VIDEO: Hedon 5 | pidu peetud!

Ja ongi meie armas alles sündinud 2950grammine kutt 17 kilo ja viieaastane! Jumal, mu meelest ta alles sündis. Oli nii väike ja habras, et ei julgenud teda tõstagi. Mahtus peaaegu Meelisele kahte pihku ära..

Viie aasta jooksul oleme me nii mõnusalt kokku kasvanud, sest pole teda pea millestki ilma jätnud. Oleme teda igale poole kaasa vedanud ja lasknud tal ise otsustada, kas ta tahab minna magama või telekat vaadata, meiega koos nikse-näkse süüa ja juttu ajada. Nagu ma kunagi ütlesin, rasedus pole haigus. Ma ütleks nüüd sama – emaks saamine pole mitte midagi erilist. Ma pean silmas selles mõttes, et midagi jääks tegemata. Meil on ülihea tugivõrgustik sõprade näol, kes on alati nõus meie poisiklutti hoidma, et me saaks datenighti teha, reisile minna vms. Samas, pole meil üldiselt probleemi ka teda kuhu iganes kaasa võtta. Ta on nii osa meist, et imelik oleks teda välja jätta asjadest.

Aga sünnipäevast. Sünnipäev algas juba hommikul kui teda ootas esimene kingitus meilt. Ma ei taha meie majapidamisse püsse, seega tema suurim soov Nerf jäi meist poodi. Ma olin talle tellinud tegelikult popkornimasina või pigem sellise, popkornivalmistamise kausi, millega saab mikrouunis kergelt popkorni teha. Mingi hetk hakkas ta rääkima aga, et ta tahaks plasteliini popkornimasinat (eks ta nägi kuskil reklaami) ja kuna mu pakk ei näidanud kohalejõudmise märke, siis tegin kiirtellimuse sellele mängu versioonile ka. Sellega me teda hommikul äratasimegi.

Päeval tuli ka SMS, et minu pakk on kohal. Niiet päeval sai ta teise kingituse veel.

Ja õhtul.. piduuuu!

Kuna kõiki kindlasti huvitab, palju me maksime ja mis oli sponsored, siis meie kogukulu peole oli 364€ + kingitused. Mis paneb mind praegu mõtlema, et mu sõbranna idee osta lapsele mängutoa sünnipäeva asemel puhkusereis – täiega hea mõte! Kui veab, saame kõik koos juba kolmapäeval puhkama lennata!

Kui ma suvel nägin kellegi Instas ühte mängutuba, mis oli nagu suur liivakast, siis väga süvenemata, bronnisin ma selle ära. Mõtlesin, et megalahe on keset talve teha mingi suvepidu, et kleidid ja paljad jalad ja lühikesed püksid ja.. Eveliisilt rottisin kohe jäätisemasina idee ja.. No tundus idekas. Kuniks ma avastasin, et sinna mängutuppa mahub 25 inimest. Meil oli lapsi juba nimekirjas 29. Pluss vanemad.

Etteruttavalt olgu öeldud, et mingi ca 20 inimest jäi tulemata – haigustehooag to the max!

Mulle meeldib pidada ikka nii sünnipäeva, et vanemad on ka, kuna me suhtleme inimestega nagunii kõigiga, et pole ainult lapsed, siis tundub mulle loogiline ka vanemad kutsuda. See selleks. Kui ma avastasin, et see koht on meile liiga väike, kirjutasin kohe Väike Linn mängutuppa, kus me ka aasta tagasi sünnat pidasime ja bronnisin terve selle koha meile ära.

Hea uudis on see, et nagu ka eelmisel aastal, saate te terve jaanuari jooksul Väike Linn mängutuba broneerides kasutada koodi marimell ja saate mõnusa hinnasoodustuste, pluss üks õnnelik ei pea oma peo eest maksma :) ehk siis loositahtel selgub keegi, kellele öeldakse kohapeal – aitäh tulemast, aga maksma te ei peagi! Loosi korraldab Väike Linn ise koodikasutuse põhjal.

Söögi osas mõtlesin ma, et kuna meil on jäätis, siis võiks teha mingi söögiorgia asemel hoopis hästi palju võileibu. Aga.. et enda aega ülemäära mitte kulutada, anda võimalus igalühel endale sobilik võileib ise valmis teha. Selleks oli vaja hästi palju Hedoni lemmikuid – Valio juustu, Fazeri “leivukesi”, Maks ja Mooritsa singilisi, lisaks panin veel tomateid, salateid, hapukurke jne

Tordi asendasin jäätisemasinaga. Ilmselgelt näppasin ma selle idee Eveliisilt, sest Ida sünnipäeval oli see totaalne hitt ja mõtlesin, et sobib meile ka ideaalselt. Polnud mingit “tahan seda sabaga tükki” või “tahan seda kommiga tükki..” Oli valik – vahvlist või topsist. Kõik.

Jäätisemasina panime kohe sisse kui läksime, valmistamise aeg on 1h15min ja siis saab sellest 40 jätsi! Pidu oli täpselt nii lahe nagu üks laste sünna olema peab ja mis peamine – jäätisega!

Mis Hedon kingituseks sai?

Kõige ägedam oli vist see, et Valio tegi Hedonile kingituseks juustutehase külastuse. Täiega lahe mu meelest. Hedon arvas, et vinge, siis saab juustubasseini hüpata. Niiet.. tuleb üks Lõuna-Eesti tuur planeerida, sest kui juba nii kaugele sõita, siis.. ikka mitmeks päevaks ja mitmesse kohta.

Ja üks sõber, Hedoni nö kõige vanem, 12aastane semu, tegi ise tordi:

Tegime videosse ka kokkuvõtte sünnast ja pakkisime kõik kingitused lahti. Täname kõiki kes tulid, olid, panustasid ja sellest sünnast nii mõnusa õhtu tegid!

15 thoughts on “VIDEO: Hedon 5 | pidu peetud!

 1. Palju õnne Hedonile! Suht häiriv on Mari-Leenu huulte närimine seal videos :S

 2. Ägee, laps sai nii palju kingitusi. Palju õnne Hedonile!

  Torkan ka, hahaaa – mind niivõrd ei häiri Leenu huulte närimine, kuivõrd mind häirib enamik videotes see, kuidas Leen pidevalt keelt suust välja ajab ja siis selle alahuulepeale asetab. Suht häiriv.
  Kuid samas mitte nii häiriv, nt. perekond rosinatega youtube laivides – pereema pidevalt näppe ninna topib ja ninasõõrmeid laiali hoiab, justkui tunneks stabiilselt läheduses s.itahaisu. Vot see inetu näogrimass on küll jube häiriv.
  Meelisel seevastu pole taolisi häirivaid stampliigutusi :)

  Aga üldiselt teie laivid on täiesti vaadatavad :)

  1. mina just märkan aina enam, et Meelis matsutab iga mõtte lõppedes :D Marileen teeb seda ka, aga mitte nii intensiivselt. Need on parasiittegevused, mille kallal vaeva näha, kui videot teete.

  2. Ei näe põhjust hakata end muutma, et kellelegi meeldida. Oleme videotes meie ise. Me teemegi reaalset sisu, ei ühtki lõikamist (kui siis algust ja lõppu klippidel), ühe jutiga kogu jutt ja asi ants. Ma arvan, et seda reaalsust on niigi internetimaailmas nii vähe, et hakata veel jälgima, milline ma videos olen.. siis tuleb sellest välja klassikaline fassaad-blogija-vlogija.

 3. Palju Õnne Hedonile! Tal on enda vanematega väga vedanud, et nii paljudest seiklustest osa saab :)

 4. Kui palju jäätiseid see masin tegi? Kui kaua aega läks valmistamiseks? Kas jagus kõigile?

  Aitäh :)

 5. Mina broneerisin jaanuaris selle mängutoa ja sel laupäeval juba pidu. Panin lisainfosse ka koodi marimell aga ei tulnud absoluutselt mingit kinnitust selle kohta, et saan soodsamalt või kas soodus öeldakse kohapeal, kui hakkan tasuma? Või kuidas see käib seal?Broneerimissumma on juba kantud üle :)

 6. Tere
  Tekkis ka küsimus-palju Marimelli kood soodust annab ja kuidas seda kasutada?
  Ette tänades

  1. Kirjutad lisamärkuste lahtrisse “sooduskood marimell”, saad kohapeal 10% allahindlust ja hea õnne korral võib-olla üldse teate, et said teenuse tasuta :)

Comments are closed.