Esilekutsumise diagnoos: kopp on ees

Istusin mina praegu arvutisse ja mõtlesin, kas ma kirjutan täna “esilekutsumise nippidest” või hoopis Kaarel Kuiki raamatust “Tänavalt Troonile”, kui helises telefon..

“Tere hommikust, helistan teile Loote ultrahelikeskusest..” – ma jõudsin vaid mõelda, et kas nad helistavad, et kas te mees täna tuleb või rasedapea jälle unustas.. “Teie pissiproov on täiesti korras!”

See on teenindus, Meelis vaevu oli sealt majast lahkunud kui neil oli juba tulemus olemas. Vot, see on teenindus, ma ütlen teile.

Aga kuna me juba rasedajuttudega alustasime, siis jätkame. Ma ei mäleta Hedoniga seda tunnet, et oleks raske rase olla, et oleks kopp ees paistes olemisest, raskest ja kangest kehast, tuikavatest jalgadest, valutavatest näppudest, kivikõvast kõhust.. Viimased kuu aega olen ma lugenud päevi, et jõuaks kätte see aeg, et ta ei oleks sündides enneaegne. Siis hakkasin ma lugema päevi, et ta sünniks samal päeval mis Hedon, tegime isegi hüpnotisöör Antsuga salaplaani kuidas see võiks toimida.. Näete, et ma oleksin sünnitanud?

Plaan juua šampust, seksida, saunatada – kõike seda olen ma katsetanud, no ei mingit tulemust.

Kirsti Timmer ütles, et tal soovitati ka kikivarvul kõndida, lõpuks olid jalad valusad ja tütar tuli just sel päeval mil määratud. Lapsed tulevadki siis kui nad on selle endale plaani võtnud, mitte siis kui sina tahad. Või just siis kui sina ei taha – nagu mu sõbranna soovis, et ta laps ainult 13ndal kuupäeval ei sünniks – mis arvate, millal ta sündis? Mina loodan, et ta 24ndal ei sünni… Mu ämmakas lohutas mind, et ainult 5% lastest sünnib määratud tähtajal. No kindlalt meie tüdruk just nii kange ongi, et tuleb nui neljaks 24ndal, kuigi tema ema seda ei soovi. Aga minu soovid, teatavasti ei mängi mingit rolli.

Mida võiks siis proovida?

Aga milliseid “salarelvi” te kuulnud olete, et sünnitus esile kutsuda? Ma panen järjest kirja need, mis mulle meenuvad. Ma ei tea miks, ma ei ole neist kõiki väga agaralt proovinud.. Ma vist alateadvuses ikkagi tean, et see lapse hing, kes meid oma vanemateks valis, ei tule seksi, dieedi või jalutuskäigu peale kuskile..

Massaaž – eriti taikad ja hiinlased pidid hästi teadma, mis punkte suruda, et sünnitus esile kutsuda. Vanasti olla nii naised aborti teinud.

SSS – seks, saun, šampus – vana hea klassika, mida teab vist igaüks. Muuseas, kas teadsite, et rinnanibude stimuleerimine pidi emaka kokkutõmbeid tekitama.

Jalutamine/trepist kõndimine/kükid – mu täditütar otsustas 36ndal nädalal minna rabamatkale, teadmata, et ta selle peale järgmisel päeval sünnitama läheb. Nagu üks teine mu tuttav ämmakas ütles, vesi tuleb kehas liikuma saada, siis hakkab ka sünnitegevus. “Mine jaluta, lase Meelisel end veel masseerida ja..”

Mine dieedile – ülikarm, aga.. siin on loogika. Platsenta toidab loodet, kui platsenta on valmis, ta enam nö toitaineid ei eralda ja loode saab aru, et on aeg hakata sündima. Kui sa ei söö või teed dieedipäeva (või kaks), siis saab loode signaali, et platsentast mingit kasu enam pole, on aeg välja ronida.

Vürtsikas söök (ananass, basiilik ja oregano pidid ka aitama) – teisalt on see asi, mida soovitatakse proovida. Minu puhul aitaks siis.. ma ei tea mis, sest ma olen lubanud endale raseduse ajal kõike – nii tükki juustu kui kalamarja ampsu kui väga vürtsikat toitu. Eile just panin storysse, et tellisin sushit ja kohe murelikud lugejad kirjutasid, et sa ei tohi ju toorest kala süüa – esiteks, kes ütles, et ma sõin ja teiseks – Eestis värsket kala saada on sama suur tõenäosus kui poest munakarbiga tibu kaasa saada. Ei ole ilmselt võimatu, aga ka mitte väga tavapärane :)

Suurpuhastus – meie beebigrupis selgus, et korralik vannitoa koristamine ajab samuti sünnitama.

Jahedas vees ujumine – mul on terve elu kombeks olnud käia pigem jahedama kui kuuma duši all ja kõige lõpus keerata vesi suht jahedaks ja sellega end karastada, sest.. siis ei ole duši alt tulles külm. Nagu näha, pole jahe vesi mõjunud.

Vaarikalehe- või petersellitee – olen kuulnud, et kes seda õhtul on joonud, neil järgmiseks päevaks laps käes.

Saatekiri esilekutsumisele – see on umbes sama hea klassika kui SSS, et kui juba saatekiri käes, siis ta tuleb suurest hirmust enne.

Planeeri mingi huvitav asi – viimane pidu enne lapse saamist sõpradega, teatris käik, kontsert, midagi ENDALE, siis võid ka üsna kindel olla, et ta arvab teisiti.

Millal teie beebid sündisid ja kas oli midagi, mis teie arvates kaasa aitas? 

47 thoughts on “Esilekutsumise diagnoos: kopp on ees

 1. Mul oli TA 12.11.2020, oli ka nii raske rase olla, ma reaalselt proovisin ka neid koiki nippe, kuidas esile kutsuda kui TA lähenema hakkas, aga ei mingit kasu. Aga laupäeviti meil ikka kodus saunapäev ja 14.11 hommikul jõin nõmmliiva teed, siis õhtul enne sauna ka 1 tass, võtsin ühe korraliku leili ja peale seda 20min hiljem hakkasid kokkutõmbed ja 15.11.2020 9:57 oli laps käes ei teagi kas juhus või tõesti tee ja saun aitas‍♀️

  1. Eelmisel aastal olin samas seisus. TA oli 1.jaanuar aga sain saatekirja esilekutsumiseks 6.jaanuariks. 3.jaanuar käisin ämmaka vastuvõtul ja siis arst oli ka seal otsustas vaadata emakakaela ja see ilmselt pani protsessi käima. Koju jõudes otsustasin koristada auto ära. Tolmuimejaga ikka korralikult. Õhtul läksime veel sünnipäevale, kus jagati”külmarohtu” ingverinaps. No mai tea, kas kõikide asjade koosmõju aga peale napsu (üks väike sõõm) hakkas midagi toimuma. Ja kl 4 paiku sõitsime haiglasse ja kl 10:37 oli beebi käes.

 2. Seks ise ei ole see, mis sünintuse käimapanemisele kaasa aitab, vaid sperma. Konkreetselt iga päev viska pärast seksi jalad seinale ja lase spermal oma töö teha. See peaks tasapisi emakakaela pehmendama vms.
  Aga mu oma lapsed pole keegi tulnud siis, kui mina olen tahtnud. Esimene sündis päev enne esilekutsumist nagu kiuste mu sünnipäevaks, kuigi eespool oli kalender tema jaoks vaba. Teisele lapsele rääkisin, et oodaku selle sündimisega, sest vannitoa remont vaja valmis saada. Tuhka ta ootas. 38. nädalal otsustas kõhust välja kolida. Miks ta ei võinudveel neli nädalat kõhus lebotada, ah.. -_- No ja kolmas. Tema oli seda olekut nagu “siin me oleme” linnaproua, kes ei kavatsenudki lakast alla tulla. “Ega ma ei sünnigi” ja aina trallas kõhus ringi. Sündis täpselt 42. nd täitumisel, mil haiglapersonal juba pöördes ja paanikas, et missssassssja… see juba nii ülekantud rasedus, et laps kõhus juba vist teismeliseks sirgunud (täiega nõmesuhtumine). Ma ei saagi teadma, kas sünnitus oleks ise ka tol päeval nagunii hakanud või mõjus vihase arsti agressiivne emakakaela venitamine. Muud nipid pole meil toiminud. Vb sperma oleks lõpuks mõju avaldanud, aga mul puudus igasugune huvi, jaks ja tahtmine seksida….
  Sulle soovitan päevi mitte lugeda. Saan aru, et see teadmatus, millal kõik juhtuma sab, ajab ärevaks ja villand on jne. Ma isegi ju vaatasin, et nädalad aina mööduvad ja koguaeg mõtlesin, et no nädala pärast on raudselt juba ära sündinud. Tutkit. Tekkis selline lootusetu igiraseduse tunne. Aga noh.. Me kõik teame, et igavesti see siiki kestma ei jää :) Kui sa ilmtingimata tahad päevi lugeda, siis võtagi kõige kaugem tähtaeg ja pea arvestust selle järgi. Alati tore, kui sünnib varem…

  1. Ah, ma loobusingi ära nendest päevade lugemisest, mida ma loen, see ei anna midagi. Jah, tahaksin ka, et ta ei oleks jõululaps, aga kui ta tahab hapukapsast ja torti samal päeval süüa, mis ma siis ära teen :D Või kui ta tahab, et tal oleks nagu ta vanematel igal aastal hea pidu pidada, et järgmine päev on vaba, siis.. ei saa ma teda ju keelata :D

  2. No kui nii, siis ju ainult nädala veel :D :D :D
   See jõuluaeg ja aasta lõpp läheb mu meelest nii kiirelt. Iial ei jõua teha kõike, mida tahaks. Keskendu millelegi muule ja ei saa arugi, kui juba nädal läind. Ja kaks.. ja….

 3. Tähtaeg oli 21.12, lootsin väga, et natukene varem sünnib, et poleks nii jõuludel seljas. Tema aga otsustas sündida 23.12. Täpselt sel öösel, kui mu vanemad olid meile jõuludeks külla tulnud, õhtul ema veel naljatles läbi kõhu beebile, et tule nüüd enne välja kui me tagasi koju lähme ja öösel oligi haiglasse sõit. Me nüüd naerame, et ema nõiduski lapse välja. Enne olin mitmeid päevi proovinud kükke, tikke korjata, käpuli maas põrandaid pesta jne, aga no, laps tuleb ikka siis kui ise tahab, tee mis imetrikke tahad.

 4. Katsetasin ka päris mitut varjanti esimese lapsega. Jõin nõmm-liivateed, päev hiljem tuli limakork ära, ei tea kas see aitas‍♀️läks veel paar päeva mööda olid imelikud valud, nii ma siis kõndisin haigla ja kodu vahet, kuni lõpuks sisse jätsid ja midagi hakkas toimuma, sündis siis esilekutsumise hommikul.

 5. Mu essa laps on üks neist 5%, kes on sündinud täpselt õigel päeval. Hakkab juba tekkima tunne et mu teine laps samuti, ehk siis äkki saab pühapäeval ühele poole
  Proovinud ka juba neid paljusi trikke mis sul kirjas aga ei midagi

 6. Sünnitasin selle aasta juulis. Ma tegin ka kõiki neid asju, mida Sinagi + kâisime õhtuti mehega suuri ringe kiirkõndi tegemas+ ujumas igapäev kuna mega palav oli+ jõin vaarikalehe teed kannude viisi ja väga kanget aga ei, ikkagi kui esilekutsumisele läksin(lapse arvatava suure kaalu tõttu) oli emakakael täiiiesti toores veel, pandi kaks päeva geeli ja isegi see ei tekitanud avatust, vaid lihtsalt pehmedas emakakaela niipalju, et kolmandal hommikul sai veed lahti teha ja pulbrit anda ja siis õhtuks oli naksti käes Et jah, ma ei usu enam ûhtegi asja, mida kodus proovida, kui isegi spets geel ei suutnud sünnitust esile kutsuda siis mis teedest jms me räägime eksju Aaa ja mingi video järgi tegin võimlemist ka kaks nädalat iga päev.

 7. Ma nüüd ei tea kas see aitas sünnitama minna v mitte aga no ma olin ikka üli vihane mehe peale. Lõpu nädalad olid käes ja ta oli Soomes tööl. No ja siis mõtles neljapäevasel päeval endal nina ikka täiega sodiks tõmmata. Vihastasin ja ütlesin et kui ta peaks haisudega sünnituse juurde jõudma jätan ta maha. Öösel kell 2 olin valudes haiglas aga sünnitegevust ei toimunud, sain kella 9st hommikul koju. Sama päeva õhtul tekkisid uuesti valud kuni kell 1 öösel siis veed tulid.
  Mehel muidugi joppas, jõudis ilma haisudeta aga ma ei mäleta millal ma no nii vihane olin kui tollel päeval

 8. Minul sündis tütar täpselt õigel päeval 10 märts, kuigi märku hakkas andma juba8 märts , kõik 3 poissi läksid üle tähtaja ja esilekutsumistega. Arvan et laps valib ikkagi ise endale päeva millal sündida

  1. Mina hakkasin 30ndan nädalal nö “pesa punuma” ehk siis tuli selline koristamist tuhin peale. Lapse turvahäll ja vanker, kõik sai üle vaadatud. Lõppes see siis järgmisel päeval haiglasse minekuga ja peale mõnda päeva haiglas ka sünnitusega… ehk siis 30+6 sündis ja 1.5kg kerge. Kaks kuud haiglas piinlemist ja muretsemist. Lõpuks ei teadnud keegi kas liigne füüsiline pingutus või muu tegur oli selle põhjuseks. Siis tuli endalgi meelde kuidas esimese lapsega ootasin ja tegin trikke, et sünnitus juba peale hakkas. Lõpuks läks ikka 2 nädalat üle. Seega, tulevad need lapsed ilmselt siis kui on põhjust! Kas õige aeg või meditsiinile tegur.

 9. Esimese lapse sünnitähtaeg oli 26.12, sündis 05.01. Kõik nipid ja trikid said järgi proovitud. Lõpuks oli nii, et eelmisel õhtul sai kõva leili võetud+seks ja õlu.
  Teise lapsega oli tähtaeg 21.10 ja sündis täpselt tähtajal, samamoodi eelmisel õhtul saun+seks.
  Kolmandaga oli raske lõpp sellepärast, et teise lapsega oli vahe nii väike ja teine tahtis kogu aeg tegevuses hoidmist aga mina tahtsin kogu aeg vedeleda lõpupoole ja noh, vanem laps oli ka veebruarist saadik lasteaiast koroona tõttu kodus olnhd. 39. Nädalal võtsin laenutusest tekstiilipesuri ja lasin 2 päeva majapidamises ringi sellega, ise olin teise päeva õhtuks laip aga sünnitamisest polnud haisugi :D 22.09 oli tähtaeg aga sündis 26.09.
  Kokkuvõttes, sünnivad nad siis kui nad valmis on :).

 10. Tähtaeg oli 07.07.20. Arvati, et on suur laps ja siis alistati 29.juuni esilekutsumisega. Vahepeal sain koduski mära käia ja ikka midagi. Mind ükski “vanarahvatarkus” küll ei aidanud. Lõpuks, ülla ülla, sündis neiu ikka 7.07. ‍♀️ Järgmine kord ootan või aasta, aga et ta ise tulema hakkaks Mitte sünnitusest ei jäänud halba mälestust vaid sellest kammajaast esilekutsumisel. Kuu aega vist hiljem võtsin kokku ennast ja kirjutasin kõik oma tunded ja mõtted välja oma blogisse, et kunagi hea lugeda oleks.

  Aga sulle jõudu ja jaksu!

 11. Ma kandsin last 42+3. 3 korda pidin minema esilekutsumisele aga lükati edasi 17.04 käisime siis pikka maad sõitmas. Valisime võimalikult käänulised ja künklikud teed. Toimis. Päeval kella kolme ajal algasid valud. 19.04 sünnitasin. Seni nautisin valusid.
  Eelnevalt sai pesta aknaid, riisuda ja metsas käija, kükitades toimetusi teha jne. Nendest miski ei toiminud.

 12. Kui see sind aitab, siis ma bägin igaljuhul unes, et sa 17.12 lähed sünnitama
  Endal esimene laps sündis 2ndl enne tähtaega, seega üsna ootamatult minu jaoks. Teist last hakkasin ka juba peale 37ndat nädalat ootama, veed tulid aga täpselt tähtajal. Nippidest veel niipalju, et näiteks pediküüri õppides öeldi, et hüppeliigese juurest väliskülgi ei tohi rasedatel kõvasti mudida, võib sünnituse esile kutsuda, samuti väga kuuma jalavanni ei soovitatid rasedatele samal põhjusel teha :)

 13. Mul tüdruk sundis 10.01.14. täpselt 2 nädalat enne tähtaega. Ei tea kas mõjus see, et pidin 11.01 sõpradega teatrisse ja restosse munema või see, et otsustasin 9.01 et tore oleks ilusa ilma puhul jala teise linna otsa poodi minna (edasi-tagasi natuke üle 10km) 9.01 õhtul hakkasid veed tilkuma ning sain terve öö kitse najal püsti seistes end kiruda, et selle 10km jalgsi poes käigu ette võtsin sest jalad olid väsinud aga kuidagi muud moodi mugav ei olnud kui püsti

  Poisiga rääkisid kõik arstid kui ühest suust, et max 36 nädalat pean vastu kui sedagi aga võta oh imet, sündis ta 40+1 ei tea kas mõjus see, et naersin rasedusest teada saades, et tuleb issile juubeli kink agaa just nii see läks, sündis issi kolmekümnenda juubeli hommikul vaatamata sellele, et 32 nädala alguseks oli emakakael täiesti olematu ja arstid kinnitasid, et sellega enam kaua vastu ei pea kuna poiss istus nii all ja surus selle lamedaks.

 14. Ilusat ootust :)

  Ananassimahlaga on see lugu, et seda peaks jooma ühes päevas 2 klaasi – see on täis õige pressitud ananassimahl, mitte mingi poe mix. Selleks, et kaks klaasi saada – ma ei mäletagi, äkki 3 ananassi oli selleks? Sedasi kolm päeva. Ananassis on aine, mis siis soodustab emakakaela pehmenemist ning see sama aine on ka kasutusel geelil, mida esilekutsumiseks kasutatakse.

  Nüüd teine asi, mida ma ise olen proovinud kahe rasedusega. Esimene kord ma ei oska öelda kas aitas, 24h hiljem sünnitasin ja see oli oodatud kuupäeval. Teisega tegin kõike aga lõpuks ikkagi arstid aitasid.

  Riitsinusõli – olgu öeldud, et see ei ole kõigile ja see pole soovitatud üldjuhul, kuid vanasti kasutati seda. See teeb ka sul kõhu lahti mõnusalt. Üks supilusika täis. See on rõve. Tehakse kokteili apelsinimahlaga, aga ma võtsin lihtsalt vett peale. Mõned tunnidnhiljem jah kõhu lõi lahti ja kokkutõmbed läksid tihedaks. Kellele aitab, kellele mitte :)

  Trepid

 15. Mõlemi lapsega proovinud kõike aga sündisid mõlemad täpselt TA, ehk siis see 5%. Kunagi tahaks kolmandat ja juba hasart, kas ta tuleb ka TA.

 16. Minu laps sündis päev peale tähtaega. Esiteks sai tähtajaks valmis ka magamistoa remont, mis võttis kehalt pingeid maha, teiseks sai eelmine õhtu kolmest S-ist ühte proovitud – seks. Või oli see pigem öösel, igatahes paar h hiljem olid ebamäärased valutorked mille peale ärkasin, kuid esmarasedana mõtlesin et niisama korraks oli valus. Hommikul 7st ärgates olid valude vahed 2-3min. Ei ole küll statistikat teinud, kuid vb seks töötabki rohkem peale tähtaega, kui laps on nö 100% valmis saanud. Või siis soovimine, kuna sisimas soovisin, et tuleks tähtajale võimalikult lähedal. Või siis tal oli kõigest eelnevast täitsa savi ja tuli siis kui ise tahtis.

 17. Mul oli TA 09.11 ja 08.11 õhtul sõin ära terve paki piparkooke. Aga mulle tundus see partii kuidagi väga väga krehvtine. Pärast söömist oli raske olla ja kõhus tekkis imelik tunne. Käisin vetsus ära ja nägin kerget veritsust, läksin haiglasse, täpselt tähtajal sündiski. :D muidu on paljud soovitanud ka nn jääkaru poosi (põlvili rind vastu maad ja tagumik üleval) ca 20min. Et sellega saab justkui restardi teha, et vb polnud laps lihtsalt kõige sobivamas asendis ja saab natuke tagasi vajuda ja uuesti emakakaela stimuleerima hakata oma peaga.

 18. Esimese lapsega oli TA 17.08.2011 ja teise lapsega oli TA samuti 17.08.2018. kuid neiud tegid oma valiku. Esimene sündis 11.08.11 ja teine 7aastat hiljem 25.08.18. esimest sünnitama minnes tuli väga ootamatult, lihtsalt hakkasid valud õhtul. Ja teistlast ma meelitasin välja alates 38ndast nädalast. Koristasin, jalutasin, hädaldasin. Ja siis loobusin kui 40+3 oli juba. 24.08 – päev ennem sündi oli meil plaanitud pildistamine abikaasa perega Viljandi lossimägedes. Mõtlesime et siis saame värske ilmakodaniku ka pildile juba. Noup, ta nii ei arvanud. Tatsasin paar tundi ülesse ja alla Viljandi mägedes, ja null sünnitegevust. Kuniks öösel kell 3 sain ma kohe 2min vahedega tuhud.
  Kuigi esilekutsumise paber oli mul 27.08 olemas

  Ma ütleks, et esilekutsumise paber ei aidanud kuna selle sain 19.08 juba. Aga see jalutamine raskemal maastikul võis aidata. Ei tea

 19. Minu laps on üks sellest 5%. Sündis täpselt paika pandud tähtajal. Lisaks vastas ta ultrahelides alati käesolevale rasedus suurusele päevapealt. Kunagi polnud mõni päev siia-sinna :)
  Sünnituse “esilekutsumiseks ” ei kasutanud ühtegi nippi. Ootas veel kenasti ära, millal issi võistlustel koju jõuab ja siis sõitsime haigla poole :)
  Selline täpne laps siis :)

 20. Mul oli tähtaeg 05.01.2015 aga mu kangekaelne kaljukitse jurakas sündis 31.12.2014. :D
  Ei jõudnud ma mingeid nippe tegema hakkatagi sest mina olin blokeerinud enda peas mõtte et hakkan sünnitama jõululast või vana-aasta last. :D

 21. Minu viimane tuli 5 nd enne õiget aega, sest ma rumal otsustasin lehti riisuda. Seega lase aga harjaga mööda elamist rongi :)

 22. Mul oli tähtaeg 15.07, poiss tuli aga 22.07
  Mäletan ka et koristasin, tatsasin, sõitsin murutraktoriga jne. Mitte mingit tolku. Polnud null tegevust ka emakal.
  Arst saatis mu linna (elan väiksemas linnas, kus ei saa sünnitada). Lihtsalt kerge kontroll jne. Piisas sellest, kui mind pukis olles üle vaadati, käega katsuti – sama päeva õhtul ka sünnitasin

 23. Njaa, mul oli sama teema selle 13.kuupäevaga ja muidugi mõista sündisid 13 kuupäeval. Aga mina olen tähele pannud, et asjad mida ma pelgan või kardan või väldin, need asjad tulevad mu ellu vääramatu jõuga, ja kui ükskord need asjad on juhtunud või toimunud, siis ma saan sellest hirmust üle. Elu õpetab vist…

 24. Mul kaks aastat tagasi. Läks viies rasedus ajast üle. Ma kõndisin igapäev viiendalt üles alla. Ei aidanud midagi. Lõpuks oli meil kõhuviirus ja oksendamine. 28.juuli õhtul läks mööda. Mees kiusas ja ütles,et saad terveks ja lähed sünnitama. Öösel kell 3.20 hakkasid valud ja laps sündis 4.45.

 25. Ma lohutan et ükski esile kutsumine ei aita.
  Ära lihtsalt mõtle sünnitusele
  Ja sa ise ka imestad ühel hetkel kui juba sünnitanud oled
  Ilusaid saabuvaid pühi teie perele

 26. Tüdrukul oli tähtaeg 15.detsember, hakati 4.detsember esile kutsuma, sündis 14.detsember.
  Poisil oli tähtaeg 24.juuni. 23ndal pidasime jaanipäeva, polnud mungit tunnet ka, et võiks nüüd beebi lõpuks kätte saada. Panin tüdruku magama, läksin voodisse. 00.01 saatis mehele sõber sõnumi “palju õnne poja sünni puhul”. Naersin, eriti nutikas, arvab et kui kuupäev kukub, siis laps käes. Läks pool tundi mööda, oli esimene valu. Kohe varsti teine valu. Sõitsime haiglasse. 05.16 laps käes ja täiesti õigel päeval :D

 27. Ma olen proovinud akna pesu, hambatikkude korjamist, sauna, seksi, šhampust, kükkide tegemist ja treppidest jooksmist üles/alla niikaua kuni tuli tunne, et enam ei jaksa/viitsi ja ainult viinane on aidanud. Poeg sündis 7tundi pärast treppidest jooksmist ja neiu sündis järgmise päeva õhtul. :)
  ( mul esimene tuli esilekutsumisega, sest teda oodates ei olnud seda tunnet, et enam ei jaksa )

 28. Kui lapsel kõhus hea olla, siis ta ei tahagi välja tulla. Sina pead aga näitama, et väljas on veel parem. Ehk siis ole lõbus, tee vägevaid asju mis tuju üleval hoiavad, naera jne. Siis laps ka mõtleb, et ohoo seal väljas on miskit nii head, sest emps on koguaeg heas tujus ja siis uudishimust sünnibki. Aga kui koguaeg mõelda ja vinguda, et ah ei jõua ei taha ei jaksa, siis laps ka mõtleb, et mis ma ikka välja ronin, kui seal kõik nii paha on.

  1. Meil on äraütlemata lõbus tuju üleval kogu aeg :) Ise ka naerame, et meil ikka nii tore omavahel! ma ohin rohkem blogis ja niisama.. sest kopp on ees, aga muidu on olla kogu aeg pigem lõbus

 29. Olen kuulnud, et soovitatakse istuda põlvitades. Pidi ka aitama kaasa
  . ise istusin peale 20.nädalat igapäev põlvili, kui sai ja võimalus tekkis ja laps sündis 38+4.
  Ei tea nüüd kindlalt, kas just see aitas kaasa, aga loota võib

 30. No minul juhtus küll nii olema, et nädalavahetusel kõndisin 38 nädalat rasedana üle kümne kilomeetri vähemalt ja esmaspäeval sünnitasin oma tütre. Otsustasime ühte vana talukoha vaatama minna ja see kõik kujunes oodatust keerulisemaks, kui üks hetk olime põlvini sopas keset suurt küntud põldu ja siis sumpasime seal. Nalja kui palju! Mäletan, et viimased kilomeetrid tagasi olid nagu piin – lohistasin oma jalgu järel ja unistasin, et saaks ainult pikali. Samas oli mul selle sama nädalavahetuse alguses ka ootamatult kõht lahti olnud, mis pidavat ka märk olema peatsest sünnituse algusest. Võta nüüd siis kinni, kas asi oli ekstreemses matkas või oligi aeg sealmaal. :D

 31. Ei tea, kas aitas neist miski või lihtsalt otsustas tulla aga jõin päeval vaarikalehe teed, tegin hulgaliselt vahelduva eduga kükke(mees hoidis kätest kinni ja kükitasin) ning seks sinna otsa. Öösel läksin sünnitama. Järgmisel päeval oleks esilekutsumine olnud.

 32. Mu lapse TA oli 29.12. Imelikud tugevad valud algasid 23 õhtul. Laps sündis 24.12 õhtul keisriga. Ehk siis asjad ei läinud teps mitte nii nagu mina lootsin. Mis vb kaasa aidata, et tita juba tuleks? Kui jõuad – jaluta palju, korista palju ja kõnni treppe mööda palju :D

 33. Laps sündis 38ndl just sellel kuupäeval mida tema isa ennustas ja mina soovisin :)

 34. Ei tea, et miski esile kutsuks sünnituse aga aitab vast kaasa, st teeb pehmemaks emakakaela nõmmliivatee ja datlite söömine.

 35. Hehee, see on nagu bingo loto, kunagi ei tea, kas jackpot tuleb või ei
  Mul esimene sündis 37+1, teine 41+6 ja kolmas 39 nädalal.
  Esimene tuli ootamatult, ei olnud ma ise valmis ja olin mega sapsu täis. Teisega tegin KÕIKI neid asju, mis peaks nagu aitama aga noup, kange juurikas andis alles siis alla, kui veed lahti tehti ja 50min pärast oli ta mul kõhul Pärast muidugi selgus, et beebil oli nabanöör ümber kaela ja emakakaela suue oli väga taga, ehk siis oli asi ka natuke selles. Piinas ta mind oma kuu aega libakatega, lõpuks pandi mind haiglasse, anti unerohtu, et ma saaks ühe öögi magada. Ja järgmine õhtu oli laps käes.
  Kolmas tuli ka kuidagi äkki, ämmakas näppis emakakaela hommikul ja eks see siis aitas kaasa. Mäletan niii selgelt, et käisime keskmisega mänguväljakul, tulime lõunast tuppa, sõime kõhud täis ja kerisime magama. Ärkasin valu peale üles ja kohe laksust olid valud 4-5min vahega. Mul oli tõsine hirm autos sünnitada, mees ületas ikka megalt kiirust ja sõitis bussiradadel, sest sattusime just tipptunni ajal Pelku sõitma. Haiglas sain olla 30min ja beebs oli kõhul
  Et minu kolm sünnitust olid kõik niiii erineva mustriga, ühine oli vaid see, et kõik tulid 2 pressiga välja
  Natuke veel ja imearmas tirts on Sul käes❤
  Kerget ja kiiret sünnitust!

 36. Meil oli tähtaeg 14.02. Mul on terve hunnik sõbrannasid kes on veevalajad ja ma ise ka. Päris palju tuli loota, et kellegagi samale päevale ei satu (sõbranna laps sündis minu sünnipäeval). Ma otsustasin et ta sünnib 12ndal..sisetunne ütles. 9ndal ma tegin 10 km kepikõnni ringi + õhtul spaas ujumine. Loogika ütles et see paneb keha tööle kui koormust saab. Ja voilaa õhtu hakkasid kerger tuhud. Järg päev käisin veel tuhudega kinos Talve filmi vaatamas. Sama päeva õhtu+järg päev valutasin kodus (sünnituseelsesse ei tahtnud jääda). Vaatasin kella ja kannatasin kella 23ni ära, sest reaalselt tunniga poleks laps sündinud, sest ma ei tahtnud et ta 11ndal sünnib vaid ikka 12ndal. Ja 12.02. kell 12 oli ta käes Niiet liigutama pead siis ärkab ta üles ✌

 37. Meie poja TA oli 19.06, aga sündis hoopis 23.06. Esilekutsumise saatekiri oli 25.juuniks. Meil sauna ei ole, seks ja šampus ei aidanud. Samuti ei toiminud jalutuskäik pankrannikult alla ja mööda mereäärt ja siis uuesti pankrannikult üles. Küll aga tundub, et toimis see “planeeri mingi huvitav asi”. Planeerisime 22.juunil mehe venna juurde minna ja said ka igasugu lihad ja muu vajalik kraam ostetud, et ikkagi nagu jaanid tulemas ja nii. Aga võta näpust – 21.õhtul tulid veed ära, 22. valutasin haiglas ja poiss sündis 23.06 kell 01:11
  Ja ilmselt nad valivadki tulemiseks ise oma aja. Mehel on varasemast suhtest ka kaks tütart, kes mõlemad 22.kuupäeval sündinud nii et arvasime, et tuleb kolmaski laps samal kuupäeval. Aga ei tulnud! ;)

 38. Teise lapsega võtsin natukene riitsinusõli ja 24h hiljem ta sündis. Peale seksi pidi see ainuke asi olema, mis sünnitegevust võib alustada. Googelda “castor oil to induce labor” ja vaata, mis arvad.

 39. Nii uskumatult kui see ka ei kõla, paar päeva pärast tähtaja möödumist tegin juutuubist mingeid esilekutsumise asendeid koos mehega, sest need nägid lihtsalt naljakad välja ja samal ööl hakkaski poiss tulema!

  https://youtu.be/CoelnQMi0Rw

 40. Teine laps pidi sündima augusti keskel. Kui seda ei juhtunud, siis saime esilekutsumisele paberi – 1.september kell 9:00
  1.sept kell 6.08 käisime korraks Pelgus näitamas, kuna olid väiksed valud ja roheline määrimine. Avatus 2cm. Esimesega tähendas see 13h valutamist. Ei tahtnud haigla jääda. Tõime vanema lapse vanaema juurest ära ja viisime lasteaeda. Läksime koju, ma vanni. Kõik oli iizi biizii…. kell 8:10 oli esimene suurem valuhoog, veed tulid vist vanni ära, kuna kell 8.40 haiglasse jõudes neid polnud. 8:45 oli neiu sündinud… esilekutsumine vist hirmutas ära.
  Veider on see, et kõik need 9- aastat, mis ta meiega on veetnud, on ta täpselt samasugune – kõike teeb viimasel minutil – enne tähtaega ja alles siis, kui ähvardama hakatakse

 41. Ma ei saa aru, miks ei tohi kala süüa? Mina lõhverdasin ka kõike näost sisse. Mitte selles mõttes, et ma valimatult kilode viisi ainult sõin midagi, aga no mingit piirangut mingi ainega ma ka ei pannud. Sõin kala, vürtsikat (vot vürtsikaga hoidsin küll lõpuks tagasi, aga selle pärst et ma avastasin enda jaoks kõrvetised :D). Et ma ei saaa aru paanikast toore kalaga. Või siis mul lihtsalt joppas ja kõik jäime ellu.

  Palju õnne muide lapse sünni puhul! Kuupäev tuli ilus – 20.detsember, meie pulmaaastapäev :)

Comments are closed.