27. rasedusnädal – seljavalud ja unetus

Kuna ma pole täpselt aru saanud, millal see kolmas trimester hakkab (ühe lehe andmetel 25ndast nädalast, teise andmetel 27ndast ja kolmanda andmetel 28ndast, app ütleb, et hetkel veel 2 trimester mul käsil), siis enivei, ta kas on käes või koputab juba uksele ja lõpp on igastahes lähedal, mul on aega umbes 13 nädalat… Hetke seisuga on 91 päeva sünnitähtajani.

See nädal algas meeletute seljavaludega – arvan ja lohutan end veel tänagi sellega, et sain pühapäeval külma, ilmselgelt on tegu lolli lohutusega ning tegemist ei ole mingi külmetuse, vaid lihtlabase raseduse tundemärgiga, mis painab mind nüüd kuni sünnituseni.

Üsna rets on olla. Selili ei saa üldse olla – vanasti aitas seljavalu puhul alati põrandal lamamine, selg vajus paika ja kõik oli korras, praegu tuleb kõhuraskus veelgi enam seljale, ja valu on väljakannatamatu. Nojah, ma annan endale aru, et ilmselt on tegemist 10 palli süsteemis valuga 2 palli, aga ikkagi. Mul on valus. Sünnitus on ilmselt kordades hullem, aga täna ma sellele ei mõtle – ma ühtpidi kardan mõelda ja teistpidi ei oska midagi karta jälle.

Uurisin siis maad, soovitati rasedapatja, see mul on – magan sellega üht- ja teistpidi, ikka pole hea. Kas keegi teab, kust neid granuleid sinna juurde saaks osta? Ta on veits „tühi“.

Selili magada ei saa, paremal küljel on enamvähem, aga mingi hetk jääb seegi kangeks, vasakule küljele keerates aktiveerub beebi. Ja nii ma magangi 3-4 tundi öö jooksul ja mõni päev tunnikese lisaks kui aega saan.

Ma tegelikult olen igati rohuvõtja, ma varem haarasin alati tableti järele kui kuskilt valutas, praegu pole ma ühtki ravimit raseduse ajal tarbinud ja ei taha ka selle seljavalu ajal võtta (nospa ja paracetamol on justkui lubatud).

Ja kolmas variant valu leevendamiseks on bandaaž – mul ühed raseda aluspüksid on sellise toetava bandaaži osaga, aga topelt ei kärise. Homme lendan oma lemmikpoodi NaguUus laivi ja loodetavasti saan bandaaži ka :) ja kuna neil just tuli uut kaupa, siis uudistan natuke vankrite osas veel maad. Kodukale on kusjuures lisandunud palju uusi tooteid, just vankrikomplekte, kiikesid ja lamamistoole…

Osalege meie ühisloosis ka, kus loosi läheb mõnus kombo – seitse Aventi lutipudelit, Chicco beebimonitorid, O’baby vibreeriva lamamistooli, eriti mõnusa ja pehme beebiteki ja voodipehmenduse O’baby’lt ja fotoshoodi vastsündinule!

Rohkem infot siit!

NaguUus_700

14 thoughts on “27. rasedusnädal – seljavalud ja unetus

 1. Kas joogat oled proovinud? See mul näiteks aitas väga, lisaks siis seal rasedate joogas harjutatakse ka neid asendeid, mis sünnitusel abiks.

 2. Seljavalud raseduse lõpul on nii tavalised. Esimese lapse ajal ei saanud mina viimastel kuudel praktiliselt üldse magada. Pidevalt keerasin ühel küljelt teisele ja selili ei saanud üldse magada. Lisaks muutus ka laps kohe aktiivseks, kui öösel ärkasin . Nii ma siis istusin vahepal 3h üleval, 1h und :)

  Seljavalude leevendamiseks pidi aitama bandaaž, aga mina pole veel seda kasutanud..ei esimese rasedusega ega ka nüüd , teisega. Istudes soovitatid panna padi selja taha, see aitas minul palju ja väga mugav oli ka. No lisaks mõningad harjutused. Mina pole kuskil gruppides võimlemas käinud, omaette kodus :) Otsin youtube-st mõne mõnusa video ja teen järgi. Hulga mõnusam ja rahulikum :)

  Sulle aga ilusat ootusaega. Lõpp varsti lähedal :)
  Mingil määral see unetus hakkab sind harjutama ette eesolevaks ajaks. Vähemalt mind küll :D

 3. Mul ka selg valutas raseduse ajal, ikka 10 pallisüsteemis 8 oli ära. Ei saanud, istuda, lamada, kõige parem oli mingis imelikus asedis seismine. Aga siis lasin enda selja ära teipida ja oli parem küll. Kas mallukas ei teinud samuti või ma mäletan valesti.

  1. Mäletan ka Malluka raamatust seda teipimise juttu. Peab uurima :)
   No mul on ainult rätsep istes laua taga enam vähem okei olla. Pikali v pehme peal istudes on täiesti hull.

  2. Mul vesivoodi, viimased kuud magasin madratsi peale, sest see oli kõvem ja oli natsa parem. Aga seljavalu on kohutav. Vast läheb sul ikka paremaks.

 4. Kuna mul oli istuv töö, siis seljavalud hakkasid mul juba üsna varakult ja valutas alaselg, läksin ka siis lõpuks teipimisse ja see tõesti aitas. Käisin Füsioteraapia kliinikus. Siis tellisin endale ise ebayst teipi ja lasin mehel need ise seljale panna ja seljavalud andsid järgi, füsioterapeut ütles ka, et võib vabalt ise kodus teipida ja näitas, kuidas see käib. Ebay teip ei olnud küll nii hea, tuli veits kiiremini lahti, aga iga nädal kliinikus oleks liiga kalliks läinud.
  Ma julgen ka teipi soovitada.

  1. Mis see maksab? Kodukal vaatasin oli, üks piirkond 9€, mitu piirkonda selg on? :D

  2. Mul oligi see 1 piirkond. pandi mõlemale poole selgroogu 1 teip, ehk siis 2 pikka riba ja maksin 9€ ja lisaks sain veel kaasa materjali harjutustega, mis võiks ka aidata. :)

Comments are closed.