#elulineblogi

Vestlusring | suunamudijate telgitagused

Tegime ükspäev live vestlusringi, kus selgitasime marimelli blogi ja teiste suunamudijate telgitaguseid.

Nii nagu me oleme aastaid käinud rääkimas koolides noortele või majanduskooli tudengitele, tegime seda sel korral laivis ja oleme valmis tulema ka tulevikus neil teemadel rääkima. Rohkem infot saab siit – vestlusring | suunamudijate telgitagused.

Teemad, mida tavaliselt puudutame:

– Kuidas jõuda koostööni
– Kas ja kuidas sõlmida lepinguid
– Pikaajaline vs lühiajaline koostöö
– Kuidas mõõta koostöid
– Koostööde eluiga
– Blogiturunduse eelised
– Kui palju maksab reklaam mõjuisikutega (mitte ainult meiega, vaid üleüldiselt)

Vaata videot:

Vestlusring | suunamudijate telgitagused

Blogijate paar marimell ehk Mari-Leen ja Meelis on pidanud edukat blogi www.marimell.eu juba viis aastat. „Meie klientide hulgas on nii suurfirmasid kui väike-ettevõtjaid ja meil on päris suur kogemustepagas, et teada millal, mida ja kuidas postitada,“ ütleb Mari-Leen.

„Paljudele võib see uskumatuna tunduda, aga oleme teeninud affiliate programmiga 20 tuhat eurot; oleme pannud inimesed kasutama endanimelisi sooduskoode tuhandeid kordi,“ lisab Meelis.

Tegemist ei ole niivõrd koolitusega, kui ehedate kogemuslugudega erinevatest koostöödest ja telgitagustest, ausa küsimused-vastused stiilis vestlusringiga.

Oleme käinud koolides meediatundide raames, Tagasi Kooli programmi raames, Tallinna Majanduskoolis turundus- ja sotsiaalmeediatudengitele rääkimas ja võime tulla ka sinu kooli, klassi, üritusele..

Teemad, mida kindlasti puudutame:

– Kuidas jõuda koostööni
– Kas ja kuidas sõlmida lepinguid
– Pikaajaline vs lühiajaline koostöö
– Kuidas mõõta koostöid
– Koostööde eluiga
– Blogiturunduse eelised
– Kui palju maksab reklaam mõjuisikutega (mitte ainult meiega, vaid üleüldiselt)

Saada meile päring

Kes on marimell?

Mari-Leen on ennekõike tuntud kui pereblogi marimell.eu looja ja peamine sisukirjutaja. Varasemalt on ta töötanud nii meedia- kui telemaastikul, toimetanud Õhtulehe veebi, erinevate veebiajakirjade portaale, toimetanud telesaateid („TNTV“, „Õhtusöök viiele“, „Tallinn-Monte Carlo ralli“) ja bloginud mitmel rindel. Alustades isikliku blogiga juba 2005 aastal, kui elas Saksamaal, on ta üks staažikamaid blogijaid Eestis. Sellele järgnesid tööelutelgitagustest pajatavad lood Õhtulehe veergudel, reisiblogid Aasiast ja Austraaliast ja 2014 suvel maandus ta täiesti oma pesas marimell.eu lehel.

Lisaks blogimisele haldab Mari-Leen mitme brändi sotsiaalmeediakontosid, teeb turundust madratsifirmale, korraldab erinevaid üritusi, fotosessioone, avamisi, näitusi ja pidusid. Kirjutab lugusid neile, kellel endal motivatsioonist puudu jääb ja suhtleb palju erinevate mõjutajatega (blogijad, instagrammerid, youtuberid) ja teeb nendega erinevate brändide alt koostöid.

Meie eesmärgiks pole kunagi olnud noppida kuldmune, vaid viia tooted ja teenused inimesteni.

Meelis on pereblogi marimell.eu teine tala, kelleta see blogi ainult Mari-Leenu käe all nii aktiivne ei oleks. Olles koos abikaasaga viimased viis aastat kirjutanud blogi, mis oma statistikalt hoiab teise loetuima blogi tiitlit Eestis, võib ta kindlalt väita, et teab kuidas inimesi enda lehele meelitada ja neile seal sisu pakkuda.

Olles sügavalt sees Eesti blogi- ja influencermaastikul teab Meelis täpselt öelda milliste sotsiaalmeedia mõjuisikutega tasub koostööd teha ning kuidas saada minimaalse raha eest maksimaalselt palju. Kellel on lojaalsed jälgijad, kellel ostetud ning kuidas see koostöö ühe firma ja mõjuisiku vahel täpselt välja peaks nägema.

Ta võib julgelt väita, et Eestis ei ole väga palju sotsiaalmeediatähti, kellega tal suuremal või väiksemal määral kokkupuudet poleks olnud.

Hetkel töötab Meelis lisaks blogimisele vabakutselise turunduse- ja kommunikatsioonijuhina, pakkudes teenust erinevatele ettevõtetele, luues neile kommunikatsioonistrateegiaid, nõustades digiturunduse vallas ja hallates nende Google ADs kampaaniaid.