Tööle ja lasteaeda!

Kuna Meelis on hetkel veel haiguslehel, siis mis ma ikka siin kodus passin… Läheks õige tööle. Okei, ma olen hetkel küll äriplaani vastuse ootel, aga see ei tähenda, et ma töötu inimesena tööd ei võiks otsida ju.

Kui joppab (no pole võimalik, et ei joppa, eksole!), saan positiivse vastuse aprilli lõpuks. Siis kunagi tuleb raha ja siis tuleb toimetama hakata. Arvan aga, et kohe nagunii päevapealt kõik toimima ei hakka ja ehk olekski hea natuke vaheldust – teeks tööd.
Hedonile sain Mustamäele lasteaia koha, et saame aprillist alates hakata proovimas käima… Eks siis näis, mis saama hakkab. Kas ta lepib või teeb jälle seakisa, nagu enda sünnipäeval mängutoas kus juba garderoob talle sellise trauma tekitas, et ta nutta kõõksus.

Aga, ma praegu mõtlesin, et vaatan siis tööpakkumisi. Läksin CV keskuse lehele, eks ma olen seal vahelduva eduga muidu ka käinud, aga täna olin ma reaalselt… Okei, aga mida ma üldse teha tahan?

Teate, ma arvan, et mu prioriteedid on ajaga veelgi rohkem muutunud… Mu eesmärk pole tuhandeid teenida, vaid ma tahan, et arved oleksid makstud, et mul oleks tore, et see mida ma teen, oleks mõnus. Jah, hea oleks kui selle eest saaks paar tonni palka, aga samas kui ma vaatan neid töökuulutusi, mis ma enda jaoks sõelale jätsin, siis paari tonni ilmselt ei saa.

Mul on blogi, mul on EBA ja tulevikus ehk ka äriplaanist tulenev firma… Ma ei viitsi lolliks tõmmelda. Ma jõuaksin kõiki neid kolme ja ehk ka neljandat nö palgatööd kõrval hoida, sest siis ma tegeleksin ainult sellega, mis mulle meeldib. Ma tahan, et mul oleks mõnus ja ma reaalselt oleks nõus olema kuskil hotellis hommikusöögikokk või Sushi Plazas nõudepesija. Kujutan ette, et seal oleks tiim jumala timm ja sushi on seal nagunii linna parim. Saaks kõik jäägid ära süüa, hahahha! (Jumal, ma juba kujutlen, kuidas keegi ekraani taga öögib ja naljast aru ei saanud ja arvabki, et ma kõik puutumata rullid enne taldriku pesemist kuskile karpi korjan… Samas never know :D)

Ma teen alati nii, et lappan kõik huvi pakkuvad kategooriad läbi, avan uues tabis tööpakkumised, mis tundusid nime järgi põnevad ja siis vaatan nad kõik uuesti läbi, osad jäävad alles, osad panen kinni ja unustan ja siis hakkan kandideerima.

Täna jäi mul sõelale neli kohta – restorani juhataja, kokk, nõudepesija ja kokk. Päriselt ka!

Ma arvan, et ma olen kokana parem kui turundusjuhina. Suures firmas kindlasti. Alustavas võin turundusjuhina abiks olla, aga suures kohas olen ma ikka ajast maha jäänud ja jumala lapsekingades.

Seega, ma nüüd hakkan kaaskirju vorpima ja kandideerima. Kusjuures, Sushi Plaza otsibki nõudepesijat ja ma kavatsengi kandideerida. Vist.

Mis töö mulle sobiks?

32 Comments

 1. Meeldib su mõte, et eesmärk pole tonne teenida, vaid makse maksta vms. Aga ma arvan, et sa suudaks igat tööd teha hoolega ja sellest hästi välja tulla. Edu !

  1. Just paar postitust tagasi avaldas Leen arvamust, et paarisaja euro pärast pole mõtet tööle minna. Võta siis kinni…

  2. Ma räägingi paarisajast eurost, et kui ma istun kodus, saan seda töötukassa raha, siis sama raha eest ma võingi kodus istuda. Aga prioriteedid muutuvad. Käisin vahepeal teraapias ja ma räägin, sain sealt ikka normaalse energialaksu.

 2. Sealt nõudepesija kohast annab kiirelt ka edasi tõusta,paremale kohale,..kui oled tubli ja hakkaja ..nii et no shame

 3. Lõpuks ometi hakkad oma perset ka liigutama, mitte ei oota käed pikalt, kuni kõik ise sinuni tuleb!

  1. Mida sa ajad? Nagu ma praegu oleks 2a kodus niisama passinud! Ma olen kogu aeg midagi teinud ja nagu ma ütlesin, minu jaoks on muud asjad olulisemad kui rahapakk taskus!

  2. Haha,meelise ema v ??
   Mina soovin igastahes edu sulle ! Ma usun ka et alustama peab kusagilt! Minu ülemus alustas toidupoes ja sealt edasi ja edasi ja tänaseks teenib ta väga väga palju.Kui ta müüks oma äri maha siis ma usun et nii tema kui ka ta lapsed (ja pool suguvõsa) saaks selle rahaga elu lõpuni hakkama ilma et peaks päevagi elus tööl käima.Armas on veel see et ülemus tuleb vaesest perest ,ainult keskkoolini käis .Aga ise töötas end kõrgemale ja kõrgemale. nii et jh ,kõik on võimalik!! Lisaks on väga oluline kollektiiv ja igapäevane rahulolek. Ma olen nii rahul oma kolleegidega et isegi kahekordset palka ei vahetaks nende vastu välja. Tubli oled et Hedonit harjutama hakkad . Ma tean kui õudne on (eriti poja emal) jätta last kohta kuhu ta ei soovi jääda aga väga tihti on tulnud ette seda et lapsed kes absoluudselt ei tahtnud lasteaeda minna on paari kuu pärast need kes kõige meelsamini sinna lähevad ! Edu teile !

  3. Ma olen kindlasti vähem kana, kui Meelis. Ja kui Meelis peaks siis veel haiguslehel olema, siis saadan tema sinna harjutama. Mina jalutangi minema. Lähen kokkulepitud ajal uuesti ja kui ta siis jätkuvalt nutab, siis on valus. Aga ikka proovin.. Noh, proovisin sügisel. Kaks nädalat ma nägin, kuidas ta lihtsalt terve aja nuttis kui mind polnud ja kui kasvataja nägu oli selline, et paneks hea meelega paela kaela, siis ma lihtsalt plaks, järgmisest päevast enam ei viinud.

  4. Miks on “eriti poja emal” raskem last võõrasse keskkonda jätta, kui tütre emal? Ajuvaba ju!

  5. kuule Sina -on olemas..perset liigutama..´ Kodus olemine väikese lapsega , kodutööd… need ei saa iial otsa ja palka nende eest ka ei maksta ..ja seda tööd ja koormust pole mitte vähe! Lisaks on Marimell üsna aktiivne tegelane nii siin kui seal ..nii,et vali sõnu ..või kui suurim soov irooniat loopida, jää viisakaks !

 4. Sushiplaza nõudepesija- kindlasti mitte. Nvsel on kliendid seal avamisaegadest üle ja sina pead need viimased nõud pesema+ koka nõud tulevad ka. Ma ei tea, kas sulle sobiksid nii pikad tööpäevad.
  Kui restorani juhataja koha all mõtled Sparkling gruppi kohta, siis ole valmis, et pead ise reaalselt olema 24/7 saadaval ning nädalavahetused tuleb teha ka tööd.

  Kokk – jaa, see on ma arvan sinu :)

 5. Kusjuures nõudepesijatöö on minuarust väga mõnus töö. Minule igatahes väga meeldis. Restorani nõudepesija pole jah väga mugav, sest pead jääma peale sulgemist nõusid pesema, aga näiteks canteenis nõudepesija – väga mõnus töö. Hommikul kella 9ks lähed ja 4-5 vaba. Soovitan soojalt.

 6. Nok nok tai resto otsib endiselt rahvast. Ma ei tea kas kandideerisid juba sinna, aga see koht tundub täpselt sulle. Kui ei proovinud, kindlasti tee seda!

 7. Mu meelest sulle sobib organisatoorne töö. Tundub, et sulle ei valmista raskusi sebida olematu hinnaga lennupileteid ja panna reise kokku, organiseerida suuremahulisi yritusi jne. Seega ideaalne n-ö mingi suurema firma juhi parem käsi (töö on ka vaheldusrikas). Koka töö on ikka raske, kuigi kindlasti saaksid hakkama, selles pole kahtlustki.

  1. Ma olen kokana töötanud, nii siin kui Austraalias. Aga jah, see orgunnimine on mul veres :D

 8. Kas kui töötukassast ettevõtlustoetust taotleda ja siis oledki nö ootel, et kas positiivne v negatiivne vastus, siis võib samal ajal ka ametlikult tööle minna? Küsin kuna endal sarnased plaanid :)

  1. Ei, tööle ei saa tegelikult enne minna. Tähendab saab, aga kui lähed, ei ole sa enam töötu ja äriplaan võetakse nö tagasi. Aga ega ma kohe homme ka tööle ilmselt ei saa, seega vaikselt uurin maad, no tegelikult olen seda kogu aeg teinud, aga… Ma olengi otsinud nö “seda õiget, seda turundust ja värki, mis mind paelub”, aga kui saan selle osa blogi ja EBAga kaetud, siis võin nõusid ka pesta. Aga enne kui äriplaani vastus tuleb, ma kindlasti tööle ei lähe.

  2. Ühesõnaga enne maid sa tööle ei lähe aga juba hõiskad selliseid pealkirju nagu minek :D kaks kuud ju aega küll ja veel! Mitu korda kuus Meelis oma arstide vahet käib?

  3. Jumal, ma lähen täpselt siis tööle kui tuleb see pakkumine, mis kõnetab. Kui keegi täna mulle kahetonnise palgaga orgunnija kohta pakub, siis ilmselgelt võtan selle vastu ja sitta selle äriplaaniga, teen siis hiljme. Miinimumpalgaga töö kannatabki maini oodata.
   Ja ma ei saa ju enne kuskile minna, kui Hedonts normaalselt lasteaias ei käi, aprillis saame harjutama hakata. Eks näis.
   Ja ma ei tea, kaua Meelis haiguslehel on vms. Järgmine nädal on 2 arstiaega. Ja kuni aprilli lõpuni vist kokku 4 veel. Ei tea peast.

 9. Täiesti teemaväline küsimus, aga.. kas plaanite siis osaleda/kandideerida naabrist paremas? :)

  1. Meelis arvas, et võiksime avalduse ju täita, samas ma mõtlen, et laenu me ei saaks ja vaevalt blogilugejad/vaatajad meile sada tonni annetaks. Ma pole kahjuks Padjaklubi-Laura, kellele miljon sülle kukub lampi.

  1. Mingi osa kindlasti käsitsi aga masina laadimine ja tühjendamine päev otsa on samuti töö.

 10. Sulle sobiks mingi sekretäri/assistendi töö. Olenevalt muidugi ettevõttest saaksid kontorit üleval hoida, sebida, firma suvepäevi korraldada jne. Ja ilmselt jääks ka aega netis istuda ja veidi omi asju teha :)

 11. Sushiga seoses, Falcon Japan OÜ ettevõte laiendab end, ja seega otsivad uude kohta teenindajat. kindlasti ka kõike muud.
  Mulle tuli nende poolt pakkumine, aga kuna ise tallinas ei ela, siis ei saanud ka pakkumist vastu võtta.. Aga ehk oled sina või keegi teine huvitatud?

 12. Vt Facebookist Naissaare peo- ja reisilaev Monica.ee.
  Otsivad abikokkasid cateringiks, tasu olevat hea.

Comments are closed.