#koostöö

Kuidas ma reklaamiohvriks langesin..

Hoiatan kohe ära, et pärast selle teksti lugemist võid sa avastada, et ka sina langed reklaami ohvriks, sest sul on kodus vaja midagi, ilma milleta sa seni väga hästi hakkama said. Vahel ma naeran isegi, et kui mulle ei saadetaks koostööde tegemiseks nii palju erinevaid tooteid katsetada, ei oleks ma neist kunagi kuulnud ning elaksin oma elu õndsas teadmatuses. Tänase konkreetse asja puhul siis karedamate (või oleks õigem öelda, kangemate) riietega.

Alustan algusest, Woolli saatis mulle pesukuivatuspalle (vaata videot!). Olin nendest varem kuulnud, kuid polnud neid iial kasutanud ega neisse süvenenud, pidasin neid järjekordseks moeasjaks, mida endale koju osta, kaks korda kasutada ning kappi ruumi võtma jätta. Nüüd kui nad kirjutasid, lugesin veidi lähemalt, et mis mu elus siis muutuma peaks..“..väheneb pesu kuivamise aeg..“ ja „..pesu jääb sirgem ja pehmem.“ Okei, reklaami alusel olen „müüdud“, kuid..

Kas see reklaam ka tõele vastab?

Katsetasin kodus ära. Iseenda peal. Ma kasutan kuivatit pigem talviti, sest siis mind see pesurest segab, olgu ta saunas või elutoas või kus iganes, aga ta jääb rohkem ette kui suvel, kui meid praktiliselt kodus ei ole ja suht suva, et ta paar päeva kuskil nurgas „ees on“. Teine asi, mida ma ära kasutan on see, et kuna ma proovin pesupesemise jätta nädalavahetusele (kui pole midagi kindlalt kiirelt vaja vms), siis panen pesu kuivama alles pärast sauna tegemist ja tõstan resti sauna kui me juba lõpetanud oleme, siis on ka pesu hommikuks kuiv. Kiiremini kui tavaliselt :)

Teine alternatiiv oleks pesupehmendaja, mida ma never ever ei viitsiks mõõta ja kaaluda ja arvestada palju seda parasjagu panema peaks ja see tundub mulle veel ajuvabam kui need pallid. Pesupallid panin lihtsalt koos pesuga masinasse ja jäin ootama programmi lõppu, et saaksin erinevust vaadata.

Funny story: kuidas ma kuus tundi pesu pesin.. hahhahaha

Ühesõnaga, tahtsin mina pilte teha pesust enne ja pärast, et kas on siis pehmemad ja sirgemad või ei. Läksin kodust ära ja panin pesu pesema (oma tavalisele režiimile), et tagasi tulles saan nad kuivatisse visata koos pallidega. Okei, kõik timm. Tulin koju, võtsin aluspesu välja ja jätsin ainult voodipesu ja Hedoni riided masinasse, viskasin kolm palli ka sisse ja vajutasin nuppu, et tahan “kapikuiva” voodipesu välja võtta. Panin masina käima.

Väidetavalt peaks tänu pesupallidele pesu kuivama ca 25% kiiremini ning sellega peaksid säästma lisaks oma ajale ka elektriarve pealt. Ehk seda tunnetaksin siis, kui päevas mitu masinatäit pesu järjest peseksin ja kuivataksin. Lühem kuivatusaeg peaks aga säästma ka riiete kvaliteeti, sest hõõrdumist ja survet ja riietele vähem.

Kahjuks ma ei saa teile öelda, kas ta kuivatas tavalisest ajast kauem või vähem, sest.. möödus kaks tundi ja mu pesumasin ikka käis. Kui möödas oli neli tundi ja masin ikka käis, mõtlesin ma et wtf. Viiendal tunnil sain ma pihta – ma olin pannud masina käima küll, aga.. ma ei olnud keeranud nuppu kuivatamise peale. Ma küll vajutasin kuivati nuppu, et ta teeks seda PÄRAST pesu. Seega hakkas masin otsast pihta pesupesemisega ja siis alles kuivatamisega. Igal sajal juhul möllas see masin reaalselt kuus tundi..

Kuna pallid on mõeldud kasutamiseks ainult kuivatusrežiimil, olin valmis, et võtan masinast välja lihtsalt hunniku.. villajuppe ja katkised pallid ja pekkis voodipesu, aga õnneks seda ei juhtunud..

Kas pesu oli pehmem?

Ma olen üsna kindel, et üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna ja kui juba pildilt on näha, siis ma ei peaks edasi üldse kirjutama..

Vasakul siis restil kuivanud tekikott ja paremal pallidega kuivatatud voodilina. Oli tõesti pehmem ja mõnusam.

Kas ma ise ostaksin?

Kui ma oleksin enda blogipostitust varem lugenud, siis ilmselt küll, jah. Sest sellega hoiab korralikult raha kokku ja meil on ju ometigi säästuaasta! Neljane pakk pesukuivatuspalle maksab 11.90€, aga neid saab kasutada üle 500 pesukorra. Kõige tavalisem pesupehmendaja maksab 4-6 eurot ning kasutuskordi on ehk 10? Lisaks on pesukuivatuspallid tehtud 100% looduslikust villast ning ei sisalda kemikaale, parabeene ega muid kahjulikke ühendeid. Näevad vannitoas ka paremad välja kui pesupehmendaja pudel mis kunagi kuskile normaalselt ei mahu, sest tahad ju ikka võimalikult suure osta :D

Põhjuseid, miks mitte pesupehmendaja pesukuivatuspallidega asendada.. tegelikult ei olegi. Seega, aitäh, Woolli, väga hea toode ja soovitan soojalt. Koodiga marimell saab tasuta saatmise ka :)

#KOOSTÖÖ

22 thoughts on “Kuidas ma reklaamiohvriks langesin..

 1. Lihtsalt puhtast huvist, aga milline on lina lihtsalt pärast kuivatit ilma pallideta?

  1. Kuiv, aga selline jäik, ta ei ole nii pehme tõesti kui pallidega. Ma ei oska seletada. Pead proovima. Ja.. see lihtsalt restil kuivanud lina on kohe kange ma ütleks :)

 2. Ma tahaks ka pehmeid rätikuid, aga kuivatit pole. Nagu ma aru saan, siis need pallid on ainult kuivati jaoks? Kas keegi palun tuleks välja ka tootega, mis teeb pesu pestes asjad pehmeks :D

  1. Variant ka 2in1 pesumasin, millel kuivati juba olemas. Ise kasutan sellist, kuna eraldiseisvaks masinakd ruumi pole ja väga rahul.

 3. Tavalised tennisepallid teevad ära sama töö ja on oluliselt odavamad.

  1. Ma kunagi proovisin, lärmi tegid küll nii kõvasti, et mõtlesin, et lõhuvad kuivati veel ära. Villapallid ikka hulga paremad, hind pole ka nii kallis.

  2. Ma kunagi proovisin suletekki tennisepallidega kuivatis kuivatada.. hahaha.. mitu päeva masin käis :D Lõpuks tellisin pesukulleri :D

 4. Kui siin alles oli jutuks hea ja halb klienditeenindus, siis ma leian, et blogi, vähemalt nende koostööpostitustega, on ka omamoodi klienditeenindus. Kui ise nii maru tundlikud olete, kas peab siis ise teenindades (püüdes lugejaid veenda seda, teist või kolmandat ostma – see ju koostöö mõte on, eks ole?) peab ilmtingimata kommentaarides sel kombel nähvama hakkama – nagu siin vastus tennisepalle soovitanule. Kas selline kommentaar ei võiks viisakat klienditeenindust silmas pidades lihtsalt vastuseta jääda? Postitaja ei küsinud ju midagi, ütles lihtsalt oma arvamuse – sest tennisepalle on sel eesmärgil ammu kasutatud.

  1. Ma tean seda kommentaatorit liiga hästi. Üldiselt ma ei lase tema kommentaare üleski, sest need ei kannata trükimusta! Sel lihtsal põhjusel vaevusin vastama talle.. ja ma ei nähvanud, aga selge on see, et iga inimene loeb selle tonaalsusega nagu ta tahab… Nagu sa ka praegu minu kommentaari võid lugeda, nagu ma ründaks sind kuidagi. Kuigi minu toon siin toksides on jumala neutraalne.

 5. Kui me nüüd vabariigi aastapäeval majja kolisime, sain ka uhkeks kuivati omanikuks. sellest ajast peale olen hiilinud ja piilunud neid woolli kuivatuspalle, siiani pole veel siiski neid ära ostnud, ootan vist et keegi need kingipakki poetaks.
  Ise olen praktiliste kinkide tegija, seega kui tean, et sünnipäeva lapsel on kodus kuivati olemas, saab tellida kingipakki pallikesed :)
  Endale vist peaks ka nüüd ära lõpuks tellima..

 6. Mis teie blogiga juhtunud on, nii igavaks muutunud. Kommentaariumites puhub ka tuul.. Paljudes 0 kommentaari, enamikes max 10

  1. Eks see on see, kui ähvardatakse kommentaatorid kohtusse kaevata. Keegi ei viitsigi enam midagi arvata.

 7. Aga mina ei ole rahul nendega ‍♀️ Peale pallide kasutamist ei saa masinas pesta tumedat pesu, sest siis on kõik neid karvu täis

  1. Mul oli sama, aga peale paari korda neid karvu enam ei tulnud. Mõistlik vist korra enne läbi pesta.

 8. Täiesti mõttetu on võrrelda restil kuivanud pesu ja kuivatis pallidega kuivatatud pesu. Mul on ka need villapallid, totaalselt kasutud. Kui ma võrdlen kuivatis kuivatatud pesu, siis tulemus on sama pallidega ja ilma. Nüüd ongi nad seal vannitoas viimased paar kuud niisama seisnud.

 9. Minu jaoks on norwexi puhastustooted. Sõbranna tutvustas ja sujuvalt olen kõik asjad ümber vahetanud

Comments are closed.