Vestlusõhtu marimelliga

Oi, need podcastid ja vestlusõhtud ja live’id on viimasel ajal nii populaarsed, et lasime ka ennast ühte sellisesse kaasata. Aga ei saa mälulaivi ega gossi täis vestlusõhtut, läheme Meelisega rääkima hoopis oma väärtusest palgaturul, kuidas tööturul julgem ja enesekindlam olla ja kuidas tehtud töö eest õiglast tasu küsida.

On aeg teadvustada soolist palgalõhe kui reaalset probleemi, mida ka Kristi Saare oma storydes tihti mainib, mis röövib meie majanduselt jõukust ja naistelt finantsilist vabadust.

Üsna tavapärane on ju suhtes see, et nii kui tulevad lapsed, on naine kodune ja mees teeb ületunde, et mitte kisavate laste mähkmeid vahetada. Meie peres läks kõik vastupidi. Mina tegin tööd juba sünnitusmajas ja Meelis koristas tube ja valmistus beebi kojutulekuks.

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon kutsus…

Meid Meelisega on palutud osalema motiveerival vestlusõhtul, kus räägime muuhulgas ka sellest, kuidas tööturul julgem ja enesekindlam olla ja kuidas tehtud töö eest õiglast tasu küsida.

Naised on läbirääkimistel tihtipeale tagasihoidlikumad, kuid kõik peaksid võrdse töö eest võrdset palka saama. Mille poolest üldse erinevad terminid “sooline palgalõhe” ja “võrdne palk võrdse töö eest”?

Vestlusõhtu soovib tõsta ühiskonna teadlikkust palgalõhest ja anda osalejatele nõu, kuidas sel teemal oma tööandja, mehe, sõbranna või vanaemaga vestlusi pidada.

Avasõnad teeb aga Mare Heinluht (Bolt, mitmekesisuse ja kaasatuse ekspert), kes avab Eesti palgalõhe tõsiduse ja selle mõistmise olulisi tahke. Eesmärk on inspireerida osalejaid õiglast palka küsima ja endas tänapäeva tööturul väärtust nägema.

Siis tuleb osa meiega, kus me saame rääkida võrdsusest koduses elus, ettevõtluses ja kuidas peaks naiste võimalust pereelu kõrvalt tööl käia ja karjääri teha toetama ja võimestama?

Õhtu lõpetab koomiliste eluliste seikadega stand-up.

Kohtume 7. märtsil Butterfly Lounge’is. marimelli koodiga saab pileti 9€ soodsamalt! Pileteid saab osta siit.