Uus kodu: seinasaaga

#KINGITUS

Alustame sellest, et seinu oli vaja värvida. Okei, enne oli vaja põrand üles võtta ja see on vist ainuke asi, mis läks nii nagu planeeritud. Mingi jälgija ütles, et tema tahaks, mina ütlesin, tule ja võta, ta oli kõpsti kohal kokkulepitud ajal ja võttis selle parketi üles ja kaasa ja tehtud. Miks kõik nii kergelt minna ei võiks?

Okei, värvi saada pole probleem, aga inimesi, kes seda teeks.. EI OLE! Enne sügist. Jah, me võiksime seda ka ise teha, aga meie kvaliteet on lapsekingades. Tahaks ju, et omas kodus oleks asjad korrektselt tehtud. Need jutud, et ise nokitsedes ikka hindad hiljem oma kodu aina enam…

Igal sajal juhul kirjutasin ma Tikkurilale, kellega oleme ka varem koostööd teinud, et hakkame värvima. No mõeldud tehtud, terve brigaad lendas kohale, hindas seinu, mida meil vaja oleks ja valisime värvid välja.

Hedoni tuba oli enne konkreetselt nagu koobas. Need tumerohelised seinad tegid selle pisikeseks ja pimedaks, pluss seal on suht väike aken ka. Põrandal, see punane mida te näete, on põrandasoojendus. Don’t ask, miks see lastetoas on, aga on. Oli enne meid ja maha kiskuma ei hakanud. Kas seda vaja läheb, ei oska öelda..

Hedoni tuppa valisime Tikkurila aastavärvi Cumulus Y354, sest see on helge taevasinine ja see oli täiega ilus selle värvikaardi peal. Otsustasime, et siniseks saab ainult üks sein, ülejäänud valgeks, siis peaks piisavalt avarust juurde tekkima. Kutsusime siis sõbrad appi ja hakkasime möllama.

Ma pean ütlema selle värvi kohta seda (matt seinavärv Vivacolor Wall 7), et see suht hästi kattis. Arvestades, et all oli tumeroheline ja me seda esmalt valgeks ei võõbanud. See värv igati viis pluss.

No ja siis saabus uus päev ja uued sõbrad olid appi palutud, et jätkame. Vahepeal olime 115 korda helistanud tasuta Värviliinile 12011 ja küsinud kuidas ikka mida teha ja kas teeme ikka õigesti jne. Ja ÕNNEKS, kirjutas siis mulle see blogilugeja, kelle mees on maaler, et nad tulevad päästavad päeva. Jumal olgu õnnistatud nende eest!

Maaler on ikka maaler. Inimene tuli ja teadis, mida on vaja teha. Laitis maha meie tehtud töö, tegi kõik uuesti ja paremini, pahteldas ja möllas, värvis sada korda ja paari päevaga oli tehtud, meil oleks kulunud sitaks närve ja aega ja veel ports närve. Mõned sotid hiljem olid seinad valmis ja no jumal, nagu uued :)

Enne ja pärast

Hedoni tuba enne ja pärast

 

Magamistuba enne

Magamistuba oli ka enne meil suht tume, meie tegime kõik valgeks (valge oli meil läbivalt sama toon). Ühe seina tegime roosa. Ma ei saa üldse aru, miks need eelmised elanikud olid teinud seinad nii tumedateks, need toad olid nagu koopad.. Nad on niigi suht väiksed ca 10,5 ruutu ja tumedad seinad tõmbavad veelgi kokku seda pinda..

PÄRAST

Mida kasutasime?

Kui tahate meid kopida, siis kadedad ei ole: matt seinavärv Vivacolor Wall 7, Hedoni toas helesinine Cumulus Y354, ülejäänud seinad valged S503 Lumikko/Arctic Fox. Magamistoas üks sein roosa Y411, Pirtelö/Milkshake, ülejäänud seinad valged S503 Lumikko/ Arctic Fox. Elutoas kõik seinad valged S503 Lumikko /Arctic Fox.

Vivacolor Facebook | Tikkurila Facebook | Tikkurila Instagram

One thought on “Uus kodu: seinasaaga

  1. Kas ei või olla, et see põrandasoojustus on laste tuppa pandud heliisolatsiooniks hoopis? Et laste mäng ja jooks alumisi naabreid ei häiriks nii palju.

Comments are closed.