Viskasime mitu tonni ventikasse

Me oleme siin nüüd kaks aastat elanud ja tegelikult terve selle aja maadelnud kuiva õhuga, kinniste ninadega, hommikuse käheda kurguga ja kopp on nii ees. Kui te arvate, et me ei ole juba investeerinud sellesse, et paremaks läheks, siis.. hea nõuanne, ärge olge meie ja tehke teisiti.

Esimene asi, mida me oleksime võinud teha, me oleksime võinud osta õhuniisutajad (mida meie tegime viimasena!), investeerida see 500€ ja oleks kohe saanud paremini hingata, aga selle asemel oli ju megamõistlik kulutada 1500€ veel enne..

Esmalt kutsusime siia maja halduri kaudu mingi vendivenna, kes teatas, et ta ei hakka enne liikumagi kui 40€ pole üle kantud. Tundus veider, aga kuna abi oli vaja, maksime. Tuli siia, keeras meie süsteemil katte maha ja oli.. oiii, sellel on ju mootor läbi. Okei, järelikult on uut vaja, mis maksab? 490€. Okei, tellime. Vahetus lisaks, jälle 560€ vaesem.

Mitte midagi ei muutunud. Kutsusime mu sõbranna mehe, miks me teda esimesena ei kutsunud, ma ei tea.. Kes omab vendifirmat. Vaatas ja ütles, et ilmselt on see maja ehitaja kunagi kuskilt need katlad laojäägina saanud ja siia sisse pannud, sest linnuke on kirjas – olemas, aga kvaliteet null. Pluss kõik meile paigaldatud need vendikopsikud mis seina peal on ja peaks õhtu puhuma, on valesti paigaldatud ja vale õhuvooluga, meil olid alla, aga peaksid olema, et puhuksid otse. Ehk siis kui nad puhuvad alla siis nad lihtsalt puhuvad ju kuskile, mitte mulle tuppa ja kui veel aken lahti teha, siis see õhk vuhiseb lihtsalt välja. Okei, vahetame need ka siis välja. Mitusada eurot hiljem, ma ei viitsi enam arvet otsida, mis see maksis täpselt.. Muutus minimaalselt.

Ja siis me jõudsime selleni, et me ikkagi peaks kogu selle süsteemi välja vahetama. Minimaalselt 3000€, aga kui juba vahetada, vahetaks mina mingi parema vastu, et asi toimiks ka. Aga mis peamine, see ei pruugi ikka midagi paremaks teha.

Ja nüüd Meelis küsiski, et kuule okei, mis me selle teemaga edasi teeme – maksame mitu tonni, et äkki läheb paremaks?

Me praegu magame reaalselt vahetustega nii, et keegi magab pidevalt all, sest siin on rohkem õhku. Mulle siin elamises muidu väga meeldib, naabrid on ägedad, lastel on mõnus mängida ja õues tšillida, aga ma ei näe siin end vananemas, ma ei näe, et ma siin reaalselt viie aasta pärast elan. Kas see investeering on seda väärt?

Mulle meenus, et nägin alles hiljaaegu kellegi storys Airvitamini õhuniisuteid ja otsustasin veidi uurida. Mallu on neid ammu promonud. Lapsehoidja tellis ja kiidab samuti. Vaatasin siis, et meil oleks kolme vaja ja 500€ investeerida tundub mõistlikum ja mulle tundub nagu reaalsem, et see aitab meid kui see mitmetonnine uus katel + pane sinna juurde veel mingi vannitoaremont, sest need kaks katelt on erinevad ja no saate isegi aru, et kui 1x1m seinalt maha võetakse ja asemele pannakse 50×80 siis on mul kindlasti väga ilus sein pärast seda :D

Ühesõnaga, sel hetkel kui ma need õhuniisutid ära tellisin, ma ei teadnud veel, kas ma vihkan end paari nädala pärast või armastan, aga mulle tundus, et kui juba nagunii on seda raha sõna otseses mõttes ventikasse visatud, siis suva see 500€ veel, saan vajadusel need niisutajad maha müüa kui ei toimi. Aga.. te võite suu minu õhuniisutajatest puhtaks pühkida ja endale päriselt uued tellida, sest need toimivad!

Ma algul arvasin, et võtan erinevad, see Karl tundus ilus disainikas, aga samas värvidelt üldse me elamisse ei sobiks, seega said valituks kõik Oskarid, erinevas suuruses. Algul katsetasime seda all niisama, hiljem viisime suure meie magamistuppa.

Niisuti tuleb valida toa suuruse järgi. Magamistuppa tuli siis suur Oskar, Hedoni tuppa lihtsalt Oskar ja Hedelinile väike Oskar. Ilusad valged ja sobivad meie tubadesse ideaalselt. Algul vaatasin ka ultraheli niisutit Anton, aga sellel peaks kasutama ainult destileeritud vett, et tuba valget katlakivi tolmu täis poleks. Meil on see võimalus iseenesest olemas, meil veemasin kodus, aga tundus mugavam kõik Oskarid valida, sest neil korjab filter selle tolmu kinni.

Kui me nüüd neid kasutanud oleme, siis algul katsetasime seda kõige suuremat igas toas, lõpuks selgus, et meile piisabki kahest maja peale. Seega panen varsti Instas ka loosi käima sellele väiksele Oskarile :)

Ja kuigi öeldakse, et kütmishooaja algusega kaasneb vältimatult kuiv õhk, mis võib lisaks tuju rikkumisele mõjutada ka teie tervist. Liiga kuiva õhu puhul aitavad õhuniisutid parandada õhukvaliteeti ja tagavad tervislikuma elukeskkonna, siis mina ütlen, et meile on need abiks ka nüüd, kui me ei küta, aga meie magamistuba näiteks on lõunasse ja meil kütab toa nii kuumaks ja kuivaks päeval, et see niisuti on nagu hingeõnnistus. Ma ei mäleta, kus ja millal ma viimati nii hästi magasin, kui nüüd meie niisutatud toas.

Ja hea uudis on see, et kui jagasin storydes meie niisuteid, siis Airvitamin kirjutas, et nad tegid koodi marimell, mis annab kõikidelt Stadler Formi toodetelt -20% v.a filtrid/tarvikud. Seega kui te meid usaldate, siis hea aeg endale ka investeering teha ja paremini magada. Kood kehtib kuni 8.04.2024.