Ozempicusaaga: kaua ma alla võtan? Sünnikaalu?

Ozempicu postitused on selle blogi enimloetud viimasel ajal. Eks kevad käes ja kõik tahavad suveks trimmi. Kas Ozempic on selleks õige valik – ma ei tea. Minu puhul aitas ta hästi veresuhkru korda saada ja aitab seda siiani. Arstiga kokkuleppel süstin ma end hetkel ebaregulaarselt, aga süstin edasi, sest mina täheldan enda puhul kohe jalakrampe ja uue asjana ka magusavajadust.. Kaalule on ta muidugi positiivselt mõjunud.

Kirjutasin sellest siin kui aasta täis sai:

AASTA AEGA OZEMPI PEAL ehk kui vaevarikkalt see -21,7kg tuli?

Kusjuures mul sõbranna just rääkis, et tal kaal seisab juba mitu kuud ja kuskil grupis arutletakse isegi selle üle, et kui vahepeal olid tarneraskused, siis äkki müüdi mingit platseebo Ozempi, et polnudki päris.. Paljudel pidi kaal seisma ja enam alla mitte minema. Noh, mul ka seisab, aga teadlik valik.

Funny story siia vahele, ma alati reisides uurin apteegist, kas Ozempicut on ja mis hinnaga: Mehhikos ei olnud, Egiptuses maksis 181€ süstal, Tais 514€. Eestis 88€. Aga USAs on see kogu aeg 800$ maksnud ja ikka kasutatakse.

Ma ei ole kunagi olnud mingi eriline magusa sööja, täiesti kama kaks kas šokolaad või kommid maailmas eksisteerivad või ei. Suvi võib vabalt mööduda nii, et ma ei söö mitte ainsamatki jäätist.

2 thoughts on “Ozempicusaaga: kaua ma alla võtan? Sünnikaalu?

 1. Hei!
  Kirjutad, et üks süst kuus. Üks pen kehtib peale avamist, st peale esimest süsti 60 päeva. Kas viskad kaks doosi 1mg lihtsalt ära? Või oleks mõistlik tarbida ära 0.5 mg, et teed kaks süsti korraga ühel kuul ja kaks süsti korraga teisel kuul?

  1. Mis selle peniga siis juhtub? Mul ongi 0,5mg hetkel kasutuses ja kasutan nagu jumal juhatab, pole süvenenud üldse sellesse “60 päeva” teemasse.

   Läksin uurima, leidsin info:

   Pärast esmakordset avamist
   Kõlblikkusaeg kasutamisel: 6 nädalat.
   Hoida temperatuuril kuni 30 °C või külmkapis (2 °C kuni 8 °C). Mitte lasta Ozempic’ul külmuda. Kui
   pen-süstel ei ole kasutusel, peab see olema korgiga suletud, et hoida seda valguse eest kaitstult.

   Ma hoiangi külmikus ja suletuna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga