tiiu näeb A L A T I laitmatu välja. Kahjuks ei saa sama öelda Kristi kohta, kes on Šrekile kandadele astumas. Ajakirjadele saadetakse kappideviisi kosmeetikat – nagunii see seisab seal. Kiire soovitus – kasutage seda enne välja minekut! Ehk et sa suudad panna end mgakhuulilt riidesse, aga miks sa ei suuda olla sealjuures täiuslik – kus on meik?
Miljonäriemand võiks endale stilisti palgata!
Natuke nagu räsitud olemisega. Ja kus nüüd need Gaga-kabjad on, mida ta muidu armastab kanda?
MIS JUHTUS? Esimesel päeval nägi modellisaate Arni suurepärane välja, ma oleks andnud talle peaaegu, et selle õhtu tiitli, aga misasjaks ta üleöö moondus?

10 POINTS:

H&M nägu, moeblogija Britta Talving
2S8A7153
Krutskeid täis ja stiilne
2S8A7166
Üldjuhul pingutab marco üle, aga ausalt, mulle meeldib ta outfit! See särk on super. Ma juba kujutan ette “see kangas maksis 247 eurot meeter ja ma ostsin selle Portugalist ja lasin Tartus õmmelda” – mul suva – see särk on tuus!

 

 

2S8A7210
Ma ei tea, kes on see mees – aga särgi eest 10 punkti ja kaks lisapunkti veel haaknõela eest!

 

2S8A7256
KAELAEHE – tahan! Ei teegi vahet, kas kaela on riputatud päris ingverijuur või hoopis makrofleksist tehtud kunst…
2S8A7283
Evelyn paneb harva puusse!

 

2S8A7484
Mehed, võtke eeskuju! Olge julgemad! :)

10 thoughts on “TFW – kellele ja milleks ehk Fotoseina ämbrid ja pärlid!

 1. Võid võtta tüdruku ära Õhtulehest, aga ilmselt Õhtulehte tüdrukust mitte :) Kristi Pärn tundub väga armas naine olevat ning siiani piltidel kena olnud. Ei pea kõik ju nagu transvestiidid viite meigikihti peale kandma. Mulle meeldib see loomulikkus. Antud pilt on ebaõnnestunud ja läheb pigem ikka s*ta fotograafi kraesse :) Sama Luisaga – armas, lihtne ja korretne – veits imelik hetk tabatud ja veider valik fotograafilt. Gaga-kapju olen Eestis ainult sinu jalas näinud ja mulle isegi meeldivad, st sulle sobivad. Suurem king teeb sääre siredamaks.

  1. Luisal on ka ühed, roosad, kandis veel mingil presavastuvõtulgi neid :) Ja näosaate esimeses osas vist…

 2. Väike parandus, EvelyN Sepp ikka, mitte Evely Sepp. Üldiselt nõus Sinuga. Peatoimetaja puhul meiki ei pannudki tähele, aga silma jäid hoopis juuksed-otsad vajaks lõikamist, kuidagi räbala ilmega. Eriti riivas silma välja kasvanud hall “oma juuks”. Luisa outfit meeldis oma lihtsuses, aga juuksed olid kuidagi sorakil. Meik ka väga ei kaunistanud, silmi oleks saanud suuremaks “joonistada”, siis poleks nii väsinud välja paistnud. Luisale plusspunktid, et on end käsile võtnud ja ok figuuriga. Miljonäriproua pluus ja seelik iseenesest ju okeid, aga need saapad, prillid, muu atribuutika… Selles osas tõesti kuluks stilist ära.

  1. Ilmselt need juuksed mind häirisidki. Sest mida enam ma seda riietust vaatan, seda enam see mulle meeldib :)

 3. Muideks see kaelaehe tundub ikkagi päris ingverist tehtud olevat. Tee chillikaunadest järgi, oleks päris äge punase huulepulgaga. Iseenesest ju väga kihvt idee köögilaualt midagi kaela nikerdada. Selle ingveri-tšiki natsa sasitud soeng nt meeldib mulle, üldse ei häiri. Ehk et, mis on lubatud ühele, see ei ole lubatud teisele. Noor, ilus inimene vb põhim. kartulikotis ja kammimata ka seff välja näha, aga eakamad prouad endale küll sorakil juukseid lubada ei saa-riivab ikka väga silma. Sama teema presidendi vastuvõtul ka-hulgim viimistlemata “tõusin voodist”soenguid.

  1. Uskumatu, et makrofleksist?! Nii reaalne ingver tundub. Väga stiilne kogu komplekt!

 4. Väga meeleolukas kirjutis! :) Pean tunnistama, et mõtlen suht samasse suunda, kuigi klõpsisin ka ise hoolega ühel moeshowl pilte :)
  Siiski pean väga lugu Eesti moeloojatest ning hindan nende loomingut, kuid jube kahju, et igal üritusel ilmub 2-3 naist ühesuguse Ketlin Bachmanni vm disaineri kleidiga välja, mis paremal juhul on eri värvi, halvemal aga sama värvi… Hinnad on kõrgmoe omad, kuid eksemplaride hulk sarnane massimoebrändidele.

  Tervitades,
  Today´s Favorites / http://www.todaysfavorites.com

  1. Õigust sa räägid :)
   Tõesti võiks igat kleiti ollagi ÜKS! Selleks, et olla omanäoline, pead laskma kleidi teha ja maksma ajuvaba hinda! Sama raha eest võiks Versacet osta :D

Comments are closed.